در برخورد با کودکان چگونه خشم خود را کنترل کنیم

چگونه خشم خود را کنترل کنیم : روش های کنترل خشم در برخورد با کودکان

به نظر شما در هنگام برخورد با کودکان چگونه خشم خود را کنترل کنیم . به یاد داشته باشید که به عنوان والدین هرگز نباید کنترل خود را از دست بدهید. اگر چه عمل کردن به این حرف کار بسیار سختی می باشد. در ادامه پیشنهاداتی را مطرح می کنیم که به ما کمک خواهند کرد که آرامش خود را حفظ کرده و یاد بگیریم که در زمان برخورد با کودکان چگونه خشم خود را کنترل کنیم .

روش های کنترل خشم در برخورد با کودکان

  • مدام به خودتان یادآوری کنید که هنگام مواجه با کودک، آرامش خود را حفظ خواهید کرد. برای خود محدودیت هایی در نظر بگیرید. این کار آسان نمی باشد اما مطمئنا تغییراتی در نحوه واکنش شما ایجاد خواهد کرد.
  • زمانی که کودک تان انتظارات شما را برآورده نمی کند، ناراحت نشوید. با این قضیه این گونه برخورد کنید که کودک تان کار خودش را انجام می دهد و وظیفه شما این است که آرام بوده و مسیر درست را به وی نشان دهید.

چگونه خشم خود را کنترل کنیم ، روش های کنترل خشم

چگونه خشم خود را کنترل کنیم

  • به خاطر داشته باشید که شما مسئول تمام اتفاقات نیستید. اگر این احساس را دارید باعث خواهد شد که اضطراب شما افزایش پیدا کند و عصبانی شوید. وظیفه شما این است که به فرزندتان کمک کنید تا مشکلش را حل کند. شما مسئول این اتفاق نیستید که فرزندتان به حرف شما گوش نمی دهد.
  • خود را از قبل برای زمان هایی که بسیار نگران و مضطرب می شوید، آماده سازید. برای مثال از خودتون بپرسید زمانی که کودک غذا نمی خورد چگونه می توانید با این موضوع برخورد کنید.
  • این جمله را با خودتان تکرار کنید “من خودم را درگیر دعوا با فرزندم نخواهم کرد”. به یاد داشته باشید که به عنوان والدین، تحت تاثیر احساسات زودگذر قرار نگیرید.
  • به یاد داشته باشید که در گذشته از چه روش هایی برای آرام کردن خود در شرایط دشوار استفاده کرده اید. آنها را در ذهن خود داشته باشید و در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. به طور مثال می توانید در زمان عصبانیت محل خود را ترک کنید. دلیلی وجود ندارد که حتما به رفتار کودک خود در همان لحظه واکنش نشان دهید.
  • یک نفس عمیق بکشید و تفاوت های بین پاسخ دادن و واکنش نشان دادن را به یاد داشته باشید. قبل از پاسخ دادن به خواسته های کودک خود به دقت درباره آنها فکر کنید.
  • زمانی که احساسات منفی در شما افزایش پیدا کرد می توانید با گفتن حرف هایی به خود، ذهن تان را آرام کنید. به طور مثال بگویید “دست بردار”، “فکر کن”، “نفس بکش”. برای خود تصاویر مثبت ذهنی ایجاد کنید. این یکی از بهترین روش های کنترل خشم در مواجه با کودکان می باشد.
  • به این فکر کنید که می خواهید در آینده چگونه رابطه ای با فرزند خود داشته باشید. به این فکر کنید که آیا رفتار کنونی شما منجر به نوع رابطه ای خواهد شد که انتظار دارید در طی ۲۵ سال آینده با فرزند خود داشته باشید؟ اگر جواب به این سوال مثبت است پس به راه خود ادامه دهید. اما اگر پاسخ شما منفی می باشد پس بهتر است که شیوه خود را تغییر دهید. هدف خود را همیشه به یاد داشته باشید و واکنش های خود را نسبت به هدف تان تنظیم کنید.
مطلب مرتبط:  استرس سخنرانی در جمع : راه های کنترل استرس در سخنرانی

در پایان به یاد داشته باشید که بچه ها شما را تماشا می کنند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که خشم و عصبانیت خود را به بهترین شیوه کنترل می کنید. مطمئن باشید که بچه ها از شما تقلید خواهند کرد. در تعلیم و تربیت کودک خود سعی کنید از تدبیر و درایت استفاده کنید نه از غریزه و انگیزه های ناگهانی.

چگونه خشم خود را کنترل کنیم : روش های کنترل خشم در برخورد با کودکان

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

momjunction.com

چگونه خشم خود را کنترل کنیم ، روش های کنترل خشم

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها