گذاشتن پیاز کف پا هنگام خواب، این ۴ فایده را برای سلامت شما به همراه دارد

 گذاشتن پیاز کف پا هنگام خواب

با توجه به اینکه هر یک از اندام‌های داخلی بدن در پاهای انسان بازتاب پیدا می‌کنند، با قرار دادن چند برش پیاز در کف پا هنگام خواب از فواید متعدد آن برای سلامت اعضای داخلی و بیرونی بدن از جمله پاکسازی بدن از سموم بهره‌مند خواهید شد. در این مطلب با ۴ فایده گذاشتن پیاز کف پا هنگام خواب آشنا می‌شوید. در ادامه با مجله خلایق با شما خواهیم بود:

دفع سموم بدن از کف پا، پاکسازی بدن از سموم 

گذاشتن پیاز کف پا

آیا تا به حال از برش‌های پیاز برای پیشگیری از سرماخوردگی استفاده کرده‌اید؟ اگر این کار را نکرده‌اید، پس احتمالاً حداقل درباره آن شنیده‌اید. همه افراد وقتی ابتدا از این راهکار مطلع می‌شوند، اظهار تعجب می‌کنند ولی وقتی می‌بینند واقعاً تأثیرگذار است، شگفت زده می‌شوند. این راهکار براساس اثر تصفیه کنندگی پیاز بر هوا بدست آمده که باعث بهبود تنفس شده است. بنابراین در مواقعی که به طور مداوم سرفه می‌کنید، این سبزی تقریباً معجزه می‌کند.

حتماً بخوانید: خواص آب پیاز برای رشد مو

مختصری درباره اندام پا:

نقش پاها در سلامت بدن فراموش شده است. ما معمولاً تنها وقتی به آن‌ها توجه می‌کنیم که در اثر مشکلات دستگاه گردش خون دچار گزگز یا آسیب شده باشند. مقدار زیادی از پایانه‌های عصبی در کف پاها وجود دارد که به اندام‌های حیاتی بدن متصل هستند. این نقاط اتصال که به آن‌ها نقاط نصف‌النهاری نیز گفته می‌شود، با نقاط طب سوزنی در ارتباط بوده و از توان الکتریکی بسیار بالایی برخوردارند. با تحریک این نقاط، امکان دسترسی به بقیه اندام‌های بدن برای ما فراهم می‌شود. بنابراین، با قرار دادن چند برش پیاز در کف پاها، تمام خواص مفید آن از جمله خاصیت پاکسازی بدن از سموم و ضدعفونی کنندگی مستقیماً به قسمت‌های داخلی بدن منتقل می‌شود تا تعادل حفظ شود.

مطلب مرتبط:  تأثیر معجون انجیر خشک و روغن زیتون در درمان بیماری‌ها + خواص درمانی انجیر

گذاشتن پیاز کف پا

فواید گذاشتن پیاز کف پا هنگام خواب

اکنون به برخی از فواید بی‌شمار این راهکار درمانی می‌پردازیم:

۱- خداحافظی با عفونت

پیاز یک آنتی بیوتیک طبیعی است. با گذاشتن پیاز کف پا ، این فایده را به قسمت‌های عفونی بدن منتقل می‌کنید. البته این بدین معنی نیست که از این راهکار درمانی بجای آنتی بیوتیک‌هایی که پزشک برایتان تجویز می‌کند، استفاده کنید. این روش کمک می‌کند اثربخشی و سرعت درمان افزایش پیدا کند.

۲- افزایش میزان دفع سموم بدن از کف پا

سموم، مواد باقیمانده در خون هستند که وقتی روی هم انباشته شوند، به سلامت ما صدمه می‌زنند. اسید فسفریک موجود در پیاز مانند یک آهنربا برای مواد سمی عمل می‌کند و در دفع سریع‌تر آن‌ها به بدن کمک می‌کند. انجام مرتب این راهکار باعث  دفع سموم بدن از کف پا و افزایش سلامت بدن در بلندمدت می‌شود.

۳- آبرسانی به بدن

آیا می‌دانستید ۹۰ درصد پیاز از آب تشکیل شده است؟ با نگاهی به نقاط طب سوزنی متوجه می‌شویم که انرژی الکتریکی نقاط نصف النهاری، تمام آب موردنیاز بدن را پخش می‌کند تا سطح آب بدن تنظیم شود. به همین جهت، به افرادی که در طول روز برای نوشیدن آب کافی با محدویت زمانی مواجهند یا مشغله کاری دارند، توصیه می‌کنیم هنگام خواب یک پیاز را کف پای خود بگذارند و بخوابند.

گذاشتن پیاز کف پا

۴- تقویت سیستم ایمنی بدن

پیاز یکی از منابع غنی ویتامین‌های E و C است که هر دو برای حفظ سیستم‌های دفاعی بدن ضروری هستند. به علاوه، این ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌های عالی هستند که باعث به تأخیر انداختن روند پیر شدن سلول‌ها می‌شوند. بنابراین، با انجام این راهکار به درمان ضد پیری دست یافته‌اید بدون اینکه نیازی به مراجعه به اتاق عمل یا داروهای شیمیایی داشته باشید.

مطلب مرتبط:  مراقبت از پوست بااستفاده از معجزه ژل رویال

نحوه گذاشتن پیاز کف پا هنگام خواب:

پیازها انواع مختلفی دارند، ولی برای این راهکار پیازهای سفید و قرمز از بقیه بهتر هستند. از بین این دو نوع هر کدام که دستیابی به آن برای‌تان راحت‌تر است را انتخاب کنید. بدین منظور چند تکه پیاز را برش دهید و در قوس‌های هر دو پا قرار دهید، زیرا نقاط نصف النهاری که می‌خواهیم تحریک کنیم، در همین محل واقع شده‌اند. سپس برای اینکه ثابت بمانند روی آن‌ها را با جوراب بپوشانید و بخوابید.

گذاشتن پیاز کف پا

  • بدترین قسمت این روش درمانی، بویی است که روی پوست باقی می‌ماند. برای رفع این بو توصیه ما این است که پاها را با یک ابزار از جنس فولاد ضد زنگ بسابید. هرچند ممکن است غیرقابل باور به نظر برسد، ولی این یکی از روش‌های ساده برای رفع بوی ناخوشایند پیاز می‌باشد.
  • اگر متوجه بوی پیاز در اتاق خواب شدید، از ترکیب مرکبات و سیر برای از بین بردن بو استفاده کنید. این روش ماندگاری بیشتری دارد ولی از اسپری‌ها در دسترس نیز می‌توانید برای این کار استفاده کنید.

موفقیت این راهکار تضمینی است. از این راهکار درمانی می‌توانید یک بار در هفته برای بازیابی انرژی خود پس از یک هفته پرمشغله استفاده کنید. البته توصیه می‌کنیم هر شب این کار را انجام دهید. این راهکار تماماً فایده است و هیچ عوارض جانبی برای شما به همراه ندارد.

 گذاشتن پیاز کف پا هنگام خواب

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

steptohealth.com

دفع سموم بدن از کف پا، پاکسازی بدن از سموم 

/۴-benefits-of-sleeping-with-onions-on-your-feet
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط