پاک کردن تاتو با لیزر – هر آنچه که باید در مورد این روش بدانید

پاک کردن تاتو با لیزر

چگونه خالکوبی را پاک کنیم ؟

پاک کردن تاتو با لیزر برای اولین بار در حدود ۲۰ سال قبل انجام شده است. از آنجا که انواع مختلف خالکوبی (مثل آماتور، حرفه ای، میکروپیگمنشن نیمه دائمی) وجود دارد، مهم است که یک متخصص در زمینه پاک کردن تاتو را پیدا کنید. شما باید نوع لیزری را که یک کلینیک برای حذف خالکوبی استفاده می کند را بررسی کنید، زیرا این باید همیشه از لیزر کیوسوییچ ( Q-switched ) استفاده شود. مراقب باشید که برخی از کلینک ها با استفاده از سیستم های نور شدید پالسی (IPL) ،  خدمات لیزر تاتو را ارائه می کنند. برخی از رنگدانه های خال کوبی به یک نوع لیزر پاسخ می دهند. رنگ هایی مانند سبز به هیچ وجه به درمان پاسخ نمی دهند. در جایی که از خالکوبی رنگی استفاده شده است، ایده خوبی است که از یک کلینیک استفاده کنید که دارای بیش از یک نوع لیزر کیوسوییچ است. تکرار درمان برای تاتو آماتور ۱ تا ۱۰ جلسه و برای یک تاتو حرفه ای ۵ تا ۲۰ جلسه لازم است ؛ جلسات معمولا ۴-۶ هفته طول خواهد کشید.

پاک کردن تاتو با لیزر ، چگونه خالکوبی را پاک کنیم ، لیزر کیوسوییچ ، پاک کردن تاتو ، پاک کردن خالکوبی ، روش پاک کردن تاتو بدن ، ریموور تاتو ، 

پاک کردن تاتو با لیزر

لیزر تاتو ، عوارض پاک کردن تاتو با لیزر ، لیزر پاک کننده تاتو

اطلاعات زمینه ای در مورد پاک کردن تاتو با لیزر

استفاده از نور به عنوان یک درمان پزشکی به طور قابل توجهی در سال های اخیر افزایش یافته است. در حال حاضر تعدادی دستگاه وجود دارد که می تواند از انواع مختلف نور در جهت مصارف بهداشتی استفاده کنند.

استفاده از نور لیزر برای روش های پزشکی در دهه ۱۹۶۰ آغاز شد، زمانی که برای اولین بار در عمل جراحی بعنوان ابزار برش توسط برخی از جراحان مورد استفاده قرار گرفت. تکنولوژی لیزر طی چند دهه گذشته به منظور درمان بیماران مبتلا به انواع مختلف مشکلات پوستی از جمله اثرات آسیب آفتاب، حذف موهای بدن و تاتو و اخیرا درمان پسوریازیس و آکنه توسعه یافته است.

بسیاری از مردم زمانی که جوان و پرانرژی هستند، تصمیم می گیرند که خالکوبی انجام دهند. اما بعد از مدتی از تصمیمشان منصرف می شوند، مخصوصا در مواردی که خال کوبی دارای یک نام یا نماد است که نمی خواهند با آن ارتباط برقرار  کنند و می تواند موجب ناراحتی روحی فرد شود. همه اینها می توانند، در بدترین حالت، بر کیفیت زندگی آنها با توجه به دوستان و خانواده و یا پیشرفت شغلی شان تاثیر بگذارد.

پاک کردن خالکوبی با استفاده از لیزر ها در حدود ۲۰ سال قبل انجام شده است و از اواسط دهه ۱۹۹۰ گسترده تر شده است.

خالکوبی های حرفه ای مواردی هستند که جوهر ها به لایه پایین پوست و یا درم تزریق می شوند، در محلی که  توسط یک شبکه از فیبرهای کلاژنی احاطه می شوند که خارج کردن آن بدون آسیب رساندن به بقیه بافت ها در پوست بسیار دشوار می شود.

سایر روش پاک کردن تاتو بدن بر روش های افراطی مانند جراحی برداشت و پیوند پوست، برداشتن پوست و یا حذف مواد شیمیایی از طریق نمک ها و اسید متکی هستند که خطری جدی برای آسیب به بافت های اطراف دارند و اغلب باعث بروز زخم می شود. همچنین، با این روش ها ممکن است تمام رنگدانه خال کوبی حذف نشوند، در نتیجه نتایج ناامید کننده ای ارائه می کند.

اخیرا از اسید لاکتیک برای پاک کردن تاتو استفاده می شود. پیام های بازاریابی، ادعا می کنند که درمان به صورت “ارگانیک” یا “طبیعی”انجام می شود، در حالی که واقعیت این است که مواد شیمیایی مضر به منظور ایجاد سوختگی شیمیایی عمیق به پوست تزریق می شوند. ادعا شده است که رنگدانه خال کوبی ناخواسته به بافت آسیب وارد نموده و در بهبودی رنگدانه حذف خواهد شد، ممکن است این چنین باشد اما قطعا تضمین شده نیست.

مراقب باشید که اغلب ارائه دهندگان این خدمات ادعا می کنند که بدون نقص هستند و ممکن است توسط افرادی که تجربه انجام خالکوبی ندارند انجام شود.

روش پاک کردن تاتو بدن  با اسید لاکتیک

در تصویر زیر پاک کردن تاتو با اسید لاکتیک انجام شده است (معمولا تنها ۲۰٪ از خال کوبی با هر درمان پاک می شود). ژل سیلیکون برای تکه تکه کردن زخم ها استفاده می شود.

پاک کردن تاتو با لیزر

استفاده از لیزرهای خاصی که به اطراف پوست آسیب نمی رساند و می تواند با جلسات درمانی متعدد، نتایج خوبی تولید کند، تبدیل به روش ترجیحی به عنوان ریموور تاتو شده است.

طبق آمار ۲۰۱۷ از انجمن آمریکایی جراحی پلاستیک زیبایی (ASAPS)، در سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده آمریکا ۱۵،۷۴۵ عمل پاک کردن تاتو با لیزر انجام شده است، که نسبت به سال ۲۰۱۶ به میزان ۴۲.۲٪ کاهش یافته است.

اگر شما در حال بررسی روش پاک کردن تاتو با لیزر هستید، اطلاعات زیر به شما یک درک اولیه در مورد این روش ارائه می دهد. این مطلب نمی تواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد، زیرا نتایج حاصل بستگی زیادی به بیمار و پزشک دارد. لطفا از یک متخصص درباره مسائلی  که نمیدانید بپرسید.

لیزرها چگونه میتوانند تاتوها را حذف کنند؟

لیزر پرتوهای پر انرژی از نور را میسازد که دقیقا میتواند انرژی را به منطقه خاصی از داخل پوست منتقل کند. پرتو نور در یک طول موج (یا رنگ) تولید می شود که توسط برخی از رنگدانه های خال کوبی خاص جذب می شود.

نیاز کلیدی برای پاک کردن تاتو با لیزر این است که لیزر کیوسوییچ باشد.  بدین معنی که انرژی به روش خاصی تحویل داده شود (پالس بسیار کوتاهی که ذرات رنگدانه تاتو را پاک می کند) که به طور مؤثر توسط رنگدانه های خال کوبی جذب می شود. لیزرهایی که Q-switched نیستند روی خال کوبی تاثیری ندارد و لیزرهای پرقدرت (IPLs) نیز بی فایده خواهند بود و انرژی را فراهم می کنند که به طور مؤثر توسط رنگدانه خال کوبی جذب نمی شود و ممکن است به پوست آسیب برساند. رایج ترین لیزرهای Q-switched شامل Ruby )(694nm و (Nd: YAG (532nm,1064nm می باشد، همچنین لیزرهای Q-switched الکساندریت (۷۳۳ نانومتر) نیز در دسترس هستند. لیزر Nd: YAG می تواند برای تولید دو طول موج مختلف (رنگ) استفاده شود و بنابراین چهار طول موج بالقوه وجود دارد که برای لیزر تاتو می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

آیا همه انواع تاتو به درمان پاسخ می دهند؟

تاتوهای ساده و یا تاتوهای حرفه ای سیاه/ آبی به درمان با لیزرهای روبی، الکساندریت و Nd: YAG پاسخ می دهند، اما در صورتی که رنگدانه های تاتو موجود باشند، باید این سوال مطرح شود که چگونه باید بدانم که این لیزر یک رنگدانه خاص را حذف می کند؟

رنگدانه های تاتو به شیوه ای متفاوت به درمان لیزر پاسخ می دهند. برخی از رنگدانه ها به یک طول موج پاسخ  مناسبی میدهند اما به دیگری نه : برخی از رنگها (مخصوصا رنگدانه های خاص سبز) اصلا به درمان پاسخ نمیدهند.

اگر تاتوهای رنگی دارید، ایده خوبی است که در یک کلینیک که بیش از یک نوع لیزر Q-switched  (و بنابراین بیش از یک طول موج) در اختیار دارد، استفاده کنید. رایج ترین ترکیب لیزر( Ruby (694nm و (Nd: YAG (532nm,1064nm است که با هم ۳ موج طول را ارائه می دهند که به احتمال زیاد طول موج موثر برای پاک کردن هر نوع رنگدانه را فراهم می کند.

برخی از رنگدانه ها به هیچ یک از طول موج های موجود پاسخ نمی دهند و برخی از رنگدانه ها، به ویژه رنگدانه های مدرن، پاستل، رنگ سفید و یا فوق العاده روشن ممکن است به قهوه ای یا سیاه تبدیل شوند. این رنگ های باقیمانده ممکن است به درمان بیشتر پاسخ ندهند.

رنگدانه های نیمه دائمی یا میکروپیگمنشن ممکن است پاک شدنشان دشوار باشد، زیرا اغلب ترکیبات خاکستری رنگ هستند که شامل ترکیبات آهن اکسید است که معمولا در معرض نور لیزر به رنگ سیاه تغییر پیدا می کنند. ضروری است که بر روی قسمتی از تاتوی میکروپیگمنشن تست انجام شود تا اطمینان حاصل شود که رنگدانه بدون بدتر کردن شرایط موجود به درمان پاسخ خواهد داد.

مطلب مرتبط:  خواص چوب صندل برای پوست + ماسک چوب صندل

در تمام موارد و یا موارد قابل پیش بینی (تاتوی آبی/سیاه)، ضروری است که شما یک ایده روشن از بدترین نتایج داشته باشید. یک پزشک ماهر قادر خواهد بود به شما کمک کند تا بدترین حالت را پیش بینی کنید، که اگر برای شما قابل قبول باشد، به عنوان تاییدیه ای برای درمان خواهد بود. اگر بدترین پیش بینی مورد قبول شما واقع نشود، شما باید برای درمان مراقب باشید زیرا ممکن است نتیجه باعث ناراحتی شما شود.

تست پراکنده رنگ ها برای پیش بینی پاسخگویی به درمان به طور بالقوه دشوار است و ممکن است به چندین ویزیت برای پیدا کردن اینکه آیا یک رنگدانه خاص پاسخ خواهد داد، نیاز باشد .

بعضی از کلینیک ها ممکن است استفاده از دستگاه های IPL یا لیزر های غیر کیوسوئیچ را برای لیزر تاتو تبلیغ کنند، با توجه به اطلاعات به دست آمده تا کنون متخصصین شک دارند که این دستگاه ها برای حذف خال کوبی مناسب هستند یا خیر. چرا که این دستگاه ها نمی تواند انرژی مورد نیاز برای پاک کردن ذرات رنگدانه بدون تاثیر بر بافت های اطراف را فراهم کنند. بنابراین باید در مورد کیلینیک هایی که ادعای ریموور تاتو با استفاده از دستگاه IPL دارند،  مراقب باشید.

چگونه خالکوبی را پاک کنیم ؟

روش پاک کردن تاتو با لیزر

در اولین بحث شما با پزشک باید به وضوح انتظارات شما مشخص شود. این باید با درمان توصیه شده مطابقت داشته باشد و متخصص به شما توضیح می دهد که آیا پاک کردن تاتو با لیزر می تواند نتایج مورد نیاز شما را فراهم کند.

سابقه پزشکی باید بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ دلیلی برای ممانعت از انجام این روش درمانی وجود ندارد. از شما نیز معمولا خواسته می شود اطلاعات را دقیق بخوانید و فرم رضایت نامه را امضا کنید، بدین معنی که شما مزایای بالقوه و عوارض پاک کردن تاتو با لیزر را پذیرفته اید. همچنین ممکن است پزشک برای مقایسه  “قبل و بعد ” از شما عکس تهیه کند.

بسته به منطقه پوست که در آن خالکوبی واقع شده است و نوع لیزر مورد استفاده ، روش درمان به طور جداگانه برای شما طراحی شده و ممکن است” تست پچ ” توصیه شود که در یک ناحیه کوچکی از خالکوبی، از لیزر استفاده می شود تا ببینید پوست و رنگدانه چه واکنشی نشان می دهند.

این روش به طور کلی نیاز به آماده سازی خاصی ندارد، اگر چه شما نباید تا ۴ هفته قبل از درمان در معرض نور UV (خورشید یا لامپ مهتابی) قرار بگیرید.

ممکن است از کرم بیهوشی ۲۰ دقیقه یا بیشتر قبل از درمان برای کمک به بی حسی پوست استفاده شود. شما نیاز به پوشیدن محافظ چشم دارید. همچنین ممکن است از یک دستگاه هوای سرد برای کمک به خنک کردن پوست و جلوگیری از هر گونه ناراحتی استفاده شود.

هنگامی که لیزر به منطقه تحت درمان برخورد می کند، احساس سوزش را تجربه خواهید کرد که شبیه کشیدن سریع یک لایه الاستیکی از روی پوست است. پروسه کامل می تواند از ۵ دقیقه تا یک ساعت بسته به اندازه خال کوبی که باید پاک شود، طول بکشد.

تکرار مراحل پاک کردن تاتو با لیزر

به احتمال زیاد، طبق نوع و میزان رنگدانه خال کوبی ، درمان های مجدد مورد نیاز است. خال کوبی آماتور (قلم و جوهر) یا حرفه ای نیز بر تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای حذف موفقیت آمیز رنگدانه ها تاثیر می گذارد. رنگ جوهر استفاده شده در خال کوبی نیز در تعداد جلسات موثر است؛ خالکوبی های آبی تیره و سیاه بسیار آسان تر از رنگ هایی مانند قرمز، زرد و سبز پاک می شوند.

بنابراین برنامه درمانی می تواند از ۱ تا ۱۰ جلسه برای تاتو آماتور و ۵ تا ۲۰ جلسه برای تاتو حرفه ای متفاوت باشد. جلسات درمان معمولا ۴ تا ۶ هفته طول خواهد کشید.

براساس آمارهای ثبت شده از یک کلینیک طی چند سال، به طور متوسط  پاک کردن ​​یک تاتوی آماتور ۳ جلسه طول می کشد ، در حالی که یک خال کوبی حرفه ای ۱۰ جلسه درمان نیاز خواهد داشت.

بهبودی پاک کردن تاتو با لیزر چقدر طول می کشد؟

اکثر بیماران قادر خواهند بود بلافاصله بعد از این نوع درمان دوباره به کار بازگردند، هرچند در ناحیه لیزر شده  احساس درد و ناراحتی خواهند داشت و ممکن است تا یک هفته پانسمان باشد. اگر شما در شرایط کثیف یا غیر بهداشتی کار می کنید، باید مراقبت های ویژه ای انجام دهید به خصوص در مواردی که خالکوبی در دست باشد.

خطرات و عوارض پاک کردن تاتو با لیزر چیست؟

به دلیل درمان عمقی مورد نیاز برای پاک کردن جوهر خالکوبی ، درمان به طور کلی دردناک در نظر گرفته می شود، هرچند میزان درد از فردی به فرد دیگر به دلیل آستانه تحمل درد متفاوت است.

در طی این روش حس ناخوشایند یا سوزش دیده می شود و منطقه ای که درمان می شود ممکن است برای مدت زمانی پس از درمان گرم باقی بماند. پزشک شما می تواند راه هایی برای کاهش درد و ناراحتی در طول درمان با بیهوشی موضعی و دستگاه های خنک کننده ارائه دهد.

در طول فرایند پاک کردن تاتو با لیزر ، اکثر بیماران نقاط سفیدی را که چندین دقیقه پس از انجام لیزر روی پوست ظاهر می شوند را تجربه می کنند. این فقط آب است که توسط رنگدانه تاتو گرم شده تبخیر می شود و در عرض چند دقیقه از بین میرود. پس از درمان، ممکن است خونریزی جزئی با قرمزی پوست، تورم و خارش رخ دهد و همچنین تاول هایی در منطقه تحت درمان ظاهر شود. منطقه تحت درمان ممکن است به لمس حساس باشد. این علائم در طی چند روز بهبود خواهد یافت. هر گونه زخم، پوسته پوسته شدن و یا تاول برطرف شده و منطقه پوست درمان شده ممکن است برای چند هفته براق به نظر برسد. بسیار مهم است که پوست بلافاصله پس از درمان بهبود یابد. محل درمان باید به عنوان یک سوختگی جزئی در نظر گرفته شود و نباید دستکاری شود. اگر از ناحیه درمان شده به درستی مراقبت نشود، خطر ابتلا به عفونت وجود دارد . معمولا بعد از ۴ تا ۶ هفته پوست به حالت نرمال بازگردد، و تکرار درمان می تواند انجام شود.

خطرات درمان یا عوارض پاک کردن تاتو با لیزر شامل موارد زیر است:

هایپرپیگمنتیشن : به خصوص در افراد دارای پوست تیره تر، این عارضه ممکن است ایجاد شود. این وضعیت معمولا به طور خود بخودی رفع می شود، اگر چه از محصولات پوستی برای کمک به برطرف شدن این مشکل می توان استفاده کرد.

هایپوپیگمنتیشن : در این عارضه قسمت هایی از  پوست رنگ طبیعی خود را از دست می دهند. در درمان با لیزر همچنین رنگ پوست یا ملانین پوست با رنگ خالکوبی تحت تاثیر قرار می گیرد، این می تواند ناحیه درمان را نسبتا “سفید” کند. این شرایط معمولا تا حدودی بهبود مییابد، اما ممکن است چندین ماه و حتی سالها طول بکشد. در بعضی موارد، پوستی که در آن خال کوبی درمان شده است، هرگز نمی تواند دقیقا با ناحیه اطراف آن مطابقت داشته باشد. این خطر در پوست های تیره تر و افزایش تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای موفقیت در حذف رنگدانه های خال کوبی بیشتر می شود.

باقی ماندن جای زخم: به دلیل اینکه این لیزر ها به میزان زیاد بافت اطراف را گرم نمی کنند، احتمال باقی ماندن جای زخم پس از حذف خال کوبی خیلی کم در نظر گرفته می شود. در موارد نادری که ممکن است رخ دهد، به علت سابقه باقی ماندن جای زخم (در برخی از افراد جای زخم ها باقی می ماند) ، درمان ضعیف و یا دستکاری زخم توسط بیمار است.

مطلب مرتبط:  انواع اسکراب پا

افزایش دفعات درمان ( بیش از ۳۰)، به عنوان مثال پاک کردن رنگدانه سبز بسیار مقاوم در تاتو، همچنین خطر اسکار را افزایش می دهد، اگر چه در همه موارد، با استفاده از ژل سیلیکون احتمال اسکار کاهش می یابد.

پس از پاک کردن تاتو با لیزر چه کاری باید انجام دهید؟

بسیار مهم است توصیه های پزشک خود را به خوبی پیگیری کنید تا این روند را تا حد امکان موفقیت آمیز طی کرده و خطر ابتلا به عوارض را کاهش دهید.

توصیه ها در مورد درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بانداژ را طبق دستور پزشک تعویض کنید.

پوست منطقه تحت درمان را دستکاری نکنید، زیرا این می تواند احتمال بروز زخم را افزایش دهد.

از تمیز کردن قسمت درمان شده هنگام دوش گرفتن یا حمام اجتناب کنید؛

به مدت حداقل ۴ هفته  برای کاهش خطرات احتمالی بدون محافظ در معرض نور خورشید قرار نگیرید. باید از ضدآفتاب های قوی برای محافظت از پوست در طول روز استفاده شود؛

تا زمان بهبودی کامل از استخر های عمومی استفاده نکنید ؛

اگر متوجه علائم عفونت شدید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

به عنوان یک قاعده کلی – زمانی که زخم ها و تاول ها خشک باشند ، منطقه از عفونت امن است. اگر زخم و تاول ها هنوز هم مرطوب یا درخشان هستند، خطر ابتلا به عفونت بالا است.

اگر توصیه های پس از درمان دنبال شود، خطر ابتلا به عفونت بسیار کم است. در صورت وجود هر نوع عارضه، اقدام درمانی معمولا تجویز کرم آنتی بیوتیکی موضعی است.

چه کسانی نباید از پاک کردن تاتو با لیزر استفاده کنند؟

بیمارانی برای هر نوع درمان با لیزر مناسب نیستند که سابقه حساسیت پوست به نور، مشکلات باقی ماندن جای زخم ، هرپس فعال یا سایر عفونت های پوستی از قبیل ایمپتیگو در محل درمان دارند. این شرایط باید به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار گیرد و در حالی که شرایط اساسی مورد توجه قرار گرفت، درمان ممکن است ادامه یابد.

پوست های تیره می توانند درمان شوند اما تمام خطراتی که در بالا ذکر شد افزایش می یابد. به عنوان مثال ممکن است پاک کردن تاتو سیاه از پوست تیره موفقیت آمیز نباشد و لکه های سفیدی به همان شکل باقی بمانند.

پوست هایی که به تازگی برنزه شده اند، نباید درمان شود. ملانوسیت های فعال (سلول هایی که ملانین تولید می کنند) با لیزرهای Q-switched به راحتی هدف قرار می گیرند و آسیب وارد شده به احتمال زیاد منجر به هایپوپیگمنتیشن دراز مدت (لکه های سفید رنگ پوست) می شود.

بیمارانی که در طی ۱۲ ماه گذشته از ایزوترتینوئین استفاده کرده اند کاندیدای مناسبی برای این نوع درمان نمی باشند.

چه کسی می تواند پاک کردن تاتو با لیزر را انجام دهد؟

لیزر پاک کننده تاتو برای حذف خالکوبی ها توسط پزشکان، جراحان یا پرستاران استفاده می شود، اگرچه هر کسی که به طور مناسب آموزش دیده باشد می تواند پاک کردن تاتو با لیزر را انجام دهد. پاک کردن تاتو با لیزر از لحاظ نتیجه نهایی و هزینه تغییرپذیری بیشتری دارد . در همه موارد و حتی در ساده ترین تاتو آبی / سیاه، چالش های زیادی وجود دارد و شما باید مطمئن باشید که متخصص شما دارای تجهیزات صحیح و تجربه لازم برای استفاده از آن است.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر چقدر است؟

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر بستگی به اندازه خال کوبی و نوع جوهر خال کوبی دارد، زیرا این امر بر تعداد جلسات درمان تأثیر می گذارد. ممکن است یک مشاوره اولیه برای ارزیابی و همچنین محاسبه هزینه پاک کردن تاتو با لیزر انجام شود.

خلاصه ای از توصیه های لازم برای پاک کردن تاتو با لیزر

توسعه ی لیزرها اجازه می دهد تا متخصصین انواع متفاوت و رنگ های مختلف تاتو را با افزایش ایمنی و کیفیت پاک کنند.

تجهیزات ارزان تر متخصصین مختلفی را به این بازار جذب کرده و این نوع درمان را به طور گسترده ای در دسترس قرار داده است.

این روند احتمالا همچنان ادامه خواهد یافت، زیرا کلینیک های بیشتری از آنها استفاده می کنند. در حال حاضر جوانان نسبت به گذشته خالکوبی بیشتری انجام می دهند و در نهایت ممکن است بعد از ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ سال از تصمیم خود پشیمان شوند. تحقیقات نشان می دهد که ۷۰ درصد افرادی که دارای خالکوبی هستند، در نهایت پشیمان می شوند که این کار را انجام داده اند.

نتایج پاک کردن تاتو با لیزر با مهارت اپراتور و همچنین نوع دستگاه مورد استفاده می تواند بسیار خوب باشد.

با وجود این ها هنوز هم مشکلی وجود دارد و خالکوبی هایی که درمان شده اند – حتی با استفاده از به روز ترین لیزر پاک کننده تاتو ممکن است اغلب به طور کامل ناپدید نشوند، به ویژه برای برخی رنگها. هرچند که معمولا بسیار کم رنگ تر از حالت قبل از درمان هستند و بسیاری از مردم با این نتیجه راضی هستند.

به دلیل تنوع انواع مختلف خالکوبی (به عنوان مثال، آماتور، حرفه ای، میکروپیگمنتیشن نیمه دائمی و غیره) که می تواند با این سیستم ها درمان شود، ما نمی توانیم به شدت تأکید کنیم که چقدر اهمیت دارد یک متخصص در درمان طیف گسترده ای از خالکوبی ها را پیدا کنید. همانطور که برخی از این سیستم ها در کلینیک های آرایشی و کلینیک های تخصصی لیزر در دسترس هستند – باید اطمینان حاصل کنید که آنها از تجهیزات و آموزش مناسب برای درمان با کیفیت و ایمن برخوردار هستند.

مهم است که نوع لیزری را که یک کلینیک برای حذف خالکوبی استفاده می کند را بررسی کنید، زیرا همیشه باید Q-Switched باشد، لیزر  های Q-switched Ruby و Q-switched Nd: YAG رایج تر هستند. در مورد کلینک هایی که پاک کردن تاتو با لیزر  را با سیستم های نور شدید پالسی (IPL)انجام می دهند، بسیار مراقب باشید .

تصاویر قبل و بعد پاک کردن تاتو با لیزر

مورد اول:

تاتو قدیمی و حرفه ای با پیش بینی دشوار بودن پاسخگویی رنگ ها به درمان در یک بیمار با جنسیت مرد

پاک کردن تاتو با لیزر

پس از ۷ جلسه درمان با لیزرهای Ruby و YAG – فقط سبز (تیره)، قرمز و زرد باقی مانده و به درمان مقاومت نشان می دهند.

پس از ۱۵ جلسه درمان – رنگ سبز و قرمز به آرامی محو می شوند و رنگ زرد به درمان پاسخ نداده است.

توجه: بی رنگ شدگی پوست – این عارضه بهبود می یابد، اما ممکن است به طور کامل بهبود نیابد ( پوست های دارای کک و مک سخت تر بهبود می یابند).

پاک کردن تاتو با لیزر

مورد دوم:

تاتوی حرفه ای مدرن با پیش بینی دشوار بودن پاسخگویی رنگ ها به درمان در یک بیمار با جنسیت زن

پاک کردن تاتو با لیزر

پس از ۵ جلسه درمان – تمام رنگ های سیاه و سفید  از بین رفته است و رنگ سبز و زرد باقی مانده است.

پس از ۸ جلسه درمان – محو شدن ادامه می یابد.

بعد از ۱۰ جلسه درمان – محو شدن ادامه می یابد.

محو شدن این خالکوبی در طی ۱۰ جلسه به پایان رسیده است.

بی رنگ شدن پوست یک عارضه است و رنگ پوست  بعد از مدتی به حالت عادی برگشت پیدا می کند.

همه عکس های قبل و بعد برای بیماران واقعی هستند و نتایج شما ممکن است متفاوت باشد.

پاک کردن تاتو با لیزر

 

پاک کردن تاتو با لیزر 

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
consultingroom.com

پاک کردن تاتو با لیزر ، چگونه خالکوبی را پاک کنیم ، لیزر کیوسوییچ ، پاک کردن تاتو ، پاک کردن خالکوبی ، روش پاک کردن تاتو بدن ، ریموور تاتو ، لیزر تاتو ، عوارض پاک کردن تاتو با لیزر ، لیزر پاک کننده تاتو

/Treatment/laser-tattoo-removal
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط