۱۵ دستورالعمل فوق‌العاده برای تهیه ماسک خانگی ضد پیری پوست صورت

ماسک خانگی ضد پیری پوست

همه‌ی ما فکر و ذهن خود را مشغول محصولات ضد پیری پوست موجود در بازار کرده‌ایم و از محصولات طبیعی غافل شده‌ایم. بجای استفاده از این محصولات گران قیمت می‌توان با تهیه ماسک ضد پیری خانگی از مواد طبیعی موجود در آشپزخانه با پیری پوست مبارزه کرده و پوست‌ را جوانتر نمود. ماسک‌های خانگی ضد پیری پوست، سالم و سرشار از مواد مغذی بوده و باعث درخشندگی صورت و بهبود بافت پوست می‌شوند. پس بهتر است داروها و کرم‌های گران قیمت را کنار بگذارید و در عوض با استفاده از چند ماسک خانگی ضد پیری پوست صورت که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم، شاهد نتایج فوق‌العاده آن‌ها روی پوست خود باشید. در ادامه با مجله خلایق همراه باشید:

جلوگیری از چین و چروک ، ماسک صورت با آووکادو ، ماسک صورت خانگی با موز ، ماسک صورت با آب برنج ، ماسک صورت با پودر قهوه ، ماسک صورت جلبک دریایی ، ماسک صورت خانگی با زردچوبه ، ماسک صورت خانگی با خیار ، ماسک صورت آلوئه ورا ، ماسک صورت با شنبلیله ماسک خانگی ضد پیری پوست

ماسک صورت با پوست پرتقال ، ماسک صورت پاپایا ، ماسک صورت گلیسیرین ، ماسک ضد پیری صورت ، ماسک ضد پیری پوست ، ماسک ضد پیری برای صورت ، ماسک ضد پیری پوست صورت ، ماسک ضد پیری خانگی ، ماسک ضد پیری طبیعی ، ماسک صورت ضد پیری ، ماسک ضد پیری 

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۱- ماسک صورت با روغن نارگیل

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل، نصف قاشق غذاخوری روغن هسته انار

دستورالعمل: روغن نارگیل و روغن هسته انار را در یک کاسه با هم مخلوط کنید و به گردن و صورت تمیز خود بمالید. بعد از یک ساعت آن را آبکشی کنید. از این ماسک ضد پیری خانگی می‌توانید هر روز استفاده کنید.

ماسک صورت با روغن نارگیل باعث سفت شدن پوست و معکوس کردن روند آسیب به پوست می‌شود. این ماسک هم‌چنین به محافظت از پوست در برابر آفتاب و نوسازی آن کمک می‌کند.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۲- ماسک خانگی ضد پیری پوست با بنتونیت خاک رس

مواد لازم: ۲ قاشق چای‌خوری بنتونیت خاک رس، چند قطره روغن میوه گل سرخ، چند قاشق چای‌خوری آب

دستورالعمل: خاک رس، روغن و آب را در یک کاسه غیرفلزی مخلوط کنید تا به حالت خمیر درآید و سپس آن را به صورت و گردن‌ خود بمالید. بگذارید بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بماند و بعد با آب گرم بشوئید و خشک کنید. هفته‌ای دوبار می‌توانید از این ماسک ضد پیری پوست صورت استفاده کنید.

ماسک خاک رس، بافت‌های آسیب‌دیده را ترمیم کرده و به پوست طراوت می‌بخشد. این ماسک هم‌چنین خطوط ریز و چین و چروک پوست را کاهش داده و با عفونت‌های پوست مبارزه می‌کند.

۳- ماسک صورت با آووکادو

مواد لازم: نصف یک عدد آووکادو، ۱ قاشق غذاخوری جو دوسر

دستورالعمل: آووکادو را در یک کاسه له کرده و جو دوسر را نیز به آن اضافه کنید. این ماسک ضد پیری را روی صورت‌تان بمالید و بگذارید بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی آن بماند. سپس صورت‌تان را با آب گرم آبکشی و خشک کنید.

ماسک صورت با آووکادو ، سرشار از مواد آنتی‌اکسیدان است که با اثرات پیری از جمله شلی پوست، خطوط ریز و چین و چروک مبارزه می‌کند.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۴- ماسک صورت خانگی با موز

مواد لازم: ۱ عدد موز، ۱ قاشق چای‌خوری گلاب

دستورالعمل: ابتدا موز را در یک کاسه له کرده و گلاب را به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. این مخلوط را به صورت و گردن خود بمالید. بگذارید بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بماند تا خشک شود و بعد با آب سرد آبکشی کرده و خشک کنید. از این ماسک ضد پیری می‌توانید یک روز در میان استفاده کنید.

ماسک صورت خانگی با موز حاوی ویتامین E و A است که باعث ترمیم و درخشندگی پوست می‌شود. این ماسک ضد پیری طبیعی هم چنین در از بین بردن تجمع رنگدانه‌ها در پوست و ناصافی قوام پوست مؤثر می‌باشد.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۵- ماسک صورت با آب برنج

مواد لازم: ۱ لیوان آب برنج، دستمال کاغذی

دستورالعمل: ابتدا یک دستمال کاغذی بردارید و جای چشم‌ها، بینی و دهان را روی آن سوراخ کنید. سپس دستمال را به مدت ۱۰ دقیقه در آب برنج بخیسانید و بعد بیرون بیاورید و به آرامی بچلانید. دستمال را بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی صورت‌تان قرار دهید. در نهایت آن را برداشته و صورت‌تان را بشویید. هر روز می‌توانید از این ماسک ضد پیری پوست صورت استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  رفع موهای زائد صورت برای همیشه در عرض 15 دقیقه به روش طبیعی

ماسک صورت با آب برنج حاوی ترکیبات فلاونویئد است که با پیری مبارزه می‌کنند. این ماسک به سفت و محکم شدن پوست نیز کمک می‌کند.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۶- ماسک صورت با پودر قهوه

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری قهوه، ۱ قاشق چای‌خوری کاکائو، ۱ قاشق چای‌خوری روغن نارگیل

دستورالعمل: ابتدا پودر کاکائو و قهوه را در یک کاسه با هم مخلوط کرده و روغن نارگیل را نیز به آن‌ها اضافه کنید تا به صورت خمیر درآید. این خمیر را روی صورت و گردن‌ خود بمالید . بگذارید حدود ۱۵ الی ۳۰ دقیقه بماند تا خشک شود. سپس به آرامی آن را با آب سرد پاک کرده و خشک کنید. هفته‌ای دو سه مرتبه می‌توانید از این ماسک ضد پیری برای صورت استفاده کنید.

ماسک صورت با پودر قهوه باعث صاف شدن  پوست صورت و کاهش چین و چروک ریز روی آن می‌شود و با از بین بردن سلول‌های مرده به پوست شفافیت می‌بخشد.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۷- ماسک صورت جلبک دریایی

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری پودر جلبک دریایی، ۲ قاشق غذاخوری آب ولرم

دستورالعمل: ابتدا پودر جلبک دریایی را با ۲ قاشق آب گرم در یک کاسه با هم مخلوط کنید تا به صورت یک خمیر یکدست درآید. این خمیر را روی صورت‌تان بمالید و بگذارید بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بماند تا خشک شود. سپس آن را با آب شستشو داده و خشک کنید. هفته‌ای سه چهار مرتبه می‌توانید از این ماسک ضد پیری برای صورت استفاده کنید.

ماسک صورت جلبک دریایی در صاف شدن، قوام دادن و مرطوب‌سازی پوست مؤثر می‌باشد. ویتامین C موجود در این ماسک به افزایش قابلیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۸- ماسک صورت خانگی با زردچوبه

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه، ۳ قاشق چای‌خوری گلاب

دستورالعمل: ابتدا پودر زرچوبه و گلاب را در یک کاسه مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ یکدست بدست آید. این مخلوط را به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد آبکشی و خشک کنید. یک روز در میان می‌توانید از این ماسک ضد پیری پوست استفاده کنید.

ماسک صورت خانگی با زردچوبه دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری و آنتی‌اکسیدان است که باعث درخشندگی و کاهش تجمع رنگدانه‌ها در پوست می‌شود.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۹- ماسک صورت خانگی با خیار

مواد لازم: نصف یک عدد خیار، ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو

دستورالعمل: ابتدا خیار را رنده کرده و بعد آب لیمو را به آن اضافه کنید. این خمیر را روی صورت خود بمالید و بعد از گذشت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه با آب سرد شستشو داده و خشک کنید. از این ماسک ضد پیری پوست می‌توانید هر روز استفاده کنید.

ماسک صورت خانگی با خیار حاوی آنزیم‌هایی است که با اثرگذاری روی پوست باعث جوانتر و براق‌تر شدن آن می‌شوند. این ماسک به ایجاد طراوت در پوست نیز کمک می‌کند.

۱۰- ماسک خانگی ضد پیری پوست با سیب‌زمینی و هویچ

مواد لازم: ۱ عدد سیب‌زمینی متوسط، ا عدد هویچ متوسط، ۱ قاشق چای‌خوری گلاب

دستورالعمل: ابتدا سیب‌زمینی و هویچ را خمیر کرده و در یک کاسه بریزید. گلاب را به خمیر اضافه کرده و خوب مخلوط کنید و بعد آن را روی صورت و گردن‌تان بمالید. بگذارید ۲۰ دقیقه ماسک روی صورت‌تان بماند و بعد با آب شستشو داده و خشک کنید. هر روز می‌توانید از این ماسک ضد پیری صورت استفاده کنید.

ماسک سیب‌زمینی و هویچ باعث بهبود کورک‌ها و سیاهی‌های پوست شده و پوست را براق می‌کند. ویتامین C موجود در این ماسک نیز در کاهش بروز چین و چروک روی پوست مؤثر می‌باشد.

۱۱- ماسک صورت آلوئه ورا

مواد لازم: ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا، چند قطره آب لیمو

دستورالعمل: ابتدا آب لیمو را به ژل آلوئه‌ورا اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید. سپس آن را روی صورت‌تان بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند تا خشک شود. در پایان، صورت‌تان را آبکشی و خشک کنید.

مطلب مرتبط:  7 دستورالعمل طبیعی مؤثر جهت از بین بردن خال گوشتی به روش خانگی

ماسک صورت آلوئه ورا به واسطه خاصیت التیام‌دهندگی و طراوت‌بخشی، از آسیب کلاژن جلوگیری می‌کند و با اثرگذاری بر لایه‌های سطحی و زیرین پوست مانع بروز چین و چروک می‌شود.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۱۲- ماسک صورت با شنبلیله

مواد لازم: یک لیوان کوچک تخم شنبلیله خیس خورده، ۱ قاشق چای‌خوری گلاب

دستورالعمل: ابتدا تخم‌های شنبلیله را که از شب قبل خیس کرده‌اید، آسیاب کرده و گلاب را به آن اضافه کنید تا به حالت یک خمیر یکدست درآید. این مخلوط را روی صورت‌تان بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد شستشو دهید و خشک کنید. هفته‌ای سه چهار مرتبه می‌توانید از این ماسک ضد پیری صورت استفاده کنید.

ماسک صورت با شنبلیله به کاهش خطوط ریز و چین و چروک روی صورت کمک می‌کند و با لایه‌برداری از پوست باعث درخشندگی آن می‌شود.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۱۳- ماسک صورت با پوست پرتقال

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال، ۱ قاشق چای‌خوری پودر چوب صندل، ۱ قاشق غذاخوری گلاب

دستورالعمل: ابتدا پودر پوست پرتقال و پودر چوب صندل را با هم  مخلوط کرده و بعد گلاب را اضافه کنید. همه مواد را خوب مخلوط کنید تا خمیری شود. حالا این خمیر را به صورت و گردن خود بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند تا خشک شود. سپس صورت‌تان را آبکشی کرده و خشک کنید. هفته‌ای دو سه مرتبه از این ماسک صورت ضد پیری استفاده کنید.

ماسک صورت با پوست پرتقال از طریق کاهش استرس اکسایشی در سلول‌های پوست به سفت شدن پوست کمک می‌کند. این ماسک هم‌چنین باعث نوسازی سلول‌های مرده و جلوگیری از چین و چروک در پوست می‌شود.

۱۴- ماسک صورت پاپایا

مواد لازم: یک تکه‌ از میوه پاپایا، ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو

دستورالعمل: ابتدا پاپایا را در یک کاسه خمیر کرده و آب لیمو را به آن اضافه کنید. حالا این خمیر را به صورت و گردن‌تان بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند تا خشک شود. سپس صورت‌تان را آبکشی و خشک کنید. هر روز می‌توانید از این ماسک صورت ضد پیری استفاده کنید.

ماسک صورت پاپایا باعث پاکسازی سلول‌های مرده و بازسازی پوست می‌شود. این ماسک هم‌چنین سلول‌ها را از آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و به حفظ قابلیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

۱۵- ماسک صورت گلیسیرین برای جلوگیری از چین و چروک صورت

مواد لازم: ۱ قاشق چای‌خوری گلیسیرین گیاهی، ۲ عدد کپسول ویتامین E

دستورالعمل: ابتدا کپسول‌ها را خالی کرده و به گلیسیرین اضافه کنید. آن‌ها را خوب مخلوط کنید و روی صورت و گردن خود بمالید. بعد از ۳۰ دقیقه صورت‌تان را آبکشی کنید. هر روز می‌توانید از این  ماسک ضد پیری طبیعی استفاده کنید.

ماسک صورت گلیسیرین باعث مرطوب کردن و ترمیم پوست می‌شود، منافذ پوست را باز کرده و خطوط ریز را کاهش می‌دهد. این ماسک هم‌چنین به تغذیه پوست و حفظ سلامت آن کمک می‌کند.

مبارزه با پیری پوست فرآیند دشوار و پیچیده‌ای نیست و کافیست با استفاده از مواد داخل آشپرخانه یک ماسک خانگی تهیه کرده و روی صورت‌تان بمالید. نکته کلیدی در اینجا استفاده از ترکیبات مناسب و سازگار با پوست است. بنابراین قبل از غلبه چین و چروک و خطوط ریز روی پوست سعی کنید این چند ماسک خانگی ضد پیری پوست اکسیر گونه را روی صورت خود امتحان کنید.

ماسک خانگی ضد پیری پوست

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

stylecraze.com

جلوگیری از چین و چروک ، ماسک صورت با آووکادو ، ماسک صورت خانگی با موز ، ماسک صورت با آب برنج ، ماسک صورت با پودر قهوه ، ماسک صورت جلبک دریایی ، ماسک صورت خانگی با زردچوبه ، ماسک صورت خانگی با خیار ، ماسک صورت آلوئه ورا ، ماسک صورت با شنبلیله ، ماسک صورت با پوست پرتقال ، ماسک صورت پاپایا ، ماسک صورت گلیسیرین ، ماسک ضد پیری صورت ، ماسک ضد پیری پوست ، ماسک ضد پیری برای صورت ، ماسک ضد پیری پوست صورت ، ماسک ضد پیری خانگی ، ماسک ضد پیری طبیعی ، ماسک صورت ضد پیری ، ماسک ضد پیری 

/articles/anti-aging-face-masks-you-can-try-at-home/#gref
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط