چگونه درست صحبت کنیم و هنگام صحبت کردن به انگلیسی من من نکنیم

 چگونه درست صحبت کنیم

سعی داریم در این مطلب به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه درست صحبت کنیم .

من و من کردن زمانی است که بسیار کند یا آنقدر بد صحبت می کنید که مردم نمی فهمند چه می گویید و اغلب از شما می خواهند گفته خود را تکرار کنید. این عادتی آزاد دهنده است اما در اینجا یاد می گیریم چگونه درست صحبت کنیم .

ممکن است مکالمه تلفنی به زبان انگلیسی داشته باشید که یا ارتباط ضعیف است یا با کسی صحبت کنید که گوش سنگینی دارد و در این شرایط است که باید بلند و واضح و حتی بدون فکر کردن حرف بزنید.

می توانید این کار را هوشیارانه انجام دهید و آن را بصورت عادت درآورید؟ در اینجا تکنیک هایی معرفی می شود که کمک می کند تا یاد بگیریم چگونه درست صحبت کنیم .

چگونه درست صحبت کنیم ، مکالمه زبان انگلیسی ، اعتماد به نفس ، صحبت کردن به انگلیسی ، زبان انگلیسی

چگونه درست صحبت کنیم

چگونه درست صحبت کنیم  ، مکالمه زبان انگلیسی

استفاده از موقعیت بدنی خوب

هنگام صحبت کردن به انگلیسی راست بایستید. حتی اگر مضطرب هستید موقعیت بدنی خوب کمک می کند تا اعتماد به نفس داشته باشید. همچنین موقعیت بدنی خوب کمک می کند تا راه های هوایی بدن باز شوند و نفس تان قوی تر شود.

راحت و صاف بنشینید. هنگام نشستن شکم خود را تو بدهید و ستون فقرات تان را صاف کنید.

با محرک هایی که سبب من و من می شوند مقابله کنید.

از عصبانیت بپرهیزید. افرادی که سریع صحبت می کنند دچار عصبانیت می شوند چون اعتماد به نفس ندارند یا مضطرب هستند. وانمود کنید مضطرب نیستید و این احساس کمک می کند تا با سرعت عادی صحبت کنند.

چگونه درست صحبت کنیم 

از اینکه چیزی را اشتباه بگویید نترسید

هر کسی ممکن است اشتباه کند پس فقط کافیست آن را اصلاح کنید. این یک مهارت است و برخی افراد در این زمینه بسیار با استعداد هستند. اگر به تمرین بیشتر احتیاج دارید یعنی اینکه این مهارتی است که در آن قوی نیستید اما می توانید آن را یاد بگیرید.

مطلب مرتبط:  چگونه زبان انگلیسی را سریع بیاموزیم ، مکالمه زبان انگلیسی

چگونه درست صحبت کنیم

مهارت رساندن منظور به طرف مقابل را بهبود دهید

گوش کردن. به صحبت های افرادی که در  صحبت کردن به انگلیسی مهارت دارند، مانند رادیو و تلویزیون، گوش کنید. به نحوه تلفظ کلمات ، سرعت صحبت کردنشان  و مواردی از این قبیل توجه کنید.

تمرین. در یک دستگاه ضبط صدا حرف بزنید یا از کامپیوتر و میکروفن استفاده کنید. سپس به صدای ضبط شده گوش دهید. با این تمرین می توانید متوجه شوید کدام قسمت مبهم است، جمله ها کجا تمام می شوند و مواردی از این قبیل.

تمرین تلفظ کلمات از طریق خواندن با صدای بلند و تلفظ درست و آرام هر کلمه را انجام دهید. اگر هنگام مکالمه من و من       می کنید به عقب برگردید و جمله را تکرار کنید.

صداهای واکه را با دهان باز تمرین کنید.

چگونه درست صحبت کنیم

حداقل ۱۰ دقیقه در روز با صدای بلند بخوانید.

چگونه درست صحبت کنیم

بعضی از جمله ها را ضبط کنید. از آزمون هایی مانند زبان پیچان استفاده کنید. دوباره آن را گوش کرده و مشکلات را پیدا کنید. با تمرین بیشتر می توانید اشکالات خود را برطرف کنید.

چگونه درست صحبت کنیم

روشن و واضح صحبت کنید

دهان خود را بیشتر از زمانی که می خواهید صحبت کنید، باز نمایید. اگر زبانتان ابتدا پشت دندان ها و لب های بسته را لمس کند صدای مناسبی از آن خارج نمی شود.

ایجاد صدا

برای تلفظ حروف بی صدایی مانند «t» و «b»، مطمئن شوید واقعا هوا را قطع کرده اید. تفاوت بین صداها را یاد بگیرید.

آهسته صحبت کنید

تند صحبت کردن نشانه اضطراب است و اجازه نمی دهد مخاطب متوجه صحبت تان شود.

بلند حرف بزنید

حداقل کمی بلندتر صحبت کنید با این کار بطور خودکار بیشتر نفس می کشید و وقتی پیشرفت کردید آهسته تر و شمرده تر صحبت خواهید کرد.

مطلب مرتبط:  آموزش رایتینگ زبان انگلیسی ، چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم

چگونه درست صحبت کنیم

با آهنگ صحبت کنید

در جملات سوالی ارتفاع صدا باید در انتها بالا باشد و در جملات خبری پایین . توجه داشته باشید تاکید بر کدام سیلاب ها و کلمات است. سعی کنید آهنگ صدایتان را بیشتر نمایید. مثلا اگر برای کودکی کتاب می خوانید و قصد دارید به آن کمی جنبه نمایشی بدهید از این تکنیک می توانید استفاده کنید.

دیافراگم خود را تقویت کنید

برای انکه هنگام صحبت کردن نفس کم نیاورید از ماهیچه های شکمی استفاده کنید. حتی اگر خیلی بلند صحبت نمی کنید با این روش بوضوح صحبت خواهید کرد. یک دست خود را روی شکم و درست زیر دنده ها بگذارید. باید هنگام حرف زدن، حرکت آنها را احساس کنید.

آواز خواندن

مجبور نیستید در حضور کسی آواز بخوانید اما وقتی در حمام یا ماشین تنها هستید این کار را انجام دهید. با این کار صدای خود را تقویت می کنید. همچنین یاد می گیرید هنگام صحبت کردن چگونه از هوا، تلفظ آواها، تنفس و طرز بیان استفاده کنید.

چگونه درست صحبت کنیم

فریاد زدن

ارتفاع صدایتان را بافریاد زدن یا جیغ کشیدن بالا نبرید. صدا باید در ارتفاع عادی باشد و یاد بگیرید چگونه می توانید بلند صحبت کنید. تشویق کردن در یک رویداد ورزشی یا هم خوانی با صدای بلند با یک آهنگ تمرین خوبی است یا اینکه می توانید هنگام این تمرین در را ببندید.

چگونه درست صحبت کنیم

توجه کنید چگونه باید هنگام فریاد زدن هوا را کنترل کرد.

امیدوارم توانسته باشم با این مطلب به این پرسش شما (چگونه درست صحبت کنیم ؟) پاسخ دهم.

چگونه درست صحبت کنیم ، مکالمه زبان انگلیسی ، اعتماد به نفس ، صحبت کردن به انگلیسی ، زبان انگلیسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها