نکاتی مهم درباره اپیلاسیون زنان

اپیلاسیون زنان : چگونه یک اپیلاتور مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب یک اپیلاتور مناسب در اپیلاسیون زنان نقش مهمی ایفا می کند. اگر اپیلاتوری را که انتخاب کرده اید دستگاه خوب و مناسبی نباشد اپیلاسیون به خوبی انجام نمی شود هر چند که به نحو احسنت اپیلاسیون کنید.

بنابراین در انتخاب اپیلاتور به نکات زیر توجه کنید. دانستن این نکات در راحت تر شدن اپیلاسیون زنان نقش مهمی ایفا می کند.

تعداد موچین های اپیلاتور ( تویزرها)

ممکن است فکر کنید هر چه تعداد موچین های اپیلاتور بیشتر باشد اپیلاتور بهتری خریده اید. این موضوع در اغلب موارد درست است اما همیشه این طور نیست.

اگر مدت زیادی است که دارید اپیلاسیون می کنید ممکن است اپیلاتوری با تعداد موچین بالا را ترجیح بدهید ( تا ۷۲۰ عدد ). این بدان معنا است که به درد اپیلاتور عادت دارید.

اما بدانید اگر تازه کارید استفاده از یک اپیلاتور با ۷۰۰ موچین ( یا همان تویزر ) برای شما خیلی زیاد است. بنابراین اپیلاتور خود را بر حسب تازه کار یا کهنه کار بودن خود ، تهیه کنید. یعنی اگر تازه کارید استفاده از اپیلاتور های با موچین کم برای شما مناسب تر است و بالعکس.

به این بیندیشید که کدام قسمت بدن شما بیشتر به اپیلاسیون نیاز دارد.

بسیاری از اپیلاتورها به درد قسمت های بزرگ بدن مثل پاها می خورند. اما برای قسمت های حساس مثل زیربغل یا ناحیه شرمگاهی به اپیلاتورهایی با موچین های کم تر نیاز دارید.

بعضی از اپیلاتورها قابل تنظیمند. بعضی دیگر دارای درپوشند. از این درپوش برای نواحی حساس بدن استفاده می شود. با استفاده از این درپوش ، تعداد موچین های اپیلاتور کم می شود. بنابراین می توانید با در نظر گرفتن شرایط بدن از این نوع اپیلاتورها استفاده کنید.

اپیلاتور تر و خشک یا اپیلاتور خشک

قویا توصیه می کنم از اپیلاتورهای تر و خشک استفاده کنید.

اپیلاتورهای تر و خشک آن هایی هستند که هم با بدن تر قابل استفاده اند هم با بدن خشک.

مطلب مرتبط:  8 مورد از فواید گذاشتن یخ روی صورت با اثرگذاری فوری در رفع مشکلات پوستی

اما اپیلاتور خشک فقط برای بدن خشک قابل استفاده است.

مزیت استفاده از اپیلاتورهای تر و خشک این است که می توانید در جاهایی مثل زیر دوش هم از آن ها استفاده کنید.

اپیلاسیون زیر دوش ، درد را کاهش می دهد و اپیلاسیون را خوشایندتر می کند.

اپیلاسیون زنان

از آنجایی که هر آسایشی هزینه ای دارد برای این راحتی باید هزینه آن را بپردازید و آن این است که اپیلاتورهای تر و خشک نسبت به اپیلاتورهای خشک گران ترند و شما باید بابت خرید آن ها پول بیشتری بپردازید. اما بد نیست بدانید که این افزایش هزینه ارزشش را دارد.

وسایل جانبی همراه اپیلاتور

یکی از دلایل اصلی گران بودن اپیلاتور خوب ، لوازم جانبی همراه آن است.

منظور از این وسایل جانبی ، وسایلی چون لوازم یدکی اپیلاتور ، شانه های تراش ، غلتک های اضافه و … است. این وسایل اضافی می توانند هم کار اپیلاسیون را آسان تر کنند و هم به مراقبت از پوستتان به شما کمک کنند.

پس توقع نداشته باشید که با استفاده از یک اپیلاتور خشک و خالی نتیجه ای افسانه ای بگیرید.

اپیلاسیون زنان نتیجه چند عمل است: مواردی مثل لایه برداری ، مرطوب سازی و غیره.

اپیلاسیون زنان

http://www.epilatorhome.com/best-epilator-for-women/

قبل از اپیلاسیون ، اپیلاتور را شارژ کنید.

امروزه خیلی از اپیلاتورها بی سیم هستند. این یعنی این که زمان انجام اپیلاسیون مهم است. هیچ کس دوست ندارد در هنگام اپیلاسیون ، شارژ اپیلاتورش تمام شود.

بنابراین با تجربه درک کنید که زمان شارژ اپیلاتور شما چقدر است و قبل از استفاده آن را کاملا شارژ کنید. بیشتر اپیلاتورها در مدتی حدود ۴۰ دقیقه کاملا شارژ می شوند.

هزینه خرید اپیلاتور

هرچیزی و هر کاری هزینه ای دارد و کیفیت بالاتر مترادف است با قیمت بالاتر. هر جنس گرانی الزاما با کیفیت نیست اما جنس با کیفیت قطعا گران است. پس اگر به سلامت بدنتان اهمیت می دهید و از خرید خود توقع کار دراز مدت را دارید در خرید جنس دقت کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش بستن منافذ باز پوست صورت

اپیلاسیون زنان

نکاتی درباره استفاده از اپیلاتور

قبل از استفاده از اپیلاتور ، پوستتان را آماده کنید. این کار بخش مهمی از اپیلاسیون زنان است.

قبل از اپیلاسیون بدن باید تمیز باشد مخصوصا اگر با بدن خشک اپیلاسیون می کنید.

حتی اگر با بدن خشک اپیلاسیون می کنید سعی کنید قبل از آن دوش بگیرید تا بدنتان از هر گونه آلودگی پاک شود و بدنی نرم و آماده داشته باشید و منافذ پوستی آماده باشند.

اشتباه متداولی که بین خانم ها رایج است این است که قبل از اپیلاسیون دوش سرد می گیرند.

این کار اشتباه است. چون باعث بستن منافذ پوست شده و به اپیلاتور اجازه رسیدن به ریشه موها را نمی دهد. در نتیجه آن نتیجه ای را که باید بگیرید نمی گیرید.

نکته ای درباره موهای بلند

خیلی از خانم ها از این موضوع که با بلند شدن موها اپیلاسیون دردناک می شود گلایه می کنند. اگه اپیلاتور را کمی بالاتر از پوست بگیرید این مشکل رفع می شود.

با این کار اپیلاسیون کمی دردناک تر می شود اما باعث می شود همه موهای بلند از ته برداشته شوند. پس در ابتدای اپیلاسیون ، اپیلاتور را کمی بالاتر بگیرید و در مراحل بعد آن را به پوست نزدیک تر کنید.

از اپیلاتور درست استفاده کنید.

یکی از مواردی که خانم ها فراموش می کنند تمیز کردن اپیلاتور است. این موضوع را فراموش نکنید. علاوه بر این ، نحوه استفاده از اپیلاتور نیز مهم است. در هنگام استفاده از اپیلاتور ، آن را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به بدن گرفته و در جهت مخالف حرکت دهید.

سعی کنید از روش های دیگر استفاده نکنید . روشی بهتر از این وجود ندارد. سایر روش ها فقط به پوست ضرر می زنند.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

epilatorgirl.com

what-is-an-epilator-how-does-work
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط