چند حرکت مؤثر برای برطرف کردن خط خنده با ورزش به همراه سایر درمان‌ها

برطرف کردن خط خنده با ورزش

خطوط خنده همان چین و چروک‌های روی پوست صورت هستند که دور گوشه‌های بیرونی دهان و چشم‌ها ظاهر می‌شوند. این خطوط موقع لبخند زدن یا خندیدن شخص بیشتر به چشم می‌آیند. خطوط خنده بیشتر به علت تکرار حرکات صورت مانند اخم کردن، خندیدن، لبخند زدن بوجود می‌آیند. قرار گرفتن در معرض آفتاب، بالا رفتن سن، ژنتیک و استعمال دخانیات از دیگر علل بالقوه ایجاد خط خنده به شمار می‌روند. بروز خط خنده شاید اجتناب ناپذیر به نظر برسد ولی روش‌های طبیعی زیادی از جمله حرکات ورزشی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای جلوگیری، به تأخیر انداختن یا کاهش این خطوط استفاده کرد. در این مطلب قصد داریم چند روش برای کاهش و برطرف کردن خط خنده با ورزش به شما معرفی کنیم و در انتها هم اشاره‌ای اجمالی به سایر روش‌های از بین بردن خط لبخند خواهیم داشت. در ادامه با مجله خلایق همراه باشید:

رفع خط خنده با ورزش ، درمان خط خنده با ورزش ، از بین بردن خط خنده با ورزش ، رفع خط خنده با ورزش صورت ، از بین بردن خط خنده با ورزش صورت ، از بین بردن خط لبخند ، درمان خط خنده ، تزریق بوتاکس برای خط خنده

برطرف کردن خط خنده با ورزش

برطرف کردن خط خنده با ورزش (مناسب دور دهان)

برخی ورزش‌ها می‌تواند به کاهش خطوط خنده در اطراف گوشه‌های دهان کمک کند. این نوع ورزش‌ها با هدف تقویت عضلات سفت کننده‌ی پوست صورت انجام می‌شود.

از بین بردن خط خنده با ورزش شماره ۱

در صورت هر فرد عضلاتی وجود دارد که تقریباً هیچ وقت بکار گرفته نمی‌شوند. هدف تمرین اول، تقویت این عضلات برای کنترل چین خوردگی و کمک به بستن دهان است. این عضلات که با نام اوربیکولاریس اوریس شناخته می‌شوند نقش مهمی در کمک به جلوگیری و کاهش بروز خطوط خنده ایفا می‌کنند.

برای ورزش دادن این نوع عضلات ابتدا انگشتان اشاره خود را داخل گوشه‌های دهان قلاب کنید و حدود نیم سانت به طرف بیرون  بکشید. با لب‌های خود در برابر فشار انگشتان مقاومت کنید و به کمک عضلات دهان، گوشه‌های دهان را به سمت یکدیگر سفت کنید. این وضعیت را حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. سپس عضلات را شل کرده و دوباره حرکت را تکرار کنید. برای درمان خط خنده با ورزش ، این تمرین را بین ۱۰ تا ۲۵ مرتبه تکرار کنید.

از بین بردن خط خنده با ورزش شماره ۲

عضلات گونه نقش مهمی در بالا بردن پوست و سفت کردن آن برعهده دارند. تقویت این عضلات می‌تواند به کاهش خطوط خنده کمک کند.

مطلب مرتبط:  8 مورد از فواید گلیسیرین برای پوست + روش استفاده برای رفع مشکلات پوستی

برای تقویت عضلات گونه و  از بین بردن خط خنده با ورزش صورت ابتدا با نوک انگشتان اشاره به خطوط خنده اطراف دهان فشار وارد کنید. در همین وضعیت لب‌ها را تا حد ممکن از هم باز کنید و لبخند بزنید. این حالت را حدود ۱۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید و بعد شل کرده و حرکت را تکرار کنید. این تمرین را بین ۱۵ تا ۳۰ مرتبه تکرار کنید.

رفع خط خنده با ورزش شماره ۳

لبخند زدن به تقویت عضلات صورت و در نتیجه کاهش خط خنده کمک می‌کند. برای از بین بردن خط خنده با ورزش صورت می‌توانید حرکت زیر را امتحان کنید:

ابتدا لب‌ها را کمی از هم جدا کرده و گوشه‌های دهان را تا حد امکان به طرف داخل صورت عقب بکشید. در همین حال لب‌ها را به موازات هم به مدت تقریباً ۱۰ ثانیه نگه دارید. سپس عضلات را شل کرده و حرکت را تکرار کنید. برای رفع خط خنده با ورزش صورت سعی کنید این تمرین را با ۱۰ الی ۲۵ تکرار انجام دهید.

رفع خط خنده با ورزش شماره ۴

یک لبخند کامل و بزرگ نیز می‌تواند به تقویت عضلات دور دهان و سفت کردن خطوط خنده کمک نماید. برای ورزش دادن عضلات دور دهان می‌توانید حرکت زیر را امتحان کنید:

ابتدا دندان‌ها را روی هم قرار داده و تا جایی که می‌توانید یک لبخند بزرگ بزنید. حدود ۱۰ ثانیه این وضعیت را نگه دارید و بعد عضلات را شل کرده و دوباره این حرکت تکرار کنید. برای رفع خط خنده با ورزش صورت سعی کنید این تمرین را با ۱۰ الی ۲۰ تکرار انجام دهید.

برطرف کردن خط خنده با ورزش (مناسب دور چشم)

سفت کردن عضلات صورت با ورزش می‌تواند به جلوگیری از ایجاد خط خنده دور چشم کمک کند. برای ورزش دادن عضلات دور چشم و درمان خط خنده با ورزش می‌توانید حرکت زیر را امتحان کنید:

ابتدا انگشتان شست خود را روی گوشه‌های بیرونی چشم‌ و بقیه انگشتان را بالای سر قرار دهید. سپس چشمان‌تان را ببندید و محکم به هم فشار دهید. در همین وضعیت، گوشه‌های بیرونی چشم‌ها را از یکدیگر دور کرده و کمی بالا بکشید. این وضعیت را حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید و بعد عضلات را شل کرده و دوباره حرکت را تکرار کنید. این تمرین را با ۱۰ الی ۲۵ تکرار انجام دهید.

برطرف کردن خط خنده با ورزش

دیگر روش‌های طبیعی درمان خط خنده

روش‌های زیادی برای درمان خط خنده وجود دارد که میزان اثربخشی آن‌ها به خود فرد بستگی دارد. قبل از شروع بهتر است چند مورد از درمان‌ها را امتحان کنید تا بتوانید درمان مناسب خود را از بین آن‌ها پیدا کنید. برخی از روش‌های طبیعی درمان خط خنده عبارتند از:

  • مالیدن روغن‌هایی مانند روغن نارگیل بر روی خطوط خنده
  • استفاده از مرطوب‌کننده‌های طبیعی ترجیحاً در شب
  • مالیدن آب لیمو به طور مستقیم روی خط خنده البته با رعایت جوانب احتیاط جهت جلوگیری از آسیب به چشم
  • نوشیدن آب کافی
مطلب مرتبط:  رفع سیاهی دور چشم برای همیشه با 26 روش خانگی و طبیعی

دیگر درمان‌ها برای از بین بردن خط لبخند

درمان‌های پزشکی ممکن است برای از بین بردن خط لبخند در برخی افراد جواب بدهد. موارد زیر از جمله این درمان‌ها هستند:

تزریق بوتاکس برای خط خنده

تزریق بوتاکس برای خط خنده لزوماً اولین راهکاری نیست که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند. بوتاکس، تزریق یکی از قوی‌ترین سموم طبیعی است که برای فلج کردن عضلات مسئول چین انداختن به ابرو انجام می‌شود و با انجام آن میزان بروز چین و چروک ریز در پوست کاهش می‌یابد.

برطرف کردن خط خنده با ورزش

آرایش

برخی از افراد برای مخفی کردن خطوط خنده از آرایش استفاده می‌کنند. با یادگیری روش‌های آموزشی در این زمینه می‌توانید از آرایش برای پوشاندن این نوع چین و چروک استفاده کنید.

دیگر داروهای تزریقی

علاوه بر بوتاکس، گزینه‌های مطمئن دیگری نیز وجود دارد که می‌توان برای کمک به کاهش خطوط خنده تزریق کرد. برخی از گزینه‌های احتمالی جایگزین بوتاکس عبارتند از:  Juvederm  , Restylane, Elevess , Evolence , Radiesse. هر یک از این داروها نیز همانند بوتاکس احتمالاً با عوارض جانبی و واکنش‌های آلرژیک همراه بوده و اثرات آن‌ها موقتی می‌باشد.

پیشگیری

پیشگیری از ایجاد خط خنده شاید به علت بالا رفتن سن و از دست دادن طبیعی قابلیت ارتجاعی پوست اجتناب ناپذیر باشد. ولی این بدین معنی نیست که نمی‌توان بروز خط خنده را به تأخیر انداخت و ظاهر برجسته آن را کاهش داد.

برای حفظ ظاهر پوست و پیشگیری از ایجاد خط خنده موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

  • سیگار نکشید.
  • رژیم غذایی متعادل سرشار از مواد مغذی و پروتئینی داشته باشید.
  • از بالا و پایین کردن وزن خودداری کنید.
  • از کرم‌های حاوی رتینول استفاده کنید.

برطرف کردن خط خنده با ورزش

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

medicalnewstoday.com

رفع خط خنده با ورزش ، درمان خط خنده با ورزش ، از بین بردن خط خنده با ورزش ، رفع خط خنده با ورزش صورت ، از بین بردن خط خنده با ورزش صورت ، از بین بردن خط لبخند ، درمان خط خنده ، تزریق بوتاکس برای خط خنده

/articles/319341.php
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط