پیشنهاد خلایق

نحوه اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور

نحوه اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور

اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور به آسانی انجام می شود. زمانی که در یک کلاس درس و یا اتاق کنفرانس به عنوان مثال می خواهید فایل پاورپوینت داخل لپ تاپ خود را روی یک صفحه نمایش بزرگتر نشان دهید، استفاده از ویدئو پروژکتور یک ایده بسیار عالی می تواند باشد.

نحوه اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور ، اتصال لپ تاپ به پروژکتور

اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور

جهت اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- اولین گام در اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور یافتن پورت یکسان در هر دو دستگاه است. پس از شناسایی پورت یکسان، باید کابل مناسب را خریداری کنید. یکی از کابلهای زیر قطعا مناسب برای اتصال خواهند بود:

کابل HDMI : تقریبا تمام لپ تاپ ها و ویدئو پروژکتور امروزی از کابل HDMI پشتیبانی می کنند و بهترین گزینه برای اتصال لپ تاپ به پروژکتور می باشد، زیرا صوت و تصویر را با بالاترین کیفیت ممکن انتقال می دهد.

اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور

کابل HDMI

کابل VGA : این کابل یکی از رایج ترین کابل هایی است که در کامپیوتر و لپ تاپ استفاده می شود. اکثر پروژکتورها و برخی از تلویزیون ها به ویژه LCD  و LED از این کابل پشتیبانی می کنند.

اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور

کابل VGA

کابل DVI : اتصال DVI جدیدتر از VGA است و یک تصویر واضح تر ارائه می دهد. هرچند پورت این کابل در همه لپ تاپ ها تعبیه نشده و همچنین تمام ویدئو پروژکتورها نیز از آن پشتیبانی نمی کنند.

اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور

کابل DVI

نکته: توصیه می شود در صورتی که لپ تاپ و ویدئو پروژکتور هر دو از کابل HDMI پشتیبانی می کنند، حتما از این کابل برای اتصال لپ تاپ به پروژکتور استفاده کنید.

۲- مطمئن شوید که لپ تاپ و ویدئو پروژکتور هر دو خاموش باشند، سپس با کابلی که تهیه نمودید آنها را به یکدیگر متصل کنید.

۳- پروژکتور را به پریز برق وصل کرده و سپس لپ تاپ و پروژکتور را روشن کنید.

۴- برای همگام سازی لپ تاپ و پروژکتور، در ویندوزهای ۷ و ۸ ، کلید Fn روی کیبورد لپ تاپ را فشار داده و پایین نگه دارید، سپس یکی از کلیدهای F8 ، F5 ، F4 ، F3 و یا F9 را فشار دهید. بسته به نوع لپ تاپ، شما باید یکی از کلیدهای F که اشاره شد را فشار دهید.

در ویندوز ۱۰ کلید ترکیبی Windows key + p را فشار داده و گزینه Duplicate را اگر می خواهید تصویر هم در لپ تاپ و هم در پروژکتور نمایش داده شود انتخاب کنید. همچنین اگر می خواهید تصویر فقط در پروژکتور نمایش داده شود گزینه Second screen only را انتخاب کنید.

نکته: در صورتی لپ تاپ و پروژکتور شما از میراکست پشتیبانی می کنند، می توانید با استفاده از این قابلیت اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور را به صورت بی سیم انجام دهید.

نحوه اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

computerhope.com

نحوه اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور ، اتصال لپ تاپ به پروژکتور

ssues/ch001370.htm


مطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟