نحوه ارتقا اندروید گوشی و تبلت + آموزش تصویری

نحوه ارتقا اندروید گوشی

چگونه اندروید گوشی را بالا ببریم ؟

ارتقا اندروید گوشی از طریق منوی تنظیمات گوشی موبایل و یا تبلت امکان پذیر است. به روز رسانی سیستم عامل اندروید می تواند باعث بهبود عملکرد گوشی و افزودن ویژگیهای جدید به آن شده و همچنین به حفظ امنیت موبایل شما در برابر تهدیدات امنیتی کمک می کند. بنابراین برای پاسخ به سوال چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهیم ، تا انتهای این مقاله با ما باشید.

ارتقا اندروید گوشی ، چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهیم ، آپدیت اندروید از طریق خود گوشی ، آپدیت گوشی اندروید ، به روز رسانی سیستم عامل اندروید

ارتقا اندروید گوشی

چگونه اندروید گوشی را بالا ببریم ، بالا بردن اندروید گوشی

آپدیت اندروید از طریق خود گوشی فقط زمانی امکانپذیر است که نسخه جدید اندروید برای موبایل شما عرضه شده باشد. توجه داشته باشید که آمدن یک نسخه جدید اندروید به بازار صرفا به این معنی نیست که ارتقا اندروید گوشی شما به آن نسخه  حتما امکانپذیر باشد.

بنابراین بالا بردن اندروید گوشی به نوع گوشی و کارخانه سازنده آن وابسته است. متاسفانه تولید کنندگان هیچ تعهدی نسبت به به روز رسانی سیستم عامل اندروید برای گوشی های با مدل قدیمی نداشته و با گذشت دو سال از عمر آنها ارائه آپدیت ها نادرتر می شود.

نکته قابل توجه قبل از ارتقا اندروید گوشی این است که حتما از گوشی خود بکاپ یا همان نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای آشنایی با نحوه بکاپ گرفتن می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

مطلب مرتبط:  نحوه بکاپ گرفتن از گوشی اندروید با سه روش کاربردی

آموزش تصویری ارتقا اندروید گوشی

۱- جهت ارتقا اندروید گوشی باید اینترنت بی سیم فعال داشته باشید. در صورت داشتن اینترنت، بالای صفحه گوشی را به سمت پایین کشیده و آیکون Wi-Fi را انتخاب کنید تا فعال شود.

ارتقا اندروید گوشی

۲- به قسمت Settings یا همان منوی تنظیمات گوشی خود بروید.

ارتقا اندروید گوشی

۳- در پایین منوی تنظیمات، “About Device” را انتخاب کنید. در برخی از گوشی های اندروید ممکن است اسم آن “About Phone” باشد. اگر منوی تنظیمات شما بخش بندی شده باشد، About Device در بخش General قرار دارد.

ارتقا اندروید گوشی

۴- گزینه “Software Update” را انتخاب کنید. در برخی از گوشی ها این گزینه ممکن است “System Update” یا چیزی شبیه به  آن باشد.

ارتقا اندروید گوشی

۵- بر روی گزینه “Check for Updates” یا مشابه آن که در گوشی های مختلف متفاوت است، ضربه بزنید.

ارتقا اندروید گوشی

۶- اکنون گوشی یا تبلت شما، نسخه جدید آپدیت گوشی اندروید را جستجو می کند. اگر نسخه جدیدی برای گوشی شما در دسترس باشد، پیغامی ظاهر شده و از شما می پرسد که آیا مایلید آن را نصب کنید. همچنین اگر نسخه اندروید جدیدی موجود نباشد در پیغامی به اطلاع شما می رساند.

بنابراین در صورت در دسترس بودن نسخه جدید، گزینه “Yes” یا “Update” و یا “Install Now” را که در گوشی های مختلف این گزینه متفاوت بوده، انتخاب نمایید. سپس سیستم، نسخه جدید آپدیت گوشی اندروید شما را دانلود، نصب و آن را مجددا راه اندازی می کند که ممکن است از چند دقیفه تا حتی یک ساعت با توجه به حجم دانلود و سرعت اینترنت شما به طول انجامد.

ارتقا اندروید گوشی

امیدواریم با طی مراحل بالا و آپدیت اندروید از طریق خود گوشی ، پاسخ سوال چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهیم و یا چگونه اندروید گوشی را بالا ببریم یافته باشید.

نحوه ارتقا اندروید گوشی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

techadvisor.co.uk

ارتقا اندروید گوشی ، چگونه اندروید گوشی خود را ارتقا دهیم ، آپدیت اندروید از طریق خود گوشی ، آپدیت گوشی اندروید ، به روز رسانی سیستم عامل اندروید ، چگونه اندروید گوشی را بالا ببریم ، بالا بردن اندروید گوشی

how-to/google-android/update-android-3614890

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها