پیشنهاد خلایق

حل مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر

علت وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر

مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر می تواند به دلایل مختلفی به وجود بیاید. ممکن است کابل usb خراب باشد، گوشی مشکلات سخت افزاری داشته باشد، درایورهای گوشی سامسونگ روی کامپیوتر نصب نباشد و دلایلی از این دست.

نگران نباشید روشهای گوناگونی برای رفع این مشکل وجود دارد. بنابراین در ادامه با ۵ روش حل مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر با ما باشید.

۱- کابل usb را بررسی کنید

اگر گوشی سامسونگ خود را با کابل به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می کنید ابتدا بررسی کنید که کابل خرابی یا پارگی نداشته باشد و یا به درستی به پورت usb کامپیوتر متصل شده باشد. همچنین می توانید از یک کابل دیگر به عنوان تست استفاده کنید. در خیلی مواقع مشکل اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر با همین بررسی ساده برطرف شده است.

مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر ، علت وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر ، مشکل اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر

مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر

مطلب مرتبط:  نحوه اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر با شش روش کاربردی

۲- گوشی خود را به یک پورت دیگر usb وصل کنید

گاهی مواقع مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر می تواند از پورت usb کامپیوتر باشد. ممکن است این پورت آسیب دیده باشد بنابراین گوشی خود را به یک پورت دیگر وصل کنید و یا اگر کامپیوتر دیگری در دسترس دارید از آن برای اتصال گوشی خود استفاده نمایید.

۳- نصب درایورها جهت حل مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر

شما باید آخرین درایورهای usb گوشی خود را دانلود کرده و روی کامپیوتر نصب کنید. برای اینکار به وب سایت رسمی سامسونگ رفته و درایورهای usb گوشی خودتان را پیدا کنید. اگر درایورها روی کامپیوتر نصب نباشند گوشی در کامپیوتر شناسایی نخواهد شد.

۴- حالت USB Debugging را روی گوشی خود فعال کنید

گاهی علت وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر ، فعال نبودن حالت USB Debugging روی گوشی می باشد. این حالت به طور پیش فرض در همه گوشی ها فعال می باشد اما گاهی به دلایلی ممکن است غیر فعال شده باشد. بنابراین با طی مراحل زیر آن را فعال کنید:

  • به قسمت Settings گوشی خود بروید و Developer options را پیدا کرده و آن را باز کنید.
  • اگر گزینه Developer options را پیدا نمی کنید ابتدا به قسمت About phone یا در برخی گوشی ها About Device رفته و روی Build Number هفت بار پشت هم ضربه بزنید.
  • اکنون Developer options در قسمت Settings فعال شده است آن را باز کنید. سپس تیک گزینه USB Debugging را در صورت فعال نبودن، فعال کنید.

مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر

حال بررسی کنید که مشکل اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر برطرف شده است یا که خیر.

مطلب مرتبط:  حل مشکل روشن نشدن وای فای گوشی سامسونگ

۵- آپدیت کرن درایورها برای حل مشکل اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر

گاهی درایورهای گوشی روی کامپیوتر نصب بوده ولی هنوز هم گوشی اندروید سامسونگ در کامپیوتر شناسایی نمی شود. ممکن است به این دلیل باشد که درایورها آپدیت یا به روز نشده باشند. بنابراین با طی مراحل زیر می توانید آن را آپدیت کنید:

  • ابتدا گوشی خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.
  • روی My Computer در ویندوز ۷ و ۸ و یا This PC در ویندوز ۱۰ راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید.
  • در پنجره باز شده روی Device Manager کلیک کنید. سپس در زیر قسمت other devices و یا در بعضی از کامپیوترها Portable Devices ، روی اسم گوشی خود راست کلیک کرده و گزینه Update Driver را انتخاب کنید. درایورها از طریق اینترنت و به صورت خودکار به روز رسانی می شوند.

مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر

در این مقاله به پنج روش حل مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر پرداخته شد. امیدواریم با بکارگیری این روشها مشکلتان برطرف شده باشد.

علت وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

androidphonesoft.com

مشکل وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر ، علت وصل نشدن گوشی سامسونگ به کامپیوتر ، مشکل اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر

resources/my-computer-does-not-recognize-android-phone.html

مطالب مرتبط