این سایت به فروش میرسد. به آی دی زیر در تلگرام، پیام ارسال فرمایید. 

hikhalayegh@

تبدیل اکسل به پی دی اف به دو روش + آموزش تصویری و گام به گام

تبدیل اکسل به پی دی اف به دو روش

تبدیل اکسل به پی دی اف اجازه می دهد که هر کسی بتواند آن را باز کند، حتی اگر Office نصب نکرده باشد. همچنین می تواند چاپ و توزیع اسپرید شیت اکسل را آسانتر کند. اکسل به شما این امکان را می دهد که نسخه PDF را مستقیما در خود برنامه ایجاد کنید. اگر نیاز به تبدیل excel به pdf دارید، اما اکسل را نصب نکرده اید، می توانید از سرویس های تبدیل اکسل به پی دی اف آنلاین نیز استفاده کنید. در ادامه با تبدیل اکسل به pdf با ما همراه باشید.

تبدیل اکسل به پی دی اف ، تبدیل excel به pdf ، تبدیل اکسل به pdf

تبدیل اکسل به پی دی افخلاصه کار تبدیل اکسل به پی دی اف

۱. فایل را باز کنید.
۲. روی “File” کلیک کنید.
۳. روی “Export” کلیک کنید.
۴. روی “Create PDF/XPS” کلیک کنید.
۵. روی “…Options” کلیک کنید.
۶. آیتم هایی که می خواهید شامل شوند را انتخاب کنید.
۷. بهینه سازی مورد نظر خود را انتخاب کنید (اختیاری).
۸. فایل را نامگذاری و روی “Publish” کلیک کنید.

اگر فکر می کنید این آموزش خلاصه کافی نیست، آموزش مفصل آن، چه تبدیل قسمتی از اکسل به PDF و چه تبدیل تمام شیت های اکسل به pdf را در زیر برای شما بیان می کنیم.

تبدیل اکسل به پی دی اف (ویندوز)

ابتدا نحوه تبدیل شیت های اکسل به pdf در سیستم عامل ویندوز را توضیح می دهیم:

۱. بخشی از اسپرید شیت (صفحه گسترده) را که می خواهید برای تبدیل به PDF انتخاب کنید (اختیاری). اگر فقط بخش خاصی از اسپرید شیت باشد که بخواهید آن را به PDF تبدیل کنید، آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت، به مرحله بعدی بروید. توجه داشته باشید که PDF را نمی توان به راحتی به فایل اکسل تبدیل کرد، اما این روش کپی اصل آن را حفظ خواهد کرد.

۲. روی تب “File” کلیک کنید. اگر از نسخه قدیمی تر اکسل استفاده می کنید، روی منوی «File» کلیک کنید.

۳. روی “Export” کلیک کنید. اگر از اکسل ۲۰۱۰ یا قبل استفاده می کنید، به جای آن “Save As” را انتخاب کنید.

۴. روی “Create PDF/XPS” کلیک کنید. اگر از اکسل ۲۰۱۰ یا قبل از آن استفاده می کنید، به جای آن “PDF” را از منوی کشویی “Save as type” در پنجره “Save As” انتخاب کنید.

۵. روی “…Options” کلیک کنید. این گزینه به شما این امکان را می دهد که تنظیمات فایل PDF ای که می خواهید ایجاد کنید را تنظیم کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش تصویری تبدیل فرمت تصاویر در کامپیوتر و موبایل با 5 روش ساده و کاربردی

۶. آنچه در PDF شامل می شود را انتخاب کنید. در پنجره Options می توانید محدوده صفحات مورد نظر را انتخاب کنید که آیا PDF صفحات انتخابی شما (selection)، کل ورک بوک (entire workbook) و یا فقط صفحه فعال (active sheet) را شامل شود، و آیا ویژگی های سند اصلی را شامل شود یا نه.

  • پس از انتخاب گزینه های مورد نظر خود روی “OK” کلیک کنید.

۷. بهینه سازی مورد نظر را انتخاب کنید (اختیاری). بالای دکمه “…Options” می توانید انتخاب کنید که چگونه می خواهید PDF خود را بهینه سازی کنید. اغلب می توانید “Standard” را انتخاب کنید، مگر این که اسپریدشیت شما بسیار بزرگ باشد.

۸. فایل را نامگذاری و ذخیره کنید. PDF خود را نامگذاری کنید و روی “Publish” کلیک کنید تا فایل PDF ایجاد شود (اگر از نسخه ۲۰۱۰ یا قبل از آن استفاده می کنید، روی Save کلیک کنید).

۹. فایل PDF را مرور کنید، به طور پیش فرض، فایل PDF پس از ایجاد آن باز خواهد شد تا بتوانید آن را بررسی کنید.

  • اکنون دیگر نمی توانید فایل PDF را ویرایش کنید، بنابراین اگر می خواهید تغییراتی در فایل پی دی اف خود ایجاد کنید، می توانید این تغییرات را در اکسل ایجاد کرده و سپس PDF جدید را از آن ایجاد کنید.

تبدیل اکسل به pdf (اکسل ۲۰۱۱، مکینتاش)

حال نحوه تبدیل excel به pdf در سیستم عامل مک را توضیح می دهیم:

۱. اطمینان حاصل کنید که سرصفحه (هدر) و پاورقی (فوتر) در همه برگه های شما یکسان هستند (اختیاری). اکسل ۲۰۱۱ تنها در صورتی تمام برگه های خود را به صورت یک فایل PDF ذخیره می کند که سرصفحه و پاورقی برای هر برگه یکسان باشد. اگر چنین نباشد، آنگاه هر یک از صفحات را به صورت یک سند PDF جداگانه ذخیره می کند که می توانید در انتها آنها را به راحتی ادغام کنید.

  • تمام برگه های موجود در فایل خود را انتخاب کنید. برای برگه اول کلیک کنید، Shift را نگه دارید و روی آخرین برگه کلیک کنید تا همه آنها را انتخاب کنید.
  • روی تب “Layout” و سپس روی “Header & Footer” کلیک کنید.
    روی دکمه های “…Customize Header” و سپس “…Customize Footer” کلیک کنید تا سرصفحه و پاورقی را برای همه صفحات ویرایش کنید.

۲. بخشی از اسپرید شیت را که می خواهید برای تبدیل به PDF انتخاب کنید (اختیاری). اگر فقط بخش خاصی از اسپرید شیت را می خواهید به PDF تبدیل کنید، اکنون آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت، به مرحله بعدی بروید. توجه داشته باشید که PDF را نمی توان به راحتی تبدیل به یک صفحه اکسل کرد، اما با این روش نسخه اصلی خود را حفظ خواهد کرد.

مطلب مرتبط:  نحوه تبدیل فایل ورد به پی دی اف ؛ آموزش تصویری با 7 روش مختلف

۳. روی منوی “File” کلیک و “Save As” را انتخاب کنید. به محل مورد نظر خود که می خواهید فایل را در آنجا ذخیره کنید، بروید و آن را نامگذاری کنید.

۴. روی منوی کشویی “Format” کلیک کنید و “PDF” را انتخاب کنید. این کار یک نسخه از اسپریت شیت به عنوان یک فایل PDF ذخیره خواهد کرد.

۵. آن چه در PDF شامل می شود را انتخاب کنید. در پایین پنجره، می توانید گزینه مورد نظر خود را از بین “Workbook”، “Sheet” یا “Selection” انتخاب کنید.

۶. روی “Save” کلیک کنید تا فایل پی دی اف انتخاب شود. اگر هدر ها مطابقت نداشته باشند، یک فایل جداگانه برای هر برگه ایجاد می شود. توجه داشته باشید که این امر گاهی اوقات اتفاق می افتد حتی اگر هدرها و فوترها دقیقا مطابقت داشته باشند.

۷. فایل های PDF جداگانه را ادغام کنید (در صورت لزوم). اگر روند تبدیل به چندین فایل پی دی اف منجر شود، می توانید به سرعت با استفاده از Adobe Acrobat Pro آنها را ادغام کنید. پوشه ای را که حاوی فایل های PDF است، باز کنید و تمام فایل هایی را که می خواهید آنها را ادغام کنید، انتخاب کنید.
روی منوی “File” کلیک کنید و “Create” → “Combine Files into Single PDF” را انتخاب کنید.

۸. فایل PDF را مرور کنید. فایل PDF را با دوبار کلیک روی آن باز کنید. این کار را در Preview باز می کند، به شما این امکان را می دهد تا قبل از ارسال آن، آن را بررسی کنید. امکان ویرایش فایل PDF به همین راحتی وجود ندارد، بنابراین اگر نیاز به ایجاد تغییراتی دارید، می توانید آنها را در اکسل ایجاد کنید و سپس دوباره از آن PDF بگیرید.

تبدیل اکسل به پی دی اف

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
wikihow.com

تبدیل اکسل به پی دی اف ، تبدیل excel به pdf ، تبدیل اکسل به pdf

/Convert-Excel-to-PDF
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها