سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

Hikhalayegh@

انزال زنان چگونه است و چه تفاوتی با ارگاسم دارد

انزال زنان چگونه است و چه تفاوتی با ارگاسم دارد

انزال زنان چگونه است ؟

تحقیقات اخیر نشان داده اند که حداقل یک سوم زنان در دوره ای از گذشته خود، انزال زنانه را در زمان ارگاسم تجربه کرده اند.

ولی بیشتر آن ها فقط یکی دو بار این تجربه را داشته اند.

و برای اغلب آن ها این سوال پیش می آید که انزال زنان چگونه است و آیا مایع خارج شده از بدنشان ادرار است یا یک مایع جنسی خاص.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ توسط یک گروه پزشکان فرانسوی روی ۷ زن که قبل و بعد از انزال از خود سونوگرافی گرفته بودند نشان داد که اغلب این زنان در هنگام ارگاسم ادرار می کنند. دکتر سلما و همکارانش می گویند که ترشحات پروستات هم در انزال زنان مشاهده می شود.

در این مطالعه زنان قبل از رابطه جنسی مثانه را خالی نموده و سونوگرافی هم خالی بودن مثانه را تایید کرد سپس بعد از تحریک و قبل از ارگاسم دوباره از مثانه سونوگرافی انجام شد که پر شدن مثانه را نشان داد و در انتها بعد از ارگاسم سونوگرافی سوم خالی شدن مثانه آن ها را نشان می داد.

نتایج این مطالعه در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این ۷ زن فرانسوی تصور می کردند که انزال واقعی داشته اند نه ادرار ولی مایع خارج شده از ۵ نفر آن ها صرفا ادرار بوده است.

با این حال ۲ زن دیگر مایعی تولید کرده بودند که به عنوان ماده شیمیایی طبیعی به نام آنتی ژن مخصوص پروستا PSA شناخته می شود. محققین نتیجه گرفتند که این مایع احتمالا از ساختانی به نام غدد اسکین یا غدد شبه پروستات زنان ترشح شده است که این غدد شبه پروستات زنان معادل غدد پروستات در مردان است.

این غدد بسیار کوچک بوده و در نزیکی ورودی مجاری ادرار قرار گرفته اند.

انزال زنان چگونه است و آیا انزال زنان فقط ادرار است؟

بله و خیر.

به نظر می رسد جهش حجم زیاد مایعات مسلما نشان دهنده این است که تمام یا بخش زیادی از این مایع ادرار است.

ولی بر اساس بررسی های انجام شده اگر مایع خارج شده در انزال زنان حجم کمی داشته باشد در نتیجه تحریک نقطه جی و ترشح مایعات از غدد شبه پروستات بوده است.

پیامدهای سلامت شخصی و جنسی انزال زنان هم نامشخص ایت.

بر اساس نظر سنجی بین المللی روی زنانی که انزال را تجربه کرده اند از هر ۵ نفر، ۴ نفر گزارش داده بودند که باعث بهتر شدن زندگی جنسیشان می شود ولی حجم سیال خارج شده از این زنان بسیار متفاوت بود و بررسی ای روی انزال یا ادرار بودن آن انجام نشده است.

مطلب مرتبط:  7 نکته برای باردار شدن سریع

انزال زنان چگونه است ، ارگاسم زن ، ارضای زنان ، پروستات زنان 

انزال زنان چگونه است

انزال زنان چگونه است و به چه معناست؟

انزال زنان به پدیده ای گفته می شود که در زمان ارگاسم زن مایعی با فشار از واژن بیرون می پاشد. حالتی مشابه ادرار کردن.

باورهای غلطی در این زمینه وجود دارد. مثل این که انتظار می رود همه زنان انزال را تجربه کنند در حالی که امکان پذیر نیست.

تصورات غلطی که بین مردان وجود دارد این است که تصور می کنند زنان هم مثل مردان در هر بار ارگاسم زن باید انزال داشته باشند که کاملا تصور اشتباهی است.

انزال زنان تا چه حد رایج است؟

واقعیت این است که انتظار انزال در هر بار ارگاسم زنان غیر منطقی است. برخی از زنان فقط یک بار در طول عمرشان انزال را تجربه می کنند.

درصد واقعی از تعداد زنانی که انزال را تجربه کرده اند نامشخص است ولی مطالعه ای که در آزمایشگاه معروف Masters and Johnson روی ۴۰۰ زن انجام شد نتوانست هیچ گونه انزالی در زمان ارگاسم زنان را ثبت کند.

تجربه شخصی متخصصین و پزشکان فعال در زمینه تنظیم خانواده نشان میدهد که اقلیت بسیار کمی از زنان هستند که به طور منظم انزال دارند.

در انزال زنان چه مقدار مایع ایجاد می شود؟

به گفته بورلی واست متخصص مسائل زناشویی در آمریکا و همکار نویسنده کتاب G-spot در اغلب موارد مقدار مایع انزال زننان حدود نیم فنجان مخصوص قهوه یا حدود ۳۰ – ۱۵۰  میلی لیتر است.

انزال زنان چه تاثیری بر آن ها دارد؟

مسلما اولین باری که یک زن انزال را تجربه کند احساس خجالت و اضطراب خواهد داشت چون اکثر آن ها تصور می کنند که مایع خارج شده از آن ها ادرار است.

و احساس کثیف بودن به آن ها دست می دهد پس مراقب باشید واکنشی درست در این مورد انجام دهید تا همسر خود را نسبت به رابطه جنسی دلسرد نکنید.

چون در صورت نشان دادن عکس العمل اشتباه در مواجه شدن با این پدیده طبیعی، این تجربه در بسیاری از آن ها تا مدت ها باعث ا جتناب از تکرار رابطه جنسی خواهد شد. خوشبختانه بسیاری از مردان درک درستی از انزال زنان داشته و مشکلی پیش نمی آید.

مطلب مرتبط:  علائم بارداری : 17 علامت که نشان دهنده بارداری است

آیا انزال زنان به دلیل نشت ادرار است؟

تادهه ۱۹۸۰ اکثر پزشکان تصور می کردند که انزال زنان صرفا ادرار است و ورزش هایی برای تقویت عضلات لگن به زنان توصیه می کردند.

البته بسیاری از زنان در زمان رابطه جنسی و سایر فعالیت ها نشت ادرار را تجربه می کنند مقلا در زمان عصطه، سرفه یا خنده به خصوص زنانی که بچه دار شده اند.

با این حال نشت ادار در زمان رابطه جنسی اغلب در طول پیش نوازی یا مقاربت شدید اتفاق می افتد نه در زمان ارگاسم و ارضای زنان .

کتابی که در سال ۱۹۸۲ توسط کارشناسان منتشر شد نشان داد مایع انزال زنان از غدد شبه پروستات ترشح می شود و در واقع ادرار نیست.

مطالعات اخیر نشان داده اند که مایع انزال زنان یک مایع قلیایی و متفاوت از ادرار است. مایع انزال حاوی اوره و کراتینین نیست. روشن بوده و برخلاف ادار هیچ رنگ زردی در آن مشاهده نمی شود.

مایع انزال زنان به طور خاص شامل اسید فسفاتاز پروستات PAP، آنتی ژن خاص پروستات PSA و مقداری گلوکز است.

آیا انزال زنان با نقطه جی در ارتباط است؟

بسیاری از مقاله های موجود در اینترنت انزال زنان را به عنوان ارگاسم در نتیجه تحریک نقطه جی و ارضای زنان نشان می دهند.

نقطه جی به عنوان منطقه ای حساس در رابطه جنسی در بخش جلویی واژن شناخته می شود که به طور مستقیم با مجرای ادرار در ارتباط است.

در واقع فشار مداوم روی نقطه جی باعث ایجاد احساس ادرار کردن در زنان می شود.

بی شک فشار وارد شده بر نقطه جی باعث ایجاد فشار بر بالای غدد شبه پروستات در زنان می شود که می تواند علت ایجاد انزال باشد ولی این ارتباط هنوز به اثبات نرسیده است.

انزال زنان چگونه است و چه تفاوتی با ارگاسم دارد

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

netdoctor.co.uk

مطالب پیشنهادی :

ورزش کگل یک راه اثبات شده برای بهبود رابطه جنسی

بعد از رابطه جنسی این نکات بهداشتی را رعایت کنید

درمان سرد مزاجی با داروهای گیاهی + مضرات داروهای افزایش دهنده میل جنسی

رابطه جنسی بهتری را با این ورزش ها تجربه کنید

انزال زنان چگونه است ، ارگاسم زن ، ارضای زنان ، پروستات زنان 

/healthy-living/sex-life/a2295/female-ejaculation
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط