آموزش تصویری روش ویروس کشی موبایل اندروید بدون آنتی ویروس

روش ویروس کشی موبایل اندروید

در اکثر موارد وقتی گوشی‌تان به کندی کار می‌کند یا شک می‌کنید برنامه‌ای که تازه نصب کرده‌اید ممکن است آلوده باشد، احتمالاً این فکر به ذهن‌تان خطور می‌کند که گوشی‌تان ویروس دارد. با اینکه بسیاری از این موارد بعید است ناشی از ویروس باشد، ولی ویروس‌های اندروید وجود دارد. البته ویروس کشی کردن گوشی کار زیاد سختی نیست. در هر صورت باید نحوه ویروس کشی گوشی اندروید را یاد بگیرید. این مطلب را دنبال کنید تا روش ویروس کشی موبایل و هم‌چنین چگونگی جلوگیری از بدافزارهای اندروید و ویروس‌های مختلف را به شما آموزش دهیم:

چگونه گوشی اندروید را ویروس کشی کنیم

با انجام مراحل زیر یاد می‌گیریم چگونه گوشی اندروید را ویروس کشی کنیم :

مرحله ۱: برای ویروس کشی کردن گوشی ابتدا باید گوشی‌تان را در حالت Safe mode قرار دهید. ورود به این حالت باعث می‌شود برنامه‌های سوم شخص نصب شده در گوشی‌تان اجرا نشود و در نتیجه بدافزارهای مخرب نیز قدرت اجرا نداشته باشند. دکمه‌های ترکیبی که باید ورود به این حالت نگه دارید در اکثر گوشی‌های اندروید فرق می‌کند.

برای پیدا کردن محل دکمه‌ها می‌توانید به دفترچه راهنمای گوشی اندرویدتان مراجعه کنید یا در گوگل جستجو کنید. اما در اکثر گوشی‌های اندرویدی برای رفتن به حالت Safe mode می‌توانید انگشت خود را چند ثانیه روی دکمه Power Off (خاموش کردن) ثابت نگه دارید. در این شرایط گزینه‌ای با عنوان Safe mode در لیست موجود ظاهر می‌شود. آن را انتخاب کنید و دکمه OK را بزنید تا گوشی‌تان در حالت Safe mode ری‌استارت (شروع مجدد) کند.

نرم افزار ویروس کشی موبایل ، چگونه گوشی اندروید را ویروس کشی کنیم ، نحوه ویروس کشی گوشی اندروید ، ویروس کشی کردن گوشی

روش ویروس کشی موبایل

وقتی گوشی موبایل در حالت Safe mode قرار بگیرد، تمام اپلیکیشن‌های سوم شخص غیرفعال می‌شود و بایستی عبارت Safe Mode را در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش موبایل ببینید.

روش ویروس کشی موبایل

مرحله ۲: در ادامه نحوه ویروس کشی گوشی اندروید حالا به منوی Settings بروید و بعد گزینه Apps را انتخاب کنید. به قسمت Downloaded بروید و اپلیکیشن‌های دانلود شده را بررسی کنید تا اپلیکیشنی که ممکن است باعث ایجاد اختلال در گوشی‌تان شده باشد، را پیدا کنید. اگر اپلیکیشن مربوطه را تشخیص ندادید، در قسمت لیست اپلیکیشن‌ها به دنبال یک اپلیکیشن با ظاهر عجیب باشید یا اپلیکیشنی که یادتان نمی‌آید آن را نصب کرده باشید.

مطلب مرتبط:  آموزش تصویری حذف ویروس شورتکات از کامپیوتر با 2 روش کاربردی

روش ویروس کشی موبایل

مرحله ۳: پس از شناسایی اپلیکیشن مخرب روی آن ضربه بزنید تا صفحه اطلاعات اپلیکیشن باز شود. حالا بر روی دکمه Uninstall (پاک کردن برنامه نصب شده) کلیک کنید تا اپلیکیشن موردنظر حذف شود. در بعضی اپلیکیشن‌ها ممکن است دکمه Uninstall را به رنگ خاکستری (غیرفعال) ببینید. در این شرایط ویروس موردنظر از وضعیت سرپرست (administrator) استفاده کرده است.

روش ویروس کشی موبایل

مرحله ۴: پس از حذف اپلیکیشن مخرب از منوی apps خارج شوید و به مسیر زیر بروید:

Settings > Security > Device Administrator. حالا با لیستی از اپلیکیشن‌هایی روبرو می‌شوید که در گوشی شما در وضعیت سرپرست (administrator) قرار دارند. برای حذف اپلیکیشن آلوده به ویروس کافیست مربع کنار آن را تیک بزنید و در صفحه بعد گزینه deadactive را بزنید. حالا به صفحه اپلیکیشن نصب شده مربوطه برگردید و آن را با خیال راحت پاک کنید.

روش ویروس کشی موبایل

مرحله ۵: اکنون پس از پاک شدن ویروس‌ می‌توانید به راحتی گوشی‌تان را ری‌استارت کنید تا از حالت Safe mode خارج شود. در اینجا توصیه می‌شود از تمام اطلاعات داخل گوشی‌تان فایل پشتیبان تهیه کنید و برنامه آنتی ویروس مناسبی برای حفاظت گوشی خود از ویروس‌های آینده پیدا و نصب کنید.

همچنان با ادامه مبحث روش ویروس کشی موبایل با ما باشید:

چطور از نفوذ بدافزارهای اندروید و ویروس‌های مختلف به داخل گوشی جلوگیری کنیم

موارد زیر تنها بخشی از اقداماتی هستند که می‌توانید برای مصون نگه داشتن دستگاه اندروید خود از بدافزارها و ویروس‌ها انجام دهید:

  • اپلیکیشن‌ها را تنها از فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) دانلود کنید. در صورت دانلود از منابع دیگر قبل از دانلود درباره ارائه‌دهنده آن تحقیق کنید.
  • توضیحات آنلاین اپلیکیشنی که می‌خواهید دانلود کنید، را مطالعه کنید و همیشه از موارد مجاز دسترسی اپلیکیشن‌ مربوطه اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال، اپلیکیشن lock screen (قفل صفحه نمایش) احتمالاً لازم نیست به تماس‌های شما دسترسی داشته باشد.
  • روی گوشی یا تبلت خود یک برنامه آنتی ویروس نصب کنید تا دستگاه‌تان ویروسی نشود. نرم افزار ویروس کشی موبایلAvast Free Mobile Security یکی از بهترین برنامه‌های آنتی ویروس اندروید به شمار می‌رود.
مطلب مرتبط:  حل ارور “Can’t establish a reliable data connection to the server” گوشیهای اندروید

چگونه گوشی خود را اسکن و از ویروس‌ها محافظت کنیم

مرحله ۱نرم افزار ویروس کشی موبایل Avast Free Mobile Security را از فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) دانلود کنید. بر روی دکمه Install کلیک کنید و پس از ظاهر شدن موارد مجاز دسترسی اپلیکیشن، دکمه Accept را بزنید تا اپلیکیشن در گوشی‌تان نصب شود.

روش ویروس کشی موبایل

مرحله ۲: پس از اتمام نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه‌ خود، آن را اجرا کنید. این اپلیکیشن به طور خودکار پایگاه مشخصات ویروس خود را آپدیت می‌سازد و بلافاصله برای شناسایی بدافزارها و ویروس‌ها شروع به اسکن گوشی‌تان می‌کند.

روش ویروس کشی موبایل

مرحله ۳: عمل اسکن بسته به تعداد اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی اندرویدتان نصب کرده‌اید، چند دقیقه به طول می‌انجامد. نرم‌افزار Avast Free Mobile Security در صورت شناسایی هر گونه بدافزار یا ویروس در گوشی آن‌ها را حذف می‌کند.

روش ویروس کشی موبایل

مرحله ۴: اکنون دستگاه شما به طور کامل ویروس‌کشی شده و مهمتر اینکه اپلیکیشن موردنظر به حفاظت دستگاه شما از تهدیدات پیش‌رو ادامه می‌دهد.

روش ویروس کشی موبایل

روش ویروس کشی موبایل اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

toolbox.iskysoft.com

مقالات پیشنهادی:

افزایش سرعت اینترنت گوشی‌های اندروید در کمتر از ۵ دقیقه

نرم افزار ویروس کشی موبایل ، چگونه گوشی اندروید را ویروس کشی کنیم ، نحوه ویروس کشی گوشی اندروید ، ویروس کشی کردن گوشی

/erase-android/how-to-clean-virus-from-android-phone.html
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط