تزریق ژل لب چیست؟

۱۸ نکته ای که باید در مورد تزریق ژل لب بدانید:

برای تزریق ژل لب از چه ماده ای استفاده می شود؟ ژل های متنوعی برای تزریق وجود دارند. هر پزشکی از ماده مورد نظر خودش استفاده می کند. ساده ترین و متداول ترین حجم دهنده ها ، اسید هایلورونیک هایی مثل ری استایلین هستند. ( در ادامه به منظور سادگی این ماده را با نام اختصاریش HA نشان می دهیم)

اگر به هر دلیلی از حجیم بودن لب هایتان راضی نبودید می توانید به طور کامل از شر آن خلاص شوید. چون HA یک حجم دهنده دائمی لب نیست. بنابراین هر وقت که خواستید می توانید از متخصص بخواهید آن را از بین ببرد.متخصص یک آنزیم از بین برنده به نام هایلور ونیدز تزریق می کند. این آنزیم ظرف مدت ۵ دقیقه می تواند حجم دهنده را تجزیه کرده و از بین ببرد.

تزریق ژل لب

هزینه حجیم کردن لب بسته به مکان و پزشکی که این کار را انجام می دهد فرق دارد. در آمریکا با توجه به این دو فاکتور هزینه حجیم کردن بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است ( در زمان حاضر یعنی سال ۲۰۱۷).

اثر تزریق ژل لب به مدت حدود ۶ ماه باقی می ماند. البته ممکن است در بعضی افراد این مدت کم تر باشد.

اثر تزریق خیلی سریع ظاهر می شود. در ابتدا لب ها قدری ورم می کنند. اما بعد از آن اثر تزریق مشخص می شود. ۲۴ ساعت طول می کشد تا ورم لب ها بخوابد. بعد از این مدت اثر نهایی تزریق را خواهید دید و تا چند ماه آینده باقی خواهد ماند.

اگر تزریق درست انجام شود لب ها حالت طبیعی خواهند داشت و با لب های عادی فرقی ندارند.

مطلب مرتبط:  حجیم کردن سینه با استفاده از تزريق چربي به سينه

در ابتدای عمل تزریق حالتی مانند نیشگون گرفتن خواهید داشت. بعد از تزریق ژل کمی احساس سوزش دارید. بعد از پایان کار ، پزشک لب ها را کمی ماساژ می دهد. و بعد به مدت ۱۰ دقیقه آن ها را بی حرکت نگه می دارد. بعد از این مراحل می توانید به زندگی روزمره خود برگردید.

ممکن است پزشک قبل از عمل تزریق ، لب های شما را با داروی بی حسی موضعی یا آمپول بی حسی دندانپزشکی ، بی حس کند.

کل فرآیند تزریق چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد و بی حسی بعد از حدود یک ربع از بین خواهد رفت. بنابراین می توانید بلافاصله بعد از تزریق لب به زندگی روزمره خود برگردید.

اگر برنامه هایی چون مراسم عروسی ، مهمانی و پارتی در پیش دارید بهتر است عمل تزریق را حداقل سه روز قبل انجام دهید. چون ممکن است اثر کبودشدگی ناشی از تزریق به مدت ۳ روز در صورت شما بماند.
در روزی که قرار است عمل تزریق ژل لب را انجام دهید از ورزش ، ماساژ صورت و کارهایی که باعث افزایش گردش خون در صورت می شوند بپرهیزید.

لازم نیست تزریق در هر دو لب انجام شود. می توانید این کار را برای هر دو لب یا فقط یکی انجام دهید. یا حتی می توانید این کار را فقط برای قسمت وسط لب بالا انجام دهید.

این موضوع بستگی به سلیقه شما ، فرم صورتتان و تشخیص و تجربه پزشک انجام دهنده دارد. اگر می خواهید بهترین نتیجه را از تزریق ژل بگیرید سعی کنید از پزشکان خبره استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  بلیچینگ دندان چیست ؟ پاسخ به سوالات مربوط با بلیچینگ دندان

افرادی مانند متخصصان پوست ، متخصصان زیبایی یا افرادی با تخصص و تجربه بالا در این زمینه برای این کار مناسبند.

در روز قبل از تزریق لب ، از مصرف مسکن ها (البته به استثناء تایلونل) ، روغن ماهی و منابع ویتامین E خودداری کنید. این مواد خون را رقیق می کنند. رقیق شدن خون اطراف لب را مستعد سوزش و خونریزی می کند.

اندکی سوزش و خونریزی در اطراف ناحیه تزریق ، طبیعی است. بعد از ۵ تا ۷ روز سوزش لب ها از بین می رود. در صورت لزوم ، پزشک برای جلوگیری از خونریزی ، از لیزر استفاده خواهد کرد.

تزریق ژل لب
فانتزی با واقعیت فرق دارد. بعضی ها با دیدن نتیجه تزریق در هنرپیشه ها و مدل ها تصورات فوق العاده ای از تزریق ژل پیدا می کنند و با این ذهنیت دست به عمل حجیم کردن لب ها می زنند. این کار واقع گرایانه نیست. شما و پزشک معالج باید تصمیم بگیرید چه مدلی برای صورت شما بهترین نتیجه را می دهد.

اگر تزریق ژل در نزدیکی سطح لب انجام شود ممکن است در لب ها برآمدگی و برجستگی هایی ایجاد شود. این برآمدگی ها ظاهر زیبایی ندارند اما معمولا از بین می روند.

اگر تب خال دارید از تزریق ژل خودداری کنید.

اگر از نتیجه تزریق راضی نیستید ناراحت نباشید . لب ها خودشان به حالت طبیعی بر می گردند. اما ممکن است نسبت به حالت اولیه بزرگ تر به چشم بیایند. این به خاطر تزریق قبلی HA است.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

COSMOPOLITAN

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها