نحوه ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ با استفاده از فایل ISO

نحوه ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰

راههای زیادی جهت ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ با استفاده از یک فایل ISO وجود دارد. در این آموزش ما به نحوه ساخت یک فلش مموری بوتیبل جهت نصب ویندوز ۱۰ با یک روش ساده و البته کامل خواهیم پرداخت.

نرم افزارهای رایگان زیادی برای ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ وجود دارد، اما پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار رایگان Rufus است. این برنامه، فلش مموری شما را فرمت کرده و این امکان را فراهم می کند که یک فلش USB بوتیبل از فایل ISO ایجاد کنید.

ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ ، نحوه ساخت یک فلش مموری بوتیبل جهت نصب ویندوز ۱۰ ، برنامه بوت ویندوز روی فلش ، دانلود فایل iso ویندوز ۱۰ ، ساخت فلش بوتیبل ، روش بوت کردن فلش مموری برای ویندوز ۱۰

ساخت فلش بوت ویندوز 10

بنابراین در ادامه با چگونگی و نحوه ساخت یک فلش مموری بوتیبل جهت نصب ویندوز ۱۰ به صورت گام به گام با ما باشید:

گام اول: دانلود فایل iso ویندوز ۱۰

شما می توانید فایل ISO ویندوز ۱۰ را از سایتهای مختلفی فقط با جستجوی آن در گوگل دانلود کنید ولی بهتر است دانلود آن از یک سایت معتبر انجام گیرد. سایت خود مایکروسافت امکان دانلود این فایل را فراهم کرده است. در ادامه مراحل دانلود فایل iso ویندوز ۱۰ از سایت مایکروسافت شرح  داده شده است:

۱- از طریق لینک زیر به وبسایت رسمی مایکروسافت رفته و روی Download tool now کلیک کنید.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

ساخت فلش بوت ویندوز 10

۲- بعد از اینکه دانلود به پایان رسید روی MediaCreationTool.exe دبل کلیک کنید تا فایل دانلود شده اجرا شود.

ساخت فلش بوت ویندوز 10

۳- گزینه Create installation media for another PC را انتخاب کرده و سپس روی Next کلیک کنید.

مطلب مرتبط:  نحوه برش فیلم بدون افت کیفیت در ویندوز 10

ساخت فلش بوت ویندوز 10

۴- زبان ویندوز و نوع آن را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. اگر دارای یک سیستم سطح بالا هستید گزینه ۶۴bit (x64) را از کادر سوم انتخاب کنید، ولی اگر سیستم ضعیفی دارید ۳۲bit را انتخاب نمایید. اگر از سطح سیستم خود اطلاع دقیقی ندارید و یا می خواهید هر دو نوع ویندوز را داشته باشید، گزینه both را انتخاب کنید.

ساخت فلش بوت ویندوز 10

۵- گزینه ISO file را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.

ساخت فلش بوت ویندوز 10

۶- مسیر ذخیره فایل را انتخاب کرده و سپس بر روی Save کلیک کنید تا دانلود فایل iso شروع شود.

ساخت فلش بوت ویندوز 10

۷- ممکن است دانلود فایل iso ویندوز ۱۰ مدتی به طول انجامد. بنابراین منتظر بمانید تا دانلود به پایان برسد. سپس در ادامه با روش بوت کردن فلش مموری برای ویندوز ۱۰ همراه ما باشید.

ساخت فلش بوت ویندوز 10

گام دوم: دانلود و نصب نرم افزار Rufus جهت ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰

همانطور که گفته شد Rufus یک برنامه بوت ویندوز روی فلش است که به شما اجازه ساخت فلش بوتیبل از فایل iso را می دهد. برای دانلود آن به آدرس سایت زیر رفته و در زیر قسمت “Download” آخرین ورژن این برنامه را دانلود کنید.

https://rufus.akeo.ie

فقط توجه داشته باشید که اگر فایل iso ویندوز ۳۲ بیتی را دانلود کرده اید، به یک فلش مموری حداقل ۴ گیگابایت و اگر فایل iso ویندوز ۶۴ بیتی را دانلود نموده اید، به یک فلش مموری حداقل ۸ گیگابایتی جهت ساخت فلش بوتیبل احتیاج خواهید د اشت.

گام سوم: ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ با rufus

پس از طی گام های فوق و دانلود فایل iso ویندوز ۱۰ و همچنین دانلود و نصب نرم افزار Rufus ، مراحل زیر را برای ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ با rufus طی کنید:

مطلب مرتبط:  حل مشکل بالا نیامدن ویندوز 10 با سه روش کاربردی

۱- ابتدا فلش مموری را به پورت USB کامپیوتر خود وصل کرده و سپس با دبل کلیک روی فایل دانلود Rufus آن را اجرا کنید.

۲- در زیر قسمت Device ، درایو USB که فلش مموری به آن وصل است را انتخاب کرده و سپس سایر تنظیمات را همانند تصویر زیر قرار دهید.

https://rufus.akeo.ie

۳- روی آیکونی که در تصویر زیر با رنگ قرمز دور آن مشخص شده است کلیک کرده و سپس در پنجره باز شده، فایل iso ویندوز ۱۰ که قبلا دانلود کرده اید را انتخاب نمایید و روی Open کلیک کنید.

ساخت فلش بوت ویندوز 10

۴- در نهایت روی Start کلیک کنید تا فرایند ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ با rufus آغاز شود.

توجه داشته باشید، اگر پس از اتمام روش بوت کردن فلش مموری برای ویندوز ۱۰ پیغامی ظاهر شد که باید محتویات درون فلش مموری قبل از کپی شدن فایل iso در آن حذف شوند، OK را انتخاب کنید.

بعد از انجام تمامی مراحل، نحوه ساخت یک فلش مموری بوتیبل جهت نصب ویندوز ۱۰ به پایان رسیده و شما اکنون می توانید به وسیله آن به نصب ویندوز ۱۰ بپردازید.

نحوه ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

techrapidly.com

ساخت فلش بوت ویندوز ۱۰ ، نحوه ساخت یک فلش مموری بوتیبل جهت نصب ویندوز ۱۰ ، برنامه بوت ویندوز روی فلش ، دانلود فایل iso ویندوز ۱۰ ، ساخت فلش بوتیبل ، روش بوت کردن فلش مموری برای ویندوز ۱۰

how-to-create-windows-10-bootable-usb-from-iso
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط