همه چیز درباره جراحی بینی

 جراحی بینیرینوپلاستی بینی )

بینی نقطه مرکزی و کانونی صورت است. تناسب بینی از لحاظ زیبایی شناسی و یا عدم تناسب آن در صورت ، می تواند نه تنها توسط یک فرد ، بلکه اغلب به صورت نیمه آگاهانه توسط کسانی که فرد با آنها در ارتباط متقابل است نیز درک شود. افرادی که از شکل یا اندازه بینی خود ناراضی هستند، اغلب در طولانی مدت از لوازم آرایشی برای رفع این مشکل استفاده می کنند. جراحی بینی یا روش رینوپلاستی که توسط جراحان پلاستیک ارائه می شود، می تواند به تبدیل رویاهای زیبا به واقعیت کمک کند.

عمل زیبایی بینی,هزینه جراحی بینی,ورم بعد از عمل بینی,رینوپلاستی بینی,جراحی زیبایی بینی ,عمل جراحی بینی,جراحی پلاستیک,جراحی زیبایی,بینی,انحراف بینی,جراحی,جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی

 جراحی بینی یا رینوپلاستی بینی چیست؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی بینی که به طور معمول به عنوان “عمل بینی“در نظر گرفته می شود، یک روش برای بهبود ظاهر (یا گاهی عملکرد) بینی است  که با ایجاد یک ساختار متناسب برای  بینی، در ارتباط با سایر قسمتهای صورت طراحی شده است. جراحی بینی می تواند بینی را بزرگتر یا کوچکتر کرده و همچنین شکل پل بینی، نوک بینی یا  سوراخهای بینی را نیز تنظیم کند. این روش همچنین می تواند صدمات ناشی از آسیب و اختلالات تنفسی ناشی از ساختارمعیوب داخل بینی را اصلاح کند. بیمارانی که تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند، می توانند تعادل  هماهنگی را در چهره  خود به دست آورند  که منجر به بهبود کلی ظاهر صورت آنها  می شود.

جراحی بینی

مزایای جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

جراحی بینی یا روش رینوپلاستی بر اساس ویژگی های آناتومیکی و تمایلات ظاهری منحصر به فرد هربیمار انجام می شود. به طور کلی، این جراحی می تواند تناسب بینی یک فرد را برای هماهنگی بهتر اجزاء صورت  بهبود بخشد  و زیبایی کلی فرد را افزایش دهد. با توجه به نیازهای بیمار، عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی می تواند پل بینی، نوک بینی، سوراخهای بینی یا تیغه بینی  را برای انجام موارد زیر تغییر دهد:

افزایش یا کاهش اندازه کلی بینی، مثل طول، پهنا و میزان بیرون زدگی بینی از صورت، تغییر شکل سوراخهای بینی برای هماهنگی متناسب تر  اجزای صورت، تغییر نوک بینی که اغلب با  اصلاح نوک بینی به صورت  پیازی شکل یاحالت ضخیم انجام می شود، صاف کردن برآمدگی روی پل بینی، تغییر اندازه یا شکل پل بینی، اصلاح انحراف  بینی برای بهبود تنفس خیشومی، اصلاح جراحی قبلی بینی.

جراحی بینی

جراحی بینی یارینوپلاستی باز و بسته

جراحی بینی یا رینوپلاستی عمدتا با استفاده از تکنیک “باز” یا “بسته” انجام می شود.در روش باز، برش در باریکترین قسمت بین سوراخهای بینی که ستون بینی نامیده می شود انجام می شود تا به دقت بهینه  و کنترل بر نتیجه جراحی دست یابد. در  جراحی بینی به روش بسته، برش از داخل ایجاد می شود ؛ فایده این روش این است که هیچ زخم بیرونی به جا نمی گذارد. با این حال، ممکن است در روش بسته ، به اندازه روش باز،  قابلیت دید و کنترل زیادی وجود نداشته باشد. هر دو روش نتایج طبیعی  داشته و یک موازنه مطلوب در چهره  ایجاد می کند. موثرترین روش برای آناتومی منحصر به فرد چهره هر فرد و اهداف ظاهری می‌تواند در طول مشاوره تعیین شود.

مطلب مرتبط:  هر آنچه که باید درباره ی کامپوزیت کردن دندان بدانید!

جراحی بینی

مراحل جراحی بینی یا رینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

متوسط طول جراحی بینی یا  رینوپلاستی یک تا سه ساعت است . برای به حداکثر رساندن نتایج عمل جراحی زیبایی، گاهی جراحی بینی یارینوپلاستی با سایر روش‌ها از جمله عمل کاشت گونه یا بزرگ کردن یا برجسته کردن چانه انجام می‌شود. ترکیب این روش‌ها طول مدت جراحی زیبایی را افزایش می‌دهد. اگرهدف جراحی بینی است،  مهم است که با انتظارات واقع‌بینانه وارد عمل جراحی زیبایی بینی شد.

در طی مشاوره برای جراحی بینی یارینوپلاستی، با یکی از جراحان پلاستیک  دیدار خواهید کرد تا درباره اهداف ظاهری خود صحبت کنید. این جراحان در باره اینکه بعد از عمل جراحی بینی یارینوپلاستی ،بینی به چه شکل خواهد بود،صحبت می کنند. با در نظر گرفتن ویژگی‌های آناتومیکی  منحصر به فرد ، جراحان یک طرح درمانی را برنامه ریزی خواهند کرد که می‌تواند به یک تعادل هماهنگ تری در صورت در رابطه با نسبت ویژگی‌های دیگر فرد دست پیدا کند.

جراحی بینی

 جراحی بینی یا رینوپلاستی در نژادهای مختلف

هدف اولیه ما برای هرنوع جراحی بینی یا روش رینوپلاستی،  حصول نتایجی است که طبیعی به نظر می‌رسد. برای رسیدن به این ظاهر طبیعی، ویژگی‌های منحصر به فرد و نسبت‌ اجزاء  صورت هر فرد باید در نظر گرفته شود. جراحان پلاستیک تجربه زیادی در مورد بیماران با نژادهای مختلف دارند و هدف ما این است که به هر یک از مشکلات ظاهری و یا عملکردی بیمارتوجه کنیم، در حالی که برای رسیدن به نتایجی که با ویژگی‌های چهره طبیعی بیمار هماهنگ هستند، نژاد را نیز مورد توجه  وِیژه قرار می دهیم.

جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی مجدد

اگر از نتیجه عمل جراحی بینی قبلی ناراضی باشید، جراح برای بهبود نتایج روند اولیه به جراحی مجدد می‌پردازد. ماهیت مشکل چه از لحاظ ظاهری و چه عملکردی ( مانند مشکل تنفسی ) باشد ، جراحان پلاستیک، جراحی بینی یا رینوپلاستی ثانویه را با هدف رسیدن به نتایجی که بیشتر به انتظارات فرد در جراحی اولیه وجود داشته ، انجام می‌دهند. دلایلی  برای در نظر گرفتن یک عمل جراحی مجدد  وجود دارد ، مانند نتیجه اولیه غیر رضایت‌بخش  به دلیل جراحی نامناسب، عدم ارتباط با جراح پلاستیک قبلی در مورد اهداف جراحی و یا آسیبی که ممکن است نتایج جراحی قبلی را به خطر اندازد. بدون توجه به دلایل بیمار برای جراحی بینی یا رینوپلاستی مجدد، جراح به دقت به نگرانی‌های فرد گوش کرده و توصیه می‌کند که آیا یک جراحی ثانویه می‌تواند به رسیدن به اهداف بیمارکمک کند. به طور کلی، جراحان پلاستیک ۹ تا ۱۲ ماه  توقف قبل ازانجام جراحی دوباره را توصیه می کنند، تا ورم بعد از عمل بینی اولیه به طور کامل از بین برود.

مطلب مرتبط:  آشنایی با روش‌های تغییر رنگ چشم به صورت دائمی و موقت

جراحی بینی

روند بهبود جراحی بینی یا رینوپلاستی چگونه است؟

پس از عمل جراحی بینی یارینوپلاستی، بیماران معمولا دچار کمی کبودی، تورم، حساسیت و ناراحتی جزئی در ناحیه بینی می شوند.این علائم باید به عنوان روند بهبودی در نظر گرفته شود. در طول عمل زیبایی بینی ازآتل استفاده می شود و  به مدت ۵ تا ۷ روز برای تثبیت استخوان‌های بینی و همچنین تسهیل روند التیام و کاهش تورم، روی بینی باقی می ماند. برای جمع‌آوری هر گونه آبریزش یا ترشح  بینی، ۱۲ تا ۲۴ ساعت از گازاستریل در زیر سوراخهای بینی استفاده می شود. جراحان دستورات شخصی خاصی را بعد ازعمل ارائه می دهند. با این حال، به طور کلی توصیه می‌شود که بیماران برای اولین سال بعد از جراحی ، از بینی خود در برابر آفتاب محافظت کنند. از سیگار کشیدن نیز باید حداقل شش هفته قبل و بعد از عمل اجتناب کرد. استراحت زیاد و محدود کردن حرکت تا حد ممکن، معمولا در روند بهبودی موثر است.

جراحی بینی

هزینه جراحی بینی یا رینوپلاستی چقدر است؟

در حالی که آمار ۲۰۱۷ از جامعه آمریکا، در مورد جراحی پلاستیک  زیبایی،هزینه متوسط جراحی در سراسر دنیا را حدود ۵۲۰۰ دلار اعلام کرده است،هزینه نهایی بسته به عواملی که برای  طرح درمان هر بیمار  می باشد، تعیین می گردد.این عوامل شامل موارد زیر می باشد:

تکنیک جراحی استفاده شده (تکنیک باز یا بسته)

جراحی مجدد بینی یا جراحی اولیه

میزان انتظارات بیمار از جراحی

پیچیدگی مراحل عمل

زمانی که نیازهای شما در طی مشاوره مشخص می‌شود، پزشک   می تواند شخصا هزینه های جراحی بینی یارینوپلاستی را مشخص کند.

جراحی بینی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
plasticsurgerycarolina.com

عمل زیبایی بینی,هزینه جراحی بینی,ورم بعد از عمل بینی,رینوپلاستی بینی,جراحی زیبایی بینی ,عمل جراحی بینی,جراحی پلاستیک,جراحی زیبایی,بینی,انحراف بینی,جراحی,جراحی بینی به روش بسته

/face/rhinoplasty
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها