راههای روشن کردن پوست صورت با مواد طبیعی

راههای روشن کردن پوست صورت

پوست تیره و مات می تواند به علت قرار گرفتن در معرض آفتاب، آلودگی محیط زیست، وضعیت پزشکی، پوست خشک، تنش، سبک زندگی و استفاده طولانی مدت از محصولات آرایشی شیمیایی باشد. بسیاری از مردم برای رسیدن به پوست زیبا و بی عیب و نقص تلاش می کنند. کرم ها و لوسیون های مختلفی برای روشن کردن پوست وجود دارد. اما چنین محصولاتی دارای مواد شیمیایی مضر هستند که در نهایت می توانند به پوست شما آسیب برسانند. اغلب محصولات نیز گران هستند. شما می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و از داروهای طبیعی برای روشن کردن پوست استفاده کنید.در ادامه مطلب به ۱۰ مورد از راههای روشن کردن پوست صورت به طور طبیعی اشاره خواهیم کرد.

راههای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست ،روش روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست صورت ،ماسک برای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست سبزه ،راههای روشن کردن پوست صورت ،ماسک روشن کردن پوست ،برای روشن کردن پوست

راههای روشن کردن پوست صورت

 

راههای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست ،روش روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست صورت ،ماسک برای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست سبزه ،راههای روشن کردن پوست صورت ،ماسک روشن کردن پوست ،برای روشن کردن پوست

راههای روشن کردن پوست صورت :  استفاده از ماست

ماست، که یک محصول جانبی شیر می باشد، مواد مغذی زیادی دارد که برای پوست مناسب است. همچنین حاوی اسید لاکتیک است که خواص سفید کنندگی دارد. داروهای خانگی اشاره شده در این مطلب برای انواع مختلف پوست مناسب هستند.

برای روشن کردن پوست سبزه ماست ساده را بر روی پوست خود بمالید. چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را با آب گرم بشویید. این کار را چندین هفته به صورت روزانه انجام دهید تا متوجه تغییرات چشمگیر در چهره شوید.

همچنین جهت تهیه ماسک برای روشن کردن پوست می توانید، یک قاشق غذاخوری از ماست تازه را با نصف قاشق عسل مخلوط کنید. مخلوط را روی صورت و گردن خود قرار دهید. برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست خود نگه دارید و سپس آن را با آب بشویید. این کار را برای بهبود پوست و روشن کردن پوست صورت به صورت روزانه انجام دهید.

شما همچنین می توانید مقداری آب لیمو و بلغور جو دوسر را به ماست اضافه کنید تا یک مخلوط غلیظ ایجاد کنید و آن را به عنوان ماسک روشن کردن پوست استفاده کنید. این ماسک همچنین به حفظ خاصیت ارتجاعی و رطوبت پوست کمک می کند.

راههای روشن کردن پوست صورت

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از پرتقال

مهمترین عنصر در مراقبت از پوست، ویتامین C است که شما می توانید این ویتامین را به مقدار فراوان از پرتقال دریافت کنید. به علاوه، پرتقال دارای خواص سفید کنندگی است که می تواند برای روشن کردن پوست صورت استقاده شود.

ثابت شده است که مصرف منظم آب پرتقال تازه می تواند تا حد زیادی بافت کلی پوست و همچنین قابلیت انعطاف پذیری آن را بهبود بخشد. برای روشن کردن پوست ، پرتقال را می توان به دو روش مختلف استفاده کرد.

راههای روشن کردن پوست صورت

دو قاشق غذاخوری آب پرتقال و مقدار کمی پودر زردچوبه را ترکیب کنید. قبل از رفتن به رختخواب، این مخلوط را روی صورت و گردن خود قرار دهید. شما همچنین می توانید این ماسک را روی دست و پاهای خود قرار دهید. بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آن را بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.

پوست نارنجی پرتقال را خشک و پودر کنید. یک قاشق غذاخوری از پودر پوست پرتقال را با یک قاشق غذاخوری از ماست ساده مخلوط کنید. خمیر را بر روی پوست خود بمالید و آنرا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید. سپس آن را با آب بشویید. این به شما کمک می کند تا لکه های روی صورتتان را روشن کنید. این ماسک روشن کردن پوست را یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از آرد نخود

یکی از روش روشن کردن پوست ، استفاده از آرد نخود است. آرد نخود یکی از بهترین مواد برای افرادی است که مایل به روشن کردن پوست سبزه خود هستند.  آرد نخود حاوی مواد مغذی مختلف است که به حفظ پوست شما بسیار کمک می کند. استفاده از این داروی خانگی به صورت روزانه، علاوه بر حفظ رطوبت طبیعی پوست شما، روغن اضافی پوست را از بین می برد.

راههای روشن کردن پوست صورت

برای تهیه ماسک برای روشن کردن پوست مقداری از آرد نخود را با مقدار کمی آب یا گلاب مخلوط کنید تا مخلوط غلیظی ایجاد کنید.

آن را روی صورت، دستها و پاها خود اعمال کنید.

مدت زمانی صبر کنید تا خشک شود، سپس آن را با آب بشویید.

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از عسل

عسل به روشن کردن پوست صورت کمک می کند و همچنین به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند. خشکی پوست یک عامل رایج است که منجر به تیره شدن پوست می شود. عسل همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است که می تواند به کاهش لک ها و جای جوش کمک کند.

مطلب مرتبط:  روغن ویتامین E برای رفع لکه های تیره صورت

عسل خالص را به چهره خود اعمال کنید، برای چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را با آب گرم بشورید. این روش ساده کمک می کند سلول های مرده پوست را حذف کنید، بنابراین پوست شما روشن تر و تازه تر از قبل به نظر می رسد است. این کار را یک بار و به صورت روزانه انجام دهید.

برای ایجاد ماسک روشن کردن پوست ، یک قاشق چای خوری از عسل و آب لیمو، یک قاشق غذا خوری شیر خشک و یک و نیم قاشق چای خوری روغن بادام را اضافه کنید. آنها را خوب مخلوط کرده و به آرامی بر روی پوست بمالید. آن را برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب سرد شستشو دهید. این کار را به صورت روزانه انجام دهید.

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از لیمو

از دیگر روش روشن کردن پوست می توان به استفاده از لیمو اشاره کرد. خواص اسیدی در لیمو به عنوان یک ماده سفید کننده طبیعی برای پوست عمل می کند و مقدار بالای ویتامین C موجود در آن باعث رشد سلول های جدید می شود. همچنین لیمو دارای آنتی اکسیدان هایی است که برای پوست بسیار مناسب است.

پنبه را در آب لیموی تازه خیس کنید و آن را به طور مستقیم بر روی صورت خود بمالید. برای روشن کردن پوست شما حتی می توانید برش لیمو  را به طور مستقیم بر روی پوست آسیب دیده قرار داده و اجازه دهید که آب به پوست برسد. حداقل یک ساعت آن را نگه دارید و سپس چهره خود را با آب بشویید. این را یک بار در روز انجام دهید. این روش ساده مطمئنا رنگ پوست شما را روشن می کند و همچنین می تواند از ایجاد زخم بر روی صورت شما جلوگیری کند.

برای تهیه ماسک برای روشن کردن پوست سه قاشق چایخوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست بمالید و نیم ساعت صبر کنید، سپس آن را با آب بشویید. این روش را یک بار در روز انجام دهید.

همچنین می توانید یک قاشق چای خوری از آب لیمو، شیر خشک و عسل را با هم مخلوط کنید. آن را روی پوست خود بمالید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کرده و سپس بشورید. این کار را روزانه انجام دهید.

توجه: هنگام استفاده از این داروها، مطمئن شوید که زخم باز روی پوست شما وجود ندارد. ماهیت اسیدی لیمو می تواند باعث درد در زخم های باز شود. همچنین، آب لیمو ممکن است برای پوست حساس و یا افرادی که به لیمو آلرژی دارند، مناسب نباشد .

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از  ژل آلوئه ورا

از راههای روشن کردن پوست استفاده از آلوئه ورا می باشد. این گیاه دارویی می تواند هایپرپیگمانتاسیون را کاهش داده و رنگ اصلی پوست شما را بازگرداند. هایپرپیگمانتاسیون یکی از دلایل اصلی رنگ پوست نامطلوب است. همچنین اثر خنک کننده آلوئه ورا به بازسازی سلول های جدید و بازسازی بافت آسیب دیده کمک می کند، که برای پوست سالم مهم است. با استفاده از ژل آلوئه ورا می توان لکه های تیره را روشن کرد و رنگ پوست را به طور کلی بهبود داد.

لایه های بیرونی برگ های آلوئه ورا را از بین ببرید. ژل را روی پوست خود فشار دهید.

ژل را به طور کامل بر روی پوست خود قرار دهید.

حدود ۳۰ دقیقه آن را روی پوست خود قرار داده و سپس آن را با آب بشویید.

برای تاثیرگذاری حداقل به مدت دو هفته و دو بار در روز از این روش استفاده کنید.

اگر شما نتوانستید گیاه آلوئه ورا تهیه کنید، شما می توانید ژل آلوئه ورا را تهیه کنید.

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از پاپایا یا خربزه ی درختی

راههای روشن کردن پوست صورت

این میوه برای درمان های مختلف زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین می تواند برای روشن کردن پوست صورت شما استفاده شود. اعتقاد بر این است که پاپایا حاوی خواص سفید کننده طبیعی است و مواد مغذی مختلف آن باعث می شود که پوست شما سالم باشد.

پاپایا را به عنوان یک میوه مصرف کنید. خصوصیات پاکسازی عمومی پاپایا ناخالصی های پوست را که می تواند سبب تیره شدن آن شود را  پاک می کند.

قسمت داخلی پوست پاپایا را روی صورت خود قرار دهید. اجازه دهید خشک شود سپس صورت خود را با آب سرد شسته و خشک کنید. این باعث می شود تا پوست شما روشن شود. این کار را روزانه انجام دهید.

مطلب مرتبط:  خواص قرص آسپرین برای پوست صورت

یک پاپایا رسیده را خمیر کنید و با یک فنجان آب لیمو تازه مخلوط کنید. مخلوط را روی صورت و گردن خود  بمالید. آن را حداقل برای ۳۰ دقیقه نگه دارید و سپس صورتتان را با آب سرد بشورید. این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید تا متوجه تغییرات قابل توجه در رنگ پوستتان شوید.

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از زردچوبه

راههای روشن کردن پوست صورت

زردچوبه اغلب برای بهبود رنگ پوست استفاده می شود. این کمک می کند تا نوع محتوای ملانین برای حفظ رنگ پوست شما ساخته شود. همچنین، زردچوبه دارای خواص ضد عفونی کننده و آنتی اکسیدانی است که برای سلامت کلی پوست شما مناسب است.

پودر زردچوبه و خامه را مخلوط کنید تا مخلوط غلیظی ایجاد شود. این مخلوط را بر روی پوست خود اعمال کنید. اجازه دهید تا خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشورید. هنگامی که به طور منظم این روش را انجام دهید، این درمان ساده واقعا برای روشن کردن پوست موثر است.

به همین ترتیب، دو قاشق چای خوری آرد نخود، نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه و یک قاشق چای خوری آب لیمو را مخلوط کنید. این ماسک را اعمال کنید و آن را برای ۲۰ تا ۲۵ دقیقه نگه دارید تا خشک شود.

ماسک خشک شده را تمیز کنید و پوست خود را با آب شستشو دهید.

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از خیار

راههای روشن کردن پوست صورت

خیار ترشح کلاژن را افزایش می دهد و تضمین می کند که پوست شما به اندازه کافی قوی باشد. پوست قوی و نرم است که اغلب دارای رنگ پوست روشن است. خیار همچنین دارای اثر خنک کننده روی پوست شماست. این داروی گیاهی یکی از راههای روشن کردن پوست می باشد و مناسب برای تمام انواع پوست است. محل برش خیار را مستقیما در ناحیه های پوست تیره که نیاز به روشن شدن دارند، قرار دهید. آنها را برای مدت چند دقیقه روی پوست خود نگه دارید، آنها را بردارید و سپس پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

یک خیار را رنده کنید و آن را با عسل مخلوط کنید تا یک ماسک سفیدکننده ایجاد شود. ماسک را روی صورت و گردن خود قرار دهید. آن را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.برای تاثیرگذاری این را دو بار در روز انجام دهید.

شما همچنین می توانید یک قاشق چای خوری از آب لیمو و آب خیار را مخلوط کنید. آن را روی صورت خود اعمال کنید، و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و یا تا زمانی که خشک شود روی پوست خود نگه دارید و سپس آن را با آب بشویید. این کار را یک بار در روز انجام دهید.

راههای روشن کردن پوست صورت :  با استفاده از بلغور جو دو سر

راههای روشن کردن پوست صورت

بهترین راه برای تشویق رشد سلول های جدید برای بهبود پوست، خلاص شدن از سلول های قدیمی پوست است. بلغور جو دوسر به لایه برداری پوست کمک می کند و آن را نرم و لطیف نگه می دارد.

جو دوسر را با آب گوجه فرنگی مخلوط کنید و مخلوط را روی صورت خود قرار دهید. آن را برای مدت ۲۰ دقیقه روی پوست نگه دارید و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید. هنگام شستشو، آن را به آرامی مالش دهید تا سلول های مرده پوست لایه برداری شوند. این کار را روزانه انجام دهید.

در ضمن، یک قاشق چای خوری جو دو سر، یک قاشق زردچوبه و چند قطره آب لیمو را برای تهیه یک ماسک غلیظ مخلوط کنید. آن را روی صورت خود قرار دهید تا خشک شود. ماسک خشک را با آب شستشو دهید. این کار را یک بار در روز انجام دهید.

این راههای روشن کردن پوست صورت با مواد طبیعی را دنبال کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که این روش ها بسیار موثر هستند، اما برای رسیدن به هدف مورد نظر، زمان و صبر لازم است. همچنین به یاد داشته باشید که پوست سالم به اندازه ی داشتن رنگ پوست زیبا اهمیت دارد. بنابراین، سعی کنید سلامت پوست را حفظ کنید.

راههای روشن کردن پوست صورت

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع :
top10homeremedies.com

راههای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست ،روش روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست صورت ،ماسک برای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست سبزه ،راههای روشن کردن پوست صورت ،ماسک روشن کردن پوست ،برای روشن کردن پوست

راههای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست ،روش روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست صورت ،ماسک برای روشن کردن پوست ،روشن کردن پوست سبزه ،راههای روشن کردن پوست صورت ،ماسک روشن کردن پوست ،برای روشن کردن پوست
/how-to/lighten-skin-naturally.html
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط