راهنمای کامل درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی

درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی :

آبسه دندان توصیفی برای عفونت در ریشه دندان یا بین دندان و لثه است. با ما همراه باشید تا به بررسی روشهای درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی بپردازیم.

معمولاً به وسیله باکتریهایی ایجاد می شود که از طریق حفره ی دندان،شکستگی یا شکاف وارد دندان می‌شوند و تا اعماق ریشه دندان گسترش پیدا می کنند.این امر موجب بروز درد،التهاب و ایجاد کیسه ای از چرک می شود.

در بیشتر موارد آبسه دندان به وسیله پوسیدگی شدید دندان یا بیماری‌های لثه(عفونت لثه)ایجاد می شود.علاوه بر این بهداشت دهان و دندان نامناسب و رژیم غذایی پر از شکر،کربوهیدرات و مواد غذایی چسبنده خطر ابتلا به این مشکل را افزایش می دهد.

درد دندان ضرباندار و تیز از علایم شایع آبسه دندان است.

علایم و نشانه های دیگر عبارتند از درد هنگام جویدن غذا،حساسیت زیاد به غذاها و نوشیدنی های گرم و سرد،تغییر در احساس چشایی،بوی بد دهان،تورم در لب و گونه،لثه قرمز و دردناک،مشکل در باز کردن دهان،مشکل در بلعیدن غذا،تورم غدد لنفاوی زیر فک،تب و ناراحتی های عمومی.

داروی گیاهی برای عفونت دندان ، درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی ، درمان آبسه دندان در خانه ، درمان ابسه دندان با طب سنتی ، درمان خانگی آبسه دندان ، درمان خانگی عفونت دندان ، درمان سنتی آبسه دندان ، درمان عفونت دندان با داروی گیاهی ، درمان عفونت دندان در خانه

درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی

درمان عفونت دندان در طب سنتی ، درمان عفونت ریشه دندان در طب سنتی ، درمان فوری آبسه دندان ، درمان گیاهی عفونت دندان و لثه ، درمان گیاهی عفونت ریشه دندان ، درمان گیاهی عفونت لثه و دندان ، درمان سنتی عفونت دندان ، درمان گیاهی آبسه دندان ، درمان عفونت دندان

اگر درمان نشود ممکن است عفونت به استخوانی که دندان را نگه داشته است برسد و منجر به ایجاد عوارض شدید و خطرناک شود.حتی اگر آبسه کاهش یابد و کاهش قابل توجهی در درد ایجاد شده باشد هنوز هم به درمان های دندانپزشکی نیاز دارید.

در آن زمان به عنوان نتیجه عفونت،مغز ریشه دندان می میرد،که منجر به کاهش درد می شود.با این حال به این‌ معنا نیست که عفونت،درمان شده است و همچنان گسترش خواهد یافت تا کاملاً بافت را از بین ببرد.

اگر شما متوجه نشانه‌های عفونت دندان شدید در اسرغ وقت نزد دندانپزشک بروید زیرا این بیماری خود به خود درمان نخواهد شد.همچنین به عنوان درمانی کمکی می‌توانید برخی درمان های خانگی طبیعی را امتحان کنید تا در مبارزه بر علیه عفونت و کاهش علایم به شما کمک کنند.

درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی

در اینجا ۱۰ درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی آورده می شود.

درمان عفونت دندان در خانه با سیر

سیر دارای خواص ضد التهابی و آنتی بیوتیکی طبیعی است که در درمان عفونت دندان بسیار مؤثر است.

به خلاصی از درد و جلوگیری از گسترش عفونت کمک می کند.

به منظور درمان ابسه دندان با طب سنتی یک حبه سیر تازه را در دهان خود قرار دهید و با دندان‌های خود آنرا خرد کنید.تا فروکش کردن درد آنرا بجوید.سپس آنرا بیرون ریخته و دهان را با آب گرم شستشو دهید.برای کاهش بوی باقیمانده می‌توانید چند قطره روغن میخک را به آب گرم اضافه کرده و با آن دهان را بشویید.

گزینه دیگر این است که برای درمان عفونت دندان در خانه نصف قاشق چایخوری پودر سیر را با کمی نمک دریا مخلوط کرده و مستقیم روی دندان آسیب دیده قرار دهید.بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس دهان خود را با دهانشویه فوق بشویید.

همچنین می‌توانید با هدف درمان آبسه دندان در خانه دندان آسیب دیده را با روغن سیر مالش دهید.

هر یک از این درمان ها را ۳ تا ۴ بار در روز به مدت چند هفته تکرار کنید.

درمان آبسه دندان در خانه با روغن کشیدن

روغن کشیدن یک تمرین باستانی آیورودا است که می‌تواند برای درمان عفونت دندان یا در درمان عفونت لثه استفاده شود.این عمل کمک می‌کند تا میزان باکتری های موجود در دهان کاهش یابد.همچنین به بیرون کشیدن سموم از دهان کمک می‌کند.در‌ واقع با تقویت همه ی بدن،سلامت دهان و دندان را بهبود می بخشد.

برای درمان گیاهی عفونت دندان و لثه یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل طبیعی را در دهان قرار دهید. روغن را به مدت ۱۵ دقیقه در دهان بچرخانید.آنرا قورت ندهید. بعد از ۱۵ دقیقه آنرا بیرون بریزید و دهان را با آب گرم بشویید. برای ایجاد نتایج مثبت این کار را حدود یک ماه هر روز دوبار انجام دهید.

تذکر:با شکم خالی این کار را انجام دهید.

درمان ابسه دندان با طب سنتی با میخک

میخک یکی از بهترین درمانهای هر گونه مشکل دندانی است،از جمله می توان در درمان گیاهی آبسه دندان از آن استفاده کرد.

ضد عفونی کننده،ضد درد و ضد باکتری است و به کاهش درد دندان و التهاب و درمان عفونت لثه کمک می کند.

به منظور درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی مقداری روغن میخک روی پنبه بریزید و چند دقیقه روی ناحیه دردناک قرار دهید.

روش دیگر برای درمان عفونت دندان با داروی گیاهی این است که گل میخک را بین گونه و دندان آسیب دیده بگذارید.کم کم آنرا بجوید تا عصاره اش جدا شود.بگذارید عصاره حداقل ۳۰ دقیقه در دهانتان بماند.سپس دهان خود را با آب گرم بشویید.

درمان عفونت دندان در طب سنتی با چای کیسه ای

چای کیسه ای داروی گیاهی خوبی برای درمان عفونت دندان است.حاوی تانن است که به کاهش درد و التهاب کمک می کند.علاوه بر این دارای آنتی اکسیدان هایی است که به مبارزه با عفونت و ارتقای سطح سلامتی دهان و دندان کمک می کند.

جهت درمان عفونت دندان با داروی گیاهی یک کیسه تی بگ را برای چند دقیقه در آب گرم بخیسانید. سپس آنرا کمی بفشارید و روی دندان آسیب دیده قرار دهید. بگذارید برای چند ساعت یا یک شب روی دندان بماند. سپس دهان خود را با آب نمک بشویید. اینکار را هر روز یکبار به مدت چند هفته تکرار کنید.

درمان خانگی آبسه دندان با پروکسید هیدروژن

پروکسید هیدروژن خواص ضد باکتریایی و ضدعفونی کنندگی دارد و به کشتن باکتری های مسبب آبسه دندان کمک می کند.

همچنین باعث کاهش التهاب و درد می شود.علاوه بر این باعث می‌شود از زردی رنگ دندان‌ها خلاص شوید.برای سلامت دهان و دندان،فقط محلول ۳ درصد پروکسید هیدروژن خوراکی مصرف کنید.

جهت درمان خانگی آبسه دندان دو قاشق چای خوری از پروکسید هیدروژن را با یک قاشق غذاخوری آب گرم مخلوط کنید.این محلول را برای شستشوی دهان و دندان استفاده کنید و سپس آنرا به طور کامل از دهان بیرون بریزید.این کار را سه بار در هفته انجام دهید.

همچنین به منظور درمان خانگی عفونت دندان یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقدار کافی پروکسید هیدروژن(حدود نصف قاشق چای خوری)ترکیب کنید تا به شکل خمیر دربیاید.این خمیر را برای چند دقیقه روی ناحیه آسیب دیده بمالید و سپس دهان خود را با آب گرم بشویید.این تمرین را چند بار در هفته تکرار کنید.

درمان گیاهی عفونت دندان و لثه با سرکه سیب

سرکه سیب یک داروی گیاهی برای عفونت دندان محسوب می شود. سرکه سیب ماده ی بسیار مؤثر دیگری برای درمان آبسه دندان است.خواص ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی دارد و به کاهش درد و التهاب و ضد عفونی کردن منطقه آسیب دیده کمک می کند.

برای درمان عفونت دندان در طب سنتی یک قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی را در دهان خود برای چند دقیقه بچرخانید.سپس آنرا به طور کامل بیرون بریزید و مطمئن شوید که آنرا قورت نمی دهید.دهان خود را با آب گرم بشویید.این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

یکی دیگر از گزینه های موجود برای درمان عفونت ریشه دندان در طب سنتی این است که یک قاشق چای خوری از سرکه سیب طبیعی را در یک لیوان آب بریزید و آنرا دوبار در روز بنوشید.

درمان عفونت ریشه دندان در طب سنتی با آب نمک

نمک خواص ضد عفونی کنندگی و ضد باکتریایی دارد که می‌تواند باعث کاهش التهاب و درد شود و هر گونه عفونت را بیرون کشیده و از رشد باکتریها در دهان جلوگیری کند.

برای درمان خانگی عفونت دندان یک قاشق چای خوری نمک یا نمک دریا را در یک لیوان آب ولرم بریزید.تا جایی که نمک کاملاً حل شود آنرا به هم بزنید. دهان خود را با این محلول شستشو دهید.

این کار را ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کنید تا عفونت و درد و ناراحتی کاهش یابد.

درمان سنتی آبسه دندان با زردچوبه

چون زردچوبه آنتی بیوتیک،ضد عفونی کننده و ضد التهاب است می‌تواند به کاهش درد و التهاب ناشی از آبسه دندان کمک کند.همینطور بهداشت دهان و دندان را ارتقا می دهد.

برای درمان سنتی آبسه دندان یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با کمی آب به شکل خمیر درآورید.پس از مسواک زدن دندانها،این خمیر را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند و سپس دهان را با آب گرم بشویید.

همچنین می‌توانید به منظور درمان فوری آبسه دندان یک قاشق چای خوری نمک و نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه را در یک لیوان آب ولرم بریزید و روزانه چند بار با این محلول دهان خود را بشویید.

گزینه دیگر برای درمان فوری آبسه دندان این است که یک چهارم قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون یا خردل ترکیب کنید و این مخلوط را روی مناطق آسیب دیده بمالید.بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه بماند و سپس دهان را با آب گرم بشویید.

این تمرینات را چند بار در روز تکرار کنید.

درمان گیاهی عفونت لثه و دندان با روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی یک داروی گیاهی برای عفونت دندان است. روغن پونه کوهی دارای خواص ضدباکتریایی و آنتی اکسیدانی است و درمان خوبی برای آبسه دندان است. همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و به بدن در درمان گیاهی آبسه دندان و تسریع بهبودی کمک می کند.

جهت درمان گیاهی عفونت لثه و دندان چند قطره روغن پونه کوهی را به طور مستقیم روی دندان آسیب دیده و عفونت لثه بمالید و بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه بماند.

با هدف درمان گیاهی عفونت ریشه دندان یک دهانشویه به وسیله ترکیب کردن ۳ تا ۵ قطره روغن پونه کوهی با یک چهارم فنجان آب گرم بسازید.این محلول را حدود ۱۰ دقیقه در دهان خود بچرخانید و سپس به طور کامل آنرا بیرون بریزید.

۳ تا ۴ بار در هر روز این کار را تکرار کنید.

درمان گیاهی عفونت ریشه دندان با نعناع

نعناع وقتی در درمان گیاهی آبسه دندان استفاده می‌شود مانند یک معجزه عمل می کند.خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی دارد و به کاهش التهاب،همینطور جلوگیری از گسترش عفونت کمک می کند.

برای درمان سنتی عفونت دندان چند قطره روغن نعناع را روی منطقه آسیب دیده ریخته و با انگشتانتان برای چند دقیقه ماساژ دهید.

همچنین می توانید برای کمک به درمان سنتی عفونت دندان عصاره برگ تازه نعناع را بگیرید و روی ناحیه مورد نظر بمالید.

هر کدام از این راه حل‌ها را چند بار در روز تکرار کنید.

توضیحات اضافی:

برای خلاصی از درد،یک کمپرس یخ روی گونه ها نزدیک جایی که درد دندان وجود دارد بگذارید.

نصف لیوان آب گرم را روزانه با معده خالی بنوشید تا از نارحتی های آبسه دندان راحت شوید.

روزانه دو بار دندانهای خود را با مسواک و نخ دندان تمیز کنید.

همیشه برای کاهش خطر ابتلا به آبسه دندان از خمیر دندان‌های حاوی فلوراید استفاده کنید.

به منظور جلوگیری کامل از عفونت برای شستشوی دهان از دهانشویه های ضد میکروب استفاده کنید.

مسواک خود را هر ۳ یا ۴ ماه عوض کنید تا از تمیزی مناسب دندانهایتان مطمئن شوید.

استفاده از توتون،تنباکو و سیگار را متوقف کنید.

بیش از حد از آدامس استفاده نکنید.

مصرف اقلام شیرین را محدود کنید و پس از خوردن فرآورده های شیرین دهان خود را به خوبی بشویید.

زمانی که از درد دهان یا عفونت رنج می‌برید از مصرف خوارکی های حاوی کافئین خودداری کنید.

از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

برای معاینات منظم و پاکسازی حرفه‌ای به دندانپزشک مراجعه کنید.

ترجمه شده در سایت خلایق

منبع: top10homeremedies

درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی

داروی گیاهی برای عفونت دندان ، درمان آبسه دندان با داروهای گیاهی ، درمان آبسه دندان در خانه ، درمان ابسه دندان با طب سنتی ، درمان خانگی آبسه دندان ، درمان خانگی عفونت دندان ، درمان سنتی آبسه دندان ، درمان عفونت دندان با داروی گیاهی ، درمان عفونت دندان در خانه ، درمان عفونت دندان در طب سنتی ، درمان عفونت ریشه دندان در طب سنتی ، درمان فوری آبسه دندان ، درمان گیاهی عفونت دندان و لثه ، درمان گیاهی عفونت ریشه دندان ، درمان گیاهی عفونت لثه و دندان ، درمان سنتی عفونت دندان ، درمان گیاهی آبسه دندان ، درمان عفونت دندانمطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟