نحوه اضافه کردن سوال امنیتی به صفحه ورود وردپرس

افزایش امنیت وب سایت به وسیله اضافه کردن سوالات امنیتی

اکثر سایت های مربوط به موسسات مالی و شرکت های بزرگ برای تایید و اعتبار سنجی هویت کاربران، تعدادی سوال امنیتی در صفحه ورود به سایت وردپرسی خود اضافه می کنند. افزودن اینگونه سوالات هنگام ورود به وردپرس، باعث افزایش امنیت وب سایت شده و همچنین یک لایه امنیتی بیشتر را به سایت اضافه می کند. در این مقاله قصد داریم به نحوه اضافه کردن سوالات امنیتی به صفحه لاگین وردپرس، صفحه ثبت نام و صفحه بازیابی رمز عبور بپردازیم. پس در ادامه با ما باشید.

افزایش امنیت وردپرس ، امنیت وب سایت

امنیت وب سایت

چرا باید سوالات امنیتی در صفحه ورود و ثبت نام وردپرس ایجاد کنیم ؟

راه های زیادی برای افزایش امنیت وردپرس به ویژه در بخش مدیریتی از دسترسی های غیر مجاز وجود دارد. به هر حال اگر شما یک سایت با قابلیت عضویت کاربران دارید یا اینکه در سایت خود چند نویسنده دارید لازم است امنیت وب سایت خود را به هر شکل بالا ببرید.

اضافه کردن سوال امنیتی در صفحه ورود به سایت وردپرستان، مانند یک رمز عبور اضافی عمل می کند. کاربران شما می توانند یک سوال از لیستی تصادفی که شامل چندین سوال است را انتخاب کرده و سپس به آن پاسخ دهند. به این ترتیب کار هکر ها برای ورود به سایت با استفاده از پسورد یا ایمیل دشوار خواهد شد.

مطلب مرتبط:  ۱۴ نکته کلیدی برای حفاظت از پنل مدیریتی وردپرس

پس از این مقدمه کوتاه، در ادامه با چگونگی افزودن سوالات امنیتی در صفحه ورود به یک سایت وردپرسی با ما باشید.

اضافه کردن سوالات امنیتی در صفحه ورود جهت افزایش امنیت وب سایت

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه WP Security Question را نصب و فعال کنید. برای اینکار فقط کافیست در محیط وردپرس به منوی “افزونه ها” و زیر منوی “افزودن” رجوع کرده و با جستجوی نام این افزونه و سپس کلیک روی “هم اکنون نصب کن” و سپس “فعال کردن” آن را فعال نمایید.

امنیت وب سایت

پس از فعال سازی افزونه، یک منوی جدیدی به نام WP Security Question به منوی اصلی مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد. برای شروع تنظیمات و اعمال پیکربندی روی Plugin Settings کلیک کنید.

امنیت وب سایت

در این بخش لیستی از انواع  سوالات امنیتی از قبل آماده شده را مشاهده می کنید. شما می توانید سوالات امنیتی مورد نظر خود را به این لیست با کلیک روی دکمه Add more که در قسمت پایین لیست قرار دارد، بیفزایید. همچنین می توانید سوالات امنیتی موجود را حذف یا ویرایش کنید.

امنیت وب سایت

مطلب مرتبط:  ۱۲ راه برای بالا بردن امنیت وردپرس

در پایین صفحه تنظیمات می توانید گزینه ای را برای فعالسازی سوال امنیتی روی صفحه ورود (Login Screen)، ثبت نام (Register Screen) و بازیابی رمزعبور (Forgot Password Screen) ببینید. برای فعالسازی هر یک فقط کافیست تیک آن را فعال نمایید.

امنیت وب سایت

فراموش نکنید روی دکمه ذخیره تنظیمات یا save setting کلیک کنید تا تنظیمات شما اعمال گردند.

تمامی تنظیمات به همین سادگی بود. پس از اعمال تنظیمات از تمامی کاربران سایت شما درخواست می شود که یک سوال امنیتی را در صفحه ی ورود خود انتخاب کنند و به آن پاسخ دهند تا در مراحل بعدی یک کلید برای احراز هویت آن ها باشد.

امنیت وب سایت

نویسندگان و کاربران قدیمی سایت شما می توانند از طریق صفحه شناسنامه خود نسبت به انتخاب سوال امنیتی و پاسخ به آن اقدام کنند.

امنیت وب سایت

کاربرانی که سوال امنیتی و پاسخ آن را برای خود تنظیم نکنند همچنان قادر خواهند بود با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوند.

اگر سوالات امنیتی را در صفحه ثبت نام فعال کرده باشید، کاربران جدید می توانند در هنگام ثبت نام یک سوال امنیتی را انتخاب کنند و به آن پاسخ دهند.

مطلب مرتبط:  آموزش طراحی سایت با وردپرس : درس اول

با افزودن سوال امنیتی به صفحه ی فراموش کردن رمز عبور، از کاربران سوالی پرسیده می شود و در صورت صحیح بودن پاسخ، ایمیل بازیابی پسورد برای آنان ارسال خواهد شد.

اگر ایمیل کسی مورد دستبرد و سوء استفاده قرار گرفته باشد، وجود سوال امنیتی باعث می شود تا بازیابی سایت توسط فرد دیگر صورت نگیرد.

امنیت وب سایت

امیدواریم این مقاله بتواند در افزایش امنیت وردپرس از طریق اضافه کردن سوالات امنیتی به صفحه ورود آن و در نهایت بالا بردن امنیت وب سایت به شما کمک کند.

افزایش امنیت وب سایت به وسیله اضافه کردن سوالات امنیتی

افزایش امنیت وردپرس ، امنیت وب سایت

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط