بهترین قرص آنتی هیستامین برای درمان آلرژی کدام است؟

بهترین آنتی هیستامین ها برای درمان آلرژی

پاسخ به این سوال پیچیده است ولی با توصیه هایی که به شما ارائه خواهیم کرد خودتان بهترین آنتی هیستامین ها برای درمان آلرژی تان را پیدا می کنید.

با وجودی که افراد زیادی درگیر آلرژی فصلی هستند ولی این مشکل به خوبی درک نشده است و درمان آلرژی و آلرژی فصلی تا حدودی گیج کننده است. جرقه هایی که سیستم ایمنی شما را تحریک می کنند بسیار زیاد هستند از نور خورشید گرفته تا پیاز و علایم آن ها هم به همین اندازه متفاوت است .

داروهای زیادی برای درمان آلرژی به خصوص درمان آلرژی بینی وجود دارد. اسپری های بینی ۲۴ ساعته. قرص آنتی هیستامین متنوع ، قرص های آارم بخش ، داروهای ضد احتقان ، سرم ها و غیره.

اگر از افراد متفاوتی برای مشکلتان سوال بپرسید احتمالا پاسخ های متفاوتی خواهید گرفت که متاسفانه همه هم درست است.

به گفته دکتر سارینا ساولانی، مدیر بخش آلرژی و آسم مرکز پزشکی شیکاگو، تشخیص دارویی که مناسب شماست مانند تلاش برای حرکت با یک نقشه راه جامع برای یک سفر طولانی است. معمولا یک راهکار برای همه مناسب نخواهد بود.

تاثیر داروهای مختلف و ترکیب های متفاوت آن ها برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و نتایج کاملا به وضعیت خاص هر بیمار بستگی دارد.

مثلا حضور قوی عامل آلرژی زا در محیط زندگی فرد یا داروهایی که استفاده می کند و تاثیری که بر سیستم ایمنی بدنش گذاشته اند.

با این که داروها همه بر اساس یک مکانیستم خاص کار می کنند ولی با توجه به علایم ایجاد شده در بیمار نحوه درمان هر شخص متفاوت است.

قرص های مختلف روی افراد مختلف تاثیر گذار هستند با وجودی که واقعا علتش را نمی دانیم.

آنتی هیستامین ها همه مشابه هم نیستند ولی شباهت زیادی به هم دارند.

مطلب مرتبط:  درمان خانگی پنومونی / درمان ذات الریه در طب سنتی

درمان آلرژی ، آنتی هیستامین ها ، قرص آنتی هیستامین ، علایم آلرژی ، درمان آلرژی بینی ، آلرژی فصلی

درمان آلرژی

علایم آلرژی به عل واکنش بدنتان به محرک های مثل گرده گیاهان یا حیوانات خانگی ایجاد شده و باعث می شود مقادیر زیادی مواد شیمیایی به نام هیستامین در بدن ترشح شود. هیستامین ها در عروق خونی شما منتشر شده و باعث افزایش تولید موکوس ( خلط گلو و بینی ) شده و به گیرنده های سلولی در بینی و سینوس ها متصل می شود.

سیستم عملکرد آنتی هیستامین ها تقریبا مشابه هیستامین ها است و می توانند با قدرت بیشتری به گیرنده های هیستامین متصل شوند. آنتی هیستامین ها به گونه ای طراحی شده اند که برای متصل شدن به گیرنده ها با هیستامین ها رقابت می کنند فقط تفاوتشان در این است که آنتی هیستامین ها گیرنده را فعال نمی کنند بنابراین عوارض آلرژی را مسدود می نمایند.

به عنوان مثال تنها تفاوت واقعی بین قرص آنتی هیستامین  فکسوفنادین fexofenadine ، سیتریزین cetirizine  و لوراتادین loratadine نحوه متابولیسم آن ها در بدن است. لوراتادین به میزان زیادی توسط کبد تجزیه می شود در حالیکه متابولیسم سیتریزین و فکسوفنادین تا این حد در کبد انجام نمی شود.

این مساله نباید روی نحوه اتصال آن ها به گیرنده های هیستامین تاثیری بگذارد ولی بسته به متابولیسم بدن و کبدتان، اثرات جانبی آلرژی را تغییر می دهند.

بنابراین اگر لوراتادینی که استفاده می کنید تاثیر خوبی در درمان عوارض آلرژی شما ندارد بهتر است مارک دیگری را استفاده کنید تا سازگار ترین قرص آنتی هیستامین با بدن خودتان را پیدا کنید.

برخی آنتی هیستامین ها روی از بین رفتن بثورات و علایم پوستی عملکرد بهتری دارند. سیتریزین و فکسوفنادین بیشتر در پوست جمع می شوند بنابراین برای کم شدن عوارض پوستی آلرژی تاثیر گذار تر از لوراتادین هستند.

مطلب مرتبط:  دلایل خروپف در خواب و روش درمان آن از خانه تا تیغ جراحی

البته باز هم یادآور می شویم که این مورد شاید برای شما متفاوت عمل کند.

به نظر می رسد برای درمان آلرژی اسپری های بینی عملکرد بهتری دارند

زمانی که صحبت از آلرژی به خصوص درمان آلرژی بینی به میان می آید، یکی از بهترین گزینه های دارویی که عملکرد خوبی دارد کورتیکواستروئید ها هستند. کورتیکواستروئیدها ماده فعال اسپری های بینی هستند و بهتر مدت زمان بیشتری عوارض آلرژی را سرکوب می کنند. علتش این است که آن ها فقط از اتصال هیستامین ها به گیرنده ها جلوگیری نمی کنند بلکه از ایجاد سلول های التهابی قبل از واکنش به هیستامین ها جلوگیری می کنند.

بنابراین با مشاهده اولین علایم آلرژی بهاری بهتر است از اسپری های بینی استفاده کنید.

سعی کنید از ترکیب آنتی هیستامین ها و کورتیکو استروئید ها استفاده کنید. از آن جایی که مکانیسم عملکرد این دو متفاوت است، ترکیبشان باعث می شود سرکوب علایم آلرژیک بهتر انجام شود.

به هر حال ترکیبی که برای دوستتان اثر گذار است ممکن است برای شما موثر نباشد بنابراین با روش آزمون و خطا بهترین ترکیب را برای خودتان پیدا کنید.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

msn.com

مطالب پیشنهادی:

راهنمای کامل درمان گیاهی رینیت آلرژیک / تب یونجه ، حساسیت فصلی و دائمی

روشهای درمان آلرژی با گیاهان دارویی در خانه

چای ریشه قاصدک ۹۸ درصد سلول‌های سرطانی را تنها در ۴۸ ساعت نابود می‌کند

درمان ورم لب بعد از تزریق ژل یا دیگر عوامل ایجاد تورم لب

درمان آلرژی ، آنتی هیستامین ها ، قرص آنتی هیستامین ، علایم آلرژی ، درمان آلرژی بینی ، آلرژی فصلی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط