درمان گیاهی سکسکه با چند راهکار ساده خانگی

درمان گیاهی سکسکه :

در علم پزشکی، سکسکه به نوعی اسپاسم دیافراگم توصیف می‌‌شود. دیافراگم یک عضله چتری شکل است که درست زیر ریه‌ها قرار دارد. این عضله برای سهولت عمل دم و بازدم منقبض می‌شود و هنگام بیرون راندن هوا از ریه‌ها شل می‌شود. در این مطلب با ما همراه شوید تا شما را با چند راهکار درمان گیاهی سکسکه آشنا کنیم :

داروی درمان سکسکه  ، درمان دارویی سکسکه ، راه درمان سکسکه ، راههای درمان سکسکه

درمان گیاهی سکسکه

وقتی دیافراگم تحریک می‌شود، حرکت آن تند و سریع می‌شود، در نتیجه موجب می‌شود فرد سریع هوا را به داخل بکشد. وقتی هوا با عجله به داخل کشیده می‌شود به تارهای صوتی ضربه می‌زند و صدای سکسکه تولید می‌شود.

دلایل ایجاد سکسکه در بزرگسالان اغلب به نوع غذایی که می‌خورند و شیوه خوردن آنها بر می‌گردد.  وقتی افراد غذا را خیلی سریع و با عجله می‌خورند، باعث می‌شود مقداری هوا با آن فرو ببرند و غذا را هم به خوبی ‌نجوند. این عمل می‌تواند منجر به سکسکه شود و عکس العمل طبیعی بدن را برای جلوگیری از خفگی در پی داشته باشد.

حتی نوزادان هم وقتی خیلی سریع عمل مکیدن را انجام می‌دهند یا بیش از اندازه شیر می‌نوشند، دچار سکسکه می‌شوند. معده زیر دیافراگم قرار دارد، بنابراین وقتی بیش از حد غذا بخوریم یا بنوشیم، معده کش می‌آید و ممکن است دیافراگم تحریک شود و منجر به سکسکه شود.

نتایج تحقیقات نشان داده است که نوشیدن زیاد الکل باعث ایجاد سکسکه می شود. غذاهای داغ و تند نیز ممکن است سبب سکسکه در بزرگسالان و کودکان شود. به همین دلیل، متدوال‌ترین راهکار خانگی درمان سکسکه این است که بلافاصله یک لیوان آب بنوشید.

درمان گیاهی سکسکه

 

علائم سکسکه، بلندی صدا و سرعت آن ممکن است در هر فردی متفاوت باشد. معمولا یک دوره سکسکه چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد و فرد ممکن است در هر دقیقه بین ۴ تا ۳۰ بار سکسکه داشته باشد. تنها در صورتی که مدت سکسکه بیشتر از یک یا دو روز  طول بکشد، ممکن است لازم باشد برای درمان به متخصص مراجعه شود. حالا چند نمونه دیگر از  راههای درمان سکسکه را به شما معرفی می‌کنیم :

مطلب مرتبط:  درمان گیاهی فیبروز ریه به همراه راهکارهای طب جدید برای درمان

 

یکی از درمان های خانگی ساده برای سکسکه این است که  چند دقیقه نفس خود را حبس کنید. با انجام این کار دی اکسید کربن در خون افزایش می‌یابد و سکسکه را متوقف می‌کند.

قورت دادن یک قاشق غذاخوری شکر یا شربت ذرت یکی دیگر از راهکارهای خانگی درمان دارویی سکسکه است که در سرتاسر جهان انجام می شود.

جویدن زنجبیل دیگر داروی درمان سکسکه است. گفتنی است جویدن چند تکه زنجبیل یا خوردن کشک با نمک می‌تواند سکسکه را برطرف نماید. سکسکه شاید برای افرادی که به آن دچار می‌شوند مایه آزردگی و شرمندگی باشد،اما معمولاً موجبات سرگرمی اطرافیان آن‌ها را فراهم می‌کند.

یک باور عمومی وجود دارد که ترساندن فرد باعث برطرف شدن سکسکه وی می‌شود، ولی این کار بیشتر موجب خنده می‌شود چرا که همه تلاش می کند شخصی که سکسکه می‌کند را بترساند.
قرار دادن کیسه یخ بر روی موضع دیافراگم و نوشیدن آب یخ دیگر داروی درمان سکسکه است. با انجام این کار اسپاسم‌های دیافراگم رفع شده و در نتیجه سکسکه سریع درمان می‌شود.

یکی دیگر از راهکارهای خانگی مؤثر در درمان سکسکه این است که بینی خود را بگیرید و در همان حال چند جرعه آب بنوشید. جرعه جرعه نوشیدن آب را باید بدون تنفس ادامه دهید تا زمانی که احساس کنید الان آب از بینی‌تان بیرون می‌زند. در اغلب موارد، با انجام این راه درمان سکسکه مشاهده می‌شود که سکسکه پس از حدود ۲۴ تا ۲۵ جرعه آب متوقف می شود.

یک راه درمان سکسکه که افراد جسور می‌توانند از آن استفاده کنند این است که خودشان را در حالت وارونه قرار دهند. برای این کار سعی کنید در حالت عمود روی سر خود ثابت بایستید و یا اینکه می‌توانید روی یک چارپایه کوچک دراز بکشید و سر خود را به طرف کف اتاق قرار دهید. با انجام این می توانید سکسکه را متوقف کنید.

مطلب مرتبط:  آبسه ریه چیست ؟ بررسی کامل به همراه ارائه درمان

درمان گیاهی سکسکه با چای بابونه

درمان گیاهی سکسکه

 

یکی دیگر از راهکارهای خانگی مؤثر درمان گیاهی سکسکه ، نوشیدن چای بابونه است. حتماً قبل از نوشیدن چای بابونه بگذارید حدود نیم ساعت دم بکشد. بابونه به دلیل داشتن خاصیت شل کنندگی عضلات به کاهش انقباضاتی که موجب سکسکه می شود، کمک می کند.

کسانی که به دنبال راهکار مناسبی برای درمان مشکلات ناشی از سکسکه هستند و از استفاده از داروهای در دسترس برای درمان دارویی سکسکه بیمناکند، می‌توانند بجای آن‌ها از چای بابونه به عنوان درمان گیاهی سکسکه  استفاده کنند.

دیگر داروی درمان سکسکه فلفل سیاه است.مقداری فلفل سیاه بو کنید تا شاهد قطع سکسکه باشید.

از دیگر راههای درمان سکسکه این است که یک لیموترش تازه را بمکید یا کمی سرکه سیب (حدود یک قاشق چای خوری) قورت دهید تا سریع از سکسکه خلاص شوید.

مکیدن یک تکه زنجبیل به تسکین هر نوع دردی کمک می‌کند و علاوه بر این یک راهکار عالی برای درمان گیاهی سکسکه محسوب می‌شود.

درمان گیاهی سکسکه

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

home-remedies-for-you.com

 داروی درمان سکسکه  ، درمان دارویی سکسکه ، راه درمان سکسکه ، راههای درمان سکسکه

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط