پاکسازی کبد به طور طبیعی با کمک این ۱۰ ماده غذایی فوق العاده

۱۰ ماده غذایی فوق العاده که به طور طبیعی باعث پاکسازی کبد شما می شوند

در این مقاله، می خواهیم ۱۰ ماده غذایی فوق العاده را که به طور طبیعی باعث پاکسازی کبد شما می شوند، معرفی می کنیم. کبد، سیستم عملکردی اصلی بدن انسان است و اهمیت آن به دلیل حذف سموم و مواد شیمیایی مضر است که می تواند کل بدن شما را بیمار کند. اگر دچار مشکلات گوارشی یا سنگینی در معده هستید و اگر نمی توانید غذای خود را هضم کنید و اشتهای خود را از دست داده اید، ممکن است کبد شما به کمی توجه و مراقبت نیاز داشته باشد.

پاکسازی کبد مهم است، زیرا بدن ما انواع مختلفی از سموم و مواد سرطان زا تولید می کند و اگر کبد ما پاک و سالم نباشد، چگونه می توانیم زباله های دیگر اعضای بدن خود را تمیز کنیم؟ آن چه ما در زندگی روزمره می خوریم، به طور مستقیم بر اندام های داخلی و همچنین کبد ما تاثیر می گذارد.

پاکسازی کبد ، سم زدایی کبد

پاکسازی کبد

اگر چه تعدادی از مواد موجود در بازار وجود دارند که ادعا می کنند باعث پاکسازی کبد و سم زدایی بدن می شوند، اما وقتی راه حل های طبیعی و آسان دیگر وجود دارد، چرا باید آنها را انتخاب کنید. شما فقط نیاز به راهنمایی و آگاهی مناسب در مورد آنچه باید بخورید و آنچه نباید بخورید، دارید.

۱. پاکسازی کبد به کمک سیر

سیر یک ماده موثر برای پاکسازی کبد شما است. اگرچه در برخی کشورها سیر در غذاهای اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و اصلی ترین عنصر آشپزی است. سیر حاوی ضد باکتری و آنتی اکسیدان است که برای سلامت کبد شما مناسب است. سعی کنید از حبه های سیر در وعده های غذایی خود استفاده کنید. می توانید سیر را به سوپ ها و خورش ها و همچنین سبزیجات خود اضافه کنید. همچنین می توانید پودر سیر را در غذاهای خود مورد استفاده قرار دهید. سیر آنزیم های سالم کبد را فعال می سازد که به کشتن باکتری های بد و افزایش ایمنی کمک می کند.

پاکسازی کبد

سیر یک تقویت کننده ایمنی عالی است، بسیاری از محققان دریافته اند که استفاده منظم از سیر باعث تقویت ایمنی بدن شما با یک کبد سالم می شود، بنابراین فرد هرگز به طور سریع بیمار نمی شود. سیر دارای سلنیوم است که برای سم زدایی کبد بسیار مفید است و همچنین کمبود مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان را برآورده می کند.

۲. پاکسازی کبد به کمک میوه های دارای ویتامین C

میوه هایی که دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند، مانند پرتقال، لیمو، انگور فرنگی هندی یا آلما و غیره منابعی غنی برای پاکسازی کبد هستند. ویتامین C حاوی خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی است که به تقویت سیستم ایمنی و همچنین فرآیند سم زدایی کبد کمک می کند.

پاکسازی کبد

بنابراین اگر می خواهید کبدتان را پاکسازی کنید، سعی کنید ویتامین C را به صورت منظم دریافت کنید. میوه های تازه، که غنی از ویتامین C هستند، بخورید. همچنین می توانید عصاره هایی مانند عصاره آلما یا عصاره لیمو را بگیرید و با مقداری آب مخلوط کنید و این آب را هنگام صبح میل کنید. امروزه انواع مختلفی از مکمل های ویتامین C در بازار وجود دارد که می توانید برای راحتی به سراغ آنها بروید.

۳. پاکسازی کبد به کمک آووکادو

آووکادو یکی از خوشمزه ترین میوه ها در جهان است و دارای توانایی باور نکردنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین بهبود سیستم گوارش شما است. در بسیاری از کشورها، آووکادو میوه و ماده اولیه برای ساخت خوراکی هایی مانند کیک، اسموتی و شیرینی است. آووکادو دارای خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است که به پاکسازی کبد کمک می کند.

پاکسازی کبد

آووکادو نیز به سم زدایی کبد کمک می کند و از طریق ادرار و مدفوع تمام سموم و مواد شیمیایی مضر بدن را دفع می کند. مطالعات بسیاری نشان می دهد که استفاده منظم از آووکادو کبد شما را سالم می سازد و همچنین اشتها و دیگر مشکلات گوارشی را بهبود بخشد. بنابراین باید هر روز یک بار آوکادو بخورید یا می توانید با آن اسموتی های سالم تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که آوکادووی مناسب را در حین خرید انتخاب می کنید، زیرا در غیر این صورت، طعم آن مطابق انتظار نخواهد بود.

۴. پاکسازی کبد به کمک کلم بروکلی

کلم بروکلی نیز یک سبزی اعجاب انگیز برای پاکسازی کبد شما است که برای معده شما نیز مفید است. این سبزی حاوی گوگرد و مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها است که برای سم زدایی کبد شما مفید هستند و سموم و مواد شیمیایی بدن شما را دفع می کنند و باعث می شود که شما از نظر کبد احساس سلامتی داشته باشید.

پاکسازی کبد

مصرف منظم کلم بروکلی سطح متابولیسم بدن را افزایش می دهد و ایمنی را تشدید می کند. بسیاری از مردم دوست ندارند کلم بروکلی بخورند، اما باید بدانند که کلم بروکلی درمان بسیاری از مسائل مربوط به سلامتی است و بهترین راه برای داشتن یک کبد پاک و سالم است.

۵. پاکسازی کبد به کمک سبزیجات سبز

حتما شنیده اید که سبزیجات سبز و تازه بخورید و سالم بمانید؛ هر چه تلخ تر، سالم تر. خوب، دلیل این حرف پاکسازی کبد و سالم نگه داشتن آن است. سعی کنید سبزیجات سبز و پهن برگ مانند آروگولا (روکولا یا شابانک)، کاسنی، اسفناج و غیره بخورید.

پاکسازی کبد
این سبزیجات سبز حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند که منبعی عالی برای کبد شما محسوب می شوند. این سبزیجات به سم زدایی کبد کمک می کنند و سیستم گوارش و ایمنی بدن شما را بهبود می بخشند.

۶. پاکسازی کبد به کمک زردچوبه

گفته شده است که زردچوبه یک ادویه شگفت انگیز و یک درمان خیره کننده برای بسیاری از مشکلات بدن است. زردچوبه دارای مقدار زیادی از خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است که به پاکسازی کبد کمک می کنند. در هند، زردچوبه بزرگترین ادویه آشپزی است که بدون آن هر وعده اصلی ناکامل است.می توانید پودر زردچوبه را در غذاهای خود استفاده کنید و همچنین می توانید گیاه زردچوبه تازه را در سوپ ها، خورش ها و سبزیجات خود مورد استفاده قرار دهید.

پاکسازی کبد

مطلب مرتبط:  گرید بندی کبد چرب / درمان بیماری کبد چرب با طب سنتی

۷. پاکسازی کبد به کمک گردو

گردو تنها آجیلی است که حاوی مواد مغذی مفید و زیادی برای پاکسازی کبد است. گردو شامل اسیدهای چرب امگا ۳، گلوتاتیون و دیگر عناصر و آنتی اکسیدان های ضروری است که باعث می شود کبد شما سالم و قوی باشد. گردو سموم مضر از بدن شما را دفع می کند.

پاکسازی کبد

حتما گردو را به مقدار مناسب مصرف کنید، مراقب باشید بیش از حد نخورید.

۸. پاکسازی کبد به کمک هویج و کلم

هویج و کلم نیز سبزیجاتی هستند که به تقویت قدرت کبد کمک می کنند و همچنین کبد شما را به صورت طبیعی تمیز می کنند. کلم همانند هویج دارای آنتی اکسیدان است؛ هر دو منبع خوبی از بسیاری از مواد معدنی و مواد مغذی ضروری هستند.
می توانید غذاهای زیادی با هویج و کلم تهیه کنید، همچنین سعی کنید در حین فرآیند پاکسازی کبد از غذاهای بی ارزش و هله هوله اجتناب کنید.

پاکسازی کبد

۹. پاکسازی کبد به کمک سیب

هر روز یک سیب بخورید تا از دکتر بی نیاز باشید، این حرف کاملا قدیمی است، اما هنوز هم موثر است. سیب میوه ای منحصر به فرد و مخزنی از مواد مغذی و مواد معدنی است. سیب شامل ویتامین C، خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی است که به کشتن باکتری های مضر کمک می کند و باکتری های خوب و سالم را افزایش می دهد که باعث افزایش عملکرد کبد شما می شود. سعی کنید هر روز حداقل یک سیب بخورید، همچنین می توانید آب سیب تازه میل کنید؛ زیاد شکر به آن اضافه نکنید. همچنین می توانید از سیب برای تهیه پای سیب یا دیگر خوراکی های شیرین استفاده کنید.

پاکسازی کبد

۱۰. پاکسازی کبد به کمک لیمو

گفته می شود لیمو هم هدیه طبیعت مهربان به انسان است. لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C و منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها و ضد باکتری های مضر است. لیمو دارای مقدار بالایی از خواص ضد باکتریایی است که به سم زدایی کبد کمک می کند، اشتهای شما را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی را تقویت می کند. یک لیموی تازه را در یک لیوان آب فشار دهید و دو بار در روز این آب را بخورید. همچنین می توانید مقداری عصاره لیمو را به عصاره های دیگر اضافه کنید و سپس آن را بنوشید.

پاکسازی کبد

بدن ما مانند دستگاهی است که هر چند وقت یکبار نیاز به پاک سازی و مراقبت دارد، اگر برای بدن خود اهمیتی قائل نشوید، باید هزینه آن را پرداخت کنید. اگر نمی خواهید به دکتر بروید و روز خود را صرف آزمایشات و بررسی های متعدد کنید، پس این روش های آسان و موثر برای پاکسازی کبد را امتحان کنید. تمام دستورالعمل ها را به درستی دنبال کنید، همچنین سعی کنید در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید که به سم زدایی کبد کمک می کند و بدن شما را نیز هیدراته می کند.

پاکسازی کبد به کمک مواد طبیعی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

righthomeremedies.com

پاکسازی کبد، سم زدایی کبد

/۱۰-super-foods-that-cleanse-your-liver-naturally
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

2 نظرات
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها