روش طبیعی صاف کردن مو در خانه را با این ۱۰ ماسک ساده و مؤثر امتحان کنید

روش طبیعی صاف کردن مو

موی صاف هیچ وقت از مد نمی‌افتد. خیلی از افراد آرزو دارند موهایی صاف با ظاهر ساده، آراسته و بسیار شیک داشته باشند، به خصوص وقتی اکثر روزها درگیر موهای وز و بد حالت باشند. اما حالت دادن مداوم به مو یا حتی انتخاب روش صاف کردن دائمی ممکن است برای سلامت مو مضر باشد. استفاده از راه های طبیعی برای صاف کردن مو شاید مدتی طول بکشد تا اثرات خود را نشان دهد، ولی قطعاً ظاهر و حس بسیار خوبی به موهایتان می‌دهد. در این مطلب، ۱۰ روش طبیعی صاف کردن مو در خانه را برای شما گردآوری کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از شر وزی موهای خود خلاص شوید. پس در ادامه با ما همراه باشید:

صاف کردن مو در خانه ، صاف کردن مو با مواد طبیعی ، صاف کردن مو به روش خانگی ، روش صاف کردن مو در خانه ، طرز تهیه صاف کننده مو ، ماسک صاف کننده مو خانگی ، ماسک صاف کننده مو طبیعی ، مواد طبیعی صاف کننده مو ، 

روش طبیعی صاف کردن مو

ماسک صاف کننده موهای فر ، ماسک صاف کننده موی سر ، صاف کردن مو با روغن زیتون ، صاف کردن مو با شیر نارگیل ، صاف کردن مو با روغن نارگیل ، راه های طبیعی برای صاف کردن مو ، صاف کردن مو به روش طبیعی ، صاف کردن موی فر

۱۰ روش طبیعی صاف کردن مو در خانه

توجه داشته باشید استفاده از این راه های طبیعی برای صاف کردن مو باعث نمی‌شود موهایتان کاملاً صاف شود، اما به کاهش وزی کمک می‌کند، موها را صاف و سالم نموده و ظاهر صاف‌تری به آن‌ها می‌دهد.

۱- صاف کردن مو با شیر نارگیل و آب لیمو

مواد لازم: ¼ فنجان شیر نارگیل، ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو

دستورالعمل: برای صاف کردن مو با شیر نارگیل و آب لیمو، ابتدا هر دو ماده را خوب با هم مخلوط کرده و یک شب تا صبح در یخچال نگه دارید. سپس این مخلوط را از قسمت ریشه‌ تا نوک موهایتان بمالید. بعد از حدود ۳۰ دقیقه آن را با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید. هفته‌ای یکبار از این ماسک صاف کننده مو خانگی استفاده کنید.

آب لیمو به صاف کردن مو کمک می‌کند و ترکیب آن با شیر نارگیل باعث نرم شدن و در عین حال تقویت پوست سر با ویتامین C می‌شود. این ماسک موهای شما را ابریشمی و نرم می‌سازد و بعد از اولین بار استفاده متوجه نرم‌تر شدن آن‌ها خواهید شد.

روش طبیعی صاف کردن مو

۲- صاف کردن مو با روغن نارگیل و روغن کرچک گرم

مواد لازم: ۱ قاشق غذاخوری روغن کرچک، ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

دستورالعمل: برای صاف کردن مو با روغن نارگیل و روغن کرچک، ابتدا روغن‌ها را با هم مخلوط کرده و چند ثانیه روی حرارت قرار دهید تا کمی گرم شوند. این مخلوط روغن را روی پوست و موی سر خود بمالید. وقتی موهایتان کاملاً به روغن آغشته شد، حدود ۱۵ دقیقه پوست سرتان را ماساژ دهید. بگذارید روغن ۳۰ دقیقه روی موهایتان بماند و بعد با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات شستشو دهید. هفته‌ای دوبار از این ماسک صاف کننده موی سر استفاده کنید.

روغن کرچک باعث نرم شدن و ترمیم مو می‌شود. این روغن ضمن کمک به جلوگیری از وز موها، آن‌ها را نرم و هیدراته می‌سازد. استفاده از این ماده در صاف کردن موی فر و وز مؤثر بوده و به آن‌ها درخشندگی می‌دهد.

روش طبیعی صاف کردن مو

۳- صاف کردن مو به روش طبیعی با اسپری شیر

مواد لازم: ¼ فنجان شیر، بطری اسپری

دستورالعمل و طرز تهیه صاف کننده مو : ابتدا شیر را داخل بطری اسپری بریزید و روی موهایتان اسپری کنید تا با شیر آغشته شوند. بعد از حدود ۳۰ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید. هفته‌ای یکی دو بار از این ماسک صاف کننده موی سر استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  نحوه استفاده از روغن نارگیل برای مو

پروتئین‌های موجود در شیر به تقویت ساقه‌های مو و کنترل وز مو کمک نموده و ظاهری صاف به موهایتان می‌دهد.

روش طبیعی صاف کردن مو

۴- صاف کردن مو با روغن زیتون و تخم‌مرغ

مواد لازم: ۲ عدد تخم‌مرغ، ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون

دستورالعمل: برای صاف کردن مو با روغن زیتون و تخم‌مرغ، ابتدا این دو ماده را بهم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند. این مخلوط را به موهایتان بمالید و بگذارید حدود یک ساعت بماند. سپس موها را با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید. هفته‌ای یکبار از این ماسک صاف کننده موهای فر استفاده کنید.

تخم‌مرغ مملو از پروتئین‌ است که به تغذیه و صاف شدن مو کمک می‌کند و روغن زیتون نیز یک نرم‌کننده عالی مو به شمار می‌رود. ترکیب این دو ماده با هم موهایی نرم و صاف به شما می‌دهد.

روش طبیعی صاف کردن مو

۵- صاف کردن مو به روش طبیعی با شیر و عسل

مواد لازم: ¼ فنجان شیر، ۲ قاشق غذاخوری عسل

دستورالعمل و طرز تهیه صاف کننده مو : ابتدا شیر و عسل را با هم مخلوط کنید تا خوب با هم ترکیب شوند. این مخلوط را به موهایتان بمالید تا کاملاً آغشته شوند. بگذارید حدود ۲ ساعت روی موها بماند و بعد با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید. هفته‌ای یکبار از این ماسک صاف کننده موهای فر استفاده کنید.

پروتئین‌های داخل شیر به تغذیه و تقویت موها کمک می‌کند و  عسل نیز مانند یک نرم‌کننده عمل نموده که در حفظ رطوبت مو و کنترل بیشتر وزی مو مؤثر می‌باشد. استفاده از این مواد طبیعی صاف کننده مو به شما کمک می‌کند موهایی بسیار صاف و درخشنده داشته باشید.

روش طبیعی صاف کردن مو

۶- ماسک آرد برنج و تخم‌مرغ برای صاف کردن موی فر

مواد لازم: ۱ عدد سفیده تخم‌مرغ، ۵ قاشق غذاخوری آرد برنج، ۱ فنجان گل سرشور، ¼ فنجان شیر

دستورالعمل: ابتدا مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیری یکدست درآید. اگر مخلوط خیلی غلیظ بود، مقدار بیشتری شیر اضافه کنید و اگر هم زیادی رقیق بود، مقدار گل سرشور را بیشتر کنید. موهایتان را با این ماسک بپوشانید و بگذارید حدود یک ساعت روی موها بماند. سپس موها را با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید. هفته‌ای یکبار از این ماسک صاف کننده مو خانگی استفاده کنید.

تمام ترکیبات موجود در این ماسک صاف کننده مو طبیعی  در از بین بردن آلودگی‌های مو مؤثر بوده و موهایی صاف و کاملاً تمیز به شما می‌دهند. این ماسک باعث تغذیه مو، رفع کثیفی و ترمیم آسیب‌دیدگی مو شده و ظاهری سالم و صاف به آن‌ها می‌بخشد.

روش طبیعی صاف کردن مو

۷- ماسک صاف کننده مو طبیعی با موز و پاپایا

مواد لازم: ۱ عدد موز رسیده، ۱ تکه بزرگ پاپایا

دستورالعمل: ابتدا مطمئن شوید موز و پاپایا به نسبت مساوی باشند. آن‌ها را خوب با هم مخلوط یا له کنید تا خمیری نرم و صاف بدست آید. این خمیر را به موهایتان بمالید و بگذارید حدود ۴۵ دقیقه بماند تا خشک شود. سپس موها را با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید. هفته‌ای یکبار از این روش صاف کردن مو در خانه استفاده کنید.

ترکیب موز و پاپایا در بهبود قابلیت ارتجاعی مو موثر بوده و به تغذیه و نرم شدن مو نیز کمک می‌کند. استفاده از این مواد طبیعی صاف کننده مو به موهایتان نرمی و درخشندگی بخشیده و آن‌ها را سالم نگه می‌دارد.

مطلب مرتبط:  خواص دانه شنبلیله برای مو + 15 طرز استفاده از دانه شنبلیله برای مو

روش طبیعی صاف کردن مو

۸- صاف کردن مو به روش خانگی با آلوئه‌ورا

مواد لازم: ¼ فنجان روغن نارگیل یا روغن زیتون، ¼ فنجان ژل آلوئه‌ورا

دستورالعمل: ابتدا به انتخاب خود، یکی از روغن‌های زیتون یا نارگیل را گرم کنید و با ژل آلوئه‌ورا خوب مخلوط کنید. این مخلوط را به موهایتان بمالید و بگذارید حدود ۴۰ دقیقه بماند. سپس آن را با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید. هفته‌ای یکبار از این روش صاف کردن مو در خانه استفاده کنید.

ژل آلوئه‌ورا سرشار از آنزیم‌هایی است که به صاف شدن و نرم نگهداشتن موها کمک می‌کند و در عین حال باعث افزایش رشد آن‌ها می‌شود. این ماده با نفوذ به ساقه مو باعث آبرسانی به مو و صاف شدن موهای وز و فر می‌شود.

روش طبیعی صاف کردن مو

۹- موز، شیر دلمه شده و روغن زیتون برای صاف کردن مو در خانه

مواد لازم: ۲ عدد موز رسیده، ۲ قاشق غذاخوری عسل، ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۲ قاشق‌خوری شیر دلمه شده

دستورالعمل صاف کردن مو در خانه : ابتدا موزها را با هم مخلوط یا له کنید تا کاملاً نرم و یکدست شوند. سپس بقیه مواد را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. حالا این مخلوط را به موهایتان بمالید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند. سپس آن را با آب سرد و یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید. هفته‌ای یکبار از این ماسک برای صاف کردن مو به روش خانگی استفاده کنید.

این ماسک صاف کننده موی سر به عنوان یک داروی نرم‌کننده عمیق بسیار قوی عمل نموده که به بهبود کیفیت و بافت مو کمک می‌کند. هم‌چنین با استفاده از این ماسک، وزی مو تا حد زیادی برطرف شده و موها صاف و قوی می‌شود.

روش طبیعی صاف کردن مو

۱۰- روش طبیعی صاف کردن مو با سرکه سیب

مواد لازم: ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب، ۱ فنجان آب

دستورالعمل: ابتدا سرکه سیب را با آب رقیق کنید و داخل یک پارچ کنار بگذارید. سپس موهایتان را با یک شامپوی ملایم بدون سولفات بشوئید و نرم‌کننده بزنید. برای آبکشی نهایی، سرکه سیب را روی موهای خود بریزید و دیگر آن‌ها را نشویید. هفته‌ای یکبار از این روش طبیعی صاف کردن مو استفاده کنید.

آبکشی با سرکه سیب در برطرف کردن چربی اضافی، کثیفی و آلودگی‌های مو بسیار مؤثر بوده و به رفع هر گونه کثیفی از کوتیکول‌های مو و صاف کردن آن‌ها کمک می‌کند. این ماده فری و وزی مو را رفع نموده و ظاهری صاف همراه با درخشندگی طبیعی به موها می‌دهد.

روش طبیعی صاف کردن مو

حالا که با روش طبیعی صاف کردن مو در خانه آشنا شدید، دیگر فرصت را از دست ندهید. با استفاده از این ماسک های صاف کننده مو می‌توانید با وزی مو خداحافظی کرده و از داشتن موهایی صاف‌تر، نرم‌تر و سالم‌تر لذت ببرید.

روش طبیعی صاف کردن مو

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
stylecraze.com

صاف کردن مو در خانه ، صاف کردن مو با مواد طبیعی ، صاف کردن مو به روش خانگی ، روش صاف کردن مو در خانه ، طرز تهیه صاف کننده مو ، ماسک صاف کننده مو خانگی ، ماسک صاف کننده مو طبیعی ، مواد طبیعی صاف کننده مو ، ماسک صاف کننده موهای فر ، ماسک صاف کننده موی سر ، صاف کردن مو با روغن زیتون ، صاف کردن مو با شیر نارگیل ، صاف کردن مو با روغن نارگیل ، راه های طبیعی برای صاف کردن مو ، صاف کردن مو به روش طبیعی ، صاف کردن موی فر

/articles/6-natural-hair-straightening-products/#gref
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط