۸ مورد از فواید گلیسیرین برای مو + روش استفاده ترکیبی برای رفع مشکلات مو

فواید گلیسیرین برای مو

طی چند سال گذشته، گلیسیرین به عنوان یک ماده ضروری برای مراقبت از مو مطرح شده است. هم اکنون خانم‌ها برای بهره‌گیری از فواید گلیسیرین برای مو بیشتر از گذشته از ترکیب گلیسیرین در برنامه روزانه مراقبت از موی خود استفاده می‌کنند. این ماده سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی است که به عنوان یک جاذب رطوبت طبیعی عمل نموده و تمام مشکلات مربوط به مو را درمان می‌کند. گلیسیرین به نرم کردن عمیق پوست سر، جلوگیری از شکنندگی مو و توقف فری ناخواسته مو کمک می‌کند. امروزه از گلیسیرین در برندهای مختلف محصولات مراقبت از مو نیز استفاده می‌شود. ولی خودتان هم می‌توانید با استفاده از گلیسیرین در خانه محلول‌های مراقبت از مو درست کنید. از این رو در این مطلب،  چند روش‌ مختلف ساخت محلول مراقبت از مو با استفاده از گلیسیرین برای درمان مشکلات مو آماده کرده‌ایم تا بتوانید از فواید گلیسیرین برای مو بهره ببرید.  در ادامه با ما همراه باشید:

گلیسیرین برای ریزش مو ، گلیسیرین برای رشد مو ، درمان شوره سر ، گلیسیرین برای موی فر ، گلیسیرین برای موهای خشک ، ماسک گلیسیرین برای مو ، 

فواید گلیسیرین برای مو

گلیسیرین برای موی سر ، طریقه مصرف گلیسیرین برای مو ، روش استفاده از گلیسیرین برای مو

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشته باشید که برای اطمینان از سازگاری محلول‌های زیر با نوع موی خود بهتر است قبل از استفاده، آن‌‌ها را روی قسمتی از پوست سر امتحان کنید.

فواید گلیسیرین برای مو

۱- روغن کرچک با گلیسیرین برای موهای خشک

از ترکیب گلیسیرین با روغن کرچک برای درمان طبیعی خشکی مو استفاده کنید. آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند موجود در این دو ماده می‌تواند اثربخشی بالایی بر روی موهایتان داشته باشد. به منظور استفاده از گلیسیرین برای موهای خشک کافیست یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین را با همین مقدار روغن کرچک مخلوط کنید. آن را روی پوست کف سر و موهایتان بمالید و بگذارید نیم ساعت روی آن بماند. از این محلول خانگی به صورت ماهانه برای درمان موهایتان استفاده کنید تا از مرطوب شدن کافی موهای خشک‌ خود اطمینان حاصل کنید.

مطلب مرتبط:  با خواص بابونه برای موی سر و طرز استفاده از آن آشنا شوید

فواید گلیسیرین برای مو

۲- عسل با گلیسیرین برای موی فر

ترکیب گلیسیرین با عسل دیگر روش استفاده از گلیسیرین برای مو و فوق‌العاده مؤثر در مراقبت از مو محسوب می‌شود. برای استفاده از  گلیسیرین برای موی فر کافیست یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین را با ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و روی پوست کف سرتان بمالید و بعد از نیم ساعت با آب سرد شستشو دهید.  استفاده ماهانه از این مخلوط خانگی گلیسیرین برای موی سر به شما کمک می‌کند از شر مشکل فری مو خلاص شوید.

فواید گلیسیرین برای مو

۳- سرکه سیب با گلیسیرین برای درمان شوره سر

گلیسرین در ترکیب با سرکه سیب می‌تواند بسیاری از مشکلات مو مانند شوره سر و ریزش مو را درمان کند. برای درمان شوره سر کافیست گلیسیرین و سرکه سیب (از هر کدام یک قاشق چای‌خوری) را مخلوط کنید و موهایتان را با آن آبکشی کنید تا شوره سر به خوبی از بین برود. هم‌چنین، برای جلوگیری از برگشت شوره سر بایستی ماهی یکبار موهایتان را با این محلول خانگی شستشو دهید.

۴- گلیسیرین با شیر

ترکیب گلیسیرین با شیر دیگر روش جایگزین استفاده از گلیسیرین برای موی سر به ویژه برای خانم‌های دارای موهای خشک و زبر می‌باشد. در اینجا طریقه مصرف گلیسیرین برای مو بدین صورت است که ابتدا یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین را با یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط کرده و موهایتان را با آن آبکشی کنید. سپس آن‌ها را با یک شامپوی معمولی و نرم‌کننده بشوئید. این ماسک گلیسیرین برای مو در صورت استفاده ماهانه می‌تواند معجزه کند.

فواید گلیسیرین برای مو

۵- گلیسیرین با ژل آلوئه‌ورا برای جلوگیری از نازک شدن موها

ترکیب گلیسیرین با ژل آلوئه‌ورا نیز دیگر روش استفاده از گلیسیرین برای مو است که در درمان مشکلات مربوط به مو بسیار مؤثر می‌باشد. کافیست یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین را با ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا مخلوط کنید و چند دقیقه پوست کف سرتان را با آن ماساژ دهید و در نهایت با آب ولرم تمیز کنید. استفاده ماهانه از این محلول خانگی به افزایش حجم موها و جلوگیری از نازک شدن آن‌ها کمک می‌کند.

مطلب مرتبط:  روش رنگ كردن مو با حنا و قهوه برای داشتن موهای قهوه‌ای تیره

۶- گلیسیرین با روغن بادام برای جلوگیری از شکنندگی مو

ترکیب گلیسیرین با یکی از روغن‌های اسانسی مانند روغن بادام روشی قدیمی است که بسیاری از خانم‌ها برای مراقبت از مو روی آن حساب باز می‌کنند. طریقه مصرف گلیسیرین برای مو در اینجا بدین صورت است که یک قاشق غذاخوری روغن بادام را با یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین مخلوط کرده و روی تمام پوست کف سر و موهایتان بمالید و بعد از چند دقیقه با آب سرد پاک کنید. از این روش درمانی ماهی یکبار برای جلوگیری از شکنندگی مو استفاده کنید.

فواید گلیسیرین برای مو

۷- روغن نارگیل با گلیسیرین برای رشد مو

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن‌های مراقبت از مو محسوب می‌شود که می‌توان آن را به صورت ترکیبی با گلیسیرین استفاده کرد. به منظور استفاده از گلیسیرین برای رشد مو کافیست حداقل یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین را با ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کرده و روی پوست کف سرتان بمالید. سپس کمی پوست سرتان را ماساژ دهید تا گردش خون افزایش یابد. این درمان خانگی باعث افزایش رشد مو و هم‌چنین تقویت فولیکول‌های مو خواهد شد.

فواید گلیسیرین برای مو

۸- روغن زیتون با گلیسیرین برای ریزش مو

استفاده از گلیسیرین با روغن زیتون یکی دیگر از روش‌های عالی استفاده از این ماده تقویت‌کننده مو در برنامه عادی مراقبت از مو می‌باشد. برای استفاده از گلیسیرین برای ریزش مو کافیست یک قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر را با یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین مخلوط کنید. سپس آن را روی پوست کف سرتان بمالید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم بشوئید. استفاده ماهانه از این ماسک گلیسیرین برای مو می‌تواند مشکل ریزش موی شما را درمان کند.

فواید گلیسیرین برای مو

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

boldsky.com

گلیسیرین برای ریزش مو ، گلیسیرین برای رشد مو ، درمان شوره سر ، گلیسیرین برای موی فر ، گلیسیرین برای موهای خشک ، ماسک گلیسیرین برای مو ، گلیسیرین برای موی سر ، طریقه مصرف گلیسیرین برای مو ، روش استفاده از گلیسیرین برای مو

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط