این سایت به فروش میرسد. به آی دی زیر در تلگرام، پیام ارسال فرمایید. 

hikhalayegh@

استرس در سخنرانی : غلبه بر استرس هنگام سخنرانی

استرس در سخنرانی : غلبه بر استرس هنگام سخنرانی  

آیا شما هم به هنگام سخنرانی در برابر جمعیت دچار استرس و اضطراب می شوید؟ نگران نباشید. شما تنها نیستید. استرس در سخنرانی پدیده ای بسیار شایع می باشد. آیا نگران هستید که می توانید بر این ترس غلبه کنید؟ آیا تلاش بسیار کرده اید که احساس استرس در سخنرانی را کنترل کنید ولی موفق نشده اید؟

خوب، خبر خوب این است که شما می توانید با تمهید و سرسختی بر استرس در سخنرانی غلبه کنید.

در این مقاله به راه کار هایی اشاره می کنیم که به شما کمک خواهند کرد از آنها برای غلبه بر استرس هنگام سخنرانی استفاده کنید.

علت استرس و اضطراب خود را پیدا کنید

گام اول در غلبه بر هر گونه نقطه ضعفی این است که به سادگی تصدیق کنید که دچار آن نقطه ضعف هستید. خودتان را ارزیابی کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که دلایل ترس خود از سخنرانی در برابر جمعیت را بهتر درک کنید.

آیا از شکست می ترسید؟ آیا می ترسید که مسخره به نظر برسید؟ می ترسید که ناشیانه رفتار کنید؟ یا شاید احساس می کنید که آمادگی لازم برای سخنرانی را ندارید؟ شناسایی علل استرس و اضطراب اولین قدم برای مقابله با آنها می باشد.

استرس در سخنرانی ، غلبه بر استرس هنگام سخنرانی ، ذهن ، استرس و اضطراب

استرس در سخنرانی

با تنفس، قدرت خود را افزایش دهید

تمرینات تنفسی به شما می آموزد که چگونه از تنگی نفس و افزایش ضربان قلب خود جلوگیری کنید.

تمرینات تنش زدایی به شما می آموزد که چگونه ماهیچه های خود را شل کنید و در زمان سخنرانی بدن خود را سفت نگیرید.

مطلب مرتبط:  آیا شما هم سعی می کنید همه را از خودتان راضی نگه دارید؟

بعضی از کارشناسان معتقدند که در حالت ایستاده، بهتر است که پاها و دست ها از بدن فاصله داشته باشند. این کار حس قدرت به انسان می دهد. بنابراین قبل از شروع سخنرانی خود، این کار را انجام دهید تا این حس قدرت در ذهن شما پدیدار شود.

ذهن خود را آرام کنید

علاوه بر حرکات و تمرینات فیزیکی، مهم است که از لحاظ ذهنی نیز آرامش داشته باشید.

یک راه برای دستیابی به این هدف، تمرینات مدیتیشن و تجسم فکری می باشد. ذهن خود را تمرین دهید تا بر روی تصاویر مثبت و خوشایند تمرکز کند و سعی کنید افکار منفی در سرتان را نادیده بگیرید. با این کار می توانید اعتماد به نفس و آرامش بیشتری را تجربه کنید.

برخی از افراد مبتلا به استرس و اضطراب بیان می کنند که با استرس خود همچون موجودی زنده برخورد کنید و به او بگویید که “از من دور شو”. این کار کمک خواهد کرد که در زمان سخنرانی، استرس مزاحم کار شما نشود.

با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید

یکی از عوامل استرس و اضطراب در زمان سخنرانی این است که احساس می کنیم ما در تقابل با دیگران قرار گرفته ایم. به جای آنکه مخاطب را به عنوان فردی غریبه یا حتی دشمن در نظر بگیرید، باید آنها را به عنوان دوست خود بپندارید.

در زمان سخنرانی با مخاطب تماس چشمی برقرار کنید. سر خود را به حالت توافق تکان دهید و لبخند بزنید. اگر شما رفتاری دوستانه و صادقانه از خود نشان دهید، مطمئن باشید که بازتاب خوبی خواهید گرفت.

مطلب مرتبط:  راهکاری برای نه گفتن

تمرین، تمرین، تمرین

هر چه قدر بیشتر در موقعیت های مختلف سخنرانی کنید، راحت تر می توانید بر استرس در سخنرانی غلبه کنید.

اگر شما قصد دارید مصاحبه شغلی یا جلسه ای با همکاران خود داشته باشید، پاسخ های خود را برای سوالات احتمالی از پیش تمرین کنید و لیستی از اظهارات و توضیحات خود آماده کنید.

اگر قرار است که سخنرانی کنید، از بعضی از دوستان خود بخواهید که نقش مخاطب را برای شما بازی کنند و تا جایی که می توانید سخنرانی خود را تمرین کنید. آماده بودن بهترین حربه در برابر استرس و اضطراب می باشد.

به یاد داشته باشید: عصبی بودن و استرس داشتن قبل از سخنرانی در برابر جمعیت، موضوعی کاملا طبیعی می باشد. با انجام این راه کارها، قادر خواهید بود که با اطمینان، آرامش و موفقیت سخنرانی خود را به سرانجام برسانید.

استرس در سخنرانی : غلبه بر استرس هنگام سخنرانی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

mindedge.com

استرس در سخنرانی ، غلبه بر استرس هنگام سخنرانی ، ذهن ، استرس و اضطراب

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها