سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید. 

Hikhalayegh@

خواص آب پیاز برای رشد مو

خواص آب پیاز برای رشد مو

در این مقاله به خواص آب پیاز برای رشد مو و به طور کلی خواص آب پیاز برای مو می پردازیم. در ادامه ۱۰ ماسک پیاز برای مو ، برای شما گردآوری شده است.

ماسک پیاز برای مو

آب پیاز برای رشد مو

آب پیاز برای رشد مو

آب پیاز باعث تحریک پوست سر شده و گردش خون را افزایش داده و رشد مو ها را سریع تر کرده و باعث ضخیم تر شدن آنها می شود.

۱ قاشق غذا خوری آب پیاز و مقداری پنبه را آماده کنید. پنبه را در آب پیاز خیس کرده و بر پوست سر خود بمالید. سپس برای چند دقیقه، پوست سر خود را ماساژ دهید. حدود ۱۵ دقیقه تا یک ساعت بگذارید که آب پیاز بر روی پوست سر شما باقی بماند. سپس موهای خود را با شامپو بشویید. این کار را یک روز در میان انجام دهید.

آب پیاز برای رشد مو

روغن نارگیل و آب پیاز برای رشد مو

روغن نارگیل دارای خاصیتی ضد باکتری بوده که به افزایش خاصیت آب پیاز برای تغذیه پوست سر کمک می کند.

۲ قاشق غذاخوری آب پیاز، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۵ قطره روغن درخت چای (اگر شوره سر دارید) را با هم به خوبی مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و برای چند دقیقه ماساژ دهید. پس از ۳۰ دقیقه موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را یک روز در میان انجام دهید.

آب پیاز برای رشد مو

روغن زیتون و خواص آب پیاز برای مو

روغن زیتون خاصیتی ضد شوره داشته و باعث درخشندگی موها می شود.

۳ قاشق غذاخوری آب پیاز و  ½ ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره ای شکل، پوست سر خود را ماساژ دهید. پس از حدود ۲ ساعت، موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را یک روز در میان انجام دهید.

آب پیاز برای رشد مو

روغن کرچک و آب پیاز برای رشد مو

روغن کرچک به تقویت رشد مو و ضخیم تر شدن آنها کمک می کند. ترکیب روغن کرچک و آب پیاز برای کاهش ریزش مو مفید می باشد.

۲ قاشق غذاخوری روغن کرچک و ۲ قاشق غذاخوری آب پیاز را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره ای شکل، پوست سر خود را ماساژ دهید. پس از حدود یک ساعت، موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را یک روز در میان انجام دهید.

مطلب مرتبط:  طرز تهیه و استفاده از پوست سيب زميني براي از بين بردن سفيدي مو

آب پیاز برای رشد مو

تخم مرغ و آب پیاز برای رشد مو

پروتئین موجود در تخم مرغ برای سلامتی و تغذیه مو مفید بوده، در حالی که آب پیاز باعث تحریک پوست شده و به افزایش رشد مو کمک می کند.

۱ قاشق غذا خوری آب پیاز را با یک عدد تخم مرغ مخلوط کرده و ۲ تا ۳ قطره اسانس رزماری یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و تمام موهای خود را به آن آغشته کنید. سپس موهای خود را با کلاهی بپوشانید. پس از حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، موهای خود را با آب سرد و شامپویی ملایم بشویید. این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

آب پیاز برای رشد مو

زنجبیل و خواص آب پیاز برای مو

زنجبیل دارای خاصیتی ضد التهابی بوده که به افزایش گردش خون و کاهش ریزش مو کمک می کند.

۱ قاشق غذاخوری آب زنجبیل و ۱ قاشق غذا خوری آب پیاز را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره ای شکل، پوست سر خود را ماساژ دهید. پس از حدود ۳۰ دقیقه، موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را یک روز در میان انجام دهید.

آب پیاز برای رشد مو

ماسک سیر و پیاز برای مو

سیر حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد و روی بوده که برای رشد مو ضروری می باشند. ترکیب سیر و آب پیاز برای رشد سریع تر و همچنین ضخیم تر شدن موها مفید می باشند.

۱ قاشق چای خوری آب سیر، ۱ قاشق غذا خوری آب پیاز و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره ای شکل، پوست سر خود را ماساژ دهید. پس از حدود یک ساعت، موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را یک روز در میان انجام دهید.

ماسک سیر و پیاز برای مو ، پیاز و عسل برای مو

آب پیاز برای رشد مو

پیاز و عسل برای مو

عسل مرطوب کننده ای طبیعی بوده که به رطوبت پوست و مو کمک می کند.

مطلب مرتبط:  روش‌های سریع و آسان استفاده از روغن کدو تنبل برای رشد مو و توقف ریزش آن

۲ قاشق غذاخوری آب پیاز و ½ قاشق غذاخوری عسل را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره ای شکل، پوست سر خود را ماساژ دهید. پس از حدود ۳۰ دقیقه، موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید.

ماسک سیر و پیاز برای مو ، پیاز و عسل برای مو

آب پیاز برای رشد مو

لیمو و آب پیاز برای رشد مو

لیمو حاوی ویتامین C بوده که به تولید کلاژن کمک کرده و همچنین باعث تقویت فولیکول های مو شده و باعث از بین رفتن شوره سر و دیگر عفونت های پوستی نیز می شود.

۱ قاشق غذا خوری آب پیاز و ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره ای شکل، پوست سر خود را ماساژ دهید. پس از حدود یک ساعت، موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید.

آب پیاز برای رشد مو

سیب زمینی و خواصآب پیاز برای مو

آب سیب زمینی حاوی مواد مغذی مانند ویتامین های B و C و مواد معدنی مانند آهن، روی و نیاسین می باشد که به تقویت فولیکول های مو کمک می کنند.

۲ قاشق غذاخوری آب سیب زمینی و ۱ قاشق غذا خوری آب پیاز را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره ای شکل، برای مدت ۱۰ دقیقه پوست سر خود را ماساژ دهید. سپس موهای خود را با شامپویی ملایم شستشو دهید. این کار را یک روز در میان انجام دهید.

خواص آب پیاز برای رشد مو

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

stylecraze.com

خواص آب پیاز برای مو ، آب پیاز برای رشد مو ، ماسک پیاز برای مو ، ماسک سیر و پیاز برای مو ، پیاز و عسل برای مو

/articles/how-onion-helps-hair-growth/#gref
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط