برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم ؟ ۹ روش طبیعی مؤثر

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

همه خانم‌ها دوست دارند مژ‌‌ه‌هایی بلند و زیبا داشته باشند. برای همین با استفاده از ریمل یا مژه‌های مصنوعی سعی می‌کنند چهره‌شان را جذاب نشان دهند، ولی این کار در درازمدت خسته‌کننده است. شاید بپرسید پس برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم ؟ برای دریافت پاسخ سؤال خود با ما همراه شوید تا شما را با ۹ راهکار  بلند شدن مژه به صورت طبیعی آشنا کنیم:

بلند شدن مژه چشم ، افزایش رشد مژه ، روغن کرچک برای رشد مژه ، بلند شدن مژه ها با روغن زیتون ، بلند شدن مژه به صورت طبیعی 

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

بلند شدن مژه به روش خانگی ، پر شدن و بلند شدن مژه ، بلند شدن و تقویت مژه ، بلند شدن مژه با وازلین

برای اینکه بدانیم برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم بهتر است از این روش‌های بلند شدن مژه به صورت طبیعی استفاده کنیم:

۱- روغن کرچک برای رشد مژه و بلند شدن آن

مواد لازم: ۱ یا ۲ قطره روغن کرچک، ۱ قطره از یکی از روغن‌های (اسطوخودوس، چریش، رزماری، درخت چای، هسته انگور، میوه گل رز یا رزهیپ)، یک تکه پنبه یا برس ریمل تمیز

روش استفاده: این دو روغن را با هم مخلوط کنید و با دقت به مژه‌ها بمالید و بگذارید یک شب بماند. بجز روغن کرچک از روغن‌های حامل دیگر (مانند زیتون، بادام، آرگان، نارگیل، جوجوبا) نیز می‌توانید به همین صورت استفاده کنید. این کار را هر شب با دقت تمام انجام دهید تا تنها ظرف چند روز به مژ‌ه‌های بلند و ضخیم دست پیدا کنید.

بهتر است از روغن زیتون یا  روغن کرچک برای رشد مژه و بلند شدن آن استفاده کنید چرا که روغن‌های حامل حاوی اسیدهای چرب مغذی هستند که به افزایش بلندی و ضخامت موی مژه‌ها کمک می‌کنند. این روغن‌ها هم‌چنین برای تغذیه فولیکول‌های مو مفید هستند. افزودن روغن‌های اسانسی نیز اثربخشی درمان را بیشتر می‌کند، زیرا این روغن‌ها حاوی مقادیر زیادی مواد آنتی اکسیدان هستند که به ترمیم و تداوم رشد طبیعی مژه‌ها و نیز بهبود گردش خون کمک می‌کنند.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

حتماً بخوانید: چگونه از روغن کرچک برای رشد مو و رویش مجدد آن بهره ببریم؟

۲- بلند شدن مژه ها با روغن زیتون و روغن کرچک

برای بلند شدن مژه ها با روغن زیتون و روغن کرچک کافیست ۱ یا ۲ قطره روغن زیتون را با ۱ یا ۲ قطره روغن کرچک مخلوط کنید و قبل از خواب به مژه‌های خود بمالید. صبح روز بعد مطابق معمول صورت‌تان را با آب بشوئید. این کار را هر شب انجام دهید. این دو روغن ترکیب مناسبی برای تقویت رشد مژه شکل می‌دهند.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

حتماً بخوانید: مورد از بهترین روغن گیاهی برای تقویت موی سر ، رشد مجدد و رفع ریزش

۳- بلند شدن مژه با وازلین (ژله نفتی)

برای بلند شدن مژه با وازلین کافیست مقداری وازلین را با دقت به مژ‌ه‌ها بمالید و بگذارید یک شب بماند. این کار را هر شب انجام دهید. استفاده مرتب از وازلین خالص روی مژه‌ها به هنگام شب به رشد سریع‌تر و در نتیجه ضخیم‌تر و قویترشدن آن‌ها کمک می‌کند. وازلین یک نرم‌کننده عالی نیز به حساب می‌آید.

مطلب مرتبط:  راه هایی برای پرپشت شدن ابرو

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

۴- خیساندن پوست لیموترش در روغن زیتون یا کرچک

مواد لازم: پوست ریز شده یک عدد لیموترش، ۱/۴ فنجان روغن زیتون یا کرچک

برای بلند شدن مژه به روش خانگی ، ابتدا پوست ریز شده یک عدد لیموترش را به مدت ۲ تا ۳ روز در روغن زیتون یا کرچک بخیسانید. سپس این روغن را قبل از خواب به مژه‌های خود بمالید. این درمان را هر شب تکرار کنید تا بلندی و ضخامت مژه‌هایتان افزایش یابد.

مالیدن روغن زیتون و روغن کرچک به مژه‌ها باعث افزایش رشد و ضخامت آن‌ها می‌شود. پوست لیموترش نیز به خاطر داشتن ویتامین‌ A و C به عنوان عامل تقویت رشد مو عمل می‌کند.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

۵- چای سبز برای بلند شدن مژه به روش خانگی

برای بلند شدن مژه چشم ، نخست ۱ قاشق چای‌خوری برگ چای سبز را در ۱ لیوان آب جوش بریزید و بگذارید چند دقیقه خیس بخورد. پس از اینکه خنک شد، آن را به مژه‌ها بمالید و ترجیجاً بگذارید یک شب بماند. بقیه چای سبز را در یک ظرف در بسته داخل یخچال بگذارید تا بتوانید سه چهار روز از آن استفاده کنید.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

۶- کره درخت روغن قلم (کره شی)

برای بلند شدن مژه چشم کافیست مقدار کمی روغن درخت قلم را بین نوک انگشتانتان بزنید و آن‌ها را بهم بسایید تا روغن آب شود. سپس روغن روی نوک انگشتان را به مژه‌های خود بمالید و بگذارید یک شب بماند. از روغن درخت قلم هر شب استفاده کنید. روغن درخت قلم به واسطه داشتن مقادیر کافی ویتامین‌ A و E در آفریقا برای بهبود بافت و کیفیت مو مصرف می‌شود. این روغن برای تغذیه مو و فولیکول‌های مو و هم‌چنین تقویت رشد مو مفید می‌باشد.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

۷- کپسول ویتامین E برای بلند شدن و تقویت مژه

برای بلند شدن و تقویت مژه کافیست یک عدد کپسول ویتامین E را با سوزن سوراخ سوراخ کنید و روغن داخل آن را به مژه‌ها بمالید. بگذارید سه چهار ساعت تا یک شب بماند. این درمان را روزی یکبار انجام دهید. خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین E باعث تقویت رشد طبیعی مو می‌شود. استفاده از این روغن هم‌چنین به افزایش گردش خون در فولیکول‌های مو کمک می‌کند.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

حتماً بخوانید: راهنمای شوره مژه چشم / درمان بلفاریت با طب سنتی و طب کلاسیک

۸- سرم افزایش رشد مژه

مواد لازم: ۱ قاشق چای‌خوری روغن کرچک، ۲ یا ۳ قطره روغن اسطوخودوس، ۲ قطره روغن چوب صندل، یک بطری خالی ریمل

روش استفاده: تمام این روغن‌ها را با دقت داخل بطری خالی و تمیز ریمل بریزید، درب آن را بندید و خوب تکان دهید. سپس مقداری کمی از این ترکیب روغنی را به برس ریمل آغشته کرده و هر شب به مژه‌هایتان بمالید. این درمان را هر شب تکرار کنید تا در یک مدت زمان کوتاه شاهد افزایش رشد مژه خود باشید. روغن کرچک به تغذیه مو و فولیکول‌های مو کمک می کند و بقیه روغن‌ها نیز باعث افزایش رشد مو می‌شوند.

مطلب مرتبط:  ماسک اسفناج برای رشد و تقویت مو

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

۹- بیوتین برای پر شدن و بلند شدن مژه

کپسول‌های مکمل بیوتین را طبق دستورالعمل روی بطری آن‌ها مصرف کنید. توصیه می‌شود روزانه از این مکمل‌ها بخورید. بیوتین یا همان ویتامین H ، بخش اصلی فرآیندهای فیزیولوژیکی می‌باشد که نقش اساسی در افزایش رشد، ضخامت و بافت مو برعهده دارد. کمبود این ویتامین در خون می‌تواند نازکی و ریزش مو را به همراه داشته باشد. مکمل‌های حاوی بیوتین سلامت رشد موی مژه‌ و پوست سر را تضمین می‌نماید.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

استفاده مرتب از این راهکارهای درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب امری ضروری است که قطعاً کمی صبر و تحمل ارزش این کار را دارد. جدای از این درمان‌های خانگی، چند نکته دیگر برای پر شدن و بلند شدن مژه به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید آن‌ها را در برنامه عادی رشد مژه‌هایتان منظور کنید. حالا در ادامه با مطالعه این نکات یاد می‌گیریم که برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم ؟

توصیه‌ها و اقدامات احتیاطی:

  • آرایش چشم‌تان را در پایان روز پاک کنید. آرایش باعث بسته شدن منافذ پوست دور چشم می‌شود و ریمیل نیز مژه‌ها را سنگین می‌کند. پاک کردن آرایش در شب به مژه‌ها استراحت می‌دهد. هنگام پاک کردن آرایش چشم سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید چون در غیر اینصورت ممکن است کم‌پشت شده و دیگر مثل قبل رشد نکنند. رشد مجدد مژه‌ها نسبت به موی کف سر مدت بیشتری طول می‌کشد.
  • مژ‌ه‌هایتان را هر دو سه ماه یکبار کوتاه کنید. این کار باعث تحریک فولیکول مژه‌ها و رشد سریع‌تر آن‌ها می‌شود.
  • برنامه غذایی متعادلی داشته باشید. برای رشد طبیعی و تقویت مژه‌ها به مقادیر زیادی پروتئین و چربی‌های سالم نیاز می‌باشد که می‌توانید از میوه‌ها (مانند سیب، مرکبات، توت و قره‌قاط) سبزیجات برگ سبز، منابع پروتئینی و روغن‌های سالم (مانند بادام، زیتون) آن را تأمین کنید.
  • برای لاغر شدن به خودتان گرسنگی ندهید. غذای سالم بخورید و مرتب ورزش کنید.
  • هر روز ترجیحا دوبار مژه‌هایتان را با برس ریمل شانه بزنید. این کار باعث پخش شدن یکنواخت روغن‌ و نیز بهبود گردش خون می‌شود.
  • هر روز پلک‌ها و خط مژه را با انگشت حلقه‌تان به آرامی ماساژ دهید.

برای بلند شدن مژه چه کاری انجام دهیم

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

stylecraze.com

بلند شدن مژه چشم ، افزایش رشد مژه ، روغن کرچک برای رشد مژه ، بلند شدن مژه ها با روغن زیتون ، بلند شدن مژه به صورت طبیعی ، بلند شدن مژه به روش خانگی ، پر شدن و بلند شدن مژه ، بلند شدن و تقویت مژه ، بلند شدن مژه با وازلین

/articles/grow-your-eye-lashes-long-and-healthy/#gref
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط