چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم ؟

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم ؟

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم : تغییر در زندگی اجتناب ناپذیر می باشد. شما نسبت به ۱۰ یا ۲۰ سال گذشته خیلی تغییر کرده اید، این طور نیست؟

بسیاری از ما در مقابل تغییر در زندگی خود مقاومت می کنیم، اما این امری قطعی و اجتناب ناپذیر می باشد. باید یاد بگیریم که چگونه آن را پذیرفته و با آن مبارزه نکنیم.با ما همراه باشید تا برایتان شرح دهیم که می بایست چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم .

هرچه بیشتر اجازه دهیم که تغییرات صورت گرفته و با آنها همراه شویم، بیشتر به آن شخصیتی که آرزویش را داشته ایم تبدیل خواهیم شد.

ما در برابر تغییر در زندگی خود مقاومت می کنیم زیرا بنده عادات خود هستیم. مغز ما برای تکرار کارهای مشابه در دفعات مکرر برنامه ریزی شده و خوب یا بد بودن این عادات تشخیص داده نمی شوند.

به زبان ساده، تغییر عادت هایتان موجب تغییر زندگی تان خواهد شد.

اکثر ما زندگی روزمره ای را می گذارانیم که در آن به تعهدات خود عمل کرده و کارهای مورد نیاز خود را انجام می دهیم. گاهی اوقات، این پرسش مطرح می شود چطور می توان متوجه تغییر در زندگی خود شد زمانی که هر روز همه چیز خیلی معمولی، رایج و عادی می باشد.

پاسخ این سوال این است که به دنبال تغییر در سبک زندگی خود در تمام اشکال و فرم های آن باشید، چه بزرگ چه کوچک.

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم ، تغییر در سبک زندگی ، تغییر عادت ، تغییر در زندگی

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم

بذر تغییر در سبک زندگی را پیدا کنید

گاهی اوقات، ما تحولی اساسی از بیرون دریافت کرده که باعث وقوع تغییرات بعدی می شوند. گاهی هم با شرایط کندی مواجه می شویم که باعث می شوند احساس پریشانی کرده و یا از “منطقه امن” خود خارج گردیم.

در هر صورت، هنگامی که حس کردید بهترین کاری که باید انجام دهید، تسلیم شدن می باشد، در همان زمان است که حس کنجکاوی در شما پدید خواهد آمد. آخرین باری که کاری را برای اولین بار انجام دادید به یاد می آورید؟

مطلب مرتبط:  انرژی منفی دیگران : انگیزه ای برای کسب موفقیت

هر چند وقت یک بار ما دل خود را به دریا زده و خطر می کنیم؟ هر چند وقت یک بار روال کارهای روزمره خود را به طور کامل تغییر می دهیم؟ زیاد اتفاق نمی افتد. شما هرگز نمی دانید زمانی که کار جدیدی را انجام می دهید چه چیزی در انتظارتان خواهد بود. نکته جالب درباره این موضوع این است که هر چه بیشتر در زندگی خود خطر کنید، موضوعات بیشتری را در مورد خودتان خواهید فهمید.

تغییر در سبک زندگی موجب ایجاد فرصت می شود

زمانی که شما آگاهانه به دنبال تغییر در زندگی خود باشید، افق فکریتان به گونه ای گسترش می یابد که تاکنون تجربه نکرده اید و باعث آشکار شدن محدودیت هایتان می شود. شما راه هایی برای پذیرش آشوب و هرج و مرج که به نظر ناآشنا می آیند یاد خواهید گرفت و در برابر اتفاقات سازش پذیر تر و انعطاف پذیرتر می شوید.

این کار فرصت یادگیری روش های جدید را برای شما فراهم می کند. این امر شما را سازش پذیر تر و انعطاف پذیرتر می کند زیرا هر کاری به نوعی یک ماجراجویی بزرگ می باشد.

زمانی که شجاعت کافی پیدا کنیم که به دنبال تغییر در زندگی خود گشته و اجازه دهیم که این تغییرات بدون آنکه به آنها واکنش نشان دهیم، اتفاق بیفتند در نتیجه اعتماد به نفس ما افزایش خواهد یافت. همیشه به یاد داشته باشید تا زمانی که آماده نشده اید مجبور نیستید که عکس العملی نشان دهید. این فکر باعث می شود که زمام امور را در دست بگیریم. زمانی که از تغییرات لذت ببریم در نتبجه کمتر ترسناک خواهند بود.

هیچ تغییری اتفاق نمی افتد اگر تغییری صورت نگیرد

در حقیقت، برخی مطالعات نشان می دهند افرادی که با تغییر عادت پیشرفت می کنند شادتر از افرادی هستند که در مقابل آن مقاومت کرده و زندگی خود را در پیله ای از شباهت ها و شناخت ها می گذرانند.

مطلب مرتبط:  انرژی منفی دیگران : انگیزه ای برای کسب موفقیت

البته، شما باید توانایی های خود را در نظر داشته باشید. تغییرات سریع یا شدید برای همه مناسب نمی باشند بنابراین از تغییرات کوچک شروع کنید. تغییرات جدید را بپذیرید و به انجام کارها با روش های متفاوت پاسخ مثبت دهید.

زمانی که این کار را انجام دهید، فکر خود را به روی تجربیات و فرصت های جدید، افراد جدید و مهارت های تازه باز خواهید کرد و در نتیجه اعتماد به نفس تان افزایش پیدا خواهد کرد. تنها زمانی که ترس را تجربه کنید می توانید شجاعت را پیدا کنید.

در جواب به این پرسش که می بایست چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم باید بگوییم که اگر می خواهید با حداکثر توانایی های بالقوه خود زندگی کنید، پس باید پذیرای تغییر عادت و تنوع باشید. تغییر در زندگی اجتناب ناپذیر می باشد. تغییر در سبک زندگی به رشد و پیشرفت شما کمک خواهد کرد. حتی اگر نتیجه این تغییر عادت آن چیزی نباشد که انتظار آن را داشته اید. همیشه تجربه ای برای یادگیری وجود دارد.

گاهی تغییر در زندگی شما را در مسیر متفاوتی قرار می دهد. گاهی موقتا احساس پریشانی یا نگرانی خواهید کرد. اما مطمئن باشید که هر وضعیت و شرایطی در نهایت به پایان خواهد رسید.

بدون تغییرات، باران، خورشید، برف، فصل و ماه وجود نخواهند داشت. تغییرات در قلب چرخه زندگی قرار دارند. بنابراین به دنبال تغییر در زندگی خود بوده و شاهد پدیدار شدن قدرتی جادویی باشید.

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم ؟

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

everydaypowerblog.com

چگونه در زندگی تغییر ایجاد کنیم ، تغییر در سبک زندگی ، تغییر عادت ، تغییر در زندگی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها