این سایت به فروش میرسد. به آی دی زیر در تلگرام، پیام ارسال فرمایید. 

hikhalayegh@

بازی برای آموزش زبان انگلیسی ، چگونه می توان از طریق بازی انگلیسی یاد گرفت

 بازی برای آموزش زبان انگلیسی

بازی برای آموزش زبان انگلیسی ؟ واقعا؟ بله واقعا

یادگیری زبان انگلیسی  از طریق روش هایی غیر از کتاب های درسی و در محیط دنیای واقعی بسیار لذتبخش و سودمند است (بازی برای آموزش زبان انگلیسی) . از طریق این بازی ها می توان براحتی مکالمه زبان انگلیسی   را از بومیان این زبان یادگرفت و در عین حال مهارت های لیسنینگ زبان انگلیسی و مکالمه زبان انگلیسی تان نیز بهبود پیدا می کند.

 

بازی برای آموزش زبان انگلیسی ، به رویکرد متفاوتی در آموزش زبان انگلیسی نیاز دارد زیرا:

 بچه ها زبان را از طریق کنجکاوی و خیال پردازی یاد می گیرند. بزرگسالان نیز معمولا دلیل خاصی برای یادگیری از طریق بازیبا بازی دارند پس انگیزه شان نیز متفاوت است.

هرچه بچه ها بزرگتر می شوند توانایی آنها برای یادگیری زبان انگلیسی  کمتر می شود؛ بزرگترها باید بیشتر تلاش کنند.

بچه ها و بزرگسالان معمولا بجای یادگیری بر امتیازها و دستاوردهایشان تمرکز دارند.

می توان از تحصیلات دانشگاهی و افزایش خود اگاهی افراد بعنوان روشی برای یادگیری سودمند استفاده کرد

هر چه روش های مختلف یادگیری بیشتر شود چالش های حفظ علاقه و همکاری در گروه بیشتر می شود.

 بازی برای آموزش زبان انگلیسی

چرا رویکرد بازی برای آموزش زبان انگلیسی مفید است؟

بچه ها از سبک های مختلف آموزشی بهره مند می شوند و نتیجه اینکه:

استفاده از تنوع فعالیت ها و بازی یادگیری زبان انگلیسی  سبب ایجاد سبک های یادگیری متفاوتی شده اند که عبارتند از: صوتی، تصویری، حرکتی و لمسی. بازی ها نه تنها برای بچه هایی که دائما از یک سبک آموزشی استفاده کرده اند سودمند است بلکه به همه زبان آموزان کمک می کند تا اطلاعات را بهتر و بیشتر یاد بگیرند.

از آنجا که بازی یادگیری زبان انگلیسی  مستلزم توجه و علاقه است یادگیری بسیار سودمندتر می شود و در نتیجه بچه ها بیشتر تلاش می کنند تا تمرکز کرده و زبان انگلیسی را یاد بگیرند. بازی ها، بین فرایند یادگیری زبان انگلیسی  و فعالیت ارتباط برقرارمی کنند تا همه بتوانند از کلاس بهره لازم را ببرند.

نتیجه استفاده از  رویکرد بازی برای آموزش زبان انگلیسی : رقابت موجب مشارکت مثبت می شود

بازی یادگیری زبان انگلیسی  امکان استفاده از محدودیت زمانی برای انجام تکالیف را فراهم می نند و برای افزایش تمرکز زبان آموز  از رقابت یا مسابقه استفاده می کند و به هر فعالیت چنان هیجانی می دهد که به یادگیری ناخودآگاه در زبان آموزان منجر می شود.

مطلب مرتبط:  نامه تجاری انگلیسی ، چگونه می توان یک نامه تجاری به زبان انگلیسی نوشت؟

بچه ها با میل خودشان در این فعالیت شرکت می کنند و برای شرکت در کلاس هیجان دارند بطوری که حتی بچه های خجالتی هم در این بازی ها شرکت می کنند.

فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی  به روشی بسیار سازماندهی شده  بچه ها را به همکاری در گروه های کوچک تشویق می کند و در عین حال استقلال عمل نیز به آنها می بخشد که نتیجه آن افزایش زمان مکالمه زبان انگلیسی توسط زبان آموزان خواهد بود.

یک ضرب المثل چینی می گوید:« شنیدم و فراموش کردم، دیدم و فهمیدم، انجام دادم و به خاطر سپردم.»

 بازی برای آموزش زبان انگلیسی

استفاده از رویکرد بازی برای آموزش زبان انگلیسی بین بچه ها و معلم ها رابطه ایجاد می کند

بازی یادگیری زبان انگلیسی  سبب ایجاد آرامش در بچه ها شده و به ایجاد ارتباط بین اعضای کلاس و مربی کمک می نماید و جو کلاس را برای زبان آموزان شاد می سازد.

این تفکر قابل درک است که بزرگسالان خودمختار هستند اما وقتی در بافت یادگیری قرار می گیرند اعتمادبنفس و خودشناسی شان کم می شود. بازی ها موانع را از سر راه برمی دارند و فعالیت هایی را موجب می شوند که همه در آن شرکت کنند و مربیان نیز می­توانند افراد با اعتماد بنفس کمتر را تشویق به یادگیری از طریق بازی کنند.

مبتدیان و زبان آموزان مراحل ابتدایی خصوصا باید زیاد تکرار کنند تا کلمه و گرامر جدید ملکه ذهنشان شود و می توان این کار را با یادگیری از طریق بازی  انجام داد.

زمان آماده سازی کمتر، زمان بازی بیشتر نتیجه بازی برای آموزش زبان انگلیسی

در هر بازی مثال هایی وجود دارد که نشان می دهد چگونه می توانید نیازهای زبانی خود را برطرف سازید. می توانید این کار را بلافاصله در کلاس شروع کنید.

بخاطر فراوان بودن تعداد بازی ها و فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی  ، دیگر هرگز نباید نگران از دست دادن کلاس یا کلاس های فوق العاده باشید.

می توانید با استفاده از فعالیت های آماده سازی زبان آموزان برای انجام تکالیف خانه شان، زمان آماده سازی را کمتر کنید و زبان­ آموزان هم  بدینوسیله  بیشتر مشتاق پیگیری درس می شوند.

 بازی برای آموزش زبان انگلیسی

چگونه از کتاب های فعالیت / بازی برای آموزش زبان انگلیسی استفاده کنیم

ابتدا بخش راهنما را بخوانید

در بخش مقدمه موضوعات متنوعی ، از سبک های آموزشی مختلف و استرس های موجود در کلاس گرفته تا اندزاه غیرقابل پیش­بینی کلاس، پوشش داده می شود و در باره رایج ترین مشکلاتی گفتگو می شود که احتمال دارد مربیان با آنها مواجه شوند. تحقیقات نشان می دهند راهکارهای ارائه شده حاصل کار مربیان باتجربه ای است که بهترین ساعات خود را برای آموزش زبان انگلیسی  در کلاس صرف کرده اند.

مطلب مرتبط:    بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی ، یادگیری از طریق بازی Hangman

نکاتی که این مربیان ذکر کرده اند شامل ایده ها و منابع ارزشمندی هستند، اگرچه اعتقاد بر این است که اکثر بازی ها به آماده سازی نیاز ندارند.

فعالیت / بازی برای آموزش زبان انگلیسی برای همه سطوح

۶ فعالیت و بازی برای آموزش زبان انگلیسی موجود است که با تمرین های لیسنینگ زبان انگلیسی و مکالمه زبان انگلیسی  آغاز می شوند و بازی ها برای ارتقای مهارت رایتینگ انگلیسی طراحی شده اند.

بازی هایی برای همه سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته وجود دارد.

بازی مبتدی ها بگونه ای طراحی شده که به آنها کمک می کند تا زبان انگلیسی پایه را راحت تر یاد بگیرند. همچنین بازی هایی وجود دارد که مبتدی ها می توانند از آنها استفاده کنند. تقریبا همه بازی های کتاب برای زبان آموزان سطح متوسط سودمند است و زبان آموزان سطح پیشرفته از فعالیت های روانی و رایتینگ انگلیسی بهره ­مند می شوند.

 بازی برای آموزش زبان انگلیسی

بازی برای آموزش زبان انگلیسی  و سازگار بودن

بزرگسالان بخاطر تمام جنبه های زندگی و نوجوانان بخاطر فشار امتحان، این فعالیت ها را انتخاب می کنند زیرا همه با هر مشکلی می توانند در آن شرکت کنند. لازم است تا درس ها موضوعات معناداری داشته باشند تا برای زبان آموزان جالب باشد اما خود را آماده کنید تا اگر توجه یا حالت زبان آموزان تغییر کرد شما هم فعالیت را تغییر دهید. خوشبختانه کتاب بازی برای آموزش زبان انگلیسی ، بازه وسیعی از انتخاب ها را دراختیار شما می گذارد پس اگر از قبل خود را برای یکی دو مورد آنها آماده سازید براحتی می توانید درصورت لزوم نوع فعالیت را تغییر دهید.

اما بسیار لازم است که بزرگسالان بدانند چرا از بازی خاصی استفاده می کنند، درچه نوع گرامر یا واژگان خاصی مشارکت دارند یا چه مهارت هایی را تقویت می کنند. اگر زبان اموزان بدانند چرا فعالیت خاصی را انجام می دهند تمایل بیشتری برای همکاری و لذت بردن از یادگیری از طریق بازی نشان می دهند.

بازی برای آموزش زبان انگلیسی ، یادگیری زبان انگلیسی  ، مکالمه زبان انگلیسی  ، آموزش زبان انگلیسی ، یادگیری از طریق بازی ، بازی یادگیری زبان انگلیسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها