بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی

بهترین بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ ۱۳ راه برای یادگیری زبان انگلیسی به سبک های مختلف

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی

خبر بد و خبر خوبی برایتان داریم.

خبر بد اینکه روش کاملی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد.

خبر خوب اینکه کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با انجام آنها فرایند یادگیری زبان انگلیسی را آسان تر کنید.

این خبر خصوصاهنگامی درست از آب درمی آید که کلمات انگلیسی جدیدی را یاد می گیرید. یادگیری کلمات انگلیسی

جدید برای برخی افراد راحت است، انگار همه کاری که باید انجام دهند این است که به کلمه و تعریف آن نگاهی بیندازند، و سپس اطلاعات فورا در مغزشان ذخیره می شود تا بعدا از آن استفاده کنند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی ، یادگیری زبان انگلیسی ، دیکشنری ، کلمات انگلیسی ، دایره لغات انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

اما بسیاری دیگر با یادگیری و حفظ کردن کلمات، تعریف آنها و نحوه استفاده در جمله مشکل دارند.

اگر با یادگیری کلمات انگلیسی مشکل دارید چرا روش جدیدی را امتحان نمی کنید. هر یک از نکات زیر را دنبال کنید تا متوجه شوید یادگیری زبان انگلیسی چقدر آسان تر می شود.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

سبک یادگیری تان را پیدا کنید

چه نوع یادگیرنده ای هستید؟

برخی با گوش کردن بهتر یاد می گیرند و برخی دیگر با نوشتن. تا وقتی ندانید چه نوع یادگیرنده ای هستید نمی توانید متوجه شوید بهترین نکات و روش های یادگیری برایتان چیست.

مثلا اگر با نوشتن لغات آنها را بهتر یاد می گیرید باید فعالیت های سرگرم کننده و سودمندی را انجام دهید که نوشتن را در بر می گیرند. مثلا سعی کنید یک وبلاگ بنویسید.

اگر از طریق شنیدن به کتاب های صوتی یا پادکست ها می توانید لغات بسیار زیادی یاد بگیرید از ابزار صوتی استفاده کنید.

همه اینها بسته به این است که بدانید بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی  برای شما چیست.

وقتی جواب این سوال را پیدا کردید (بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی) آماده هستید تا همین الان یادگیری را شروع کنید.

مطلب مرتبط:  گرامر زبان انگلیسی به زبان ساده ، 15 اشتباه گرامر انگلیسی 

اگر مطمئن نیستید کدام سبک  برای شما بهترین است می توانید روش های یادگیری زبان انگلیسی زیر را بررسی کنید تا متوجه شوید. با آزمایش روش های مختلف چیزهای زیادی در باره خود و مغزتان یاد می گیرید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

تهیه لیست

کلمات همه جا در اطراف ما هستند. نشستن و نگاه کردن به کلمات دیکشنری  تنها راه برای پیدا کردن لغت های جدید نیست. با حرف زدن با انگلیسی زبان ها، تماشای فیلم انگلیسی، خواندن خبر در هر جا و هر زمانی می توانید لغت های جدید زیادی یاد بگیرید. برای پیگیری کلمات جدید، فهرستی از این واژگان تهیه کنید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

لیست را در جایی بنویسید که همیشه همراهتان باشد- مثلا دفترچه یادداشت کوچک، یا تلفن همراه تان- تا در همه جا به آن دسترسی داشته باشید.

وقتی کلماتی پیدا کردید که برایتان جدید هستند آنها را یادداشت کنید. مطمئن شوید که فضای زیادی بین کلمات قرار دارد تا بتوانید بعدا در باره این کلمه توضیحات بیشتری بنویسید.

وقتی( در پایان روز یا پایان هفته) فرصت دارید معنی این کلمات را بررسی کنید. می توانید به هر شکل که می خواهید تعریف کلمه را بنویسید، به زبان مادری خودتان ترجمه کنید، از دیکشنری انگلیسی کپی بردارید یا با کلمات  زبان مادری تان بنویسید.

توصیه می کنیم ضمن انجام این کار، اجزای کلمه ( مثلا فعل، اسم، صفت)، شکل های مختلف( مثلا fish, fishing,fishy,fisherman و غیره) و یک جمله کامل با استفاده از آن کلمه را نیز بنویسید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

در مکالمه زبان انگلیسی از کلمات جدید استفاده کنید

حالا که لیستی از کلمات جدید در اختیار دارید ممکن است براحتی آنها را فراموش کنید چون دائما به سراغ کلمات جدیدتری می روید. این مساله خصوصا برای کلمات مشترک و کلماتی که نحوه استفاده از آنها را نمی دانید، درست است.  هرچه بیشتر از این کلمات در مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید بهتر آنها را بخاطر می سپارید.

در پایان هر هفته لیست خود را بخوانید. سعی کنید در طی هفته تا جایی که امکان دارد از کلمات جدیدتان استفاده کنید. پس از مدتی به عقب برگردید و دوباره لیست های قدیمی را بخوانید. چند تا از کلمات لیست قدیمی را بهتر بخاطر دارید؟ هر لغتی را که فراموش کرده بودید دوباره در لیست لغات جدید بنویسید.

مطلب مرتبط:  بازی برای آموزش زبان انگلیسی ، چگونه می توان از طریق بازی انگلیسی یاد گرفت

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بازی

چه کسی می گوید یادگیری نمی تواند فقط بازی و سرگرمی باشد؟

بازی های زیادی وجود دارد که می توانید برای تقویت دایره لغات انگلیسی خود از انها استفاده کنید. بازی ها روشی خوب برای یادگیری هستند چون یادگیری را جالب می کنند و متنی را برای لغات جدیدتان در اختیار قرار می دهد. یعنی مفهوم اضافی را برای کلماتی که یاد گرفته اید پیدا می کنید.

مثلا بخاطر می آورید دوست شما در مورد نحوه استفاده از کلمه ای خاص خندیده بود. در حال بازی فکر می کنید که کدام کلمه بود. یاد گرفتن کلماتی که در زندگی واقعی کاربرد دارند، آسان تر خواهد بود. به این وسیله می توانید دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهید.

کلمات را فقط حفظ نکنید.

همانطور که قبلا گفتیم با قرار دادن کلمات جدید در متن، بهتر( و راحت تر) می توانیم آنها را یاد بگیریم. یک راه برای انجام این کار به خاطر سپردن کلمات بکار رفته در جمله است. این گزینه عالیست چون نه تنها کلمه را یاد    می گیرید بلکه دقیقا می دانید چطور از آن در مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

گزینه دیگر این است که کلمات را بصورت گروهی یاد بگیرید. اگرمی خواهید کلمات بسیار بزرگ را یاد بگیرید باید گروهی از کلمات را در نظر بگیرید که بزرگ و بزرگتر می شوند. این روش همچنین به شما فرصت می دهد تا همزمان کلمات بیشتری یاد بگیرید.

امیدوارم با خواندن این مطلب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی را پیدا کرده باشید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی ، یادگیری زبان انگلیسی ، دیکشنری ، کلمات انگلیسی ، دایره لغات انگلیسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها