این سایت به فروش میرسد. به آی دی زیر در تلگرام، پیام ارسال فرمایید. 

hikhalayegh@

  بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی ، یادگیری از طریق بازی Hangman

 می توان بازی اموزش زبان انگلیسی را  بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی دانست.

در مطلب زیر با بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی (یادگیری از طریق بازی ) آشنا خواهید شد.

 بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

 بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی ،بازی اموزش زبان انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی بصورت گروهی و انفرادی

گاهی اوقات که از آموزش های سنتی و رسمی خسته می شوید به زنگ تفریح نیاز دارید. آیا تابحال به استفاده از  بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی فکر کرده اید؟ اگر می خواهید خود را برای آزمون تافل آماده کنید یا قابلیت های زبان انگلیسی ­تان را افزایش دهید باید بدانید در خارج از اینجا چند بازی اموزش زبان انگلیسی ­ وجود دارد که بسیار باکیفیت و موثر و البته سرگرم کننده هستند!

این مطلب را بخوانید تا با  بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی بصورت گروهی یا انفرادی آشنا شوید. اما ابتدا اجازه دهید ببینیم یک بازی اموزش زبان انگلیسی خوب چه کیفیتی باید داشته باشد.

قبل از اینکه به سراغ بهترین بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی  برویم ابتدا به بررسی کیفیت های ویژه ای می­پردازیم که یک بازی اموزش زبان انگلیسی  را درجه یک می سازد.

درست بودن بازی

نخستین ویژگی که یک بازی اموزش زبان انگلیسی باید داشته باشد تا سودمند و موثر واقع شود درست بودن آن است. همه ساختارهای گرامری استفاده شده در آن باید از لحاظ گرامری صحیح باشد و کلمات انگلیسی و واژه ها بدرستی نوشته و تعریف شوند.

اگر در بازی اموزش زبان انگلیسی  ایراد یا اشتباهی وجود داشته باشد بهتر است به سراغ آن نروید. استفاده از بازی اموزش زبان انگلیسی  اشتباه یعنی یادگیری زبان انگلیسی غلط. پس همیشه بدنبال بازی اموزش زبان انگلیسی باشید که از لحاظ گرامر و واژگان انگلیسی بی عیب و نقص بوده و ویژگی های زیر را داشته باشد:

بازی باید سودمند باشد

بازی اموزش زبان انگلیسی علاوه بر درست بودن باید سودمند هم باشد. یک بازی با کیفیت کمک می­کند تا معنی کلمات انگلیسی سخت را بخاطر بسپارید و الگوهای گرامری را با استفاده از ترکیب ویژگی­هایی مانند تداعی واژه ها، تصاویر و تکرار یاد بگیرید.

یک بازی اموزش زبان انگلیسی ناکارآمد نمی تواند به شما کمک کند تا چیزی را که یاد گرفته اید بخاطر بسپارید یا مهارت های زبان انگلیسی  تانرا به اندازه کافی محک بزنید.

بازی باید سرگرم کننده باشد

نکته مهم بازی اموزش زبان انگلیسی این است که بازی سرگرم کننده باشند. یادگیری از طریق بازی خوب، نه تنها زبان انگلیسی را به شما می آموزد بلکه شما را سرگرم می کند. برخی از بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی آنهایی هستند که هنگام کار فراموش کنید هدفتان یادگیری زبان انگلیسی بوده است.

مطلب مرتبط:  آموزش گرامر زبان انگلیسی از پایه

از انجا که ویژگی سرگرم کنندگی در افراد با یکدیگر متفاوت است پس بازی اموزش زبان انگلیسی (بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی ) را انتخاب کنید که با علاقه تان ارتباط داشته باشد و همچنین مهارت های زبان انگلیسی مورد نظرتان را هدف قرار دهد.

بازی باید ساده باشد

در پایان باید گفت یک بازی اموزش زبان انگلیسی خوب، بازی است که قوانین ساده ای داشته و یادگیری نحوه بازی آن آسان باشد. نباید وقت زیادی برای یادگیری قوانین یک بازی اموزش زبان انگلیسی  صرف شود. بهترین حالت این است که بتوانید توضیحات بازی را یک یا دو بار بخوانید تا نحوه برنده شدن را متوجه شوید.

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی ، بازی بصورت گروهی و کلاسی

اگر به کلاس زبان انگلیسی می روید یا دوستانی دارید که به این زبان علاقه دارند در اینجا چند بازی اموزش زبان انگلیسی  گروهی را برای یادگیری زبان انگلیسی انگلیسی ارائه می کنیم.

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی ، بازیHangman

Hangman بازی کلاسیک حدس کلمات انگلیسی است که تمام کشورهای انگلیسی زبان با آن آشنا هستند . این بازی اموزش زبان انگلیسی  « یک نفر در برابر گروه»  است که در آن یک نفر با گروهی از افراد بازی  می کند.

ابزار مورد نیاز برای بازی : تخته سیاه، تخته وایت برد، گچ، ماژیک یا یک تکه کاغذ و قلم

خلاصه بازی : یکی از بازی کنان، که انتخاب کننده نامیده می شود، کلمه ای را انتخاب کرده و به تعداد هر حرف آن کلمه خط می کشد. افراد گروه به نوبت یک حرف را حدس می زنند. انخاب کننده برای هر حدس درست، یک قسمت از بدنHangman را می کشد. وقتی کل کلمه مورد نظر حدس زده شد ) گروه برنده است) یا وقتی بازی توسط انتخاب کننده کامل شد(انتخاب کننده برنده است) بازی  تمام می شود.

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

چگونه بازی  Hangmanسبب یادگیری زبان انگلیسی می شود؟

Hangman یک بازی اموزش زبان انگلیسی عالی برای املا و دانش واژگانی است . باید بدانید چگونه حروف انگلیسی باید به شکلی مناسب در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا کلمه انگلیسی شکل گیرد و همچنین املای درست هر کلمه را بدانید تا حروفانگلیسی  آن را درست حدس بزنید. در پایان باید دایره لغات انگلیسی تان آنقدر قوی باشد تا بتوانبد بدرستی کلمه مورد نظر را حدس بزنید.

چگونه بازی کنیم

انتخاب کننده، کلمه ای را انتخاب می کند( سایر بازی کنان باید کلمه را حدس بزنند). مثلا کلمه « Rabbit» انتخاب می شود که ۶ حرف دارد پس باید شش خط کشیده شود. همچنین باید یک ستون برای حدس زننده و یک کادر برای نوشتن حروف انگلیسی صحیح رسم شود.

سایر بازیکنان یکی یکی حروف انگلیسی را حدس می زنند. اگر هر یک از حروف انگلیسی حدس زده شده در کلمه مورد نظر وجود داشته باشد انتخاب کننده باید آن حرف را درست سرجای خودش در کلمه بنویسد( شاید بیشتر از یکبار تکرار شده باشد). اگر حرف حدس زده­شده در کلمه وجود نداشت، انتخاب کننده باید آن را در کادر بنویسد و سپس بخشی از بدن hangman را بکشد( اکثر افراد با کشیدن شکل سر شروع می کنند). مثلا چهار نفر حروف انگلیسی H,L,E و B را انتخاب می کنند. انتخاب کننده، حروف انگلیسی نادرست را در کادر و حروف انگلیسی درست را بر روی خطوط زیر کلمه می نویسد. او به ازای هر حرف نادرست یکی از اعضای بدن Hangman را می کشد.

مطلب مرتبط:  چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

بازی انقدر ادامه پیدا می کند تا کل کلمه حدس زده شود یا بدن Hangman کامل شود. اگر کسی در گروه کلمه را درست حدس بزند کل گروه برنده است. اگر گروه نتواند کلمه را حدس بزند، انتخاب کننده برنده است. Hangman کامل شده معمولا دارای سر، بدن، دو دست و صورت است.

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

نکاتی در باره بازی  Hangman

ابتدا حروف انگلیسی رایج را حدس بزنید. اکثر انگلیسی زبان ها بازی  را با حدس برخی از رایج­ترین حروف انگلیسی آغاز می کنند که شامل حروف انگلیسی صداداری مانند (a,e,I,o,u) و حروف انگلیسی صامتی مانند (r,s,t) است.

برای آسان تر شدن بازی از دسته بندی استفاده کنید. مثلا قبل از اینکه انتخاب کننده کلمه  « rabbit»را انتخاب کند به گروه بگوید که از دسته حیوانات انتخاب می کند. این کار حدس زدن کلمات انگلیسی موجود در کلمه را آسان تر می کند.

برای مرحله سخت تر بازی hangman بجای، کلمات انگلیسی مفرد از عبارت ها استفاده کنید. مطمئن شوید بین کلمات انگلیسی فضای کافی وجود دارد( بهتر است بین کلمات انگلیسی خطوط عمودی کشیده شود).

اگر انتخاب کننده هستید کلمه مورد نظرتان را ( بصورت پنهانی) روی تکه کاغذی بنویسید. می­توانید از این کاغذ استفاده کنید تا مطمئن شوید تعدا خط ها و املای کلمه درست است.

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

حواستان به زمان کامل شدن تصویر Hangman باشد. می توانید در باره کامل شدن تصویر hangman با گروه صحبت کنید. اکثر افراد به ترتیب زیر شکل را کامل می کنند:

سر

بدن

دو پا

دو دست

دو چشم

بینی

دهان

اینگونه نیز می توانید شکل را کامل کنید:

دو گوش

دو دست

دو پا

دو ابرو

مو

پایان

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی ، بازی اموزش زبان انگلیسی ، یادگیری از طریق بازی ، یادگیری زبان انگلیسی ، مهارت های زبان انگلیسی  ، حروف انگلیسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها