آموزش پاک کردن حافظه داخلی گوشی اندروید با ۵ روش کاربردی

پاک کردن حافظه داخلی گوشی اندروید

چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم ؟

مشکل پر شدن حافظه داخلی گوشی اندروید از جمله مشکلات رایج کاربران آن می باشد. دلیل پر شدن حافظه گوشی های اندروید می تواند از دانلود برنامه ها، فیلم ها و عکس ها و همچنین حافظه پنهان هر یک از آنها باشد. بنابراین اگر حافظه داخلی (internal storage) گوشی شما به سرعت پر می شود، در ادامه با پنج روش کاربردی پاک کردن حافظه داخلی گوشی اندروید همراه ما باشید.

پاک کردن حافظه داخلی گوشی ، چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم ، دلیل پر شدن حافظه گوشی ، مشکل پر شدن حافظه داخلی گوشی اندروید ، پر شدن حافظه گوشی اندروید

پاک کردن حافظه داخلی گوشی

پاکسازی حافظه گوشی اندروید، پر شدن بی دلیل حافظه گوشی

حل مشکل پر شدن حافظه داخلی گوشی اندروید

۱- پاک کردن حافظه پنهان (Clear Cache)

ممکن است گاهی گمان به پر شدن بی دلیل حافظه گوشی خود برید اما برنامه های نصب شده روی گوشی شما به طور مداوم بخش کوچکی از حافظه آن را اشغال می کنند، که به طور معمول عملکرد گوشی را تحت تاثیر قرار می دهند. در صورت پر شدن حافظه گوشی اندروید ، شما می توانید با پاک کردن حافظه پنهان این برنامه ها باعث شوید اندکی از فضای پر شده آزاد شود. برای اینکار مراحل زیرا را دنبال کنید:

به قسمت تنظیمات یا همان Settings گوشی رفته و Storage را انتخاب کنید.

روی Cached data ضربه زده و در پیغام ظاهر شده OK و یا Delete را انتخاب کنید.

پاک کردن حافظه داخلی گوشی

۲- پاک کردن محتویات فولدر Download

گوشی اندروید شما دارای یک پوشه یا همان فولدر دانلود می باشد که هر چیزی از جمله فیلم، عکس و یا فایلی را دانلود می کنید، درون آن پوشه ذخیره می شود. بیشتر محتویات این فولدر، فایلهایی هستند که معمولا از آنها استفاده نمی کنید. بنابراین جهت اندکی پاکسازی حافظه گوشی اندروید می توانید فایلهای غیر قابل استفاده این پوشه را حذف کنید.

برای حذف چنین فایلهایی ابتدا به File manager یا همان مدیریت حافظه گوشی رفته و فولدر Download و یا در برخی گوشی ها My Files را پیدا کرده و آن را باز کنید. اکنون فایلهایی که به آنها احتیاجی ندارید را حذف نمایید.

پاک کردن حافظه داخلی گوشی

۳- حذف برنامه هایی که استفاده نمی کنید جهت اندکی پاکسازی حافظه گوشی اندروید

راه دیگر پاک کردن حافظه داخلی گوشی اندروید و ایجاد اندک فضای خالی در حافظه، حذف نرم افزارها و بازیهای است که مدتهاست روی گوشی خود نصب کرده ولی کوچکترین استفاده ای از آنها نمی کنید. همچنین برنامه هایی ممکن است در گوشی شما نصب باشند که اصلا از وجود آنها اطلاع ندارید؛ مثلا به اشتباه فقط آیکون میانبرشان را حذف کرده و خود نرم افزار همچنان روی گوشی نصب می باشد.

بهترین راهکار برای حذف چنین برنامه هایی این است که به settings یا همان تنظیمات گوشی رفته و سپس Apps را انتخاب کنید. لیست تمام بازی ها و نرم افزارهای نصب شده نمایش داده می شود. اکنون می توانید برنامه مورد نظر را پیدا کرده و با انتخاب uninstall آن را حذف کنید.

پاک کردن حافظه داخلی گوشی

۴- انتقال عکس ها، فیلم ها و برنامه ها به کارت حافظه

اگر گوشی شما دارای کارت حافظه microSD باشد، می توانید با انتقال محتویات حافظه داخلی گوشی به آن، مشکل پر شدن حافظه داخلی گوشی اندروید را برطرف کنید. انتقال فیلم و عکس از حافظه داخلی به کارت حافظه به سادگی قابل انجام می باشد اما برای انتقال برنامه به کارت حافظه می توانید از مقاله زیر کمک بگیرید:

مطلب مرتبط:  آموزش انتقال برنامه به کارت حافظه در گوشی های اندروید

۵- حذف فولدرهای تلگرام و واتساپ جهت پاک کردن حافظه داخلی گوشی

تلگرام و واتساپ دو پیام رسان محبوب بوده که در اکثر گوشی ها نصب می باشند. تمام فیلم ها و عکس هایی که در این پیام رسانها باز و مشاهده می کنید، به صورت خودکار در پوشه ای که داخل حافظه داخلی (internal storage) گوشی شما می باشد ذخیره شده و دلیل پر شدن حافظه گوشی اندروید می باشند.

بهتر است بعد از ذخیره عکسها و فیلم های ضروری خود در گالری، گهگایی اقدام به حذف فولدر تلگرام و واتساپ از درون حافظه داخلی گوشی کنید. برای اینکار به حافظه داخلی بروید، فولدرهای Telegram و WhatsApp را پیدا کرده و آنها را دیلیت کنید. با اینکارمحتویات درون آنها به کلی پاک شده و خود فولدر خالی بعد از باز کردن تلگرام و واتساپ مجددا تشکیل می شود.

پاک کردن حافظه داخلی گوشی

به این ترتیب در پاسخ به این سوال که چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم ، با بکارگیری روشهای فوق به راحتی می توانید اقدام به پاک کردن حافظه داخلی گوشی سامسونگ، ال جی، هواوی، سونی و سایر گوشی های اندرویدی نمایید.

پاک کردن حافظه داخلی گوشی اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
techadvisor.co.uk

پاک کردن حافظه داخلی گوشی ، چگونه حافظه گوشی را خالی کنیم ، دلیل پر شدن حافظه گوشی ، مشکل پر شدن حافظه داخلی گوشی اندروید ، پر شدن حافظه گوشی اندروید ، پاکسازی حافظه گوشی اندروید، پر شدن بی دلیل حافظه گوشی

how-to/google-android/free-up-space-android-3513191
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط