نحوه ریست کردن گوشی اندروید به دو روش مختلف

ریست کردن گوشی اندروید

چگونه گوشی را ریست کنیم ؟

دلایل متعددی جهت ریست کردن گوشی اندروید وجود دارد. شاید حافظه گوشی پر از برنامه بوده و باعث کندی آن شود و یا شاید نرم افزاری را دانلود یا آپدیت کرده و باعث مشکل در عملکرد گوشی شده باشد. یا همچنین ممکن است تصمیم به ریست گوشی اندروید خود دارید به این دلیل که می خواهید آن را بفروشید.

ریست کردن گوشی اندروید ، چگونه گوشی را ریست کنیم ، هارد ریست گوشی ، ریست گوشی اندروید ، ریست فکتوری اندروید ، ریست گوشی سامسونگ

ریست کردن گوشی اندروید

به هر دلیلی که تصمیم به ریست کردن گوشی اندروید خود دارید، دو طریق مختلف برای اینکار وجود دارد. یکی ریست فکتوری اندروید از طریق منوی تنظیمات گوشی و دیگری ریست گوشی اندروید از طریق حالت ریکاوری (هارد ریست) می باشد.

نکته حائز اهمیت قبل از ریست فکتوری اندروید این است حتما از اطلاعات آن بکاپ تهیه کنید زیرا بعد از ریست گوشی سامسونگ یا سایر گوشی های اندروید، اکثر اطلاعات آن پاک می شوند.

بنابراین در ادامه با نحوه ریست کردن گوشی اندروید به دو طریق مختلف با ما باشید:

روش اول: ریست فکتوری اندروید از طریق منوی تنظیمات گوشی

ساده ترین راه برای ریست گوشی سامسونگ و همچنین سایر گوشی های اندرویدی نظیر هواوی، ال جی و غیره از طریق منوی تنظیمات یا همان settings می باشد. شیوه اینکار در گوشی ها مختلف اندروید تقریبا مشابه هستند ولی کمی متفاوت بوده که باز هم به آسانی می توانید انجام دهید. بنابراین جهت ریست کردن گوشی اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

مطلب مرتبط:  اتصال گوشی اندروید به ضبط ماشین به وسیله پنج روش کاربردی

۱- به قسمت Settings یا همان منوی تنظیمات گوشی بروید.

ریست کردن گوشی اندروید

۲- روی گزینه Backup and Reset ضربه بزنید. در برخی از گوشی های اندروید این گزینه ممکن است زیر بخش General قرار گرفته باشد.

ریست کردن گوشی اندروید

۳- اکنون گزینه Factory Data Reset را انتخاب کنید.

ریست کردن گوشی اندروید

۴- صفحه جدیدی که باز می شود توضیحات مربوط به آیتمهایی که پاک می شوند، می باشد. روی گزینه Reset Phone ضربه بزنید.

ریست کردن گوشی اندروید

۵- در این مرحله اگر رمزی برای ورود به گوشی خود انتخاب کرده باشید، آن را وارد کرده و در نهایت گزینه Erase everything را انتخاب کنید. در برخی از گوشی اندروید ممکن است این گزینه Delete All باشد.

ریست کردن گوشی اندروید

بدین ترتیب با طی مراحل فوق اطلاعات گوشی پاک شده و بعد از ریست فکتوری اندروید ، گوشی مجددا راه اندازی می شود که ممکن است چند دقیقه ای زمان ببرد.

روش دوم: ریست گوشی اندروید از طریق حالت ریکاوری ( هارد ریست گوشی )

در صورتی که گوشی شما مشکل راه اندازی داشته باشد، به این معنی که گوشی به درستی عمل نکرده و نمی توانید وارد آن شوید، بهترین راهکار ریست کردن گوشی اندروید از طریق حالت ریکاوری می باشد که اصلاحا به آن هارد ریست گوشی می گویند. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا در صورت روشن بودن گوشی، آن را خاموش کرده و سپس باید دکمه های ترکیبی که در گوشی های مختلف اندرویدی متفاوت است به صورت همزمان فشار دهید. دستورالعمل فشار دادن کلیدهای ترکیبی برخی از این گوشی ها در زیر آمده است:

  • گوشی ها ی سامسونگ: کلید افزایش صدا + کلید پاور + کلید Home
  • گوشی های ال جی و HTC: کلید کم کردن صدا + کلید پاور
  • گوشی های هواوی: کلید افزایش صدا + کلید پاور
  • گوشی های موتورولا: کلید پاور + کلید Home
  • گوشی های نکسوس: کلید افزایش صدا + کلید کم کردن صدا + کلید پاور
مطلب مرتبط:  آموزش تصویری روش ویروس کشی موبایل اندروید بدون آنتی ویروس

ریست کردن گوشی اندروید

۲- سپس در صفحه بالا آمده، از طریق کلید کم کردن صدا به سمت پایین صفحه آمده و گزینه Wipe data/factory reset را با فشار دادن کلید پاور انتخاب کنید.

ریست کردن گوشی اندروید

۳- سپس به وسیله کلید کم کردن صدا بر روی گزینه Yes — delete all user data آمده و از طریق کلید پاور آن را انتخاب کنید.

ریست کردن گوشی اندروید

۴- بعد از ریست شدن گوشی روی گزینه reboot system now رفته و با زدن کلید پاور آن را انتخاب کنید. با طی این مراحل  هارد ریست گوشی شما به پایان برسد.

ریست کردن گوشی اندروید

بنابراین در پاسخ به این سوال که چگونه گوشی را ریست کنیم ، می توانید به وسیله انتخاب یکی از دو روش فوق به ریست کردن گوشی اندروید خود بپردازید.

ریست کردن گوشی اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

androidcentral.com

ریست کردن گوشی اندروید ، چگونه گوشی را ریست کنیم ، هارد ریست گوشی ، ریست گوشی اندروید ، ریست فکتوری اندروید ، ریست گوشی سامسونگ
how-factory-reset-android-phone

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط