رابطه جنسی بهتری را با این ورزش ها تجربه کنید

بهبود رابطه جنسی با این ورزش ها

رابطه جنسی به خودی خود یک تمرین ورزشی محسوب می شود. یک مطالعه کوچک نشان داده است که در طول رابطه جنسی، مردان در هر دقیقه ۴.۲ کالری و زنان ۳.۱ کالری می سوزانند. ولی با یک رابطه جنسی ۲۰ دقیقه ای تفاوت زیادی در کالری سوزیتان ایجاد نخواهد شد. همین مطالعه نشان داده است که نیم ساعت حرکت روی تردمیل ۲۷۶ کالری در مردان و ۲۱۳ کالری در زنان می سوزاند.

ولی برای این که در زمان رابطه جنسی احساس بهتری داشته باشید، از دیدگاه علمی باید قبل از آن در باشگاه کالری بسوزانید. حتما شنیده اید که ورزش برای بهبود رابطه جنسی مفید است. دلیلش را در این مقاله به شما خواهیم گفت. عملکرد بدنتان برای برانگیخته شدن دقیقا مشابه زمانی است که ورزش می کنید.

ضربان قلبتان بالا می رود، فشار و جریان خونتان افزایش می یابد، میزان تنفسان بالا می رود و عضلات درگیر می شوند. درست مثل اتفاقی که در باشگاه می افتد. ورزش کردن آگاهی و حساسیت کلی بدن را بالا می برد که خود این موضوع باعث می شود بدنتان حس های بیشتری را درک کند.

کدام بخش از بدنتان باعث می شود احساس بهتری از رابطه جنسی داشته باشید؟

خوشبختانه تحقیقاتی که در مورد گروه های عضلانی مختلف انجام شده می تواند در این زمینه به ما کمک کند. به عنوان مثال عضلات کف لگن! یک مطالعه نشان داد که حتی پس از زایمان، ورزش عضلات کف لگن به مدت ۸ هفته و به صورت منظم می تواند قدرت عضلات و کارایی جنسی شما را افزایش دهد.

بهترین تمرینات ورزشی برای بهبود رابطه جنسی

زمان آن رسیده که احساس خوب را با ترشح هورمون آندورفین در بدنتان به دست آورید. تایمر را روی ۲۰-۳۰ دقیقه بگذارید و این تمرینات را پشت سر هم تکرار کنید تا تایمر خاموش شود یا این که می توانید ۳ دور تمرینات را به همین ترتیبی که نوشته شده پشت سر هم تکرار کنید.

  • پلانک: ۲۰ ثانیه
  • پل: ۱۵ بار
  • اسکوات پرشی: ۱۰-۱۵ بار
  • کگل: ۱۰ بار هر بار ۱۰-۱۵ ثانیه مکث
  • پوش آپ: ۱۰-۱۵ بار
  • حرکت کبوتر: بری هر طرف ۱ دقیقه مکث

این تمرینات را می توانید قبل از رابطه جنسی انجام دهید یا این که در برنامه ورزشی روزانه خود جای دهید . یک مطالعه نشان داده است که تمرینات عمومی بلافاصله قبل از رابطه جنسی موجب بهبود حرکات و تحریک زنان می شوند به خصوص افرادی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند.

آموزش انجام تمرینات ورزشی مناسب برای بهبود رابطه جنسی

پلانک

پلاک یک ورزش ساده است. افزایش قدرت قسمت مرکزی بدن برای سلامت زنان و مردان از اهمیت بالایی برخوردار است از جمله برای داشتن یک رابطه جنسی بهتر. این حرکت باعث تقویت عضلات شکم، کمر و کف لگن می شود که تقویت این عضلات می تواند در طولانی تر شدن مدت رابطه جنسی اثرگذار باشد.

مطلب مرتبط:  درمان سرد مزاجی مردان با داروهای گیاهی

به حالت پوش آپ قرار بگیرید سپس آرنج خود را روی زمین قرار دهید. پاها باید کمتر از عرض شانه باز باشند و انگشتان پا روی زمین قرار بگیرند.

برای جلوگیری از آسیب دیدن کمر باید عضلات شکمتان را منقبض کنید. سر و شانه و ستون فقرات باید در یک امتداد مستقیم قرار بگیرند.

حرکت پل

حرکت پل فقط برای تقویت عضلات کف لگن نیست، بلکه باعث تقویت عضلات همسترینگ و باسن می شود تا بتوانید لذت بیشتری را برای خودتان و شریکتان به ارمغان بیاورید. ما اغلب از عضلات باسن استفاده ای نمی کنیم بنابراین با درگیر کردن آن ها می توانید بافت عضلانی باسن را هم بهبود دهیم که این مساله زمانی که بخواهید از پوزیشن های مختلف در رابطه استفاده کنید به کارتان می آید.

روی زمین به پشت دراز بکشید، زانوها را خم کنید، کف پا روی زمین باشد و بازوها را کنار بدن روی زمین قرار دهید. برای سنگین تر کردن تمرین می توانید روی شکمتان وزنه قرار دهید.

روی مرکز بدنتان تمرکز کرده  و با فشار روی پاشنه پا باسنتان را از زمین جدا کنید. مطمئن شوید که شانه ها و پشت روی زمین باشند. زمانی که به حالت بالای پل رسیدید عضلات باسن را منقبض کنید و سپس به آرامی به حالت اول برگردید.

اسکوات پرشی

آیا استقامت بیشتری در اتاق خوابتان می خواهید؟ باید کمی تمرین با شدت بالا انجام دهید. این ورزش می تواند شما را برای یک رابطه ماراتنی آماده کند. اسکوات پرشی برای افزایش ضربان قلب و به علاوه بهبود قدرت و ثبات پاها عالی است. اگر علاقمند به تجربه موقعیت جدید با شریک زندگی خود هستید این ورزش را فراموش نکنید.

پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید و روی زانوها بنشینید به طوری که زانوها از پنجه پا جلوتر نباشد. به سمت بالا بپرید و دوباره به حالت اول بازگردید. می توانید دستها را هم حین پریدن بالا ببرید.

ورزش کگل

عضلات لگن قوی تر به معنی ارگاسم قوی تر است. محققین با بررسی روی ۱۷۶ زن حدودد ۳۷ ساله متوجه شدند که ارگاسم و تحریک آن ها به عملکرد عضلات کف لگنشان بستگی دارد. به علاوه منقبض  کردن این عضلات در زمان مناسب حین رابطه می تواند باعث افزایش لذت شوهرتان هم بشود.

مطلب مرتبط:  8 عادتی که برای خوشبختی در ازدواج باید کنار بگذارید

برای انجام کگل در ابتدا باید عضلات درست را شناسایی کنید. ساده ترین راه برای این کار متوقف کردن ادرار است. با این کار عضلاتی که باید ورزش کگل را رویشان انجام دهید شناسایی می کنید.

عضلات کف لگن را ۵-۱۰ ثانیه منقبض کرده سپس ۵-۱۰ ثانیه رها کنید. برای رسیدن به نتیجه بهتر روزی سه بار و هر بار ۱۰ مرتبه ورزش کگل را انجام دهید. بهترین نکته در مورد ورزش کگل این است که شما می تواند در هر زمان و مکانی بدون این که کسی متوجه شود آن را انجام دهید. مثلا در حین کار یا در زمان تلویزیون دیدن.

پوش آپ

پوش آپ علاوه بر این که یک ورزش عالی برای کل بدن است برای افرادی که می خواهند پوزیشن های جدید و متفاوتی را تجربه کنند هم ضروری است. بدن و بازوها با این ورزش قوی شده و باعث می شود توانایی انجام پوزیشن هایی که تمام بدن را درگیر می کند را داشته باشید.

دستها را به اندازه شانه ها باز کرده روی زمین قرار دهید و به طور مستقیم روی دست ها بلند شوید.

سر و شانه ها در امتداد پشت و بدنتان در یک خطر مستقیم باشید. پاها باید به اندازه عرض شانه ها باز شود و انگشتان پا روی زمین قرار بگیرند و زانوها را صاف نگه دارید. مگر این که بخواهید ورزش را ساده تر انجام دهید که در این صورت زانوها را روی زمین قرار می دهید.

با خم کردن آرنج بدن را به زمین نزدیک کنید و سپس به حالت اول بازگردید.

حرکت کبوتر

حرکت کبوتر باعث کشش شدید کشاله ران، مفصل ران و باسن شده و انعطاف پذیری پایین تنه را افزایش میدهد. هر چه انعطاف پذیری بدنتان بیشتر باشد رابطه جنسی بهتری خواهید داشت.

چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. زانوی راست خود را تا نزدیک مچ دست راست جلو آورده و و مچ پای خود را به سمت باسن چپ خود بچرخانید. بدن را به آرامی تا جایی که می توانید پایین بیاورید. همزمان لگن باید به سمت پایین بیاید.

اگر بدنتان انعطاف لازم برای این حرکت را ندارد می توانید حرکتی ساده تر را جایگزین نمایید.

به پشت روی زمین دراز بکشید. پای چپ خود را از روی زمین برداشته و زانو را ۹۰ درجه خم کنید.

پای راست را خم کرده و مچ پای راست خود را روی ران چپتان قرار دهید تا زمانیکه پشت ران چپتان احساس کشش نمایید.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

healthline.com

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها