فرارسیدن ماه محرم، ماه سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) تسلیت باد.
پیشنهاد خلایق

بیماری دیستونی چیست؟ راههای درمان دیستونی با طب سنتی و طب مدرن

درمان دیستونی با طب سنتی : بیماری دیستونی به معنای انقباض غیرارادی مکرر و طولانی یک عضله یا گروهی از عضلات بوده و یک اختلال حرکتی– عصبی محسوب می‌ شود.

هنگامی که حرکات و دامنه حرکات در عضلات به اندازه‌ای ثابت بمانند و به صورت وضعیت غیرطبیعی درآیند به آن بیماری دیستونی می گویند. با ما همراه باشید تا به بررسی روشهای درمان دیستونی با طب سنتی و پزشکی جدید بپردازیم.

در این عارضه بیمار دارای حرکات پیچشی، رعشه و لرزه است و نحوه قرارگیری بدن در حالات مختلف، غیر طبیعی است.

اگرچه بیماری دیستونی یک عارضه عصب شناختی است ولی طبق نظر کارشناسان توانائیهای شناختی (هوش)، حافظه و مهارتهای ارتباطی تحت تاثیر این بیماری قرار نمی گیرند.

درمان دیستونی با طب سنتی

بیماری دیستونی کشنده‌ نیست و بیشتر ناتوان کننده است مگر اینکه با بیماری زمینه‌ ای دیگر همراه باشد. اما اگر در مورد دیستونی منتشر، فرد به حدی ناتوان باشد که مجبور شود روی صندلی چرخ دار بنشیند، امکان دارد دچار عوارض ناشی از ثابت ماندن‌ های طولانی مانند زخم بستر، عفونت‌های ادراری، عفونت‌های تنفسی و غیره شود.

علل بیماری دیستونی

علل ارثی، تروماها و صدمات فیزیکی

بعضی عفونت‌ها، مصدومیت‌ها، عوارض برخی داروها

کم رسیدن اکسیژن حین زایمان، بروز ضربات زایمانی و افزایش بیش از حد معمول رنگدانه ها هنگام دوران نوزادی و شیرخواری

در برخی موارد امکان دارد بیماری‌ های داخلی جمجمه‌ نیز در ایجاد انواع دیستونی نقش داشته باشند.

در بعضی از افراد این بیماری در اثر استفاده از یک سری داروهای خاص به وجود می آید.

همچنین برخی بیماریها، نظیر انواعی از سرطان ریه نیز ممکن است باعث بروز علائم و نشانه های این بیماری گردند.

علایم بیماری دیستونی

در بسیاری از موارد هنگام خواب حرکات یا کم می‌ شوند یا از بین می‌ روند و برعکس با استرس و اضطراب معمولاً حرکات چرخشی و پیچشی دیستونی‌ ها افزایش می‌ یابند و مشکلات جدی را ایجاد می‌ کنند.

از آنجا که این بیماری همه بدن اعم از اندام‌ها، صورت، گردن و ستون مهره‌ها را درگیر می‌ کند، امکان دارد فرد شکل‌ های عجیب و غریبی پیدا کند و هنگام راه رفتن دچار مشکل شود.

ابتدا بیشتر روی پنجه یا روی لبه خارجی پا راه می‌ روند. زمانی که می‌خواهند متنی را بنویسند، انگشتانشان باز می‌ شود و بالاخره عوارض خود را به صورت لرزش‌ های پراکنده و اختلالات عضله نشان می‌ دهند.

به تدریج این علایم افزایش می‌ یابد به طوری که در کودکان مبتلا، وضعیت غیر طبیعی گردن، نخاع کمری، تغییر در قوس کمر، انجام شکلک‌ های غیرارادی توسط دهان و حرکات غیر قابل کنترل زبان که باعث بروز اختلالات گفتاری و بلعی می‌ شود، مشاهده خواهد شد.

انواع بیماری دیستونی

– دیستونی گردن یا دیستونی سرویکال که به عنوان گردن کجی یا کژ گردنی هم شناخته می شود شایعترین نوع دیستونی است. در دیستونی گردن تنها یک قسمت از بدن تحت تاثیر قرار می‌گیرد و عموماً در دوران دیرتری از زندگی شروع می شود. در دیستونی گردن عضلات گردن درگیر می شوند و بیمار ممکن است این موارد را تجربه کند:پیچش و چرخش سر و گردن، خمیدگی رو به جلو سر و گردن، خمیدگی رو به عقب سر و گردن، خمیدگی جانبی سر و گردن.

بلفارواسپاسم یا انقباض غیر ارادی پلک : عضلات اطراف چشمها درگیر می شوند. در این نوع دیستونی بیمار ممکن است این علائم را تجربه کند:فوتوفوبیا (حساسیت به نور)،تحریک چشم یا چشمها،پلک زدن زیاده از حد و غالباً به صورت کنترل ناپذیر،بسته شدن چشمها به صورت غیر ارادی.

ممکن است در بیماران با علائم شدید، باز نگه داشتن چشمها برای چند دقیقه غیر ممکن باشد.

دیستونی حساس به دوپا : هر دو پا و دیگر قسمتهای بدن درگیر می شوند، شروع آن در سن ۵ تا ۳۰ سالگی است. این نوع از دیستونی به خوبی به داروی لوودوپا که یک داروی دوپامین است پاسخ می دهد به همین دلیل به نام دیستونی حساس به دوپا شناخته می شود. شایع ترین علائم این بیماری شامل سفتی و گرفتگی، راه رفتن غیر عادی، خمیدگی رو به بالای کف پا است.

در بعضی موارد ممکن است پا در قسمت قوزک به سمت بیرون بچرخد. اسپاسم، گرفتگی و سفتی عضلات در بازوها و نیم تنه در این بیماری غیر عادی نیست.

اسپاسم نیمه صورت یا همی فیشیال : تنها یک قسمت از بدن درگیر می شود. مبتلا به این نوع از دیستونی، اسپاسمهایی در عضلات یک طرف صورت تجربه می کند. علائم ممکن است درصورتی که بیمار تحت استرسهای روحی روانی یا خستگیهای جسمی باشد برجسته تر باشند.

دیستونی لارنژیت یا حنجره : عضلات موجود در حنجره دچار اسپاسم می شوند. اسپاسم عضلات حنجره ممکن است به سمت داخل یا به سمت خارج باشد. ممکن است صدای بیمار در حین صحبت کردن خیلی آهسته و نفس زنان یا غیر واضح و خفه به نظر برسد.

دیستونی میوکلوناس یا دیستونی تشنج عضلانی: بعد از ۴۰ سالگی رخ می دهد و دو یا سه منطقه از بدن درگیر می شوند. عضلات بازو، گردن و نیم تنه بالایی درگیر می شوند. بیماران دچار اسپاسم همانند فردی که شوک الکتریکی دریافت می کند به نظر می رسند (حرکات تشنجی و ناگهانی).

دیستونی ارومندیبولار : عضلات فک و دهان را درگیر می کند. دهان مبتلا به این نوع از دیستونی به سمت خارج و بالا کشیده می شود.برخی بیماران علائم این بیماری را تنها درحین استفاده از دهان و فک دارند درحالی که در دیگران علائم همیشگی و حتی در صورت عدم استفاده از عضلات نیز وجود دارد.

غالباً بیماران دارای این علائم زمانیکه عضلات دهان و فکشان مورد استفاده قرار نمی گیرد ممکن است در هنگام صحبت کردن یا جویدن احساس راحتی و آرامش کنند. بعضی از مبتلایان ممکن است دچار مشکلات بلعیدن غذا باشند.

کرامپ نویسندگان یا دیستونی فانکشنال : افراد هنگامی که می‌خواهند متنی را بنویسند، دچار دیستونی می‌ شوند. چون این بیماری بیشتر افرادی را که از قلم استفاده می‌ کنند، مبتلا می‌ کند نام کرامپ نویسندگان را برای آن برگزیده‌اند اما درواقع، انجام انواع حرکات اعم از استفاده از کارد و چنگال، ادوات موسیقی مانند پیانو یا ادواتی که با حرکات ظریف دست کار می‌ کنند، می‌تواند باعث بروز آن شوند.

دیگر دیستونیهای مرتبط با کار یا دیستونی فانکشنال عبارتند از :کرامپ نوازندگان، کرامپ تایپیستها، کرامپ گلفبازان.

دیستونی عمومی : بیماران مبتلا به این نوع از دیستونی، معمولاً کودکان و نوجوانان در شروع دوران بلوغ هستند.بیمار ممکن است این موارد را تجربه کند: اسپاسمهای عضلانی، نحوه قرار گیری بدن به صورت غیر عادی یا پیچیده (خمیده) به دلیل انفباضات و اسپاسمها در دستها و پاها و نیم تنه بالایی، یک اندام یا پا ممکن است به داخل بچرخد، بخشهایی از بدن ممکن است به صورت ناگهانی دچار رعشه شود.

دیستونی تشنجی یا پاروکسیسمال : اسپاسمهای عضلانی و حرکات غیرعادی بدن تنها در مواقعی خاص رخ می دهد و در بقیه موارد بیمار هیچگونه علائمی ندارد. این یک دیستونی نادر است.علائم دیستونی پاروکسیسمال یا تشنجی ممکن است مشابه با علائم بروز صرع (اپیلپسی) باشد.

برخلاف مبتلایان به صرع، بیمار در حین حمله هوشیاریش را از دست نمی دهد و از محیط اطراف خودش آگاه است. یک حمله ممکن است تنها برای چند دقیقه به طول انجامد و در بعضی موارد ممکن است برای چند ساعت ادامه پیدا کند. این عوامل ممکن است منجر به حمله شوند:استرس روحی روانی،خستگی و کوفتگی، مصرف نوشابه های الکلی، مصرف قهوه، یک حرکت ناگهانی.

درمان دیستونی

استفاده از برخی داروها. اگر داروهای خوراکی مؤثر واقع نشوند، معمولاً پزشکان به سراغ تزریق بوتاکس می‌ روند که باعث فلج موقت عضلات می‌ شود و با استفاده از این خاصیت، می‌توان این مشکل را رفع کرد.

اما با وجود اینکه پاسخ بسیار خوبی با تزریق بوتاکس مشاهده می‌ شود، متأسفانه معمولاً دو اشکال در این کار وجود دارد. نکته اول آن است که معمولاً آثار موقت است و معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه بیشتر دوام ندارد و باز به تزریق مجدد و مکرر این ماده نیاز وجود دارد.

نکته دوم آن است که پس از تزریق چندباره، بدن انسان علیه این ماده که نوعی سم است تولید آنتی بادی می‌ کند و این آنتی بادی‌ ها باعث خواهد شد که پس از مدتی آثار این آمپول و تزریق در افراد کاهش یابد.

روش‌های جراحی مختلفی برای بیماران دیستونی مورد استفاده قرار گرفته است. از روش‌های قدیمی در مورد دیستونی گردن که برخی اعصاب نخاع گردنی را قطع می‌ کردند تا روش‌ های جدید که بر مبنای تحریک‌های قسمت‌ های عمقی مغز صورت می‌گیرد.

در این زمینه با تحریک الکتریکی برخی مناطق عمقی مغز مانند منطقه‌ای به نام «پالیدوم» در بیمارانی که دیستونی ناتوان کننده و مزمن و منتشر دارند، آثار نسبتاً موفقی داشته است. البته این کار بسیار تخصصی است و به صورت محدود انجام می‌ شود.

درمان دیستونی با طب سنتی

به منظور درمان دیستونی با طب سنتی می بایست از مصرف مواد زیر خودداری کنید:

مطلب مرتبط:  راهنمایی هایی درباره بیماری پورپورای ترومبوتیک ترومبوسیتوپنیک

قندهای‌ شیمیایی مثل قند و شکر و شیرینی جات قنادی‌ها، چربی‌های ترانس‌بالا مثل روغن جامد، موز، غذاهای پرچرب، کیک‌ خامه‌ای، خامه، سرشیر، کله‌پاچه، جگرسیاه و ته دیگ، سرخ‌ کردنی‌ ها، کافئین مثل چای مانده، چای پر رنگ، کاکائو، شکلات، قهوه و نسکافه، خوراکی های صنعتی و غذاهای آماده مثل فست فودها، سوسیس‌ها، کالباس‌ها، همبرگرها و پیتزا، اسانس‌ های شیمیایی‌ مثل آبمیوه‌ های شیمیایی، نوشابه‌های گازدار و بستنی‌های صنعتی، استرس شدید، مسمومیت شدید، کم‌خونی شدید، کنسروها و کمپوتها، غذاهای مانده، کم تحرکی و پرخوری.

جوشانده پوست درخت بنه با مصطکی برای درمان دیستونی با طب سنتی مفید است.

زنیان به صورت خوراکی یا موضعی در درمان دیستونی با طب سنتی کاربرد دارد. در حاملگی و دوران شیردهی مصرف نشود.

۱۰ گرم روغن کرچک در هر ۲۴ ساعت مصرف شود. زیاده‌روی در مصرف نشود چون باعث عقیمی می شود.

جهت درمان دیستونی با طب سنتی روزی سه قاشق چای خوری سیاه‌دانه بخورید.

صبح ناشتا عسل آویشن با آب نیسان میل کنید.

ضماد پخته یونجه و ماساژ با روغن یونجه و خوردن یک استکان عرق طبیعی یونجه قبل و بعد از هر وعده غذایی در درمان دیستونی با طب سنتی موثر است.

زنیان، سیاهدانه و آویشن را مخلوط کنید و در پارچه ای بپیچید و روی موضع بگذارید.

شستن صورت و اعضای بدن با سرکه مخلوط با پودر خردل به درمان دیستونی با طب سنتی کمک می کند.

با اسفند بخور کنید و روغن اسفند را به موضع بمالید.

جهت درمان دیستونی با طب سنتی کنجد، روغن کنجد و ارده ی کنجد را به همراه عسل گون میل کنید.

مطلب مرتبط:  راهنمای جامع پیشگیری و درمان آرتروز ستون فقرات

خوردن میوه آمله با عسل گون به درمان دیستونی با طب سنتی کمک می کند.

آویشن را با عسل آویشن میل کنید.

مالیدن روغن بابونه به موضع کمک کننده است.

شیره فرفیون را با روغن زیتون مخلوط کرده و روش موضع ضماد کنید.

یک قاشق چای‌ خوری صبح و یک قاشق چایخوری عصرها از مخلوط ساییده ی افتیمون با عسل آویشن میل کنید.

ماساژ موضع با روغن بالنگ کمک کننده است.

منبع : آیت الله ضیایی / مدرس طب اسلامی

درمان دیستونی با طب سنتی

مطالب مرتبط

جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
پدرام ملکی

برای مشکل انقباض پلکها در داخل مقاله، روشهایی که ذکر شده به صورت موضعی و ضمادها رو پیگیری کنید. برای رفع مشکل بلع، دستورالعملهایی که در خودشون، گیاه آویشن دارن رو پیگیری کنید و انجام بدید. با آرزوی سلامتی و شفای کامل برای مادر گرامی شما.

ناشناس

مادرم ۲ ساله بیماری دیستونی بلفار واسپاسم شده در اثر اون بیماری بلعشم مشکل پیدا کرده میشه بگید باید چیکار کنیم؟

پدرام ملکی

سلام. به حرف های دیگران اهمیتی ندید و برای سلامتی تون مبارزه کنید. هیچ دردی بدون درمان آفریده نشده. برای درمان با طب سنتی، نظر قبلی که جواب دادم رو مطالعه کنید و طب سوزنی هم برای درمان دیستونی حنجره می تونه کمک کننده باشه. فقط باید زیر نظر درمانگر با تجربه انجام بشه. با آرزوی شفای کامل برای شما.

حمید

سلام و ممنون از راهنمایهاتونمن مدت ۴ ساله دچار دیستونی حنجره شدم ..برای درمان با طب سنتی چه کنم آیا طب سوزنی موثر هست؟….خیلی ها میگن این راهها رفته شده و درمان نشدند..واقعا ناامید و مستاصل شدم ممنون میشم راهنمایی دقیق داشته باشید

پدرام ملکی

سلام. عسل آویشن می تونه کمک کننده باشه. برای بررسی دقیق و درمان تخصصی با طب سنتی، بنده جناب آقای دکتر حسن حاح طالبی که ساکن بجنورد هستن رو پیشنهاد می کنم. اسمشون رو در گوگل بنویسید و سایتشون رو پیدا کنید و باهاشون تلفنی صحبت کنید و شرح حال بدید و ببنید چکار می تونن انجام بدن. بعدا هم به بهانه زیارت امام رضا (ع) به صورت حضوری برید خدمتشون. از سمت شمال که می شه وسط راه مشهد. از جهتهای دیگه رو الله اعلم. با آرزوی سلامتی و شفای کامل برای شما و همه بیماران.

مهدی سلیم زاده

با سلام و تشکر از مقاله خوب . من مدتی است که دچارم اسپاسم دیستونی در ناحیه حنجره هستم به این معنی که موقع حرف زدن گرفتکی شدید در ناحیه حنجره احساس میکنم و به عبارتی صدام در نمیاد و مخصوصا مواقعی که عصبی میشوم شدید تر میشود ایا درمانی و یا درمانگری برای رفع این مشکل میتوانید معرفی کنید ؟ بخصوص اگر از طریق طب سنتی و یا طب سوزنی باشد بهتر است چون از طریق طب مدیکال پیگیر بودم ولی نتیجه نگرفته ام ممنون از حسن توجه شما

پدرام ملکی

سلام. در دیستونی، یکی از مواردی که باعث ایجاد مشکلات بیشتر می شود کم تحرکی است. قطعا کار کشیدن از عضلات به تقویت آنها می انجامد و مشکلات روزمره را به میزان زیادی کاهش می دهد. لذا علاوه بر تغذیه صحیح و مقوی، از عضلات خود کار بکشید. در یوتیوب کلیپهای متعددی وجود دارد که افراد با مشکل شما، به وسیله ورزش و بدنسازی توانسته اند بر مشکل خود غلبه کنند و به اندازه یک فرد سالم کارایی داشته باشند. مشکلات عصبی مربوط به هر قسمت از بدن نیز با تقویت آن قسمت، به میزان زیادی کاهش خواهد یافت. با آرزوی سلامتی و شفای کامل برای شما و همه بیماران.

گمنام

سلام اقا
من یه پسره ۱۹ساله هستم متسفانه دچار این بیماری شدم خواستم بدونم ایا تا اخر عمر باید همینجوری این اختلال عصبی را داشته باشم؟
بیشتراوقات یک طرفه بدنم دچار میشه و گاهی دو طرف بدنم جوری ک پلک هم میزنم غیر ارادی
و اینکه با این روش درمانتون تاثیری خوبی داره؟
ممنون میشم هدایتم کنید

پدرام ملکی

اگر ازتون آزمایشات مفصلی نظیر ام آر آی و تصویر برداری مغزی گرفته شده و تشخیص قطعیه بهتره به دستور پزشک عمل کنید، البته اگه به حاذق بودنش اطمینان دارید. استفاده از داروهای گیاهی که نسخه جناب حجت الاسلام ضیایی است و در همین مقاله بهشون اشاره شده به شدت توصیه میشه به شرطی که با داروهاتون تداخل نداشته باشه. موردی که گفتید ممکنه درباره داروهای شیمیایی همینطور باشه.

محسن

من لرزش دست دارم رفتم دکتر گفته دستونی هستی بهم قرص داد میترسم استفاده کنم بهشون عادت کنم بعدمدتی دیگه قرصا اثرنکنه حالم دوباره بدتربشه میشه راهنمای کنید

محسن

خیلی عالیه

ناشناس

ممنون خیلی بزرگوارید ایشالله موفق باشید

پدرام ملکی

سلام. چنین پرسشهایی رو نه از من بپرسید و نه از هیچ فرد دیگری. شما تا پایان عمرتون وقت دارید. این پاسخ بهتری برای شماست. برای تقویت بدن و بنیه تون علاوه بر انجام دستورات مقاله توجه داشته باشید که بدن انسان طوری طراحی شده که اگه از هر قسمتش به مدت طولانی استفاده نشه، اون قسمت ضعیف و در نهایت از کار می افته. برای اینکه دچار از کار افتادگی نشید، روزانه توی خونه با پای پیاده راه برید. بعد از یه مدتی کفش های سنگین بپوشید و راه برید. همینطور برای تقویت عضلات دست و مچ، دمبل های سبک از نیم کیلو تا ۵ کیلو بخرید و در خونه ورزش کنید. نحوه صحیح استفاده از دمبل رو می تونید از جایی که تهیه می کنید بپرسید (منظورم انجام حرکات صحیحه). قیمت دمبل ها هم اصلا گرون نیست. می تونید با ۵۰ هزار تومن تا نهایت ۱۰۰ هزار تومن تهیه کنید. می تونید توی یوتیوب کلیپهایی رو ببینید که چه بسیار افرادی مثل شما، با بدنسازی تونستن سلامتی رو تا حدود زیادی مال خود کنن. به هیچ عنوان دست از ورزش و تحرک و تلاش بر ندارید و تفکرات منفی رو با اختیار خودتون، از ذهنتون بریزید بیرون. من مطمئنم شما تا ۱۰۰ سال دیگه به خوبی و خوشی با قرزندان و همسرتون زندگی خواهید کرد.

ناشناس

سلام من در اثر یرقان در کودکی دچار دیستونی شدم الان ۴۰سالمه تا کی میتونم دوام بیارم ازدواج کردم دو تا بچه دارم خیلی نگرانم خواهش میکنم راهنمایی فرمایید

پدرام ملکی

اگه منظورتون جراحی الکترود در مغز باشه هزینش در حال حاضر حدود ۷۰ تا ۱۱۰ میلیون تومنه. دو تا پیشنهاد دارم که البته اگه به دنبال درمان هستید باید جدی پیگیرش باشید.
اول روشهای طب اسلامی رو زیر نظر یکی از این دو نفر پیگیری کنید. آیت الله ضیایی و آیت الله تبریزیان. دوم یه بنده خدا در بجنورد از استان خراسان شمالی زندگی می کنه که مبدع طب موثر هستش و در مشهد هم بسیار معروفه و درمانهای خارق العاده ای انجام داده. به نام دکتر حسن حاج طالبی. ترکیبی از طب جدید و طب سنتی و اسلامی. سایتی هم داره که با جستجو در گوگل می تونید پیداش کنید و شماره هاشو بردارید و تلفنی باهاش صحبت کنید و شرح حال بدید و ببینید کاری از دستش بر میاد یا نه. البته تعداد زیادی شاگرد داره. باید اصرار کنید که فقط با خودش صحبت کنید. ضمنا آیا زیر نظر پزشک حجامت و زالواندازی کردید؟ چون زالواندازی با زالو درمانی فرق داره و قبل از زالودرمانی می بایست دوره ای کامل از داروهای گیاهی براتون تجویز میشده.

آرش

من هم حجامت کردم هم زالو درمانی ولی فایده نداشته
هزینه جراعی تقریبا در ایران چه قدر میشود؟؟

پدرام ملکی

راه های درمان رو عرض کردم. باید بیمار توسط پزشک با تجربه طب سنتی ویزیت بشه و بسته به شدت آسیب و مزاج بیمار براش روش درمان اتخاذ کنه. بهترین راه در طب سنتی که مساوی با روش جراحی در پزشکی جدید هست زالواندازیه. البته این مورد هم باید نسبت به حال عمومی بیمار دربارش تصمیم گرفته بشه. این روش معمولا به عنوان آخرین روش توصیه میشه.(زمانی که از روشهای دیگه نتیجه ای حاصل نشده باشه.) اینکه بتونه از جاش بلند شه یا نه بستگی به موفقیت آمیز بودن یا نبودن و البته تبحر پزشک داره. پروردگاری که درد رو آفرید، قبلش درمان رو ایجاد کرد. هزینه های طب سنتی شامل چند مورده. ویزیت بیمار، داروهای خوراکی یا موضعی و هزینه حجامت یا زالو اندازی. ویزیت در این تاریخ چیزی حدود ۲۰ هزار تومنه. گرون ترین قسمت همین داروهای خوراکی و موضعی هستش که بستگی داره چه چیزهایی تجویز بشه. معمولا عرقیات گیاهی گرونترین داروهای طب سنتی هستن که قیمت یک لیتر از هر دارو حدود ۱۰ هزار تومن به بالا باشه. حجامت و زالواندازی به تعداد دفعات حجامت یا تعداد زالوها بستگی داره. قیمت هر زالو دو سال پیش که خبر داشتم حدود ۳ هزار تومن بابت هر عدد زالو بود. الان خبر ندارم. در کل می بایست توسط یه پزشک حاذق و کار کشته درمان انجام بگیره. چون کاری سخت اما شدنی هستش. آدرس بهترین پزشکا رو هم در ذیل عنوان کردم. به نظرم بتونید با تماس با موسسه حجامت ایران ازشون مشاوره رایگان بگیرید. براتون آرزوی سلامتی دارم.

آرش

ممنون مرسی
راه درمان این نوع دیستونی چیه،؟
آیا قطعیه ؟یعنی کسی که نمیتونه از جاش پاشه بعد از معالجه میتونه خودش از جاش پاشه ؟؟یا مثلا از پله بره بالا ؟؟ آیا قوتش هم میره بالا ؟؟
هزینه اش چه قدر میشه؟؟
ممنون میشم به سوال پاسخ بدید

پدرام ملکی

سلام
اگه خونه نشین بشه و از اعضای بدن استفاده نکنه امکان ضعف عمومی بدن و از کار افتادگی عضلات وجود داره. در صورت بی توجهی به بیماری و عدم درمان و در نتیجه ضعف بدن ممکنه به صندلی چرخدار نیاز پیدا بشه که نقطه شروع مشکلات بعدی و جدی تره. به هر طریقی که امکانش هست و به بدن صدمه وارد نمی کنه از عضلات کار بکشید و فعالیت داشته باشید. طب سنتی و طب سوزنی برای این مشکل درمان دارند. در طب سنتی از روشهایی مثل تجویز داروهای گیاهی و ماساژ درمانی و حجامت و زالودرمانی استفاده میشه که حتما به منظور درمان صحیح می بایست توسط پزشک متخصص طب سنتی که تجربه درمان اینگونه بیماریها رو داره انجام بشه. برای یافتن پزشک مناسب طب سنتی می تونید از سایت موسسه تحقیقات حجامت ایران کمک بگیرید.
برای شما و همه بیماران آرزوی سلامتی دارم.

آرش

سلام خسته نباشی
آیا فرد دچار به دیستونی عمومی یا دیستونی حساس به دو پا بدنش هم ضعیف میشه مثلا دست و پاش خیلی ضعیف و خشک بشه و بعلاوه قوتش هم کم بشه؟؟
ممنون از سایت خوبتون

پدرام ملکی

سلام
انشاءالله که دچار اشتباه شده باشید و اصلن بیمار نباشید.
با آرزوی سلامتی برای شما و همه هموطنان عزیز.

Arman

سلام
خسته نباشید سایت خیلی خوبی بود من خودم به یه بیماری ناشناخته دچار شدم ولی الان که این سایت رو دیدم و خوندم متوجه شدم شاید بیماری منم دیستونی باشه
ممنون خیلی خوب و موثر بود

پدرام ملکی

زنده باشید.
کاری نکردم.
براتون آرزوی سلامتی و شادی دارم.

ناشناس

من یک دانشجو معلم هستم از این احساس مسئولیت شما تحت تاثیر قرار گرفتم.عالی بود.ممنون.