بارداری هفته به هفته

سونوگرافی بارداری در هفته پنجم

راه های بسیاری برای درک اولین علائم بارداری وجود دارد، که اولین نشانه قطع چند هفته  ای عادت ماهانه است. هنگامی که این اتفاق می افتد ، شما شروع به احساس سرگیجه یا تهوع خواهید کرد و تمام  این نشانه ها به سمت بارداری اشاره می کند. برای تایید بارداری هفته به هفته، نیاز به سونوگرافی دارید.

بارداری,سردردهای دوران بارداری,از علائم بارداری,دوره بارداری,اولین علائم بارداری,حاملگی

بارداری هفته به هفته

اولین سونوگرافی چه زمانی باید انجام شود؟

شما باید اولین اسکن سونوگرافی خود را حدود هفته پنجم بارداری داشته باشید، زیرا این زمان، موقعی است که اولین علائم ضربان قلب جنین ظاهر می شود. این به تایید حضور یک کودک در رحم کمک می کند. سونوگرافی کمک می کند تا به صورت بصری حضور نوزاد در مراحل اولیه بارداری تایید شود.

دلایل زیادی وجود دارد که هفته پنجم برای بررسی بارداری ایده آل است،  زیرا هر زمانی پیش از آن،  نمیتواند موضوع را تایید کند .تعداد زیادی از حاملگی های  قبل از هفته پنجم،  به دلایل متعددی خاتمه می یابد.

دلایل انجام سونوگرافی در هفته پنجم

دلایلی برای انجام  اسکن در هفته ۵  بارداری وجود دارد:

سونوگرافی به تایید اینکه آیا شما بیش از یک جنین دارید، کمک می کند،ناهنجاری ها را بررسی نموده و در تأیید اینکه آیا یک جنین به صورت طبیعی در حال رشد است،  موثر می باشد، به خصوص اگر قبلا مشکل بارداری داشته  یا انتظار فرزند  دوقلو داشته باشید. سونوگرافی در تعیین جفت و همچنین وضعیت قرارگیری جنین کمک کرده و شما می توانید اندازه نوزاد را از طریق سونوگرافی پیش بینی کنید.

نحوه آماده شدن برای اسکن هفته پنجم بارداری

یکی از کارهای عملی که پزشکان از زنان باردار در هفته پنجم بارداری می خواهند، نوشیدن آب زیاد است. با داشتن یک رحم پر از آب، جنین به سمت بالا حرکت کرده و دید بهتری از آن فراهم می شود. در این مرحله، کودک فقط به اندازه یک دانه سیب  می باشد، بنابراین لازم است که یک تصویر واضح گرفته شود.

همچنین آرام بودن در طول سونوگرافی در مهم است. اوایل بارداری می تواند یک دوره بسیار چالش برانگیز برای مادر باشد ،چرا که ممکن است با سردردهای دوران بارداری،  کوفتگی و احساس خستگی در میان سایر مشکلات دیگر مواجه شود که از علائم بارداری می باشد. حفظ آرامش باعث می شود تا تنش نه تنها بر روی شما،  بلکه روی بدن کودک شما نیز کاهش یابد.

مطلب مرتبط:  بیماری های ناشی از لباس

سونوگرافی هفته پنجم بارداری چقدر طول می کشد؟

زمان زیادی برای سونوگرافی صرف نمی  شود. هنگامی که با دکتر قرار ملاقات داشته و به اتاق دکتر می روید،  پزشک از شمامی خواهد تا روی صندلی بنشینید  یا روی تخت رفته و به پشت دراز بکشید. پس از این،  او شروع به استفاده از ژل و حرکت دستگاه بر روی شکم خواهد کرد که برای دیدن سونوگرافی به طور واضح تر مفید است.

تمام این پروسه باید چند دقیقه طول بکشد، و اگر می خواهید، می توانید درخواست یک عکس از سونوگرافی بدهید.

چگونه یک اسکن در هفته پنجم انجام می شود؟

با توجه به اینکه پزشک از مادر می خواهد قبل از جلسه آب بنوشد، این روند، مرحله ساده ای در دوره بارداری  است. سپس،  بعد از اینکه به پشت می خوابید، پزشک ژل سونوگرافی را روی شکم زده و دستگاه را روی آن حرکت می دهد وتصاویر روی صفحه مقابل شما شکل می گیرد.

شما می توانید همسر خود را به منظور کمک در روند سونوگرافی با خود همراه کنید. این یک لحظه بسیار ویژه است که شما می توانید فرزند خود را برای اولین بار مشاهده کنید، بنابراین سعی کنید بیش از حد احساساتی نشوید.

چه چیزی در این اسکن دیده می شود؟

در طول اسکن، شما قادر به دیدن کیسه بارداری همراه با کیسه زرده هستید که در حدود هفته پنجم قابل رویت است. در مورد دوقلوها، شما همچنین می توانید کیسه زرده را همراه با قطبهای جنینی مشاهده کنید. اگر شما دوقلوهای همسان داشته باشید، می توانید یک کیسه ی بارداری همراه با دو کیسه زرده جنینی را باطول حدود ۱.۲۵ میلی متر مشاهده کنید.

بارداری هفته به هفته

برای درک بهتر این اصطلاحات، ناحیه سیاه رنگ کیسه بارداری است، در حالی که کیسه زرده، دایره سفید کوچک در بالای سمت چپ کیسه است که منبع مواد مغذی برای جنین می باشد. شما فقط می توانید بعد از ۵ ماه جنین را ببینید، زیرا در غیر اینصورت به اندازه یک دانه برنج است.

مطلب مرتبط:  2 روش متفاوت و بسیار مؤثر جهت درمان طبیعی پینه پا در خانه که تاکنون نمی‌دانستید

یک سونوگراف با تجربه، با کمک سونوگرافی ترانس واژینال( درون مهبلی ) می تواند این کیسه را مشاهده کند.

آیا می توان دوقلوها را در سونوگرافی هفته پنجم مشاهده کرد؟

پاسخ مثبت است.بر اساس اینکه دوقلوها همسان یا غیر همسان باشند ،شما می توانید آنها را ببینید.

اگر در کنترل بارداری هفته به هفته سونوگرافی چیزی نشان نداد چه باید کرد؟

اگر در سونوگرافی هفته پنجم، جنینی دیده نشود، دیدن کیسه زرده مهم است. گاهی جنین آنقدر کوچک است که در سونوگرافی ظاهر نمی شود.اگر  موقعیتی پیش بیاید که در سونوگرافی هفته پنجم هیچ کیسه ای دیده نشود، بدین معناست که نیازاست  تا  موارد زیر را در نظر بگیرید:

تاریخ ها اشتباه داده شده و جنین باید چند روز یا یک هفته از آن روز ظاهر شود، حاملگی خارج رحمی است و یا سقط جنین اتفاق افتاده است.

بارداری هفته به هفته

در  کنترل بارداری هفته به هفته ، در صورت وجود ناهنجاری ها چه باید کرد؟

سونوگرافی میتواند به تشخیص اختلالات در کیسه زرده، قطب جنینی و کیسه زرده کمک کند. بر اساس شدت ناهنجاری، می توانید از روش های مشخص شده توسط پزشک پیروی کنید.

این اسکن بخشی از مراقبت های معمول بارداری هفته به هفته شما است؟

اولین سونوگرافی حاملگی در  هفته۵،  بخش منظمی از روندی است که شما باید در صورت بارداری انجام دهید. زمانی که سونوگرافی علائم بارداری را نشان می دهد، بنابراین انجام آن ضروری است.

بنابراین، می توانید از حامله بودن خود و شرایط جنین در طول اسکن هفته پنجم  بارداری مطلع شوید و این شروع دوره مادر شدن است.

بارداری هفته به هفته

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

parenting.firstcry.com

بارداری,سردردهای دوران بارداری,از علائم بارداری,دوره بارداری,اولین علائم بارداری,حاملگی

/subcat/pregnancy/week-by-week
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط