بلفاروپلاستی چیست ؟ همه چیز درباره ی جراحی زیبایی پلک چشم

جراحی زیبایی پلک چشم

بلفاروپلاستی چیست ؟

جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چشم می تواند با سفت کردن پلک های افتاده ظاهر جوان تری را برای شما ایجاد کند. در عمل بلفاروپلاستی خط صاف پلک ها باز گردانده می شود و کیسه های چربی زیر چشم از بین برده و یا جابجا می شوند. با این حال،  در این جراحی حلقه های تاریک زیر چشم برداشته نمی شود، لیفت ابروها انجام نمی شود و یا چین و چروک های اطراف چشم ها حذف نمی شوند. اغلب پلک های ما اولین نشانه های پیری را نشان می دهند، به همین دلیل است که جراحی بلفاروپلاستی می تواند اولین جراحی زیبایی باشد که یک مرد یا یک زن می تواند آن را انتخاب کند. جراحی پلک چشم معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود، اما برای بعضی از بیماران از طریق تزریق داخل وریدی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. اکثر مردم می خواهند که به طور عمومی از آن استفاده کنند و در حدود یک هفته تا ۱۰ روز بهبود پیدا کنند.

جراحی پلک چشم ، جراحی افتادگی پلک چشم ، جراحی زیبایی پلک چشم ، جراحی پلک بالای چشم ، جراحی پلک پایین چشم ، هزینه جراحی پلک چشم ، عمل جراحی پلک چشم ، عکس جراحی پلک چشم ، عمل جراحی افتادگی پلک چشم ، بلفاروپلاستی ، 

جراحی زیبایی پلک چشم

هزینه عمل بلفاروپلاستی ، عمل بلفاروپلاستی ، جراحی بلفاروپلاستی ، عوارض عمل بلفاروپلاستی ، هزینه جراحی بلفاروپلاستی ، بلفاروپلاستی پلک پایین ، بلفاروپلاستی با لیزر ، بلفاروپلاستی چیست ، مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

اطلاعات زمینه ای جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چشم

جراحی پلک بالای چشم ، جراحی پلک پایین چشم  و یا عمل بلفاروپلاستی سومین روش جراحی رایج در ایالات متحده می باشد.  ۱۴۳۳۹۰ عمل در سال ۲۰۱۷ انجام شده است و افزایش ۲۶.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ و افزایش ۳۳.۵ درصدی نسبت سال ۲۰۱۲ دارد. این اطلاعات توسط مرکز آمار انجمن آمریکایی جراحی پلاستیک زیبایی (ASAPS) منتشر شده است.

با گذشت زمان، پوست ما می تواند نازک تر و ضعیف تر شود. عضلات ما می توانند تضعیف شوند و چربی هایی که روی چشم قرار می گیرند، به سمت فضای عضله ای در اطراف چشم حرکت می کند و باعث ایجاد “کیسه” می شود. در پلک های فوقانی ممکن است پف ایجاد شود. در موارد شدید پف پلک ها ممکن است دید افراد  را تحت تأثیر قرار دهد.

بعضی از افراد در پلک چشم خود چربی دارند که به علت پسودو هرنی چربی (که چربی در دیواره عضله چشم قرار دارد) در سن جوانی ایجاد می شود. این حالت زمینه ی ارثی دارد و می تواند با جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چشم تصحیح شود.

با این حال، بلفاروپلاستی نمی تواند حلقه های تاریک زیر چشم که ناشی از رنگدانه های تیره پوست و یا پوست بسیار نازک و شفاف است، حذف کند. جراحی افتادگی پلک چشم خطوط و چین و چروک های اطراف چشم را صاف نمی کند و همچنین به لیفت ابرو کمکی نمی کند.

بلفاروپلاستی گاهی اوقات به همراه لیفت ابرو (پیشانی) و یا لیفت صورت انجام می شود. همچنین بلفاروپلاستی می تواند با لایه برداری لیزری پوست برای صاف کردن چروک ها و یا تزریق سم بوتولینوم برای ایجاد نتیجه نهایی بهتر ترکیب شود.

اگر به عمل جراحی پلک چشم فکر می کنید، اطلاعات زیر به شما درک اولیه ای از این روش می دهد. این مطلب نمی تواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد، زیرا نتیجه جراحی زیبایی  بستگی زیادی به بیمار و جراح دارد.

در عمل جراحی بلفاروپلاستیجراحی زیبایی پلک چشم ) چه اتفاقی می افتد؟

در اولین قرار ملاقات با جراح، باید به طور واضح انتظارات خود را از  عمل جراحی پلک چشم و ظاهر بعد از عمل توضیح دهید.

بحث های دقیق در مورد دلایل شما برای جراحی پلک چشم در این مرحله بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی اطلاعات لازم را دریافت می کنید تا بتوانید کاملا آگاهانه در مورد اقدام به جراحی زیبایی پلک چشم تصمیم گیری کنید.

جراح نیز باید سابقه پزشکی شما را بررسی کند تا مطمئن شود که هیچ دلیلی برای ممانعت از انجام جراحی افتادگی پلک چشم وجود ندارد. در این مرحله به طور معمول از شما خواسته می شود که یک فرم رضایت نامه امضا کنید که نشان دهنده آگاهی شما از مزایای و خطرات احتمالی مربوط به این روش است.

ممکن است از چشم هایتان برای مقایسه “قبل و بعد” عکس گرفته شود.

جراح ممکن است راهنمایی در مورد جزئیات عمل جراحی افتادگی پلک چشم به شما ارائه دهد به طوری که از هر گونه مشکلات مربوط به آن در کوتاه مدت یا دراز مدت، آگاه شوید و می تواند به شما در مراقبت های مورد نیاز بعد از عمل کمک کند.

قبل از جراحی پلک چشم ، جراح شما ممکن است نیاز داشته باشد که توسط یک متخصص چشم برای آزمایش گلوکوم (بیماری که بینایی را تحت تاثیر قرار میدهد) معاینه شوید تا اطمینان حاصل شود که با تولید اشک مشکلی ندارید.

مطلب مرتبط:  پاسخ به سوالات متداول در مورد لمینت دندان

نحوه بیهوشی در جراحی زیبایی پلک چشم

عمل جراحی افتادگی پلک چشم معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود، اما به بعضی از بیماران از طریق تزریق داخل وریدی بی حسی داده می شود. در موارد نادر، بیهوشی عمومی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در هر نوع عمل جراحی، استفاده از یک بیهوشی عمومی خطرات احتمالی دارد که پزشک شما در مورد آن با شما بحث خواهد کرد. بدون مشورت جراح با شما هیچ گونه روش بیهوشی برای شما اجرا نخواهد شد.

مراحل جراحی بلفاروپلاستی چیست ؟

جراحی پلک بالای چشم و یا جراحی پلک پایین چشم معمولا در یک مرکز جراحی سرپایی انجام می شود که ممکن است به طور جداگانه توسط جراح انجام شود یا بخشی از یک بیمارستان باشد.

بلفاروپلاستی پلک پایین یا بالا معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود و از  قطره چشمی برای بی حسی چشم ها استفاده می شود و سپس ممکن است لنز های محافظتی در طول عمل جراحی مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که بیهوش کننده اثر خود را آغاز کرد، مخلوطی از آدرنالین و لیگناکائین (بی حس کننده موضعی) قبل از هرگونه قطع برش توسط جراح به پلک ها تزریق می شود.

بلفاروپلاستی پلک بالایی شامل برش چین و چروک پلک، در پوست طبیعی پلک می باشد. برش برای هر دو بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا می تواند با چاقوی کوچک جراحی یا یک لیزر انجام شود. جراحانی که بلفاروپلاستی با لیزر انجام می دهند و از لیزر برای برش استفاده می کنند ادعا می کنند که خونریزی و کبودی کمتری پس از عمل رخ می دهد چرا که بلفاروپلاستی با لیزر هنگام برش عروق خونی را می بندد و مانع خونریزی می شود.

سپس، پوست اضافی برداشته می شود و یک نوار نازک عضلانی نیز برداشته می شود تا شکل گیری بهتر انجام شود. بعد، بافت چربی اضافی برداشته می شود و سپس برش با یک لایه ی بخیه بسته می شود و اسکار را در داخل بافت طبیعی پلک مخفی می کنند.

دو روش رایج برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین عبارتند از:

۱) از طریق برش مستقیم که در قسمت مژه های پایینی چشم انجام می شود. جراح لیفت پوست و عضلات را انجام می دهد تا مقدار کمی از چربی را از بین ببرد. سپس پوست و عضلات اضافی از پلک پایین برداشته می شود.

۲) هنگامی که یک توده چربی زیر پلک های زیرین داشته باشید، ممکن است یک تکنیک به نام بلفاروپلاستی transconjunctival استفاده شود. این روش معمولا در بیماران جوان تر انجام می شود که دارای لایه های چربی هستند که از طریق دیواره عضلانی چشم به سمت پلک های زیرین فشار می آورند. در روش Transconjunctival جای زخم باقی نمی ماند. برش با بخیه های درونی انجام می شود و یا به طور طبیعی درمان می شود. علاوه بر این در این روش، ممکن است یک روش احیا کردن پلک نیز توصیه شود که می تواند به طور همزمان انجام شود.

در بیماران جوانتر، چربی ممکن است به طور خاص از پلک پایین برداشته نشود. به این دلیل  که اگر پلک پایینی بیش از حد بریده شود، بتواند در سالهای آینده یک ظاهر گود افتاده ایجاد کند، بنابراین جراحان در این زمینه بسیار محتاط تر شده اند، نه صرفا به دلیل برداشتن و حفظ چربی در بیماران جوان، بلکه برای همه بیمارانی که ممکن است استفاده از روش های جایگزین های غیر جراحی مانند لیزر پوست یا پرکننده های پوست مناسب تر باشد.

یک روش جدیدتر که گاهی اوقات استفاده می شود به اصطلاح لیفت S.O.O.F نامیده می شود که اختصار عبارت Sub Orbicularis Oculi Fat می باشد.

معمولا در روشهای استاندارد جراحی بلفاروپلاستی ، پد چربی داخل کیسه های چشم همراه با بافت عضلانی برداشته می شود. اگر شما انتخاب می کنید که جراحی S.O.O.F. انجام شود، چربی در پشت عضله ی زیر چشم جایگزین می شود به جای اینکه به طور کامل برداشته شود. اگر چربی بیش از حد برداشته شود، چشم ها می توانند ظاهر فرو رفته ای خواهند داشت. در تکنیک S.O.O.F. این مشکل ایجاد نخواهد شد زیرا چربی از بین نمی رود.

عمل بلفاروپلاستی حدود دو تا دو و نیم ساعت برای هر یک از پلک های بالا و پایین طول می کشد. اگر شما می خواهید عمل جراحی دیگری مانند لیفت صورت را به صورت همزمان انجام دهید شاید نیاز باشد که به مدت یک شبانه روز بستری شوید. در هر صورت، بیماران می توانند بعد از جراحی زیبایی پلک چشم در همان روز عمل جراحی ترخیص شوند.

چه مدت طول می کشد تا جراحی زیبایی پلک چشم بهبود یابد؟

اکثر بیماران دریافتند که در حدود یک هفته تا ۱۰ روز بعد از این عمل جراحی زیبایی می توانند به فعالیت های عادی خود بازگردند. بسیاری از تورم و کبودی بعد از این دوره زمانی از بین می روند.

مطلب مرتبط:  لیزر لیپولیز چیست ؟ همه چیز درباره ی لیزر لیپولیز

خطرات و عوارض عمل بلفاروپلاستی چیست؟

بعد از جراحی پلک،  چشم ها می توانند ناراحت کننده و متورم شوند. درد معمولا چند روز پس از جراحی متوقف می شود، اما تورم ممکن است بیش از دو هفته ادامه یابد.

خطرات یا عوارض بلفاروپلاستی شامل برخی از مشکلات جزئی و موقت مانند موارد زیر است:

بینایی مبهم موقت؛ خشکی چشم ها ؛ مشکلات موقت با تولید بیش از اندازه اشک؛ مشکل بسته شدن پلک ها به طور کامل از عوارض عمل بلفاروپلاستی هستند.

موارد زیر مشکلات جدی و غیرمعمول از عوارض بلفاروپلاستی هستند: عفونت؛ کبودی، واکنش به بیهوشی؛ آسیب عصبی؛ جراحی نامتقارن (به عنوان مثال چشم ها یک طرفه به نظر می رسند) و یا بی نظمی در پلک.

یک عارضه جدی اما بسیار نادر، خونریزی پشت چشم (هماتوم رتروبولبار) است.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

بسیار مهم است که شما پس از درمان خود به دقت از جراحی زیبایی پلک چشم خود مراقبت کنید.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

استفاده از داروهای آرام بخش توصیه شده؛

استفاده از کمپرس های سرد پس از جراحی برای کمک به کاهش تورم در اطراف چشم؛

شستشوی اطراف چشم برای تمیز نگه داشتن آن. اگر هر گونه مشکلات خشکی یا خارش چشم دارید، ممکن است استفاده از قطره های چشمی به شما توصیه شود .

استفاده از پماد آنتی بیوتیک توصیه می شود تا احتمال عفونت در منطقه تحت درمان کاهش یابد.

جراح ممکن است به شما توصیه کند که ورزش کردن و فعالیت های شدید تر را به تعویق بیاندازید چرا که عرق کردن و تکان خوردن شدید همیشه در روند بهبودی مفید نیست؛

اگر متوجه علائم عفونت شده اید یا اگر خونریزی یا افزایش ناگهانی درد دارید بلافاصله با جراح خود تماس بگیرید.

چه کسانی نباید جراحی زیبایی پلک چشم را انجام دهند؟

دلایل متعددی وجود دارد که شما نباید این روش را انجام دهید. شما باید سلامت عمومی داشته باشید و انتظارات واقع بینانه از نتیجه عمل زیبایی داشته باشید.

افرادی که مبتلا به گلوکوم هستند (یک بیماری چشم که می تواند باعث از بین رفتن بینایی چشم شود) یا چشم های خشک که اشک کافی تولید نمی کند، می تواند خطر بیشتری برای مشکلات پس از درمان داشته باشد. اگر این وضعیت ها به طور شدید در شما وجود داشته باشد ممکن است جراح شما توصیه کند که عمل بلفاروپلاستی را انجام ندهید.

اگر در گذشته مشکلات بهبودی پس از هر گونه عمل جراحی را تجربه کرده اید یا در معرض زخم های کلوئید هستید، جراح ممکن است عمل جراحی افتادگی پلک چشم را توصیه نکند و ممکن است زخم های بعد از جراحی آشکار و دائمی باشد.

چه کسی می تواند جراحی پلک چشم را انجام دهد ؟

فقط جراحان آموزش دیده و واجد شرایط بایستی یک عمل جراحی بلفاروپلاستی یا پلک را انجام دهند.

هزینه جراحی پلک چشم چقدر است؟

هزینه جراحی بلفاروپلاستی متغیر است و عامل‌های متعددی بر هزینه نهایی عمل تاثیر می‌گذارد. هزینه جراحی پلک چشم نزد تمام متخصصین یکسان نیست و همچنین ممکن است هزینه جراحی بلفاروپلاستی دو بیمار در یک کلینیک با هم تفاوت داشته باشد.

نتیجه گیری

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چشم فوقانی و تحتانی یک روش بسیار رایج است که میتواند ظاهری کاملا متفاوت برای شما ایجاد کند، مخصوصا اگر شما کیسه های چربی زیادی در زیر چشمانتان داشته باشید.

اگر چه این روش شامل جراحی است، اما یک بی حس کننده موضعی خطر را کاهش می دهد و با جراح ماهر، مشکلات بعد از عمل کاهش پیدا خواهد کرد.

عکس جراحی پلک چشم : قبل و بعد از جراحی

لطفا توجه داشته باشید که نتایج جراحی زیبایی پلک چشم بسیار متفاوت است و بستگی به بیمار و مهارت جراح دارد. بنابراین نتایج در این روش نسبت به درمان های غیر تهاجمی همیشه متفاوت خواهد بود.

همه عکس جراحی پلک چشم قبل و بعد از عمل زیبایی برای بیماران واقعی است که تحت درمان جراحان بسیار متخصص قرار گرفته اند. ممکن است نتایج شما متفاوت باشد.

جراحی زیبایی پلک چشمجراحی زیبایی پلک چشم

 

پلک پایین قبل از عمل جراحی به وضوح قابل مشاهده است (سمت چپ) و نتیجه ۳ ماه بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی در سمت راست قابل مشاهده است.

جراحی زیبایی پلک چشم

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
 consultingroom.com

جراحی پلک چشم ، جراحی افتادگی پلک چشم ، جراحی زیبایی پلک چشم ، جراحی پلک بالای چشم ، جراحی پلک پایین چشم ، هزینه جراحی پلک چشم ، عمل جراحی پلک چشم ، عکس جراحی پلک چشم ، عمل جراحی افتادگی پلک چشم ، بلفاروپلاستی ، هزینه عمل بلفاروپلاستی ، عمل بلفاروپلاستی ، جراحی بلفاروپلاستی ، عوارض عمل بلفاروپلاستی ، هزینه جراحی بلفاروپلاستی ، بلفاروپلاستی پلک پایین ، بلفاروپلاستی با لیزر ، بلفاروپلاستی چیست ، مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

/Treatment/Blepharoplasty-EyeLid-Surgery
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها