پاسخ به سوالات متداول در مورد لمینت دندان

همه چیز در مورد لمینت دندان

لمینت چیست ؟ لمینت دندان ( گاهی اوقات ونیر دندان یا لمینت پورسلین دندانی نامیده می شوند) پوسته های نازک و سفارشی از مواد دندانی هستند که برای پوشش سطح دندان ها جهت بهبود ظاهر طراحی شده اند. این پوسته ها برای دندان ها جلویی که تغییر رنگ، شکل و یا اندازه داده اند، ساخته می شوند. در این مقاله همه چیز در مورد لمینت دندان را بیان خواهیم کرد. شما همچنین می توانید فیلم لمینت دندان را در ادامه این متن مشاهده کنید.

هزینه لمینت دندان ، هزینه لامینت دندان چقدر است ، هزینه لامینت هر دندان ، معایب لمینت دندان ، معایب لمینت ،

لمینت دندان

عوارض لمینت کردن دندان ، روکش لمینت دندان ، ونیر دندان ، مراحل انجام لمینت دندان ، ونیر کردن دندان ، مراحل لمینت دندان ، نحوه لمینت دندان ، لمینت کردن دندان ها ، فیلم لمینت دندان ، لمینت چیست ، همه چیز در مورد لمینت دندان

مواد تشکیل دهنده لمینت

روکش لمینت دندان می تواند از پورسلین یا مواد کامپوزیت رزین ساخته شود. روکش های پورسلین در مقایسه با ونیر های رزین در برابر لکه ها مقاوم تر هستند و بسیار مشابه دندان های طبیعی هستند. شما باید در مورد انتخاب بهترین مواد برای روکش با دندانپزشک خود بحث کنید.

لمینت دندان چه نوع مشکلاتی را حل می کند؟

لمینت معمولا برای حل مشکلات زیر مورد استفاده قرار می گیرند:
برای دندان هایی که تغییر رنگ داده اند – که ممکن است به علت درمان کانال ریشه؛ لکه های تتراسایکلین یا داروهای دیگر، استفاده بیش از حد از فلوراید و یا وجود پرهای رزین بزرگ که دندان را تغییر داده اند؛ ایجاد شود.
دندان هایی که پوسیده شده اند.
دندان هایی که لب پریده یا شکسته شده اند.
دندان هایی که تغییر یافته، ناهموار یا نامنظم شکل گرفته اند (به عنوان مثال، در آنها حفره ها یا برآمدگی وجود دارد)
دندان هایی که بین آنها فاصله وجود دارد (برای بستن فضای بین این دندان ها).

مراحل انجام لمینت دندان چیست ؟

لمینت کردن دندان ها معمولا نیاز به سه مرتبه ویزیت دندانپزشک دارد – یک ویزیت برای مشاوره و دو ویزیت برای ساخت و ونیر کردن دندان . یک یا چند دندان به طور همزمان میتوانند فرآیند لمینت  را که در زیر توضیح داده شده است، انجام دهند. برای آشنایی با نحوه لمینت دندان ادامه مطلب را بخوانید.

تشخیص و برنامه ریزی درمان: این اولین قدم از مراحل لمینت دندان است که شما باید مشارکت فعالی در آن داشته باشید. نتیجه مورد انتظارتان را برای دندانپزشک خود توضیح دهید. در طول این مشاوره، دندانپزشک شما دندان های شما را بررسی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که ونیر کردن دندان برای شما مناسب است و در مورد روند و برخی از محدودیت های آن بحث خواهد شد. او همچنین ممکن است با استفاده از اشعه ایکس از دندان های شما عکس تهیه کند.

آماده سازی: آماده سازی دندان یکی دیگر از مراحل لمینت دندان است. برای آماده سازی یک دندان برای روکش کردن، دندانپزشک شما حدود ۱/۲ میلیمتر مینا را از سطح دندان حذف می کند که تقریبا برابر با ضخامت روکش است که به سطح دندان اضافه می شود. قبل از برداشتن مینای دندان، شما و دندانپزشک خود تصمیم می گیرید که نیاز به بی حسی موضعی برای بی حس کردن وجود دارد یا خیر. بعد، دندانپزشک شما مدل یا تصویر دندان شما را ایجاد خواهد کرد. این مدل به یک آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود که به نوبه خود روکش را ایجاد می کند. معمولا برای دندانپزشک ۲-۴ هفته طول می کشد تا روکش ها را از آزمایشگاه دریافت کنند. برای دندان های بسیار ناخوشایند، می توان از روکش های دندانی موقت استفاده کرد.

مطلب مرتبط:  دستورالعمل تغییر رنگ چشم با عسل و رژیم غذایی حاوی این 8 ماده خوراکی

پیوند: یکی از مراحل انجام لمینت دندان پیوند کردن روکش به دندان است. قبل از اینکه روکش دندان به طور دائمی بر روی دندان شما نصب شود، دندانپزشک شما به طور موقت آن را روی دندان شما قرار خواهد داد تا رنگ و اندازه آن را بررسی کند. او به طور مکرر روکش را برداشته و تا رسیدن به حالت مناسب برای دندان شما برش می دهد. رنگ لمینت دندان را می توان با رنگ سمنت مورد استفاده تنظیم کرد. در مرحله بعدی، دندان شما برای دریافت روکش آماده خواهد شد. دندان شما تمیز کرده، جلا داده می شود و قلم زده می شود – که باعث می شود دندان ها را برای یک پروسه پیوند تقویت کند. ماده ی سمنت روی روکش زده می شود و سپس روکش روی دندان شما قرار می گیرد. پس از گذاشتن لمینت روی دندان، دندانپزشک شما یک پرتو نور ویژه به روکش دندان اعمال می کند که مواد شیمیایی آغشته شده به روکش را فعال می کند و باعث می شود تا ماده ی سمنت سریعا سخت شود. مراحل نهایی نحوه لمینت دندان ، شامل حذف مواد اضافی، ارزیابی نیش شما و تنظیم نهایی روکش در صورت لزوم است. دندانپزشک شما ممکن است از شما بخواهد بعد از یک هفته برای پیگیری مراجعه کنید تا بررسی کند لثه ها به حضور روکش چه پاسخی نشان داده اند و در صورت لزوم تغییراتی در محل قرارگیری روکش انجام دهد.
در این قسمت فیلم لمینت دندان را می توانید مشاهده کنید.

مزایای لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان مزایای زیر را ارائه می دهند:
لمینت کردن دندان ها ظاهر طبیعی دندان را حفظ می کنند.
بافت های لثه به راحتی روکش را تحمل می کند.
روکش های پورسلن در برابر لکه ها مقاوم هستند.
رنگ روکش دندان را می توان انتخاب کرد به طوری که باعث می شود که دندانهای تیره سفیدتر شوند.
لمینت یک روش محافظه کارانه برای تغییر رنگ و شکل دندان ارائه می دهد؛ به طور کلی، روکش ها معمولا نیاز به شکل گیری گسترده ای ندارند، با این حال یک جایگزین قوی تر هستند و زیبایی بیشتری ارائه می دهند.

معایب لمینت دندان چیست؟

معایب لمینت عبارتند از:
یکی از مهم ترین عوارض لمینت کردن دندان این است که فرایند لامینت دندان برگشت پذیر نیست.
هزینه لامینت هر دندان نسبت به پیوند کامپوزیت بیشتر است.
ونیرها اگر شکسته یا لب پریده شوند معمولا قابل اصلاح نیستند.
از معایب لمینت می توان به این مورد اشاره کرد که از آنجا که مینای دندان برداشته شده است، دندان شما ممکن است به غذاهای گرم و سرد و نوشیدنی ها حساس تر باشد.
یکی دیگر از از معایب لمینت دندان این است که ونیرها دقیقا با رنگ دندانهای دیگر شما مطابقت ندارند. همچنین، رنگ روکش را نمی توان یک بار در محل تغییر داد. اگر برای سفید کردن دندان هایتان برنامه ای دارید، قبل از انجام لمینت، باید این کار را انجام دهید.
اگر چه احتمالا، روکش لمینت دندان می توانند از بین بروند و سقوط کنند؛ برای به حداقل رساندن احتمال این رخداد، ناخن های خود را نجوید؛ یخ یا سایر اشیاء سخت را نجوید و فشار بیش از حد بر روی دندان هایتان اعمال نکنید.
دندان ها با روکش هم می توانند پوسیده شوند، بایستی پوشش کامل دندان با تاج را فراهم کرد.
ونیر دندان برای افرادی که دندان های ناسالم (مثلا افرادی که دچار پوسیدگی دندان یا بیماری لثه هستند) و دندان های تضعیف شده (در نتیجه پوسیدگی، شکستگی، پر کردن دندان های بزرگ)دارند و یا کسانی که به مقدار کافی مینای دندان ندارند، انتخاب مناسبی نیست.
افرادی که دندان های خود را پرچ وصاف کرده اند، کاندیدهای نامناسبی برای ونیرهای پورسلین هستند، زیرا این فعالیت ها می توانند باعث شوند عوارض لمینت کردن دندان بیشتر نمود پیدا کند.

مطلب مرتبط:  آشنایی با روش‌های تغییر رنگ چشم به صورت دائمی و موقت

عمر لمینت کردن دندان ها چه قدر است؟

عمر ونیرها معمولا بین ۷ تا ۱۵ سال است. پس از این زمان، باید ونیرها جایگزین شوند.

آیا ونیرهای دندانی نیاز به مراقبت ویژه دارند؟

ونیرهای دندانی نیازی به مراقبت خاصی ندارند. همچنان روش های بهداشت دهان و دندان را دنبال کنید. مسواک زدن، شستشو و استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده را طبق معمول انجام دهید. حتی اگر ونیرهای پرسلن در مقابل لکه ها مقاومت داشته باشند، دندانپزشک شما ممکن است توصیه کند که از غذاها و نوشیدنی های رنگی (مانند قهوه، چای) اجتناب کنید.

جایگزین لمینت چیست ؟

جایگزین لامینت دندان شامل باندینگ و تاج است. ونیرها یک گزینه متوسط را ارائه می دهند. ونیرها می تواند برای افرادی که می خواهند شکل دندان های خود را تغییر دهند (همانطور که در باندینگ انجام می شود،) مناسب باشد، اما برای داشتن تاج دندان کافی نیستند.

هزینه لامینت دندان چقدر است ؟

شاید این سوال که هزینه لامینت دندان چقدر است برای شما هم پیش آمده باشد. هزینه لمینت دندان بسته به اینکه در چه کشوری زندگی می کنید و همچنین روش مورد استفاده برای لمینت کردن دندان ها ، متفاوت است. به طور کلی، هزینه لامینت هر دندان بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است. هزینه لمینت دندان به طور کلی تحت پوشش بیمه نیست. برای اطمینان، از شرکت بیمه خود اطلاعاتی کسب کنید.

لمینت دندان 

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

webmd.com

هزینه لمینت دندان ، هزینه لامینت دندان چقدر است ، هزینه لامینت هر دندان ، معایب لمینت دندان ، معایب لمینت ، عوارض لمینت کردن دندان ، روکش لمینت دندان ، ونیر دندان ، مراحل انجام لمینت دندان ، ونیر کردن دندان ، مراحل لمینت دندان ، نحوه لمینت دندان ، لمینت کردن دندان ها ، فیلم لمینت دندان ، لمینت چیست ، همه چیز در مورد لمینت دندان ، لامینت دندان ،

/oral-health/guide/veneers#1
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط