سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

@Hikhalayegh

۱۳ مورد از عوارض استفاده از صاف کننده مو که باید بدانید + نحوه جلوگیری از عوارض

عوارض استفاده از صاف کننده مو

برخی افرادی که به طور طبیعی موهای صافی ندارند، برای صاف و لخت کردن موهای فر خود به استفاده از روش‌های مختلفی مانند اتوی مو یا داروهای شیمیایی روی می‌آورند. اما صاف کردن مو در خانه بوسیله اتوی مو یا با داروهای شیمیایی موجود در سالن آرایش می‌تواند عوارض زیانباری برای مو به دنبال داشته باشد. در این مطلب می‌توانید هر آنچه درباره عوارض استفاده از صاف کننده مو باید بدانید، را به همراه نحوه جلوگیری از عوارض مشاهده کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید:

عوارض صاف کننده دائمی مو ، عوارض صاف کننده های مو  ، عوارض استفاده از اتوی مو ، عوارض صاف کردن دایمی مو ، عوارض صاف کردن مو ، صاف کردن مو در خانه

عوارض استفاده از صاف کننده مو

عوارض استفاده از صاف کننده مو کدامند؟

عوارض صاف کردن دایمی مو و روش‌های صاف کردن مو در خانه بسیار متفاوت بوده و از کدری گرفته تا ریزش مو را به همراه دارد. در ادامه مطلب، نگاه دقیق‌تری به این مسئله می‌اندازیم:

۱- خشکی مو

تا به حال متوجه شدید هنگام صاف کردن مو دودی از آن بلند می‌شود. ولی باید بدانید این دود نیست و در واقع بخار است. در اصل، کارکرد اتوی مو بدین صورت است که تمام رطوبت را از مو خارج می‌کند تا مو صاف شده و حالت بگیرد و این تنها یکی از عوارض استفاده از اتوی مو می‌باشد. تنها راه خارج شدن رطوبت از مو، تبخیر و تبدیل آن به بخار است. به همین دلیل، موها پس از شستشو به حالت طبیعی خود بر می‌گردند، زیرا رطوبت به داخل موها برگردانده شده است. با اینهمه، استفاده مرتب و طولانی مدت از وسایل حرارتی حالت‌دهنده مو و داروهای شیمیایی می‌تواند چربی‌های طبیعی را از مو گرفته و آن را به شدت خشک و شکننده نماید.

عوارض استفاده از صاف کننده مو

۲- وزی مو

یکی دیگر از عوارض صاف کردن مو ، وزی مو است. حتماً با خودتان فکر کردید با صاف کردن مو دیگر از شر وزی موهای خود خلاص می‌شوید؟ متأسفانه، در این مورد، صاف کردن مو برخلاف آن چیزی است که انتظار می‌رود، زیرا خشکی ناشی از صاف کردن مکرر مو در نهایت بجای کاهش به افزایش وزی مو منجر می‌شود.

۳- شکنندگی مو

خشکی شدید مو از عوارض صاف کردن دایمی مو یا موقت آن می‌باشد. پس می‌توان با اطمینان گفت که استفاده از این روش‌ها، ساختار تارهای مو را ضعیف می‌کند که در نتیجه باعث می‌شود تارهای مو از وسط نسبت به شکنندگی حساس‌تر شوند.

۴- موخوره

معمولاً موخوره هنگامی ایجاد می‌شود که موهای ضعیف از وسط شروع به شکسته شدن کنند. موخوره نه تنها یکی از نشانه‌های بارز شکنندگی مو است، بلکه نیز باعث می‌شود ظاهر موهایتان بی‌ریخت شود.

مطلب مرتبط:  راه هایی برای پرپشت شدن ابرو

عوارض استفاده از صاف کننده مو

۵- کدری مو

چربی‌های طبیعی پوست سر و رطوبت داخل موها مسئول درخشندگی طبیعی و زیبای مو هستند. وقتی این دو ماده را بوسیله صاف‌کننده از مو می‌گیرید، موهایی کدر و بی‌‌حالت برای‌تان برجای می‌ماند که این هم یکی دیگر از عوارض صاف کردن مو محسوب می‌شود.

۶- ریزش مو

ریزش مو نیز از دیگر عوارض استفاده از اتوی مو و صاف‌کننده‌های دائمی مو می‌باشد. استفاده مرتب از حرارت نه تنها مو بلکه فولیکول‌های مو را نیز تغییر می‌دهد. مواد شیمیایی بکار رفته در صاف‌کننده‌های دائمی مو نیز آسیب زیادی به ریشه‌های مو وارد آورده که در نتیجه باعث شروع ریزش مو می‌شوند.

۷- ریزش موی دائمی

اگر تصور می‌کنید می‌توانید چندسال موهایتان را صاف کنید و صرفاً روزی با کنار گذاشتن اتوی مو سلامت آن‌ها را بازگردانید، سخت در اشتباه هستید. استفاده مکرر از نرم‌کننده‌های شیمیایی و وسایل حرارتی حالت‌دهنده مو می‌تواند با از بین بردن فولیکول‌های مو باعث ریزش دائمی موی سر شود.

عوارض استفاده از صاف کننده مو

۸- خارش پوست سر

نابودی فولیکول‌های مو باعث می‌شود چربی‌های طبیعی نگهدارنده رطوبت پوست سر کمتر ترشح شود. کاهش ترشح چربی نیز به خشکی، پوسته پوسته شدن و خارش پوست سر منجر می‌شود که حتی ممکن است به قسمت‌های پیشانی و گردن نیز سرایت کند.

۹- تغییر دائمی بافت مو

یکی از عوارض صاف کننده دائمی مو این است که به واسطه داشتن مواد شیمیایی می‌تواند باعث تغییر دائمی بافت مو شود. هیچ یک از درمان‌های مراقبت از مو و ماسک‌های مو نمی‌توانند به بازیابی طبیعی سلامت مو کمک کنند. تنها راه‌حل پیش روی شما در این شرایط این است که بگذارید موهایتان به طور کامل بلند شوند.

۱۰- کاهش رشد مو

کاهش رشد مو یکی دیگر از عوارض صاف کردن دایمی مو و موقت آن به حساب می‌آید. صاف کردن مکرر مو بدون استفاده از محافظ حرارتی مناسب می‌تواند باعث آسیب دائمی به کوتیکول‌های مو و در نتیجه کاهش رشد مو شود.

عوارض استفاده از صاف کننده مو

۱۱- رشد مجدد ریشه‌های بی‌ریخت مو

می‌دانید بدتر از صاف‌ کردن دائمی مو چیست؟ اینکه صبر کنید موهایتان بلند شوند. ریشه‌های کاملاً واضح مو در بافت طبیعی مو بلند شده و در قسمت بالا به حالت فر یا مجعد و در قسمت پایین به حالت صاف در می‌آیند که بدون اغراق ظاهر موهایتان بی‌ریخت می‌شود.

۱۲- خارش بدن از عوارض استفاده از صاف کننده مو

برخی از محصولات صاف‌کننده مو که قبل از صاف‌کردن مو استفاده می‌کنید، در تماس با حرارت، گاز فرمالدئید آزاد می‌کنند. مواجهه مکرر با این گاز تند می‌تواند باعث خارش پوست، بینی، چشم‌ها و ریه‌ها شود.

مطلب مرتبط:  روش‌های سریع و آسان استفاده از روغن کدو تنبل برای رشد مو و توقف ریزش آن

۱۳- واکنش آلرژیک از عوارض صاف کننده دائمی مو

شما ممکن است به مواد شیمیایی بکار رفته در داروهای صاف‌کننده دائمی مو حساسیت یا آلرژی داشته باشید ولی خودتان ندانید. واکنش آلرژیک نسبت به این مواد شیمیایی ممکن است بلافاصله پس از استفاده از محصول صاف‌کننده یا چند روز بعد از آن رخ دهد و موجب خارش پوست سر و بدن، کهیر، قرمزی و خارش چشم‌ شود.

عوارض استفاده از صاف کننده مو

عوارض صاف کننده های مو خطرناک به نظر می‌رسد. اما اگر نخواهید صاف‌کننده مو را به طور کامل کنار بگذارید، این عوارض معقول هستند. در ادامه چند اقدام پیشگیرانه ارائه می‌شود که می‌توانید برای جلوگیری از عوارض صاف کننده های مو انجام دهید.

نحوه جلوگیری از عوارض استفاده از صاف کننده مو

  • همیشه قبل از صاف کننده از محافظ حرارتی برای موی خود استفاده کنید تا از سوختن کامل مو بوسیله صاف‌کننده جلوگیری شود.
  • سعی کنید استفاده از صاف‌کننده مو را به دو بار در هفته کاهش دهید و به هر قیمتی آن را انجام ندهید.
  • سوختن مو از عوارض استفاده از اتوی مو است. از این رو، هنگام صاف کردن مو با اتو مو از دمای کم یا متوسط استفاده کنید.
  • هرگز هنگام خیس بودن مو، آن را صاف نکنید، چون در این حالت موها بسیار ضعیف بوده و بیش از هر زمان دیگری در معرض شکستگی قرار دارند.
  • موهایتان را چرب کنید و در هر بار شستشو نرم‌کننده بزنید تا رطوبت به موها بازگردد. هم‌چنین برای آبرسانی عمیق به مو می‌توانید هر دو هفته موهایتان را با نرم‌کننده کاملاً نرم کنید.
  • یک هفته در میان از ماسک‌ موهای طبیعی تهیه شده از ماست، شیر نارگیل، عسل و روغن زیتون برای مرطوب کردن طبیعی موها استفاده کنید.
  • برای بازگرداندن درخشندگی از دست رفته به موها، آن‌ها را با مخلوط دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک لیوان آب آبکشی کنید.

اگر نمی‌توانید استفاده از روش‌های صاف کردن دائمی یا موقت مو را کنار بگذارید، لااقل برای جلوگیری از عوارض استفاده از صاف کننده مو می‌توانید این چند اقدام پیشگیرانه ساده بالا را انجام دهید.

عوارض استفاده از صاف کننده مو

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
welldeservedbeauty.com

عوارض صاف کننده دائمی مو ، عوارض صاف کننده های مو  ، عوارض استفاده از اتوی مو ، عوارض صاف کردن دایمی مو ،
عوارض صاف کردن مو ، صاف کردن مو در خانه

/side-effects-of-hair-straightening-you-should-be-aware-of
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط