درمان گیاهی ناباروری مردان و زنان |۱۱ گیاه برای افزایش باروری و قدرت جنسی

درمان گیاهی ناباروری و افزایش قدرت جنسی در زنان و مردان با این گیاهان

مشکلات مربوط به باروری می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. این مساله می تواند بر زنان و مردان تاثیر بگذارد. اگر برای بچه دار شدن تلاش می کنید، ایده خوبی است که راه های طبیعی و گیاهی را  برای افزایش باروری امتحان کنید. این روش های گیاهی برخلاف داروها بدون عوارض جانبی هستند. در ادامه با درمان گیاهی ناباروری با ما همراه باشید تا چند گیاه خاص برای افزایش باروری زنان و مردان و تقویت اسپرم ضعیف و تخمک گذاری را به شما معرفی کنیم.

درمان گیاهی ناباروری ، درمان گیاهی ضعف اسپرم ، درمان گیاهی ناباروری مردان ، درمان خانگی ناباروری

درمان گیاهی ناباروری

داروی گیاهی برای نازایی ، افزایش اسپرم با داروهای گیاهی ، تقویت اسپرم ضعیف ، درمان ضعیف بودن حرکت اسپرم ، داروی گیاهی برای تقویت رحم

استفاده از هورمون ها برای افزایش باروری می تواند عوارضی را در پی داشته باشد. به همین دلیل بهتر است که از روش های طبیعی استفاده کنید و درمان نازایی با گیاهان دارویی را مد نظر قرار دهید. در بسیاری از فرهنگ ها از گیاهان برای افزایش باروری استفاده می شود. این گیاهان می توانند توسط هم مردان و هم زنان مورد استفاده قرار گیرند.

شما به راحتی می توانید آنها را در رژیم غذایی یا دمنوش های گیاهی خود بگنجانید. تقریبا هیچ عارضه جانبی در استفاده از گیاهان وجود ندارد. در اینجا ۱۱ گیاه عالی را معرفی می کنیم که به افزایش باروری کمک می کنند. ما این گیاهان را برای هم مردان و هم زنان بیان می کنیم.

۱۱ گیاه شگفت انگیز که باعث افزایش باروری می شوند

ماکا برای درمان گیاهی ناباروری

ماکا یک سبزی ریشه مانند است که قرن ها برای افزایش باروری استفاده شده است. ماکا را می توان به عنوان درمان گیاهی ناباروری مردان و زنان هر دو تلقی کرد. این سبزی به تعادل هورمون ها در بدن کمک می کند و عملکرد جنسی سالم در بدن را تقویت و پشتیبانی می کند. مصرف ماکا توسط زنان می تواند به ایجاد تعادل بین استروژن و پروژسترون کمک کند.

درمان گیاهی ناباروری

در مردان، مصرف این گیاه افزایش میل جنسی را نشان داده است. ماکا همچنین باعث تقویت اسپرم ضعیف و افزایش سلامتی اسپرم می شود. هنگام خرید این گیاه مطمئن شوید که فقط شامل ریشه ماکا باشد. اگر شامل برگ یا ساقه باشد، خریداری نکنید. ماکا را می توان به شکل های مختلف – پودر، تنتور و کپسول- مصرف نمود. همچنین می توانید آن را با قدرت های مختلف دریافت کنید.

از پزشک خود در مورد دوز مصرف ماکا که برای شما مناسب است، بپرسید. شما همچنین باید قدرت مورد نیاز ریشه را برای مصرف بدانید. مطمئن شوید که قبل از این که قصد خوابیدن کنید، ماکا را به خوبی جذب کرده اید، زیرا دیده شده است که ماکا یک محرک است که می تواند بر خواب تاثیر بگذارد.

قاصدک برای درمان گیاهی ناباروری

قاصدک به عنوان یک گیاه پاک کننده عالی در بسیاری از کشورها استفاده می شود. این گیاه انتخابی عالی برای زنانی است که مایل به باردار شدن هستند. قاصدک گیاهی پر از مواد مغذی گیاهی است. این خواص باعث می شود که این گیاه، یک گیاه طبیعی و ایمن برای افزایش باروری زنان باشد.

درمان گیاهی ناباروری

این گیاه باعث افزایش تولید صفرا در کبد می شود. این مساله روند پاکسازی سموم از بدن را افزایش می دهد. مصرف ریشه ها و برگ های قاصدک می تواند در پاک کردن سموم که ممکن است باعث اختلالات هورمونی شوند، موثر باشد. استفاده از این گیاه تمیز کننده کبد می تواند برای زنانی که سعی بر باردار شدن دارند، بسیار مفید باشد.

این گیاه را می توان در قالب کپسول مصرف کرد. همچنین می توانید چای یا عصاره قاصدک را امتحان کنید. اگر قصد باردار شدن دارید، این گیاه پاک کننده کبد را حتما امتحان کنید. این گیاه قطعا باعث افزایش باروری شما خواهد شد.

گرده لیوه یا علف شاخ بز یا اپیمدیوم برای درمان گیاهی ناباروری

این گیاه یک گیاه ارزشمند است که می تواند به عنوان درمان گیاهی ناباروری مردان مورد استفاده قرار گیرد. این گیاه به حمایت از ارگان جنسی مردان کمک می کند. علف شاخ بز به طور کلی برای تقویت سلامت تولید مثل در مردان استفاده می شود. این گیاه برای مردانی که می خواهند باروری آنها افزایش یابد، بسیار حائز اهمیت است.

درمان گیاهی ناباروری

طب سنتی چین از این گیاه به عنوان یک تقویت کننده جنسی استفاده می کند. این گیاه به تقویت عملکرد جنسی کمک می کند. علف شاخ بز همچنین به تولید تستوسترون سالم کمک می کنند. همینطور اثبات شده است که در تولید اسپرم موثر است. با این حال، این موضوع هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

جینسنگ برای درمان گیاهی ناباروری

این گیاه یکی دیگر از گیاهان شرقی است که دارای مزایای زیادی برای تقویت باروری مردان است و می تواند به عنوان درمان گیاهی ناباروری مردان مورد استفاده قرار گیرد. به طور عمده دو نوع جینسنگ وجود دارد – جینسنگ آمریکایی و جینسنگ آسیایی. این گیاه به حفظ سرزندگی عمومی در مردان کمک می کند. این کار با بهبود گردش خون انجام می شود. این گیاه به مردان مبتلا به اختلال نیز نعوظ کمک می کند.

درمان گیاهی ناباروری

اگر به دنبال افزایش اسپرم با داروهای گیاهی هستید، جینسنگ را انتخاب کنید. این گیاه در افزایش تعداد اسپرم بسیار مؤثر است و می تواند به عنوان درمان گیاهی ضعف اسپرم به کار رود. همچنین جینسنگ به تحرک اسپرم نیز کمک می کند و بنابراین می توان آن را به عنوان درمان ضعیف بودن حرکت اسپرم به کار برد. جینسنگ برای افزایش سطح تستوسترون در مردان مفید است. این امر باعث کاهش سطح استرس در بدن می شود. استرس یکی از دلایل شناخته شده در زمینه مشکلات باروری در مردان و زنان است.

جینسنگ در بسیاری از کشورها به عنوان یک تقویت کننده جنسی برای مردان استفاده می شود. شما می توانید مکمل های جینسنگ یا تنتور را انتخاب کنید. همچنین جینسنگ می تواند برای افزایش میل جنسی مردان بالای ۴۰ سال استفاده شود. جینسنگ یکی از سالم ترین گیاهان شناخته شده است. دارای هیچ عارضه جانبی مضری نیست. باید از مصرف جینسنگ همراه با نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.

مطلب مرتبط:  تشریح عملکرد طب سوزنی در درمان بیماریها

گفته می شود که جینسنگ با داروهای خاص واکنش نشان می دهد. این داروها شامل داروهای فشار خون و رقیق کننده های خون می شود. برای اطلاع از واکنش جینسنگ با داروهایی که مصرف می کنید، با پزشک خود مشورت کنید.

شبدر قرمز برای درمان گیاهی ناباروری

این گیاه برای افزایش باروری زنان مفید است. شبدر قرمز دارای سطح بالایی از کلسیم و منیزیم است. این گیاه یک گیاه مغذی است که به تصفیه خون نیز کمک می کند. شبدر قرمز را می توان به راحتی مصرف کرد. می توانید از آن چای تهیه کنید. همچنین می توانید از تنتور، مکمل و یا عصاره آن استفاده کنید.

درمان گیاهی ناباروری

شبدر قرمز دارای ترکیباتی از قبیل فیتواستروژن ها و ایزوفلاوین ها است. این ترکیبات به حفظ تعادل هورمون های زنانه کمک می کند. با توجه به تحقیقات انجام شده، مصرف شبدر قرمز با افزایش استروژن در بدن همراه است. این مسئله بدن زنان را برای تخمک گذاری آماده می کند.

این گیاه شگفت انگیز نیز غنی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است. برخی از ویتامین های ضروری موجود در شبدر قرمز عبارتند از ویتامین C، تیامین و نیاسین. مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم، کروم و فسفر نیز در آن فراوان است. حضور این عناصر باعث افزایش باروری در زنان می شود. این کار با کمک به حفظ سلامت بدن انجام می شود. این گیاه همچنین به آرام سازی سیستم عصبی کمک می کند.

مواد مغذی موجود در گیاه نیز مسئول افزایش احتمال بروز بارداری هستند. این امر ممکن است به دلیل حضور مواد مغذی ضروری باشد. آنها به بدن کمک می کنند تا سموم مضر مانند تراتوژن ها را از بین ببرند. حضور چنین سمومی در بدن می تواند مانع از حاملگی شود.

مراقب دوز مصرفی شبدر قرمز باشید. مصرف این گیاه در مقادیر زیاد می تواند خطرناک باشد. در مورد دوز مصرفی مجاز، با پزشک خود صحبت کنید. بهتر است قبل از شروع به مصرف این گیاه، با یک پزشک متخصص مشورت نمایید.

دونگ کویی برای درمان خانگی ناباروری 

از این گیاه با عنوان “جینسنگ زنانه” یاد می شود. این گیاه برای زنانی که مایلند باروری آنها افزایش یابد، از ضروریات است. این گیاه حال و هوای رحم را عوض و آن را تقویت می کند. دونگ کویی در طب سنتی چین به عنوان یک تصفیه کننده خون مورد استفاده قرار می گیرد. این مساله به دلیل اثر کلی آن در گردش خون است. گیاه دونگ کویی به خصوص برای زنان مبتلا به مشکلات قاعدگی بسیار مفید است.

درمان گیاهی ناباروری

گیاه دونگ کویی همچنین در طب سنتی برای درمان شرایط رکود استفاده می شود. چنین مواردی شامل کیست تخمدان و فیبروم رحمی است. این گیاه می تواند به تقویت رحم “ضعیف” کمک کند. مشخص شده است که دونگ کویی برای زنانی که از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کرده اند، بسیار مفید است. مصرف این گیاه برای آنان، پس از قطع مصرف، به منظور افزایش باروری از ضروریات است.

این گیاه برای بیشتر افراد بی خطر است. با این حال، برخی از نکات وجود دارد که باید به آنها توجه نمود:

 • این گیاه را نباید در دوره قاعدگی مصرف کرد. زیرا استفاده از آن در دوره قاعدگی ممکن است موجب افزایش جریان خون بشود.
 • در صورت ابتلا به اسهال، دونگ کویی نباید مورد استفاده قرار گیرد.
 • زنان با جریان قاعدگی بیش از حد یا بیماری های هموراژیک باید به شدت از مصرف این گیاه خودداری کنند.
 • گیاه دونگ کویی را نباید حداقل دو هفته قبل از هر گونه عمل جراحی مصرف نمود. اگر قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرید، حداقل دو هفته قبل از تاریخ جراحی، مصرف را قطع کنید.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، این گیاه را مصرف نکنید.

در صورت داشتن هر یک از شرایط فوق، قبل از استفاده از گیاه، با پزشک خود مشورت کنید. به محض شروع حاملگی، مصرف دونگ کویی باید قطع شود. در دوران بارداری مصرف گیاه ایمن نیست.

برگ تمشک قرمز به عنوان داروی گیاهی برای نازایی

چای گیاهی درست شده با این گیاه برای نسل ها مورد استفاده قرار گرفته است. این گیاه از دوران باستان به عنوان یک داروی کمکی بزرگ برای تولید مثل شناخته شده است. این اواخر، برگ تمشک قرمز یکی از محبوب ترین گیاهان برای باروری زنان محسوب می شود.

درمان گیاهی ناباروری

برگ تمشک قرمز را می توان به آسانی از فروشگاه ها تهیه کرد. چای گیاهی آن برای افزایش باروری زنان مناسب است. این گیاه را می توان به عنوان یک داروی گیاهی برای تقویت رحم هم به کار برد. می توانید به راحتی این چای گیاهی را در طول ماه، زمانی که برای بارداری تلاش می کنید، مصرف نمایید. این گیاه پوشش رحم شما را تقویت می کند. این گیاه همچنین در طولانی تر ساختن فاز لوتئال شما مفید است.

تعداد بسیار زیادی مواد معدنی و ویتامین های ضروری در این گیاه وجود دارد. برخی از این ترکیبات ویتامین B کمپلکس، C و E، ویتامین A، کلسیم و آهن هستند. چای تمشک قرمز همچنین منبعی غنی از پتاسیم و فسفر است. این ویتامین ها و مواد معدنی باعث می شوند که بارداری برای شما بسیار ساده تر شود.

استفاده از این گیاه یک راه آسان و ایمن برای افزایش باروری شماست. چای این گیاه یک چای با مزه عالی است که می توانید در تمام طول ماه آن را مصرف کنید. همچنین می توانید از این گیاه در فرم کپسول دریافت نمایید. قبل از شروع استفاده، با پزشک خود در مورد ایمنی آن برای موارد خاص خود صحبت کنید.

نخل اره ای برای درمان گیاهی ناباروری 

نخل اره ای برای افزایش باروری مردان استفاده شده است. این گیاه برای توانایی آن در افزایش سلامت پروستات توصیه شده است. به طور بالقوه ثابت شده است که گیاه نخل اره ای قادر به کاهش اندازه پروستات است. این امر در تولید هورمون های جنسی مرد مفید است.

درمان گیاهی ناباروری

نخل اره ای برای افرادی که بنیه ضعیفی دارند و عملکرد تولید مثل آنان ضعیف است، عالی است. برای درمان گیاهی ضعف اسپرم ، می توانید از این گیاه عالی استفاده نمایید. نخل اره ای به تغذیه کل سیستم غدد درون ریز کمک می کند. نشان داده شده است که این مساله می تواند در بهبود کلی سلامت تولید مثل مردان موثر باشد.

مطلب مرتبط:  کنترل و درمان بیماری شوگرن در طب سنتی و طب جدید

نخل اره ای همچنین به بهبود سیستم ایمنی کمک می کند. این کار باعث کاهش استرس و خستگی می شود و در نتیجه سیستم تولید مثل ضعیف را تقویت می کند. یک احساس تندرستی کلی در استفاده مستمر این گیاه وجود دارد که می تواند مورد توجه قرار گیرد.

در صورتی که در حال حاضر از هر داروی دیگری برای باروری استفاده می کنید، این گیاه را مصرف نکنید. مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد نخل اره ای ممکن است هورمون های خاصی را در مردان دستکاری کند. به همین دلیل استفاده از آن با سایر داروهای مورد استفاده برای باروری که بر هورمون ها تاثیر می گذارند، توصیه نمی شود. استفاده منظم از آن برای افزایش باروری، معمولا مفید است.

توت مار برای درمان گیاهی ناباروری

درست مانند دونگ کویی، توت مار نیز برای درمان درد تخمدان مفید است. این گیاه التهاب رحم را کاهش می دهد و همچنین به کاهش التهاب در پوشش رحم کمک می کند.

درمان گیاهی ناباروری

توت مار می تواند محیط رحم را برای بارداری آماده کند. گیاهپزشکان این گیاه را برای درمان علائم ناراحتی سیستم تولید مثل توصیه می کنند. ریشه این گیاه برای ساخت چای، عصاره و تنتور استفاده می شود. توت مار با حمایت از عملکرد هورمونی، باروری را بهبود می بخشد.

هنگام استفاده از این گیاه مراقب باشید. این گیاه می تواند منجر به ناراحتی معده یا استفراغ بشود. همچنین ممکن است متوجه حساس شدن سینه و افزایش وزن در خودتان شوید. در بعضی موارد ممکن است سردرد و سرگیجه را نیز تجربه کنید. در صورت بروز هر یک از این علائم، از مصرف خودداری کنید. قبل از استفاده از توت مار، با یک گیاه شناس مجرب صحبت کنید.

گزنه دو پایه به عنوان داروی گیاهی برای نازایی

این گیاه برای تغذیه رحم فوق العاده است و بنابراین می توان از آن به عنوان یک داروی گیاهی برای تقویت رحم استفاده کرد. گزنه همچنین برای غدد فوق کلیه و کلیه ها نیز مفید است. این گیاه معمولا در قالب چای گیاهی مصرف می شود. گیاه گزنه برای کمک به آماده سازی بدن برای بارداری شناخته شده است.

درمان گیاهی ناباروری

مقدار بالای کلروفیل موجود در گیاه به عنوان یک سم زدای طبیعی عمل می کند. همچنین گزنه سرشار از ویتامین K است، ویتامینی که برای نوزاد شما ضروری است. اگر می خواهید باردار شوید، هر روز باید دو یا چهار فنجان چای گزنه بنوشید و برای چند ماه این روند را ادامه دهید.

این گیاه یک تقویت کننده عالی برای رحم با یک طعم فوق العاده است. همچنین می توانید برگ های سبز پخته شده این گیاه را بخورید یا آن را با سالاد خود اضافه کنید. عوارض جانبی ناشی از گزنه عبارتند از ناراحتی معده، بثورات پوستی و احتباس مایعات. همچنین گزنه ممکن است برای زنانی که از رقیق کننده های خون یا داروی فشار خون استفاده می کنند، مناسب نباشد. با پزشک خود، برای اطمینان از صحت این گیاه برای موارد خاص خود صحبت نمایید.

پنج انگشت برای درمان گیاهی ناباروری

این گیاه به عنوان بنگرو نیز شناخته می شود. میوه این گیاه به عنوان یک درمان گیاهی برای ناباروری استفاده می شود. این گیاه برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. پنج انگشت می تواند به کاهش اختلالات زنانه کمک کند. همچنین دیده شده است که گزنه در کمک به ایجاد تعادل در هورمون های بارداری و افزایش باروری، شگفت انگیز است.

درمان گیاهی ناباروری

برخی از مزایای پنج انگشت در افزایش قدرت باروری:

 • اگر از فاز لوتئال کوتاه رنج می برید، استفاده از پنج انگشت می تواند به شما کمک کند. این گیاه در افزایش طول فاز لوتئال بسیار مفید است. این مساله شانس بارداری را افزایش می دهد.
 • این گیاه به تولید هورمون هایی که باعث افزایش تولید پروژسترون می شوند، کمک می کند.
 • پیشرفت اندومتریوز خفیف را کاهش می دهد.
 • این گیاه در درمان قاعدگی نامنظم یا عدم وجود آن به زنان کمک می کند.
 • پنج انگشت به عنوان یک داروی گیاهی برای درمان کیست تخمدان استفاده شده است.
 • پس از متوقف کردن استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری، برای تنظیم قاعدگی شما مفید است.

معمولا زنان باردار در سن باروری می توانند از این گیاه برای افزایش باروری استفاده کنند، با این حال، مواردی دیده شده است که در آن ها مصرف پنج انگشت کمتر موثر بوده است. برای زنان دارای انرژی کم، شیوه زندگی ضعیف، ایمنی ضعیف، یا زنانی که مدت زمانی طولانی از مصرف استروئیدها یا آنتی بیوتیک ها استفاده کرده اند، احتمال کمتری وجود دارد که این گیاه مفید باشد.

ریشه های انجیر هندی یا معابد برای درمان خانگی ناباروری

ریشه های باریک درخت انجیر هندی (یا همان انجیر معابد) را بردارید و آنها را در سایه خشک کنید. با آنها یک پودر نرم بسازید و با ۵ برابر شیر مخلوط کنید و برای ۳ شب متوالی بعد از دوره قاعدگی در هر ماه مصرف نمایید تا زمانی که بارداری صورت بگیرد. به همراه این مخلوط چیز دیگری میل نکنید.

نتیجه:

اگر قصد دارید باردار شوید، درمان گیاهی ناباروری و استفاده از گیاهان برای افزایش باروری یک ایده عالی است. آنها عوارض جانبی کمتری نسبت به داروهای هورمونی دارند. در اکثر موارد تقریبا هیچ عارضه جانبی وجود ندارد که گزارش شده باشد. با این حال، قبل از هرگونه درمان گیاهی، با پزشک خود صحبت کنید. هر مورد منحصر به خودش است و ایده خوبی است که بدانید که آیا یک گیاه خاص برای مورد خاص شما مناسب است یا نه. گیاهان یک راه تسکین دهنده و ارزان برای بهبود شانس باروری هستند. پس آنها را فراموش نکنید.

درمان گیاهی ناباروری مردان و زنان

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

parentinghealthybabies.com

درمان گیاهی ناباروری ، درمان گیاهی ضعف اسپرم ، درمان گیاهی ناباروری مردان ، درمان خانگی ناباروری ، داروی گیاهی برای نازایی ، افزایش اسپرم با داروهای گیاهی ، تقویت اسپرم ضعیف ، درمان ضعیف بودن حرکت اسپرم ، داروی گیاهی برای تقویت رحم

/herbs-boost-fertility
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها