این سایت به فروش میرسد. به واتس آپ شماره زیر، پیام ارسال فرمایید. 

09305140449

نحوه تغییر رمز وای فای با کامپیوتر در هفت گام

تغییر رمز وای فای با کامپیوتر

چگونه رمز وای فای را تغییر دهیم ؟

یکی از بهترین راههای اتصال به اینترنت از طریق وای فای (WiFi) می باشد، اما یک وای فای با سطح امنیت پایین می تواند اطلاعات شخصی شما را در معرض خطر قرار دهد. حفاظت از رمز وای فای مودم و تغییر رمز وای فای به صورت دوره ای، برای محافظت از شبکه اینترنت و اطلاعات شما بسیار ضروری است. تغییر رمز وای فای با کامپیوتر همچنین از سرقت پهنای باند اینترنت شما توسط بعضی از همسایگان جلوگیری می کند.

سایت تغییر رمز وای فای ، چگونه رمز وای فای را تغییر دهیم ، عوض کردن رمز وای فای ، امنیت رمز وای فای ، طریقه عوض کردن رمز وای فای ، تغییر رمز وای فای با کامپیوتر ، تغییر پسورد وای فای

تغییر رمز وای فای

عوض کردن رمز مودم ، تغیر رمز مودم

اما در پاسخ به این سوال که چگونه رمز وای فای را تغییر دهیم ، باید ابتدا وارد تنظیمات روتر یا مودم خود شده و سپس با طی مراحل گام به گام زیر به عوض کردن رمز وای فای خود بپردازید.

گام اول) ورود به تنظیمات مودم

جهت تغییر پسورد وای فای ابتدا باید از طریق یک مرورگر متصل به اینترنت روی کامپیوتر خود، به تنظیمات مودم یا روتر دسترسی داشته باشید. اگر به این دلیل که رمز wifi خود را فراموش کردید، نمی توانید از طریق وای فای به اینترنت متصل شوید، از یک کابل LAN برای اتصال مستقیم کامپیوتر به مودم استفاده کنید. از این طریق دیگر نیازی به رمز وای فای نخواهد بود.

آدرس های یک روتر استاندارد که با وارد کردن آن در مرورگر می توانید وارد بخش تنظیمات شوید، معمولا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ ، ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ ، ۱۹۲.۱۶۸.۲.۱ و یا ۱۰.۰.۱.۱ می باشند، که با توجه به کارخانه سازنده روتر، سایت تغییر رمز وای فای متفاوت می باشد.

تغییر رمز وای فای

نکته: اگر هیچ یک از این آدرس ها مربوط به سایت تغییر رمز وای فای شما نبود، به راحتی می‌توانید با جستجوی نام روتر یا مودم خود در گوگل، این آدرس را بیابید.

گام دوم) وارد کردن نام کاربری (username) و رمز عبور (password) روتر

قبل از اینکه به قسمتهای داخلی تنظیمات روتر جهت تغیر رمز مودم دسترسی داشته باشید، باید نام کاربری و رمز عبور روتر را وارد کنید. اگر قبلا نام کاربری و رمز عبور را تغییر نداده باشید، احتمالا username شما “admin” و password شما “admin” یا “password” خواهد بود. البته بسته به مدل روتر این ورودی ها متفاوت بوده و می‌توانید با جستجوی نام روتر یا مودم خود در گوگل آنها را بیابید.

تغییر رمز وای فای

نکته: اگر قبلا یوزرنیم و پسورد را تغییر داده ولی اکنون آنها را فراموش کرده باشید، و یا روتر را از شخص دیگری خریداری کرده و صاحب قبلی روتر را ریست نکرده باشد، باید دکمه Reset روی مودم را به مدت ۳۰ ثانیه فشار داده و پایین نگه دارید. با اینکار تنظیمات مودم به حالت پیش فرض برگشته و به شما امکان می دهد تا با یوزرنیم و پسورد پیش فرض خود روتر وارد شوید.

گام سوم) رفتن به بخش Wireless جهت تغییر پسورد وای فای

پس از ورود به روتر، باید در صفحه تنظیمات وارد بخش Wireless شوید. نام این بخش با توجه به کارخانه سازنده روتر متفاوت بوده اما به طور کلی شما به دنبال تب یا دکمه “Wireless” یا “Wireless Settings”  و یا “Wireless Setup” بگردید.

تغییر رمز وای فای

نکته: اگر بخش Wireless ، خود دارای چندین بخش جداگانه باشد، صفحه Wireless Security را باز کنید.

گام چهارم) تغییر رمز وای فای با کامپیوتر

برای عوض کردن رمز وای فای به دنبال کادر “Password” یا “Passphrase” و یا “Shared Key” بگردید. شما می توانید رمز جدید خود را در این کادر وارد کنید. بعضی از روترها از شما می خواهند که رمز عبور را دوباره تایپ کنید تا اطمینان حاصل شود که به درستی وارد شده اند.

تغییر رمز وای فای

نکته: سعی کنید یک پسورد قوی ایجاد کنید که حدس زدن آن توسط دیگران غیرممکن باشد. همچنین یک پسورد خوب معمولا حداقل ۸ کاراکتر دارد.

گام پنجم) بررسی امنیت رمز وای فای (Security Mode)

سه نوع اصلی رمزگذاری بی سیم وجود دارد: WEP، WPA و WPA2. امن ترین شبکه WPA2 می باشد. هرچند ممکن است برخی از مودم های قدیمی مشکل وصل شدن به شبکه اینترنت داشته باشند که در این صورت می توانید از شبکه های WPA و یا WPA/WPA2 استفاده کنید. انتخاب WEP توصیه نمی شود، زیرا WEP یک رمزگذاری بسیار آسان است و باعث کاهش امنیت رمز وای فای شده و به راحتی شکسته می شود. بنابراین باید در هنگام عوض کردن رمز مودم ، به امنیت پسورد wifi خود اهمیت دهید.

تغییر رمز وای فای

گام ششم) تغییر نام شبکه وای فای

اگر قبلا نام شبکه وای فای خود را تغییر نداده باشید، در همین بخش Wireless می توانید اینکار را انجام دهید. این نام نباید شامل اطلاعات شخصی شما باشد، زیرا توسط عموم قابل مشاهده است. تغییر نام کمک می کند که دیگران را از هک شبکه وای فای شما بازدارد. روترهایی با نام های پیشفرض برای هک شدن بسیار ساده تر به نظر می رسند.

تغییر رمز وای فای

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

مطلب مرتبط:  نحوه تغییر نام وای فای در چند گام ساده

گام هفتم) ذخیره سازی تنطیمات پس از تغییر رمز وای فای

پس از انجام مراحل فوق و تغییر رمز وای فای با کامپیوتر ، روی دکمه Apply یا Save کلیک کنید. محل قرار گرفتن این دکمه ها در هر روتر یا مودم متفاوت است، اما معمولا در بالا یا پایین صفحه قرار دارد. پس از چند ثانیه رمز تغییر می کند و تمام دستگاه های متصل به شبکه وای فای با رمز قبلی قطع خواهند شد.

تغییر رمز وای فای

طریقه عوض کردن رمز وای فای به پایان رسیده و شما می توانید پس از عوض کردن رمز مودم و ذخیره سازی تنظیمات، با استفاده از رمز عبور جدید خود به شبکه وای فای متصل شوید.

تغییر رمز وای فای با کامپیوتر

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

wikihow.com

سایت تغییر رمز وای فای ، چگونه رمز وای فای را تغییر دهیم ، عوض کردن رمز وای فای ، امنیت رمز وای فای ، طریقه عوض کردن رمز وای فای ، تغییر رمز وای فای با کامپیوتر ، تغییر پسورد وای فای ، عوض کردن رمز مودم ، تغیر رمز مودم

Change-Your-Wi-Fi-Password
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها