پیشنهاد خلایق

حل مشکل قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ با ۶ روش کاربردی

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ یک مشکل رایج بوده و شما هم ممکن است آن را تجربه کنید. علت این مشکل می تواند از خاموش بودن قابلیت ویبره در گوشی، از کار افتادن ویبره در اثر بروز رسانی سیستم عامل دستگاه، و مشکلات سخت افزاری نظیر از کار افتادن موتور ویبره در گوشی باشد. با این حال به وسیله روشهایی می توانید مشکل خراب شدن ویبره گوشی سامسونگ را برطرف نمایید.

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ ، مشکل ویبره گوشی سامسونگ ، خراب شدن ویبره گوشی سامسونگ ، علت کار نکردن ویبره گوشی سامسونگ

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

بنابراین در ادامه با حل مشکل قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ به وسیله ۶ روش کاربردی همراه ما باشید.

۱- تعمیرات سخت افزاری

اگر علت کار نکردن ویبره گوشی سامسونگ شما به دلیل مشکلات سخت افزاری باشد، باید به مراکز تعمیراتی موبایل مراجعه کرده و در صورت لزوم موتور ویبره را تعویض کنید. برای تست این مشکل کافیست کد #۷۳۵۳#* و یا #*۰#* را در گوشی خود شماره گیری نمایید.

۲- ری استارت، ریست تنظیمات و آپدیت

اگر مشکل ویبره گوشی سامسونگ به دلیل مشکلات سخت افزاری نباشد، گام بعدی شناسایی نوع مشکل ویبره است. ابتدا از فعال بودن ویبره گوشی اندرویدی خود اطمینان حاصل کنید. برای اینکار وارد Settings و سپس Sounds & vibrations شده و حالت ویبره را OFF و مجددا ON کنید. در برخی از گوشی ها هم گزینه vibrate while ringing باید فعال باشد.

در صورتی که همچنان با مشکل قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ مواجه هستید گوشی خود را خاموش و پس از چند ثانیه دوباره روشن کنید و و در صورت حل نشدن مسئله تنظیمات گوشی خود را ریست کنید.

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

اگر تمام راه حل های فوق باز هم کمکی به شما نکرد ممکن است سیستم عامل گوشی آپدیت نباشد. برای بررسی این موضوع وارد مسیر Settings سپس About device و بعد Software update شده و در صورت موجود بودن آپدیت جدید، گوشی خود را به روز رسانی کنید.

۳- بررسی فعال بودن ویبره در تمام قسمت ها

وارد برنامه Messaging گوشی خود شوید. وارد Settings این برنامه شده و مطمئن شوید که گزینه Vibrate when notified فعال باشد. سپس وارد Settings خود گوشی شده و از قسمت Sounds و سپس Vibration Intensity مطمئن شوید که همه گزینه های incoming call و notification و غیره فعال باشند.

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

حال وارد قسمت Ringtone and notification شده و مطمئن شوید که Vibrate and ring فعال باشد.

۴- حل مشکل قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ با شماره گیری کد دستوری

کد دستوری #۹۹۰۰#* را شماره گیری کرده و به سمت پایین اسکرول کنید و سپس low Battery Dump را انتخاب نمایید و حالت آن را به ON یعنی روشن تغییر دهید.

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

۵- پاک کردن کش حافظه سیستم جهت رفع مشکل خراب شدن ویبره گوشی سامسونگ

پاک کردن کش حافظه می تواند در رفع مشکل ویبره گوشی سامسونگ موثر باشد. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • گوشی خود را خاموش کرده و سپس کلیدهای پاور، افزایش صدا و Home را همزمان فشار دهید.
  • حالت ریکاوری گوشی فعال خواهد شد. اکنون با فشار دادن کلید کاهش صدا به سمت پایین آمده و گزینه Wipe Cache partition  را با فشار دادن پاور انتخاب کنید.
  • مجددا با فشار دادن کلید کم کردن صدا به پایین بیایید و به وسیله کلید پاور این بار گزینه yes را انتخاب کنید.
  • چند ثانیه ای زمان می برد تا کش حافظه سیستم پاک شود. در نهایت گزینه reboot system now را انتخاب نمایید.

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

۶- ریست فکتوری برای رفع مشکل کار نکردن ویبره گوشی سامسونگ

آخرین راه حل جهت رفع مشکل کار نکردن ویبره گوشی سامسونگ ریست فکتوری آن است. البته قبل از آن باید حتما از گوشی خود بکاپ بگیرید زیرا همه اطلاعات گوشی پاک خواهند شد. برای ریست کردن گوشی می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

مطلب مرتبط:  نحوه ریست فکتوری سامسونگ با دو روش ساده

در این مقاله به علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ و روشهای حل این مشکل پرداخته شد. امیدواریم این روشها بتواند در حل مشکل قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ به شما کمک کند.

قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
technobezz.com

علت قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ ، مشکل ویبره گوشی سامسونگ ، خراب شدن ویبره گوشی سامسونگ ، علت کار نکردن ویبره گوشی سامسونگ

fix-vibration-working-issue-samsung-galaxy-s5
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط