سوالات متداول در مورد کاشت موی طبیعی

سوالات متداول در مورد کاشت موی طبیعی

 پاسخ به ده پرسش رایج در مورد  مراحل ریزش موی سر

ریزش موی سر ,عمل کاشت مو,هزینه کاشت مو,شرایط کاشت مو

کاشت موی طبیعی

همیشه قبل از اینکه زیر چاقوی جراحی بروید، تحقیق کنید.کاشت موی طبیعی یک مرحله مهم و حتی تغییر دهنده زندگی است، اما  در عین حال می تواند ناامید کننده نیز باشد. من تا به حال ده درمان ریزش موی سر انجام داده ام، و با تلاش این  راه سخت را آموخته ام که  مهم ترین چیزی که می توانید قبل از رفتن زیر چاقوی جراحی انجام دهید، داشتن اطلاعات در این زمینه می باشد.

پس دراین جا، پاسخ من به سوالات رایجی است که افراد طاس  می پرسند.

کاشت موی طبیعی

اسپنسر استیونسون یک فرد با تجربه در زمینه دهها عمل کاشت موی طبیعی است.

هزینه عمل کاشت موی طبیعی چقدر است؟

در این جا سه سوال مشخص در مورد شرایط کاشت مو پیش می آید: محل انجام این عمل، جراح عمل و اندازه منطقه ای که نیاز به درمان دارد.

در ابتدا درباره محل انجام این عمل صحبت می کنیم. سفر به کشورهای خارجی مانند تایلند، ترکیه و هند در بین افرادی که در جستجوی جراحی کاشت موی طبیعی به صورت ارزان هستند، رایج شده است. متاسفانه، مانند هر چیز دیگری در زندگی، هر چقدر پول پرداخت کنید به همان میزان خدمات دریافت می کنید. به نظر من بهتر است پول بیشتری در طولانی مدت برای  یک درمان ماندگارتر پس انداز کرده و به فکر یک درمان ارزان واشتباه نباشید.

در پاسخ به سوال دوم  در مورد انتخاب جراح باید گفت، در اروپا و آمریکا، جراحان  مشهور و زیادی برای کاشت موی طبیعی وجود دارند.بعضی از آنها براساس سابقه و شهرت، مکان جراحی و میزان به روز بودن تجهیزات مورد استفاده، هزینه بیشتری دریافت می کنند.سایرجراحان، هزینه کمتری دریافت کرده و به همان اندازه موثر هستند و اینجاست که تحقیقات وسیعی در این زمینه باید صورت گیرد. تحقیق خود را انجام داده و همه گزینه ها را بسنجید. هرچه بیشتر بررسی کنید، بهتر است.

در پاسخ به آخرین سوال در مورد ناحیه مورد درمان باید گفت که اگر شما فقط نیاز به درمان موی نازک شده و ریخته شده دارید، هزینه کاشت مو احتمالا بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند خواهد بود.اگر موهای شما به میزان بیشتری ریخته باشد و نیاز به مرتب کردن تمام بالای سر دارید، در این صورت مراحل بیشتری را باید انجام داده و بین ۱۰/۰۰۰تا ۱۲/۰۰۰ پوند هزینه دارد.

نکته مهم: به خاطر یک صرفه جویی اشتباه، دچارخطا نشوید. یک پزشک مشهور را که به راحتی می توانید در صورت نیاز ،بعد از عمل کاشت مو ببینید، انتخاب کنید.

برای جراحیکاشت موی طبیعی، پیش چه کسی باید بروم؟

یک سوال  بسیار ارزشمند، همین است.شما از هر کسی سوال کنید، توصیه ها و داستانهای وحشتناک خودش را دارد، اما شما باید تحقیقات خود را انجام داده  و تلاش خود را بکنید.توصیه من در این مورد این است که تا ۱۲ ماه در کلینیکها تحقیق کرده  و بیماران راببینید.تنها چند کلینیک وجود دارد که من در مورد کاشت موی طبیعی به آنها اطمینان دارم، بنابراین عجله نکنید.

نکته مهم: کار خود را با تحقیق در انجمن جراحان ترمیم مو که در یافتن جراحان مناسب در منطقه شما را کمک می کنند، شروع کنید.اگر مجبور به سفر به یک شهر دور وخارج از شهر محل سکونت خود هستید، این کار رابرای اطمینان صد در صد انجام دهید. انتخاب جراح مناسب، مهمترین عامل  درمرحله تصمیم گیری شماست.

مطلب مرتبط:  تغییر رنگ مو به صورت طبیعی و با استفاده از نور خورشید

میزان درد در جراحی کاشت موی طبیعی چقدر است؟

صادقانه بگویم که شما احتمالا از این موضوع تعجب خواهید کرد.وقتی در مورد مراحل کاشت موی طبیعی مطالعه می کنید، کمی ترسناک به نظر می رسد، اما حقیقت این است که جز کمی ناراحتی، هیچ دردی در این جراحی وجود ندارد. این جراحی مانند پرکردن دندان در دندانپزشکی است.دندان شما بی حس می شود ،پس هیچ دردی وجود ندارد،اما شما دوست ندارید به دندانپزشکی بروید.

کاشت موی طبیعی

دلیل ناراحتی شما به خاطر این است که بیش از ۱۰ ساعت برای تکمیل فرایند کاشت موی طبیعی روی صندلی باید بنشینید، اگرچه با فاصله های معینی به شما استراحت داده می شود.

بعد از عمل کاشت مو مانند هر جراحی کوچک، ممکن است کمی درد داشته باشید، اما نه آنقدر که با داروی مسکن خوب نشود.

نکته مهم: نابرده رنج، گنج میسر نمی شود.اما این چیزی نیست که درباره آن چیزی نوشته شود.

آیا جای زخمها بعد از عمل کاشت موی طبیعی مشخص است؟

کاشت موی طبیعی

در روش پیوند واحد فولیکولی( روشی که موها به صورت تار به تار توسط تکنسین های کاشت موی طبیعی، از پشت سر برداشته می شوند که تعداد این برداشت،  به بانک موی فرد بستگی دارد) نیاز به برش های کوچکی در ناحیه دریافت کننده می باشد و هر زخم ناشی از آن به طور کلی با چشم غیرتخصصی قابل دیدن نیست . همچنین در ناحیه اهدا کننده در پشت پوست سرشما، یک زخم کوچک وجود خواهد داشت، اما در زیر موهای موجود پنهان می شود.

نکته مهم: قبل از تصمیم در مورد ادامه کار، از جراح بخواهید تا عکسهایی از کارهای قبلی خود از جمله زخم جراحی را به شما نشان دهد. بیماران را نیز ببینید.

چقدر طول می کشد تا علائم رشد مو بعد از عمل کاشت موی طبیعی مشخص شود؟

رشد مو حتی در فردی که ریزش موی سر را تجربه نکرده است، یک روند آهسته است،.بعد از انجام مراحل کاشت موی طبیعی، اولین علائم رشد از ۳ تا ۴ ماه ، بسته به چرخه طبیعی رشد مو، شروع می شود.بیشتر از این مقدار، میزان رشد، بسیار کم خواهد بود.با شروع رشد مو، تاثیر جراحی حدود ۸ ماه مشخص شده و یک سال بعد از عمل، تاثیر آن کاملا معلوم می گردد.

نکته مهم: انتظارات خود را از عمل کاشت مو بررسی کرده و به خاطر داشته باشید که مو تا حدودی  مانند پول است، شما همیشه مقدار بیشتری از آن را می خواهید.

هر کسی متوجه کاشت موی طبیعی خواهد شد؟

با توجه به فرآیند بهبودی و به دلیل قرمزی و کمی مشخص بودن ناحیه جراحی کاشت موی طبیعی، حداقل سه هفته نیاز دارید تا جای زخمها خوب شود، یا می توانید در طول این مدت  از کلاه استفاده کنید. این منطقه برای تهیه یک ناحیه جراحی ایده آل و محافظت از موهای موجود، تراشیده می شود.

مطلب مرتبط:  راه هایی برای پرپشت شدن ابرو

پس از عمل کاشت موی طبیعی، مو به آرامی رشد می کند، اما با گذشت زمان، احتمالا افرادی از شما می پرسند که آیا وزن خود را از دست داده اید، آنها متوجه چیزی می شوند، اما نمی توانند تغییر فیزیکی را در شما مشخص کنند، مخصوصا اگر تنها قسمت کوچکی از سر جراحی شده باشد.

نکته مهم: نیازی نیست به کسی چیزی بگویید.بسیاری از افراد این جراحی را بدون اینکه کسی متوجه شود، انجام می دهند.

آیا نتایج بعد از عمل کاشت موی طبیعی، دائمی خواهد بود؟

کاشت موی طبیعی

فولیکول های موی پیوند زده، به لحاظ ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند، به طوری که از لحاظ نظری، در طول عمر شما به رشد خود ادامه می دهند.

نکته مهم: شما همچنان متوجه ریزش موی سر در نواحی مختلف سر خواهید شد و ممکن است تصمیم به انتخاب مراحل دیگری از کاشت موی طبیعی در آینده بگیرید.

چه زمانی به کاشت موی طبیعی بعدی نیاز دارم؟

این موضوع  کاملا به خود شما بستگی دارد.یک رویکرد مفید  در این مورد، ایجاد یک زمینه محکم قبل از جراحی است که این کار با استفاده از درمانهای پزشکی و استفاده از داروهایی مانند فیناستراید برای درمان ریزش موی سر انجام می گیرد.این کار یک حس ثبات مو را به شما داده و مانع ریزش بیشتر مو می شود.به عنوان اولین قدم، با پزشک خود مشورت کنید.

نکته مهم: ریزش موی سر تدریجی است، بنابراین زمانی که قصد کاشت موی طبیعی را دارید، مراقب ریزش طولانی مدت مو باشید.

چه مدت نیاز به استراحت است؟

به طور کلی، فقط چند روز پس از عمل کاشت موی طبیعی نیاز به استراحت دارید.مدتی که نیاز به بهبودی زخمها  وجود دارد، سعی کنید استراحت کنید.

نکته مهم: حداقل تا ده روز از فعالیت زیاد مانند دویدن، باشگاه رفتن و فعالیت جنسی  خودداری کنید.

آیا به دلیل جراحی کاشت موی طبیعی درناحیه، موهای بیشتری از دست خواهم داد؟

زمانی که جراحی کاشت موی طبیعی در مناطقی که مو وجود دارد، انجام می شود، ممکن است بعضی از آن موها را ازدست بدهید.این  اتفاق “شوک ریزش” نامیده شده و به خصوص اگر مو ضعیف و ریز  باشد، اتفاق می افتد (به همین دلیل است که جراحی در اولین جا صورت می گیرد).اگر مو خیلی ضعیف باشد، دوباره رشد نمی کند، اما اگر قوی باشد احتمال ماندن آن وجود دارد.

نکته مهم: انتخاب جراح مناسب، حیاتی و مهم است چرا که میزان مهارت آنها تا حد زیادی متفاوت است.

نکته ای که باید به خاطربسپارید

مراقبتهای بعد از عمل کاشت مو در منزل بسیار مهم است.نتایج عمل، میزان هزینه ای که صرف کرده اید و میزان احساس بهتر بودن شما بعد از کاشت موی طبیعی، همگی بسته به انجام تحقیقات مناسب قبل از عمل دارد. هرگز برای عمل کاشت موی طبیعی عجله نکنید وگرنه  در طولانی مدت هزینه های بسیاری را که تنها هزینه های  مالی نیستند، باید بپردازید.

کاشت موی طبیعی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

telegraph.co.uk

ریزش موی سر ,عمل کاشت مو,هزینه کاشت مو,شرایط کاشت مو

/men/the-filter/hair-transplant-faq-ten-common-questions-hair-loss-procedures
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها