خواص روغن بادام برای مو : درخشندگی موها با روغن بادام

خواص روغن بادام برای مو

آیا با خواص روغن بادام برای مو آشنا هستید؟ آیا طریقه استفاده از روغن بادام برای مو را می دانید؟

شامپو ها، نرم کننده ها و دیگر محصولات مرتبط با مو حاوی مواد شیمیایی می باشند که می توانند از جهاتی به مو آسیب برسانند. این مواد درخشندگی مو ها را از بین می برند. برای تقویت و خوش حالت نگه داشتن موهای خود از خواص روغن بادام برای مو بهره مند شوید.

استفاده از روغن بادام برای موهای خشک و شکننده مزیت های فراوانی دارد. بادام حاوی ویتامین E و همچنین مواد معدنی لازم مانند منیزیم می باشد که باعث می شود موهایی لطیف و با طراوت داشته باشید. بادام حاوی روغن هایی است که باعث نرم شدن، تقویت و درخشندگی مو می شود.

خواص روغن بادام برای مو ، روغن بادام برای مو ، موهای خشک و شکننده ، درخشندگی مو ، روغن بادام

خواص روغن بادام برای مو

به گفته برخی از کارشناسان اگر روغن بادام را چند ساعت قبل از شستن موهای خود استفاده کنید سبب می شود که روغن بادام ذرات گرد و خاک موجود در موهای تان را جذب کند. در نتیجه زمانی که موهای خود را شستشو دهید، تمام روغن و کثیفی ها از موهای تان پاک شده و مو و پوست سر تمیز و پاکیزه ای خواهید داشت.

نحوه استفاده از روغن بادام برای مو :

  • مواد و وسایل مورد نیاز را آماده کنید. روغن بادام، روغن اسانس وانیل، یک بطری شیشه ای، شانه و یک کلاه حمام.
  • حدود ۱ قاشق چایخوری روغن بادام و قاشق چایخوری روغن اسانس وانیل را در بطری شیشه ای بریزید. اگر موهای بلندی دارید، باید این میزان را دو برابر یا حتی سه برابر کنید. همچنین می توانید از عصاره وانیل به جای اسانس وانیل استفاده کنید. سپس بطری را بسته و محتویات آن را به شدت تکان دهید تا این دو روغن به خوبی با هم ترکیب شوند. وانیل به موهای شما عطر و رایحه دلپذیری می بخشد.
  • موهایتان را شسته و با حوله خشک کنید. همچنین می توانید موهای خود را با استفاده از آب گازدار مرطوب کنید. موهای مرطوب و نمناک نسبت به موهای خشک، روغن بادام را بهتر جذب می کنند.
  • مقدار کمی از مخلوط روغن بادام و وانیل را در کف دست خود بریزید. سپس هر دو کف دست خود را به هم مالیده و با آنها مو و پوست سر خود را ماساژ دهید. در صورت لزوم، از مخلوط بیشتری استفاده کنید تا تمام موهایتان کاملا آغشته به روغن شود. با استفاده از یک شانه برای پخش روغن به طور یکنواخت در سراسر موهای خود استفاده کنید.
  • موهای خود را با کلاه حمام بپوشانید. این کار باعث می شود که از نوک تا فرق سر موهایتان جذب روغن شود. کلاه حمام را برای حداکثر ۳۰ دقیقه بر روی موهایتان بگذارید. بعد از ۳۰ دقیقه کلاه را برداشته و موهای خود را با آب گرم و شامپو بشویید.
  • این کار را یک بار در هفته انجام دهید. این کار باعث می شود که موهای تان نرم، صاف، خوش حالت و درخشان شوند.
مطلب مرتبط:  روش رنگ كردن مو با حنا و قهوه برای داشتن موهای قهوه‌ای تیره

پیشنهادات:

  • شما می توانید روغن بادام را در دمای پایین گرم کنید.
  • شما می توانید برای آنکه راحت تر باشید موهای خود را تقسیم بندی کنید. با این کار مطمئن خواهید شد که تمام موهای شما به یک میزان روغن بادام را دریافت کرده اند.

استفاده از روغن بادام به زمان های بسیار دور برمی گردد. مصریان باستان با خواص روغن بادام برای مو آشنا بوده و از روغن بادام برای داشتن موهایی درخشان، بلند و صاف استفاده می کردند. بسیاری بر این باورند که روغن بادام باعث رشد مو شده و منبع خوبی از ویتامین E بوده که برای داشتن مو و پوستی سالم مفید می باشد. از روغن بادام به طور منظم استفاده کنید که درمانی طبیعی برای موهای خشک و شکننده بوده و به تقویت طره های مو و رشد آنها کمک می کند.

خواص روغن بادام برای مو

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

howtodothings.com

خواص روغن بادام برای مو ، روغن بادام برای مو ، موهای خشک و شکننده ، درخشندگی مو ، روغن بادام

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط