تفاوت بوتاکس و تزریق ژل برای برطرف کردن چین و چروک

تفاوت بوتاکس و تزریق ژل برای برطرف کردن چین و چروک

تفاوت بوتاکس و تزریق ژل : از این دو روش کدام یک بهترند؟

تفاوت بوتاکس و تزریق ژل

بوتاکس و کرم های تزریقی هر دو روش هایی مناسب و موثر برای برطرف کردن چین و چروک پوست ، مخصوصا در ناحیه صورت و گردن ، هستند.

خیلی از مردم این دو مورد را با هم اشتباه می گیرند ولی واقعیت این است که این دو روش و نحوه عملکرد و کاربردشان کاملا با هم فرق دارد.

تفاوت بوتاکس و تزریق ژل

بوتاکس چیست و چگونه عمل می کند؟

بوتاکس در اصل نام تجاری ماده به کار رفته است. نام اصلی بوتاکس ، بوتولینیم توکسین است. ازاین روش برای معالجه چین و چروک های صورت استفاده می شود. به این صورت که ماده بوتاکس را با سرنگ های ظریفی به نقطه مورد نظر تزریق می کنند. این ماده رابطه اعصاب متصل به ماهیچه ها را موقتا قطع کرده و باعث شل شدن ماهیچه ها در آن نقطه از صورت می شوند و بعد از چند روز چروک آن نقطه از صورت  از بین می روند. اثر عمل بوتاکس به طور متوسط تا ۴ ماه در بدن شخص باقی می ماند.

تفاوت بوتاکس و تزریق ژل

کرم های تزریقی

از این کرم ها هم درست مثل بوتاکس برای از بین بردن چروک صورت استفاده می شود. به این صورت که ناحیه مورد نظر را با کلاژن پر می کنند. این کلاژن صورت را پر کرده و رشد کلاژن را در صورت تحریک می کند و پوست را به جبران کمبود کلاژن تشویق می کند. این باعث می شود پوست جوان تر و شاداب تر شده و علائم پیری ناشی از کمبود کلاژن از بین بروند.

مطلب مرتبط:  نکات زیبایی پوست چرب صورت / برطرف کردن چربی پوست صورت

کدام بهتر است؟

هر دو خوبند اما هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارند.

این که از کدام روش استفاده کنیم بستگی به نوع چین و چروک دارد.

برای رفع چین و چروک متحرک ، بهتر است از بوتاکس استفاده شود چون بوتاکس حرکت آن ها و در نتیجه قابلیت دیده شدن آنها را کاهش می دهد. (منظور از چین های متحرک چین هایی است که در حین صحبت ، خنده و حالت های مختلف صورت دیده می شوند.)

این چین ها بیشتر در پیشانی و اطراف ابرو ظاهر می شوند.

اما برای چین های ثابت ، کرم های پر کننده بهترند. (منظور از چین های ثابت آن هایی هستند که وقتی صورت کاملا ساکن است و حرف نمی زنید هم دیده می شوند). این جور چین ها را خالی می کنند و با موادی که گفتیم پر می کنند.

پس اگر می خواهید چین و چروک صورتتان را برطرف کنید با توجه به نوع چین و چروک می توانید از هر کدام از این دو روش استفاده کنید چون هر دو روش در جوان نمایی شما مفید و موثرند.

تفاوت بوتاکس و تزریق ژل

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

COSMOPOLITAN

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط