این سایت به فروش میرسد. به آی دی زیر در تلگرام، پیام ارسال فرمایید. 

hikhalayegh@

خوردن نعنا در طول بارداری

خوردن نعنا در طول بارداری: نکات مثبت و منفی که شما باید بدانید

نعنا در طول بارداری

 نعنا به  کاهش کسالت صبحگاهی کمک می کند.

نعنا سوء هاضمه را مهار میکند.

اگردچار بیماری رفلاکس معده هستید،  از خوردن نعنا بپرهیزید.

بیش از ۲ یا ۳ فنجان در روز مصرف نکنید.

هم نعنای تند و هم نعنا فلفلی، برای رفع دو مشکل بارداری یعنی کسالت صبحگاهی و سوء هاضمه استفاده می شوند. اما استفاده بیش از حد از این گیاهان می تواند در دوران بارداری مضر باشد، بنابراین بایستی مصرف آنرا محدود کنید.در صورتی که دچار بیماری رفلاکس معده هستید، از چای نعنا فلفلی استفاده نکنید.

یک فنجان چای نعنا آرامبخش،  تنها چیزی است که  شخص بارداردر زمان حالت تهوع، سوء هاضمه  یا سایر مشکلات  گوارشی  به نوشیدن آن  نیاز دارد. حدود ۲۵ گیاه متعلق به خانواده نعنا وجود دارد. نعنای تند و نعنا فلفلی به ویژه  جزء چاشنی های غذایی بوده  و دارای خواص درمانی می باشند. در واقع،  برخی تحقیقات نشان می دهد که نعنا فلفلی یکی از پر مصرف ترین گیاهان در دوران بارداری است.

زمانی که در طول بارداری، چندین مشکل شکمی به سراغتان آمده و شما را دچار ناراحتی می کند، این یک زنگ خطر واقعی است، ،.  بنابراین، آیا شما می توانید در زمان بارداری از نعنا استفاده نکنید؟ پاسخ مثبت است، اما چند اخطار مهم در این مورد وجود دارد. در این جا به این حقایق اشاره شده است.

نعنا کسالت صبحگاهی را کاهش می دهد

کسالت صبحگاهی در دوران بارداری شایع است.در واقع، بیش از ۸۰ درصد زنان، حالت تهوع را در طول ۱۲ هفته اول بارداری تجربه می کنند، درحالی که در حدود ۵۰ درصد  از زنان باردار، دچار استفراغ می شوند. معمولا یک فنجان چای نعنای تند یا نعنا فلفلی ، برای مقابله با تهوع و کاهش آن در طول این مدت مفید است. اگر چه شواهد علمی زیادی در مورد اثربخشی آنها وجود ندارد، این گیاهان، درمانهای معمول بوده واز تاریخ استفاده طولانی بهره می برند.

مطلب مرتبط:  همه خواص دارویی گیاه بابونه

نعنا سوء هاضمه را نیز مهار می کند

سوء هاضمه یکی دیگر از مشکلات رایج در دوران بارداری است. در حقیقت، تا حدود ۸۰ درصد از زنان،  از این شرایط  در زمانهایی در دوران بارداری خود رنج می برند. هر دو نوع نعنای تند و نعنا فلفلی، می تواند به مقابله با سوء هاضمه کمک کند. نعنا فلفلی، ممکن است با کمک به استراحت ماهیچه های صاف معده و بهبود جریان  صفرا عمل کند، بنابراین به شما کمک می کند تا غذا را بهتر هضم کنید. از سوی دیگر، نعنای تند نیز برای مقابله با سوء هاضمه و علائمی مانند نفخ مورد استفاده قرار می گیرد، هرچند تحقیقات علمی در مورد اثربخشی آن محدود به نظر می رسد .

اگر بیماری رفلاکس معده دارید، از نعنا فلفلی استفاده نکنید

اگر سوء هاضمه شما ناشی از بیماری ریفلاکس معده باشد، بهتر است از مصرف نعنا فلفلی خودداری کنید. به این دلیل که نعنا فلفلی  می تواند عضلاتی را که معده شما را از مری جدا می کند، شل کند. این باعث می شود که اسید معده راحت تر به مری وارد شده و باعث برگشت  اسید  شود.

بعضی از تحقیقات نشان می دهد که نعنای تند این اثر را ندارد. با این حال، مقادیر بالای مصرف،  احتمالا با تحریک لایه مخاطی معده،  موجب مشکلاتی برای آن میگردد. در واقع، برخی از کارشناسان معتقدند بهتراست در صورت رفلاکس معده، از خوردن چای نعنا خودداری شود.

مصرف چای نعنا را به ۳-۲  فنجان در روز محدود کنید

استفاده بیش ازحد نعنای تند و نعنا فلفلی در دوران بارداری صحیح نیست. ، با توجه به خاصیت قاعده آوری نعنا، مصرف آن در مقادیر زیاد می تواند به رحم شما آسیب وارد کند، بدین معنا که می تواند  باعث قاعدگی شده و در نتیجه بارداری شما را تهدید کند. بنابراین،  باید مصرف آنرا به حداکثر ۲ تا ۳ فنجان در روز محدود کنید.

مطلب مرتبط:  درمان نفخ معده با داروی گیاهی

اگر میخواهید سایر درمانها برای کسالت صبحگاهی یا سوء هاضمه را امتحان کنید، چای زنجبیل یا زردچوبه  برای این موضوع  مناسب است. استنشاق رایحه لیمو نیز، در درمان تهوع کمک کننده است. شما همچنین می توانید طب فشاری را نیز امتحان کنید – جهت کاهش کسالت  صبحگاهی، داخل مچ دست خود را با عرض بند سوم انگشت اشاره تحریک کنید.

چای نعنا را به درستی تهیه کنید!

برای تهیه چای نعنا، یک قاشق چای خوری نعنای خشک شده را در یک فنجان آب داغ بریزید. آب داغ برای استخراج روغن های مفید از نعنا بهترین گزینه است، بنابراین مطمئن شوید که از آب جوش برای ساخت چای استفاده نکنید. سپس۵ دقیقه بگذارید دم بکشد. شما همچنین می توانید برگ های هر دونوع  نعنای تند و نعنا فلفلی را ترکیب کرده  و یک تکه زنجبیل اضافه کنید تا یک فنجان چای آرام بخش داشته باشید.فقط مطمئن باشید که بیش از ۳-۲ فنجان در روز ننوشید.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

curejoy.com

/content/mint-during-pregnancy
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها