آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم : آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به فایل ویدئویی

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

شاید تا به حال از خودتان پرسیده باشید چطور می‌توانم فایل پاورپوینت را در نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ به فایل ویدئویی یا فیلم تبدیل کنم؟ در این مطلب پاسخ این سؤال را دریافت می‌کنید. هر زمانی که می‌خواهید ارائه‌تان را با دیگران در اینترنت، CD و یا DVD به اشتراک بگذارید، انجام آن با فرمت ویدئو یا فیلم، اشتراک‌گذاری و فهم آن را آسان‌تر می‌سازد. همچنین می‌توانید یک صدای ضبط شده، زمان و حرکات نشانگر لیزری را در آن فیلم درج کنید. اگر قبلاً ویدئویی در ارائه پاورپوینت درج کرده باشید، بدون هیچ مشکلی در فیلم نیز به نمایش در می‌آید. هم‌چنین می‌توانید انیمیشن و انتقال‌های پاورپوینت را در ویدئوی خود درج کنید. پس در ادامه مطلب با  آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم با ما همراه شوید:

تبدیل پاورپوینت به فیلم ، نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ ، اسلایدشو

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

مراحل تبدیل پاورپوینت به فیلم:

مرحله ۱: ارائه (فایل) پاورپوینت‌تان را ایجاد کنید. در صورت تمایل می‌توانید اسلایدشو خود را ضبط کنید و زمان‌بندی‌ها را به آن اضافه کنید. همزمان با ضبط اسلایدشو، می‌توانید نشانگر موس را به نشانگر لیزری تبدیل کنید. هم‌چنین می‌توانید انیمیشن‌ها و انتقال‌های مختلف را اضافه کنید یا یک فایل ویدئویی یا صوتی را کارگذاری کنید. پس از این که ارائه پاورپوینت خود را ایجاد کردید، آن را ذخیره کنید. حالا برای شروع فرآیند تبدیل پاورپوینت به فیلم بر روی سربرگ File در بالای صفحه نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ کلیک کنید.

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

مرحله ۲: پس از کلیک بر روی سربرگ File، گزینه‌‌های زیادی مانند New ،Open ،Save ،Save As و . . . را مشاهده خواهید کرد. سربرگ Export را نیز می‌توانید در آنجا ببینید، بر روی این سربرگ کلیک کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش پاورپوینت 2016 – درس سوم: ایجاد و باز کردن فایل پاورپوینت

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

حالا در این سربرگ می‌توانید گزینه‌های زیر را مشاهده کنید:

۱- Create PDF/XPS  Document : برای تبدیل پاورپوینت به فایل PDF

۲- Create a Video: برای تبدیل پاورپوینت به فیلم

۳- Package Presentation for CD: برای رایت پاورپوینت بر روی CD

۴- Create Handouts: برای تبدیل پاورپوینت به سند ورد

۵- Change File Type: برای تغییر فرمت فایل پاورپوینت.

در ادامه مراحل آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم از میان گزینه‌های بالا بر روی گزینه Create a Video کلیک کنید.

مرحله ۳: بعد از انتخاب این گزینه یک کادر با عنوان Create a Video باز می‌شود که در آن چندین گزینه برای ذخیره کردن فایل پاورپوینت با فرمت ویدئویی وجود دارد.

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

گزینه ۱: با انتخاب این گزینه می‌توانید اندازه و کیفیت ارائه پاورپوینت‌تان را تنظیم کنید. برحسب نیازتان می‌توانید اندازه فایل را بزرگ، متوسط و کوچک‌ انتخاب کنید.

گزینه ۲: اگر قبلاً گفتار صوتی و زمان‌بندی اسلایدشو خود را ضبط کرده‌اید، در صورت تمایل می‌توانید برای تبدیل پاورپوینت به ویدئو از آن استفاده کنید. اگر قبلاً گفتار صوتی زمان‌دار ضبط شده را اضافه کرده‌اید، باید روی گزینه Use Recorded Timings and Narrations کلیک کنید. در غیر اینصورت باید بر روی گزینه Don’t Use Recorded Timings and Narrations کلیک کنید.

گزینه ۳: با انتخاب این گزینه نیز می‌توانید زمان‌بندی هر اسلاید را در اسلایدشو تنظیم کنید. در حالت پیش‌فرض، این زمان‌بندی بر روی ۵ ثانیه تنظیم شده است. براساس نیاز خود با کلیک بر روی فلش‌های بالا و پایین آن را تغییر دهید.

گزینه ۴: حالا بر روی گزینه Create Video کلیک کنید.

مرحله ۴: یک کادر محاوره‌ای ظاهر می‌شود. فرمت ویدئویی ارائه پاورپوینت‌تان را مشخص کنید. فرمت‌های پشتیبانی شده دیگر را نیز می‌توانید برای فایل خود انتخاب کنید. سپس گزینه Save را بزنید.

مطلب مرتبط:  آموزش پاورپوینت 2016 – درس 19: آموزش ساخت انیمیشن با پاورپوینت

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

کار تمام شد. شما توانسته‌اید ارائه پاورپوینت را به فایل ویدئویی تبدیل کنید. حالا برای پخش ویدئو به پوشه فایلی که ویدئو را در آن ذخیره کرده‌اید بروید و آن را پخش کنید.

آموزش تبدیل پاورپوینت به فیلم

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

quehow.com

تبدیل پاورپوینت به فیلم ، نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ ، اسلایدشو

how-to-convert-ms-powerpoint-ppt-to-video-in-office-2016/9553.html
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها