چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

تا بحال به این پرسش فکر کرده اید که چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم ؟ برای رسیدن به این هدف موارد زیر را بخاطر بسپارید.

تفاوت های موجود در زبان انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی را بشناسید و کلمات را بر همان اساس ادا کنید. مثلا Elevator آمریکایی و Lift انگلیسی است.

کیو کارت را با خود همراه داشته باشید. اینها کارت هایی کوچک هستند که می توانید کلمات جدید را روی آنها بنویسید و هر وقت فرصت دارید به آنها نگاهی بیندازید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم ، یادگیری زبان انگلیسی ، گرامر زبان انگلیسی ، مهارت های زبان انگلیسی ، کلمات انگلیسی

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

از کاغذ یادداشت چسب دار استفاده کنید و آنها را در همه جای خانه بچسبانید. می توانید از آنها بعنوان برچسب هم استفاده کنید.

از افعال عبارتی ( افعال دو قسمتی) غافل نشوید. صدها مورد از این افعال در زبان انگلیسی وجود دارد که استفاده بسیار زیادی دارند. هرچه بیشتر بر معنی کلمه تمرکز کنید بیشتر می توانید معنی کلمه جدید را حدس بزنید. بدین ترتیب با الگوی انگلیسی زبان ها آشنا خواهید شد.

از قدرت تخیل خود استفاده کنید. با حس درونی تان به پیش روید. آنگاه از اینکه اغلب حدستان درست است متعجب خواهید شد. همانطور که قبلا گفتیم اعتماد بنفس داشته باشید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

بارها با این سوال مواجه شده اید که چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم . موارد زیر می توانند به این پرسش شما پاسخ دهند:

افکار خود را جمع کنید. لحظاتی در خصوص آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. گرامر زبان انگلیسی را میدانید ولی ممکن است هنگام صحبت کردن از آن درست استفاده نکنید.

با افراد جدید دیدار داشته باشید. سعی کنید با انگلیسی زبان های شهرتان آشنا شوید. می توانید به مکان هایی بروید که خارجی ها در آنجا هستند.

شروع کننده صحبت باشید. سعی کنید از عبارت هایی استفاده کنید که صحبت را کش می دهند مانند:« واقعا؟ … خوب… بعدش چی شد؟» منتظر نشوید تا دیگران با شما شروع به صحبت کنند.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

بحث و گفتگو.موضوعاتی را در گروه مطرح کنید. هر کسی باید یک موضوع را انتخاب کند( حتی اگر با آن موافق نیستید) و در در مورد آن با گروه بحث کند.

مطمئن شوید منظورتان را به خوبی رسانده اید. یاد بگیرید که خوب گوش دهید. اینکار کمک می کند تا بیشتر یاد بگیرید و بتوانید بیشتر در گفتگوها شرکت کنید.

حواستان به کسی که دارد صحبت می کند باشد. اجازه ندهید افراد یا اتفاقات حواستان را پرت کنند. با گوش و چشم هایتان بر روی کسی که صحبت می کند تمرکز کنید.

اگر به این کار ادامه دهید بهتر می توانید آنچه را گفته اند تکرار کنید یا منظورشان را بهتر می فهمید.

یادگرفتن کلمات انگلیسی  به تنهایی کافی نیست. ممکن است مثل طوطی کلمات انگلیسی را بر زبان بیاورید اما این بدین معنا نیست که می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

 باید درک درستی از گرامر زبان انگلیسی داشته باشید.

انگلیسی زبان ها برای صحبت در مورد زمان وقوع کارها از زمان های مخصوص فعل استفاده می کنند. ممکن است این زمان ها در زبان شما وجود نداشته باشد. مفهوم و زمان استفاده از آنها مهم است.

در زبان انگلیسی افعال بی قاعده زیادی وجود دارد. باید آنها را یاد بگیرید.

مطلب مرتبط:  بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

در صحبت کردن به انگلیسی فعال باشید. اگر صحبت نکنید سطح تان کاهش پیدا می کند و همه زحمات تان به هدر می رود.

بخاطر امتیاز بد در یک آزمون ناامید نشوید. گاهی اوقات زبان آموزان می توانند از عهده آزمون برآیند اما  نمی توانند با انگلیسی زبان ها بخوبی ارتباط برقرار کنند.

اگردر صحبت کردن به انگلیسی  مهارت دارید باید به خودتان افتخار کنید.

بخاطر داشته باشید که تا وقتی بیشترین تلاش خود را بکار می گیرید به بیشترین موفقیت دست خواهید یافت

با دوستانتان انگلیسی یاد بگیرید. در اینصورت کسی را دارید که با او تمرین کنید و یکدیگر را به مطالعه تشویق نمایید.

بخاطر داشته باشیم روش نوشتن ما آن چیزی نیست که تلفظ می شود. مثلا « Ough» ۶ تلفظ دارد. با الفبای فنوتیک آشنا شوید. اینکار کمک می کند تا کلمات انگلیسی را بدرستی تلفظ کنید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

با صدای «شوا» [ə]  آشنا شوید، حرف صداداری که ذاتا بدون استرس و تن است. «شوا» رایج ترین حرف صدادار در زبان انگلیسی است. مثلا حرف «a» در کلمه « about» و حرف« U» در کلمه « supply».

بخاطر داشته باشید که وقتی در سطح بالا هستیم یادگیری زبان انگلیسی و ارتقای سطح، زمان بیشتری طول می کشد. معمولا سریع ترین روند یادگیری زبان انگلیسی وقتی حاصل می شود که مبتدی هستیم.

فکر نکیند ناگهان دیگر قادر به یادگیری زبان انگلیسی نیستید بلکه فقط روند آن کند شده است.

مطمئن شوید که زبان انگلیسی شما با موقعیت ها تناسب دارد. می توانید در صحبت با دوستانتان از محاوره استفاده کنید امادر قرار کاری باید از زبان رسمی استفاده نمایید.

در هر موقعیتی که هستید سعی کنید از کلمات انگلیسی مناسب با آن استفاه نمایید.

متن های انگلیسی معمولا با روش صحبت ما تفاوت دارند. برای یاد گرفتن زبان محاوره فیلم تماشا کنید.

بخاطر سپردن اصطلاحات دشوار است اما استفاده از آنها جالب بوده و به انگلیسی شما آب و رنگ می دهد.

هنگام صحبت کردن معمولا کلمات را کنار یکدیگر می چینیم بطوری که دو کلمه بنظر یک کلمه برسد. یعنی کلماتی که با صدای همخوان تمام می شوند را با کلماتی که با حروف صدا دار آغاز می شوند یکی می کنیم.

کلماتی که با حروف صدا دار تمام می شوند را با کلماتی که با حروف صدادار شروع می شوند یکی می کنیم. این تمرین را انجام دهید تا شنیدار و تلفظ تان تقویت شود.

از اینترنت استفاده کنید. اینترنت پر از منابعی است که به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند مانند : BBC Learning English؛ Learnenglish؛ ecenglish.com .

در مورد نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. مهارت های زبان انگلیسی که می خواهید در آنها پیشرفت داشته باشید را یادداشت کنید و برای رسیدن به هدفتان تلاش نمایید.

البته از نقاط قوت تان هم غافل نشوید.یخاطر اینکه توانسته اید این کار را بخوبی انجام دهید به خودتان تبریک بگویید.

اشتباهات خود را یاد نگیرید. ممکن است بارها گرامری را اشتباه بکار ببرید. از نتایج آزمون ها بعنوان ابزار مطالعه استفاده کنید.

به سراغ اشکالات خودتان بروید و یک یا دو موردی را انتخاب کنید که می خواهید بر آن تمرکز کنید. برای چک کردن اصول و قواعد از کتاب گرامر زبان انگلیسی مورد علاقه تان استفاده کنید.

حرف تعریف (a,an,the) را درست استفاده کنید. مثلا :A university درست است و an university اشتباه. یا an hour صحیح و a hour غلط است.

مطلب مرتبط:  بازی یادگیری زبان انگلیسی ، بازی های انگلیسی آنلاین به يادگيرى زبان انگليسى کمک می کنند

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

در پاسخ به این سوال که چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم ؟  برای خود تصویر سازی کنید. مثلا قبل از رفتن به رستوران فکر کنید احتمالا گارسن به شما چه خواهد گفت. به عباراتی که می توانید بکار ببرید، فکر کنید.

بیشتر ارتباطات از طریق حرکات و زبان بدن برقرار می شود. حرکت و زبان بدن بین فرهنگ ها و کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. مثلا علامت «V» که با دو انگشت نشان داده می شود و نماد پیروزی است در بریتانیا اگر کف دست به سمت خودتان باشد توهین و جرم تلقی می شود.

آسان ترین روش خوابیدن است! اگر شب خواب خوبی داشته باشید یادگیری زبان انگلیسی تان بیشتر و بهتر خواهد شد و بیشتر می توانید تمرکز نمایید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

در منطقه ای که به زبان انگلیسی صحبت می کنند اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنید.

اگر در خارج از کشور درس می خوانید با مردم سایر کشورها هم ارتباط داشته باشید و فقط ارتباط تان را به هم زبان های خودتان محدود نکنید.

زندگی کردن در مکان هایی که هم زبان هایتان در آنجا جمع هستند کار درستی نیست. با گذراندن اوقات خود در کنار سایر ملیت ها تجربه فرهنگی بیشتری کسب کنید.

به این فکر کرده اید که در کشور خارج شغلی داشته باشید؟

سعی کنیدشرایط یک معلم خوب را داشته باشید. کسی دوست ندارد چیزهای اشتباه یاد بگیرد.

هیچ کس نمی تواند کل زبان انگلیسی را یاد بگیرد. نگران نباشید. یک میانبر مفید برای یادگیری زبان انگلیسی این است که در زبان انگلیسی کلمات بسیار زیادی وجود دارد که تلفظ شان یکسان است اما مفهوم و املای متفاوتی دارند.

مثلا تلفظ « come here» مانند « I can hear the birds» است. می توانید با یادگرفتن معانی متفاوت راحت تر کلمات را یاد بگیرید.

اگر در سطح مبتدی هستید روش های مختلف برای گفتن چیزهای یکسان را کشف کنید.

این روش سبب می شود تا زبان انگلیسی تان برای شنونده جالب تر شود و کار زیاد دشواری هم نیست زیرا از قبل مبانی زبان انگلیسی را می دانید. مثلا در زبان انگلیسی به چند روش می توان گفت:« خداحافظ».

اگر در رشته زبان انگلیسی تحصیل می کنید برای شرکت در کلاس هایتان از قبل آماده شوید. در اسرع وقت تکالیف تان را انجام دهید و بموقع در کلاس حاضر شوید.

چند دقیقه قبل از شروع کلاس یادداشت ها و آخرین درس  را مرور کنید. برای این کار ذهن خود را آماده کرده و خود را برای درس جدید گرم کنید.

در کلاس سعی کنید حواستان پرت نشود. بر درس تمرکز کنید و از پنجره بیرون را تماشا نکنید. دیر سر کلاس حاضر نشوید و چند دقیقه قبل از شروع کلاس در آنجا حاضر باشید.

کنار دست کسانی ننشینید که نمی خواهند انگلیسی صحبت کنند. تلفن خود را خاموش کنید و حواستان باشد کتاب درسی، دفتر یادداشت و قلم و خودکار همراه داشته باشید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم

برای مطالعه مکانی راحت و ساکت را پیدا کنید. جایی که بتوانید ۱۰۰% تمرکز کنید.

پایان

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم ، یادگیری زبان انگلیسی ، گرامر زبان انگلیسی ، مهارت های زبان انگلیسی ، کلمات انگلیسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها