آموزش ورد – درس ۳۶: نحوه ایجاد رفرنس نویسی در ورد

آموزش ورد – درس ۳۶: نحوه رفرنس نویسی در برنامه ورد ۲۰۱۳

در این قسمت از آموزش ورد به نحوه ایجاد رفرنس نویسی در برنامه ورد ۲۰۱۳ می پردازیم.

زمانی که در حال نوشتن مقاله یا پایان نامه هستید، یکی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه رفرنس و منابع می باشد.

با استفاده از رفرنس نویسی در برنامه ورد ۲۰۱۳ می توانید این کار را به آسانی انجام دهید. نمونه ای از منابع را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

رفرنس نویسیشما می توانید منابع را به صورت دستی بنویسید، اما این کار زمان زیادی خواهد برد و علاوه بر این اگر بخواهید منبعی جدید به لیست خود اضافه کنید یا شیوه منبع نویسی خود را تغییر دهید، مجبور خواهید بود برای به روز رسانی همه منابع، تمام این کارها را دوباره انجام دهید.

اما با استفاده از رفرنس نویسی در برنامه ورد ۲۰۱۳ می توانید منابع را نوشته و آنها را به صورت خودکار به روز رسانی کنید.

در این مقاله از برنامه ورد ۲۰۱۳ برای نشان دادن نحوه ایجاد رفرنس نویسی استفاده شده است، اما می توانید از همین روش در ورد ۲۰۰۷ یا ورد ۲۰۱۰ نیز استفاده کنید.

مرحله ۱: انتخاب شیوه منبع نویسی

برای منبع نویسی می توان از سبک های مختلفی از جمله MLA ،APA و Chicago استفاده کرد. در برنامه ورد ۲۰۱۳ چندین سبک رفرنس نویسی از پیش ساخته شده وجود دارد که بسته به نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید.

برای انجام این کار، روی تب References کلیک کنید، سپس از گروه Citations & Bibliography، سبک (Style) مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش برنامه ورد 2013 –قسمت یازدهم: نحوه لینک کردن در برنامه ی ورد

رفرنس نویسی

از همین روش می توان برای تغییر سبک مرجع نیز استفاده کرد.

مرحله ۲: اضافه کردن نقل قول ها و منابع

برای اضافه کردن رونگاشته و نقل قول، مکان مورد نظر خود را در سند انتخاب کنید. از تب References، بر روی دستور Insert Citation کلیک کنید و گزینه Add New Source را انتخاب کنید.

رفرنس نویسی

کادر ارتباطی ظاهر خواهد شد. اطلاعات درخواست شده برای منبع مانند نام نویسنده، عنوان و مشخصات ناشر را وارد کرده و سپس بر روی OK کلیک کنید.

رفرنس نویسی

رونگاشته در سند ظاهر شده و منبع ذخیره خواهد شد. با کلیک بر روی Insert Citation و انتخاب منبع از داخل فهرست می توانید به سرعت رونگاشته دیگری از همان منبع را به سند اضافه کنید.

رفرنس نویسی

مرحله ۳: وارد کردن مآخذ

زمانی که تمام منابع خود را اضافه کردید، می توانید با چند کلیک فهرست منابع و مآخذ خود را ایجاد کنید. بر روی دستور Bibliography کلیک کرده، سپس سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رفرنس نویسی

فهرست در پایان سند ظاهر خواهد شد. اگر منابع بیشتری را به سند اضافه کردید، می توانید برای به روز کردن آن، بر روی آن کلیک کرده و گزینه Update Citations and Bibliography را انتخاب کنید.

رفرنس نویسی

آموزش ورد – درس ۳۶: نحوه رفرنس نویسی در برنامه ورد ۲۰۱۳

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

gcflearnfree.org

مطلب پیشنهادی:

آموزش ورد-درس ۳۵: شماره گذاری در ورد از صفحه دلخواه

آموزش ورد ، رفرنس نویسی ، برنامه ورد ۲۰۱۳ ، منبع نویسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط