ایده های خلاقانه و ناب: ۱۰ عادت برای خلق ایده های جالب

ایده های خلاقانه و ناب : ۱۰ عادت برای خلق ایده های جالب

ایده های خلاقانه و ناب همیشه مسیر تاریخ را به نحوی عجیب تغییر داده اند. استیو جابز ایده ای ساده در ذهن خود داشت؛ به تلفن همراه با دیدی متفاوت نگاه کرد که دنیا را تکان داد و او را ثروتمند کرد.

اگرچه ارزش ایده های ناب انکارناپذیر می باشند اما اغلب بسیاری از افراد برای ارائه ایده های خلاقانه و ناب خود دچار مشکل می شوند. بنابراین می خواهیم به شما ۱۰ عادتی را معرفی کنیم که باعث می شوند همیشه ایده های خلاقانه و ناب در ذهن خود داشته باشید.

ایده های خلاقانه و ناب ، خلاقیت و نوآوری ، ایده و خلاقیت ، ایده های جالب

ایده های خلاقانه و ناب

 

ایده های خلاقانه و ناب : ۱۰ عادتی که به شما برای خلق ایده های جالب کمک خواهند کرد

خودتان را در معرض موضوعاتی با محتوای خوب و مفید قرار دهید

ایده های جالب در ابتدا با خلاق بودن به وجود نمی آیند بلکه استفاده از موضوعات مفید باعث جرقه زدن ایده و خلاقیت می شوند. وقتی که مطالب مفیدی می خوانید آنها منبع الهام شما خواهند شد. این کار باعث فوران سرچشمه خلاقیت تان شده و شرایط خلق ایده های ناب را برای شما فراهم می کند.

عضو وبلاگ های مورد علاقه خود شوید، کتاب های خوب بخوانید، و یا به پادکست های جالب گوش دهید. هرچه بیشتر به این نوع کارها پرداخته و درباره آنها تامل کنید، ایده های شما خلاقانه تر خواهند بود.

ایده های خلاقانه و ناب خود را به زبان بیاورید

ایده های خلاقانه و ناب خود را مطرح کنید. آنها را با شخص دیگری در میان گذاشته تا شما را مجبور به توضیح دادن افکارتان کند. این کار به رشد ایده های ناب شما کمک کرده و شما را متوجه ضعف های آن خواهد کرد.

زمانی که ایده ای به ذهنتان رسید آن را یادداشت کنید

فکرهای بکر معمولا در لحظاتی کوتاه اتفاق می افتند. همیشه باید آنها را در همان لحظه ضبط کنید تا فراموش نشوند. برای این کار همیشه با خود یک دفترچه یادداشت یا ضبط صوت به همراه داشته باشید؛ یا حتی می توانید از تلفن همراه خود استفاده کنید. با این کار می توانید بعدا دوباره نگاهی به ایده های تان کرده و آنها را بهبود ببخشید.

مطلب مرتبط:  راز موفقیت انسان های موفق : نحوه مدیریت احساسات

ایده های خلاقانه و ناب ، خلاقیت و نوآوری ، ایده و خلاقیت ، ایده های جالب

ایده های خلاقانه و ناب

مواردی که باعث فوران سرچشمه خلاقیت تان می شوند را شناسایی کنید

موقعیت ها، مکان ها یا شرایط مختلف بر توانایی ما در ارائه ایده های جالب تاثیر می گذارند.

آیا فرد سحرخیزی هستید؟ پس زود بیدار شوید تا ذهن خلاق خود را آماده کنید. آیا کار کردن در شب منبع الهام خلاقیت تان است؟ پس برای کار کردن بر روی ایده های خود زمان هایی از شب را مشخص کنید.

اگر زمان یا مکان خاصی برای تان مهم است آنها را وارد برنامه روزانه خود کرده تا به رشد خلاقیت شما در ارائه افکار نوآورانه کمک کنند.

میز کار خود را تمیز نگه دارید

فضای شلوغ و به هم ریخته می تواند بر افکار و توانایی های شما برای ارائه ایده های خلاقانه و ناب تاثیر بگذارد.

اگر میز شما به هم ریخته باشد و ناگهان ایده های جالب توجه ای به فکرتان برسد، مجبور می شوید که وقت خود را صرف پیدا کردن کاغذ کنید در نتیجه، این کار تمرکز شما را به هم ریخته و ایده درخشان خود را از دست خواهید داد.

سعی کنید همیشه دفتر کار خود را تمیز و مرتب نگه دارید. بهتر است که این کار جزء عادت های شما شود. مطمئن شوید که قبل از ترک محل کار خود، میز خود را مرتب کرده باشید. درنتیجه صبح روز بعد، وارد مکانی تمیز شده که به طور مثبتی باعث افزایش بهره وری شما خواهد شد.

گاهی اوقات محیط پیرامون خود را تغییر دهید

محیط های مختلف می توانند منبع الهامی برای خلاقیت و نوآوری بوده و بر نحوه ارائه ایده های شما تاثیر بگذارند. هر از گاهی برای تغییر شرایط، به مکان های مختلف سر بزنید.

اگر شما یک نویسنده هستید و اغلب در پشت میز خود به کار می پردازید، به پیاده روی بروید. اجازه دهید فضای باز الهام بخش شما شود. زمانی که ایده های جالب توجه ای به ذهن تان خطور کرد، فقط تلفن همراه یا قلم و کاغذ خود را درآورده و ایده خود را ثبت کنید.

فکر بکر با دیگران

سعی کنید ایده های خلاقانه و ناب خود را با افراد دیگر به اشتراک گذاشته تا حالتی نو و جدید به خود بگیرند. این کار باعث می شود که نظرات مختلفی مطرح شده و ارزش جدیدی به ایده های شما اضافه گردد.

مطلب مرتبط:  موفقیت در کسب و کار : 9 توصیه برای پیشرفت در کسب و کار

سایت لینکدین (LinkedIn) روشی خوب برای پیدا کردن افرادی است که نظراتی مشابه به شما داشته و می توانید درباره موضوعات مورد علاقه خود با آنها صحبت کنید. همچنین می توانید با دوستان خود قرار گذاشته و درباره ایده هایتان با آنها گپ بزنید.

به دنبال دیدگاه های مخالف باشید

نظرات مخالف درباره علایق خود را در نظر بگیرید تا الگوی پیش فرض فکری خود را آزمایش کنید. با این کار یاد خواهید گرفت که چطور ایده های جالب خود را ارزیابی کرده و آنها را به طور قابل توجهی بهبود ببخشید.

زمان هایی را به خود استراحت دهید

تمرکز بر روی کاری در طولانی مدت می تواند منجر به کاهش خلاقیت و نوآوری شود. برنامه ریزی کنید که زمانی هایی را از ایده خود فاصله بگیرید. این لحظات تنهایی می تواند موجب بروز افکاری گردد که کیفیت ایده های شما را بالاتر خواهند برد.

به ایده های قبلی با دیدی متفاوت نگاه کنید

برخی از بهترین نوآوری ها از ایده های جدید به دست نیامده اند، بلکه به ایده های قدیمی با دیدی متفاوت نگاه شده است. موبایل آیفون زمانی به وجود آمد که استیو جابز تصمیم گرفت به تلفن های همراه و طراحی شان نگاهی دوباره بیاندازد.

ایده بعدی شما ممکن است که بدیع نبوده و از بهبود ایده های قبلی به وجود آمده باشد.

برای خلق ایده های خلاقانه و ناب آماده اید؟

شاید اغلب ایده های نابی به ذهن تان خطور می کند اما تغییر دادن و بهتر کردن عادت هایتان نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد. یاد بگیرید که چه چیزهایی به شما الهام می بخشند. مهارت های خود را تقویت کنید، در نتیجه خیلی زود به فردی ایده پرداز تبدیل خواهید شد.

ایده های خلاقانه و ناب : ۱۰ عادت برای خلق ایده های جالب

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

everydaypowerblog.com

ایده های خلاقانه و ناب ، خلاقیت و نوآوری ، ایده و خلاقیت ، ایده های جالب

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها